2020-03-31   14:20:34
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  18:35   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Rahola  2006    269  45.94        1:37.04   
  Porin Uimaseura  1:37.15                 
                     
Hilla Känkänen  2006    264  45.65        1:37.71   
  Porin Uimaseura  1:39.46                 
                     
Olivia Kivelä  2006    256  46.99        1:38.64   
  Kokkolan Uimaseura  1:39.05                 
                     
Eerika Kivistö  2006    251  47.58        1:39.39   
  Swimming Team Rauma  1:41.04                 
                     
Jenna Juhola  2006    220  50.26        1:43.85   
  Rauman Uimaseura  1:39.74                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    198  48.94        1:47.43   
  Vieskan Uimarit  1:47.40                 
                     
Iida-Maria Hagner  2006    160  56.68        1:55.37   
  Porin Uimaseura                   
                     
Tilda Saarela  2006    147  57.37        1:58.65   
  Vieskan Uimarit  2:00.67                 
                     
Evelina Myllykoski  2006    116  1:03.22        2:08.48   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:17.71                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    429  39.85        1:23.11   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.54                 
                     
Emmi Ellonen  2005    335  42.97        1:30.20   
  Porin Uimaseura  1:32.08                 
                     
Enni Kinnunen  2005    329  42.80        1:30.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.28                 
                     
Vilma Rintala  2005    316  42.45        1:32.04   
  Kokkolan Uimaseura  1:33.97                 
                     
Alina Kangas  2005    306  44.07        1:33.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:37.22                 
                     
Veera Hautamäki  2005    305  43.92        1:33.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.62                 
                     
Veera Välivainio  2005    299  43.21        1:33.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.52                 
                     
Ronja Simsek  2005    283  45.55        1:35.42   
  Porin Uimaseura  1:36.40                 
                     
Veera Maijala  2005    281  44.85        1:35.64   
  Rauman Uimaseura  1:34.62                 
                     
10  Aamu Kannosto  2005    278  46.86        1:35.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.79                 
                     
11  Viivi Lehtonen  2005    259  46.07        1:38.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.03                 
                     
12  Laura Sofia Oksakari  2005    245  46.36        1:40.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:42.68                 
                     
13  Nelli Laaksonen  2005    223  48.48        1:43.31   
  Porin Uimaseura  1:41.26                 
                     
14  Anni Törmänen  2005    220  48.74        1:43.80   
  Rauman Uimaseura  1:43.33                 
                     
15  Elizaveta Salmela  2005    216  48.87        1:44.48   
  Vieskan Uimarit  2:00.95                 
                     
16  Vilja Pusa  2005    215  46.94        1:44.59   
  Swimming Team Rauma  1:56.63                 
                     
17  Viola Karismaa  2005    213  47.34        1:44.86   
  Porin Uimaseura  1:53.53                 
                     
18  Kätrin Koppel  2005    211  50.97        1:45.27   
  Rauman Uimaseura  1:46.25                 
                     
19  Jaana Nevala  2005    203  48.98        1:46.66   
  Vieskan Uimarit                   
                     
20  Ronja Rantanen  2005    200  51.79        1:47.15   
  Porin Uimaseura  1:51.66                 
                     
21  Aino Kankaanpää  2005    184  53.19        1:50.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.25                 
                     
22  Vea Victoria Ramsten  2005    178  52.77        1:51.41   
  Porin Uimaseura  1:50.29                 
                     
23  Hertta Koskinen  2005    171  54.37        1:52.80   
  Alavuden Urheilijat                   
                     
24  Kaisa Harjula  2005    157  56.24        1:56.02   
  Porin Uimaseura  1:59.21                 
                     
25  Emilia Ehnström  2005    153  55.84        1:57.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:54.67                 
                     
26  Ronya Rajala  2005    133  55.24        2:02.64   
  Kokkolan Uimaseura  2:12.06                 
                     
27  Amanda Ahmaoja  2005    113  59.92        2:09.66   
  Porin Uimaseura  2:13.24                 
                     
Ella Sillanpää  2005              DNS   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.45                 
                     
Hilla Palonen  2005              DNS   
  Ilmajoen Kisailijat                   
                     
Amanda Nielsen  2005              DSQ  korjasi uimalaseja 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:57.97                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
Bettina Sandelin  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:47.68                 
  SW 7.4 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen               
                     
Ida Ekebohm  2005              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.40                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinja Lasonen  2004    504  36.93        1:18.75   
  Porin Uimaseura  1:19.45                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    439  39.52        1:22.44   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.94                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    434  39.43        1:22.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:22.68                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    423  39.16        1:23.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.00                 
                     
Gitta Nukala  2004    422  38.70        1:23.53   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.94                 
                     
Viola Penttilä  2004    414  38.59        1:24.11   
  Swimming Team Rauma  1:24.26                 
                     
Nita Tenho  2004    395  41.94        1:25.45   
  Porin Uimaseura  1:25.95                 
                     
Alisa Ailanen  2004    377  40.37        1:26.73   
  Swimming Team Rauma  1:26.80                 
                     
Pirita Hautala  2004    363  42.30        1:27.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:30.86                 
                     
10  Noora Kekola  2004    341  42.12        1:29.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.33                 
                     
11  Viivi Nurmela  2004    333  42.72        1:30.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:29.37                 
                     
12  Ella Hulkki  2004    331  43.44        1:30.56   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.01                 
                     
13  Siina Eklund  2004    325  43.15        1:31.17   
  Alavuden Urheilijat  1:31.75                 
                     
14  Ella Luoma  2004    305  43.80        1:33.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.43                 
                     
15  Minna Virtanen  2004    238  48.84        1:41.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:41.75                 
                     
16  Elsa Päivärinta  2004    236  48.28        1:41.38   
  Ilmajoen Kisailijat  1:41.59                 
                     
17  Sanni Lehtonen  2004    229  48.00        1:42.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.95                 
                     
18  Anna Lampinen  2004    213  49.97        1:44.92   
  Porin Uimaseura  1:43.77                 
                     
19  Veera Varsanpää  2004    209  49.96        1:45.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.63                 
                     
20  Siiri Niskasaari  2004    185  51.41        1:49.95   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:45.19                 
                     
21  Sanni Porkkala  2004    176  51.60        1:51.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.26                 
                     
22  Emma Lång  2004    167  54.44        1:53.75   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.79                 
                     
23  Aliisa Rintakoski  2004    103  1:03.19        2:13.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:02.94                 
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    609  34.70        1:13.97   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.59                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    504  37.52        1:18.78   
  Vieskan Uimarit  1:18.92                 
                     
Emma Jormanainen  2003    474  38.62        1:20.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.76                 
                     
Jenny Grangärd  2003    457  38.78        1:21.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.46                 
                     
Mimosa Rintala  2003    378  40.23        1:26.70   
  Rauman Uimaseura  1:27.25                 
                     
Aino Jerohin  2003    367  41.47        1:27.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.09                 
                     
Heidi Javanainen  2003    353  41.61        1:28.66   
  Swimming Team Rauma  1:35.28                 
                     
Maisa Berg  2003    351  41.31        1:28.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.91                 
                     
Peppi Hölsö  2003    316  42.86        1:32.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.51                 
                     
10  Merituuli Lehtonen  2003    302  43.60        1:33.42   
  Porin Uimaseura  1:35.52                 
                     
11  Riina Uimonen  2003    276  45.04        1:36.20   
  Kurikan Ryhti  1:35.02                 
                     
12  Lise Strandberg  2003    214  50.07        1:44.78   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.99                 
                     
13  Kaisla Annukka Keski-Sikkilä  2003    209  49.52        1:45.60   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:48.15                 
                     
14  Amanda Rahola  2003    207  50.33        1:45.88   
  Porin Uimaseura  1:45.17                 
                     
15  Ida Salmi  2003    179  52.69        1:51.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:48.92                 
                     
16  Linda Grönlund  2003    147  56.10        1:58.79   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 1, T11,12,13,14,15 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Minna Ingi  2002    516  36.33        1:18.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.29                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002    478  37.93        1:20.18   
  Porin Uimaseura  1:23.54                 
                     
Saana Vähämaa  2002    470  37.11        1:20.61   
  Rauman Uimaseura  1:21.84                 
                     
Nea Nygård  2002    433  38.91        1:22.86   
  Kokkolan Uimaseura  1:21.55                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    389  39.53        1:25.88   
  Kokkolan Uimaseura  1:22.59                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    388  39.84        1:25.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.42                 
                     
Ella Nore  2002    379  40.30        1:26.59   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:25.66                 
                     
Sofia Karismaa  2002    374  40.11        1:26.96   
  Porin Uimaseura  1:25.39                 
                     
Lidian Vihervä  2002    348  41.95        1:29.14   
  Rauman Uimaseura  1:27.56                 
                     
10  Ida Rantala  2002    316  42.18        1:31.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.32                 
                     
11  Sini Yli-Renko  2002    267  45.57        1:37.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:46.33                 
                     
12  Oona Hakomäki  2002    239  47.47        1:40.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.21                 
                     
13  Salla-Maaria Kauppinen  2002    201  51.91        1:46.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:47.98                 
                     
Jasmine Vikström  2002              DSQ   
  Kokkolan Uimaseura  1:28.77                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  18:35 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  18:58   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    308  39.59        1:22.29   
  Rauman Uimaseura  1:25.93                 
                     
Lucas Lydman  2005    283  39.24        1:24.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:27.16                 
                     
Juho Törmä  2005    216  43.25        1:32.66   
  Porin Uimaseura  1:32.15                 
                     
Joonas Arponen  2005    213  44.29        1:33.06   
  Rauman Uimaseura  1:46.40                 
                     
Joel Korte  2005    204  45.14        1:34.45   
  Swimming Team Rauma  1:37.85                 
                     
Ville Ikola  2005    165  46.45        1:41.29   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.62                 
                     
Roy Nukala  2005    124  51.08        1:51.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:59.30                 
                     
Werneri Ketonen  2005    115  55.08        1:54.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:53.90                 
                     
Viljami Vaahensalo  2005    115  56.40        1:54.24   
  Swimming Team Rauma  2:15.06                 
                     
10  Teemu Lepistö  2005    94  58.14        2:02.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:10.04                 
                     
11  Arttu Syrjä  2005    79  1:00.39        2:09.16   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:11.21                 
                     
Julius Sandelin  2005              DSQ   
  Rauman Uimaseura  1:36.41                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Ville Lemberg  2005              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:14.19                 
  SW 7.4 Eriaikaisia jalkaliikkeitä               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Huhtasalo  2004    277  39.96        1:25.21   
  Porin Uimaseura  1:24.24                 
                     
Elmeri Aho  2004    273  39.95        1:25.67   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:25.19                 
                     
Vilho Verronen  2004    246  41.08        1:28.71   
  Swimming Team Rauma  1:26.52                 
                     
Roope Ollikainen  2004    230  42.58        1:30.69   
  Porin Uimaseura  1:27.45                 
                     
Jesse Anoschkin  2004    215  43.05        1:32.76   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:32.20                 
                     
Mikko Karjalainen  2004    214  44.21        1:32.84   
  Kokkolan Uimaseura  1:35.51                 
                     
Leevi Jalava  2004    184  43.95        1:37.77   
  Swimming Team Rauma  1:37.53                 
                     
Lassi Lahtinen  2004    169  48.46        1:40.52   
  Kokkolan Uimaseura  1:42.52                 
                     
Miko Elonen  2004    168  47.38        1:40.76   
  Swimming Team Rauma  1:50.23                 
                     
10  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    144  50.16        1:46.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:54.67                 
                     
11  Visa Nissinen  2004    130  50.82        1:49.74   
  Kokkolan Uimaseura  1:50.82                 
                     
12  Arttu Ahola  2004    126  50.52        1:50.77   
  Porin Uimaseura  1:51.67                 
                     
13  Rasmus Saarimaa  2004    126  50.91        1:50.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:58.87                 
                     
14  Olli Alanko  2004    112  54.62        1:55.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:49.90                 
                     
15  Jere Keski-Hannula  2004    110  51.91        1:55.79   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:52.62                 
                     
16  Totti Laukkala  2004    89  59.95        2:04.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:15.59                 
                     
Akseli Klutas  2004              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:30.17                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
Joona Kinnunen  2004              DSQ   
  Alavuden Urheilijat  1:27.60                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
Matias Pikkala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.31                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Elias Kalliokoski  2003    420  34.95        1:14.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.28                 
                     
Konsta Tupeli  2003    377  35.83        1:16.94   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:19.90                 
                     
Simon Ravals  2003    336  37.58        1:19.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.10                 
                     
Teemu Oksakari  2003    336  37.39        1:19.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.11                 
                     
Samu Hatakka  2003    289  39.70        1:24.04   
  Rauman Uimaseura  1:24.94                 
                     
Emil Saha  2003    271  40.50        1:25.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:26.75                 
                     
Dan Lampinen  2003    261  40.74        1:26.96   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:27.91                 
                     
Teppo Jestoi  2003    252  40.90        1:28.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:27.99                 
                     
Roni Hägen  2003    231  42.27        1:30.58   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.27                 
                     
10  Eeli Hanka  2003    223  44.00        1:31.64   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:32.71                 
                     
11  Arttu Niemi  2003    216  43.86        1:32.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:34.55                 
                     
12  Roope Oijennus  2003    205  44.06        1:34.24   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:34.33                 
                     
13  Johannes Laihorinne  2003    174  47.91        1:39.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.32                 
                     
14  Iisakki Laihorinne  2003    158  49.44        1:42.75   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:43.93                 
                     
15  Aleksi Autio  2003    137  50.42        1:47.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.44                 
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kirill Helsing  2002    470  34.03        1:11.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:11.09                 
                     
Mikael Nurmela  2002    440  35.00        1:13.06   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:14.48                 
                     
Justus Hilaja  2002    431  34.85        1:13.58   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:12.70                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    365  36.50        1:17.81   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:21.43                 
                     
Joonas Järvi  2002    351  37.02        1:18.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.22                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    349  36.88        1:18.92   
  Porin Uimaseura  1:18.30                 
                     
Reino Heinikangas  2002    287  39.54        1:24.23   
  Porin Uimaseura  1:26.54                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    285  39.26        1:24.45   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:22.08                 
                     
Robin Söderholm  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:12.14                 
  SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan               
                     
 
Laji 2, P12,13,14,15,16 100m RU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aaro Kangasmaa  2001    409  35.11        1:14.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.63                 
                     
Leo Penttilä  2001    313  38.12        1:21.89   
  Swimming Team Rauma  1:30.97                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  18:58 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  19:36   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Anniina Haarala  2004    478  1:12.41  2:28.68  3:46.55  5:04.36  10:19.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:17.75      6:22.69  7:41.07  9:01.04       
                     
Viivi Kylkisalo  2004    460  1:12.61  2:31.13  3:49.96  5:10.84  10:27.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:41.54      6:30.67  7:50.51  9:10.38       
                     
Olivia Uusitorppa  2004    430  1:14.73  2:34.19  3:54.30  5:15.56  10:41.51   
  Swimming Team Rauma  10:42.55      6:38.05  7:58.92  9:20.96       
                     
Tessa Tattari  2004    413  1:14.93  2:36.92  4:00.13  5:24.18  10:50.14   
  Kokkolan Uimaseura  11:10.69      6:48.13  8:10.90  9:33.87       
                     
Siiri Tiilikka  2004    411  1:15.68  2:37.12  3:59.80  5:23.06  10:51.65   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:56.11      6:46.67  8:09.42  9:32.11       
                     
Sanni Jouppi  2004    389  1:19.89  2:44.42  4:09.29  5:32.56  11:03.19   
  Swimming Team Rauma        6:55.20  8:18.50  9:41.63       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Kiira Kangasniemi  2003    535  1:07.01  2:21.27  3:37.30  4:53.15  9:56.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  9:57.86      6:08.98  7:25.31  8:42.01       
                     
Petra Kivi  2003    467  1:12.94  2:29.68  3:46.59  5:04.50  10:24.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:53.78      6:22.63  7:41.89  9:02.90       
                     
Maija Björkholm  2003    463  1:12.96  2:30.53  3:48.97  5:08.50  10:26.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:26.54      6:28.28  7:48.29  9:08.60       
                     
Wilma Lakanen  2003    461  1:12.13  2:31.91  3:53.09  5:14.03  10:27.22   
  Kokkolan Uimaseura  11:02.33      6:34.57  7:54.24  9:14.05       
                     
Tara Korkiakoski  2003    393  1:12.60  2:33.80  3:58.72  5:24.48  11:00.93   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:09.05      6:48.90  8:13.61  9:37.79       
                     
Annukka Jouppila  2003    355  1:18.47  2:45.37  4:10.62  5:36.35  11:24.28   
  Seinäjoen Uimarit-58  11:52.23      7:03.58  8:32.02  10:01.40       
                     
Milka-Maria Rasinpää  2003    327  1:19.12  2:46.21  4:14.37  5:44.48  11:42.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  11:27.45      7:14.84  8:44.98  10:15.17       
                     
 
Laji 3, T13,14,15 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Helmi Viitasalo  2002    488  1:09.37  2:26.22  3:43.50  5:01.97  10:15.06   
  Rauman Uimaseura  10:14.30      6:20.78  7:39.63  8:58.53       
                     
Saana Vähämaa  2002    467  1:11.40  2:28.41  3:46.90  5:06.14  10:24.43   
  Rauman Uimaseura  10:19.34      6:26.67  7:47.09  9:06.96       
                     
Juliana Niinisalo  2002    463  1:10.88  2:27.59  3:46.34  5:06.66  10:26.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:18.71      6:27.43  7:48.39  9:09.26       
                     
Sara Ikonen  2002    423  1:13.55  2:34.11  3:56.48  5:19.87  10:45.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  11:17.96      6:42.58  8:04.85  9:26.54       
                     
Inari Laaksonen  2002    418  1:14.18  2:34.18  3:55.59  5:19.53  10:47.69   
  Swimming Team Rauma  10:56.73      6:43.53  8:05.73  9:28.07       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  19:36 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  19:58   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Alex Lydman  2003    601  1:02.25  2:09.12  3:16.51  4:23.89  8:45.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:45.60      5:31.15  6:36.15  7:41.11       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Kirill Helsing  2002    535  1:03.68  2:11.51  3:20.37  4:29.57  9:06.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:05.01      5:39.40  6:48.81  7:58.43       
                     
Ethan Brady  2002    496  1:02.73  2:12.09  3:23.02  4:34.36  9:19.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:07.27      5:46.82  6:59.13  8:11.21       
                     
Joonas Järvi  2002    415  1:06.83  2:22.15  3:38.11  4:54.28  9:54.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:44.44      6:11.89  7:27.34  8:42.22       
                     
 
Laji 4, P14,15,16 800m VU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code  500m  600m  700m       











 
Claes Fjellström  2001    592  1:01.62  2:06.71  3:12.50  4:19.16  8:48.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  8:50.73      5:26.37  6:34.08  7:41.67       
                     
Juho Porkkala  2001    566  1:02.81  2:10.25  3:17.83  4:25.02  8:56.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  8:47.18      5:32.30  6:40.00  7:48.30       
                     
Ali Khalili  2001    502  1:04.85  2:14.85  3:25.40  4:36.00  9:17.72   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:12.61      5:46.33  6:57.92  8:08.28       
                     
Aaro Kangasmaa  2001    462  1:06.63  2:18.52  3:31.28  4:44.56  9:33.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  9:54.87      5:58.01  7:11.26  8:23.59       
                     
Juuso Syrjälä  2001    431  1:08.47  2:22.74  3:36.23  4:50.82  9:46.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  10:12.45      6:04.55  7:18.48  8:32.95       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  19:58 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  20:17   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 4X100m T15 VU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kus-Gss Valkoinen  2002    549          4:14.18   
  Kokkolan Uimaseura  4:12.99                 
  Nea Nygård  2002      31.41  1:04.86      1:04.86   
  Veera Lahtinen  2002      31.03  1:04.25      2:09.11   
  Liina Salin  2002      29.48  1:01.82      3:10.93   
  Wilma Lakanen  2003      30.03  1:03.25      4:14.18   
                     
Vus-Vss 1  2002    511          4:20.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  4:19.83                 
  Emma Haglund  2003      29.77  1:01.41      1:01.41   
  Juliana Niinisalo  2002      32.41  1:07.10      2:08.51   
  Petra Kivi  2003      31.33  1:05.19      3:13.70   
  Jenny Grangärd  2003      31.10  1:06.59      4:20.29   
                     
Seui Lemon  2002    218          5:45.76   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:53.32                 
  Aamu Kannosto  2005      35.78  1:16.22      1:16.22   
  Sanni Porkkala  2004      43.40  1:35.18      2:51.40   
  Fanny Granvik  2004      42.83  1:31.10      4:22.50   
  Ida Salmi  2003      39.24  1:23.26      5:45.76   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  20:17 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  20:25   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 6, 4X100m P16 VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m      Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vus-Vss 1  2001    499          3:51.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:47.44                 
  Claes Fjellström  2001      27.94  57.69      57.69   
  Alex Lydman  2003      27.41  57.30      1:54.99   
  Ethan Brady  2002      27.54  57.86      2:52.85   
  Aaro Kangasmaa  2001      27.77  58.22      3:51.07   
                     
Seui Lemonlime  2001    175          5:27.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:29.33                 
  Aleksi Autio  2003      36.10  1:18.97      1:18.97   
  Johannes Laihorinne  2003      35.52  1:14.57      2:33.54   
  Iisakki Laihorinne  2003      37.29  1:20.96      3:54.50   
  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004      41.55  1:32.60      5:27.10   
                     
Seui Lemon  2001    140          5:52.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  5:57.85                 
  Akseli Klutas  2004      40.53  1:26.16      1:26.16   
  Rasmus Saarimaa  2004      43.13  1:35.74      3:01.90   
  Filip Osipov  2003      39.76  1:25.74      4:27.64   
  Totti Laukkala  2004      39.58  1:25.05      5:52.69   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  03 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  20:25 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:19   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sofia Nurkkala  2004    426  41.97  1:27.31  2:12.75    2:58.81   
  Kokkolan Uimaseura  3:01.23                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    423  39.65  1:25.27  2:12.36    2:59.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.29                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    421  40.25  1:26.52  2:13.22    2:59.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:02.03                 
                     
Viola Penttilä  2004    386  39.94  1:27.66  2:17.68    3:04.75   
  Swimming Team Rauma                   
                     
Alisa Ailanen  2004    382  41.24  1:28.27  2:16.62    3:05.40   
  Swimming Team Rauma  3:03.04                 
                     
Siina Eklund  2004    339  44.03  1:34.78  2:24.56    3:12.88   
  Alavuden Urheilijat  3:17.07                 
                     
Noora Kekola  2004    335  43.00  1:32.42  2:23.42    3:13.65   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:18.13                 
                     
Viivi Nurmela  2004    329  43.65  1:33.15  2:25.13    3:14.84   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:11.58                 
                     
Sanni Porkkala  2004    170  54.13  1:56.47  2:58.70    4:02.62   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:12.15                 
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    569  36.93  1:18.63  2:00.32    2:42.35   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.99                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    476  37.81  1:22.73  2:07.81    2:52.25   
  Vieskan Uimarit  2:51.20                 
                     
Emma Jormanainen  2003    476  39.55  1:23.42  2:07.66    2:52.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.73                 
                     
Jenny Grangärd  2003    408  39.75  1:26.61  2:14.44    3:01.29   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.75                 
                     
Aino Jerohin  2003    379  42.45  1:30.21  2:17.54    3:05.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:36.59                 
                     
Ida Salmi  2003    180  53.11  1:53.08  2:55.43    3:58.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:49.08                 
                     
Maisa Berg  2003              DSQ  60m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.73                 
  SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)               
                     
 
Laji 7, T13,14,15 200m RU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Saana Vähämaa  2002    425  39.47  1:25.59  2:13.77    2:58.93   
  Rauman Uimaseura  3:02.41                 
                     
Minna Ingi  2002    406  39.82  1:25.76  2:14.06    3:01.63   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:01.03                 
                     
Nea Nygård  2002    394  40.41  1:26.79  2:14.54    3:03.56   
  Kokkolan Uimaseura  3:01.55                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    356  42.26  1:31.96  2:21.81    3:09.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.12                 
                     
Olivia Nurkkala  2002    353  41.03  1:30.17  2:19.72    3:10.32   
  Kokkolan Uimaseura  2:59.98                 
                     
Lidian Vihervä  2002    349  42.93  1:31.78  2:21.77    3:11.01   
  Rauman Uimaseura  3:11.68                 
                     
Ella Nore  2002    349  44.43  1:31.79  2:22.27    3:11.09   
  Pihlava Työväen Urheilijat  3:20.28                 
                     
Jasmine Vikström  2002    306  43.97  1:34.79  2:27.28    3:19.62   
  Kokkolan Uimaseura  3:11.23                 
                     
Ida Rantala  2002    286  45.08  1:37.52  2:30.94    3:24.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:24.05                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:19 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:41   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    195          34.97   
  Ilmajoen Kisailijat  35.01                 
Onni Yrjälä  2006    186          35.51   
  Rauman Uimaseura  38.64                 
Ilari Hatunen  2006    170          36.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  36.73                 
Rasmus Kekola  2006    163          37.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.13                 
Viljo Varsanpää  2006    162          37.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.57                 
Torsti Saarela  2006    157          37.58   
  Vieskan Uimarit  36.39                 
Ivar Eklund  2006    152          37.96   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  38.64                 
Vilho Okkonen  2006    140          39.09   
  Rauman Uimaseura  40.39                 
Eino Jussinoja  2006    139          39.18   
  Swimming Team Rauma  39.50                 
10  Elias Koivuluoma  2006    123          40.76   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.96                 
11  Valtteri Limnell  2006    113          41.96   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.29                 
12  Iiro Julius Asp  2006    75          48.11   
  Seinäjoen Uimarit-58  47.81                 
13  Luukas Norolampi  2006    70          49.04   
  Seinäjoen Uimarit-58  50.54                 
Benjamin Salo  2006              DSQ   
  Porin Uimaseura  43.49                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sakari Korri  2005    349          28.82   
  Rauman Uimaseura  29.28                 
Lucas Lydman  2005    320          29.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.85                 
Joonas Arponen  2005    295          30.48   
  Rauman Uimaseura  32.72                 
Joel Korte  2005    279          31.06   
  Swimming Team Rauma  31.61                 
Julius Sandelin  2005    244          32.48   
  Rauman Uimaseura  33.56                 
Salomo Pihlaja  2005    243          32.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.66                 
Ville Ikola  2005    224          33.41   
  Kokkolan Uimaseura  33.44                 
Adrian Kaslin  2005    221          33.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.13                 
Riku Määttälä  2005    209          34.16   
  Kokkolan Uimaseura  34.40                 
10  Adam Björkstrand  2005    203          34.52   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.71                 
11  Juho Törmä  2005    201          34.63   
  Porin Uimaseura  34.42                 
12  Konsta Joensuu  2005    149          38.27   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.07                 
13  Werneri Ketonen  2005    148          38.32   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.14                 
14  Teemu Lepistö  2005    127          40.37   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.52                 
15  Roy Nukala  2005    126          40.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  41.72                 
16  Ville Lemberg  2005    119          41.23   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.47                 
17  Arttu Syrjä  2005    114          41.79   
  Seinäjoen Uimarit-58  40.33                 
18  Viljami Vaahensalo  2005    113          41.90   
  Swimming Team Rauma  41.29                 
 
Laji 8, P11,12,13-16 50m VU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Jesse Anttila  2002    502          25.54   
  Kokkolan Uimaseura  25.52                 
Matias Pennanen  2001    492          25.71   
  Porin Uimaseura  25.34                 
Ethan Brady  2002    472          26.06   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.51                 
Juho Porkkala  2001    457          26.35   
  Seinäjoen Uimarit-58  26.05                 
Elias Nurmi  2001    445          26.58   
  Alavuden Urheilijat  27.57                 
Aaro Kangasmaa  2001    429          26.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.36                 
Lauri-Luukas Jäntti  2002    428          26.93   
  Porin Uimaseura  27.06                 
Joonas Järvi  2002    388          27.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  30.45                 
Konsta Tupeli  2003    386          27.88   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.09                 
10  Juuso Syrjälä  2001    372          28.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  27.71                 
11  Reino Heinikangas  2002    370          28.26   
  Porin Uimaseura  27.80                 
12  Miro Nurmela  2002    364          28.41   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.29                 
13  Filip Jåfs  2004    361          28.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  31.35                 
14  Leevi Kortesoja  2003    359          28.56   
  Lapuan Virkiä  35.15                 
15  Elmeri Aho  2004    347          28.87   
  Seinäjoen Uimarit-58  29.53                 
16  Kalle Juupaluoma  2002    345          28.93   
  Seinäjoen Uimarit-58  28.70                 
17  Ali Khalili  2001    341          29.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  28.33                 
18  Samu Hatakka  2003    339          29.11   
  Rauman Uimaseura  31.51                 
19  Eeli Hanka  2003    323          29.57   
  Seinäjoen Uimarit-58  29.69                 
20  Ivar Nordman  2003    321          29.64   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.11                 
21  Onni Haikonen  2003    305          30.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  29.68                 
22  Elmo Arvo  2003    304          30.18   
  Kokkolan Uimaseura  30.23                 
23  Arttu Niemi  2003    298          30.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  32.68                 
24  Teppo Jestoi  2003    294          30.50   
  Kokkolan Uimaseura  30.08                 
25  Alexander Eklund  2002    294          30.51   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  30.80                 
26  Roope Oijennus  2003    283          30.91   
  Seinäjoen Uimarit-58  30.58                 
27  Joona Kinnunen  2004    279          31.06   
  Alavuden Urheilijat  30.65                 
28  Roope Ollikainen  2004    267          31.49   
  Porin Uimaseura  31.42                 
29  Leevi Jalava  2004    239          32.71   
  Swimming Team Rauma  31.59                 
30  Johannes Laihorinne  2003    222          33.50   
  Seinäjoen Uimarit-58  34.72                 
31  Mikko Karjalainen  2004    219          33.66   
  Kokkolan Uimaseura  33.39                 
32  Roni Hägen  2003    209          34.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.69                 
33  Lassi Lahtinen  2004    204          34.43   
  Kokkolan Uimaseura  34.27                 
34  Visa Nissinen  2004    201          34.64   
  Kokkolan Uimaseura  36.97                 
35  Arttu Ahola  2004    195          34.96   
  Porin Uimaseura  33.84                 
36  Linus Vuollet  2004    194          35.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.59                 
37  Viljam Mäenpää  2003    194          35.05   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.74                 
38  Iisakki Laihorinne  2003    193          35.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  36.18                 
39  Olli Alanko  2004    179          35.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.78                 
40  Elias Hirvilammi  2004    177          36.09   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.59                 
41  Totti Laukkala  2004    172          36.49   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.57                 
42  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    167          36.82   
  Seinäjoen Uimarit-58  35.07                 
43  Joel Jokiaho  2004    166          36.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.78                 
44  Akseli Klutas  2004    163          37.15   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.33                 
45  Alex Koskela  2004    153          37.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.96                 
46  Jere Keski-Hannula  2004    148          38.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.64                 
47  Rasmus Saarimaa  2004    146          38.54   
  Seinäjoen Uimarit-58  37.07                 
Leo Penttilä  2001              DNS   
  Swimming Team Rauma  26.08                 
Niklas Nygård  2001              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  30.80                 
Matias Pikkala  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  33.39                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
Samuel Perälä  2002              DSQ   
  Lapuan Virkiä  32.24                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Sohneel Mandpe  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  34.82                 
  SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:41 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  10:54   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fia Stenman  2006    242  39.89        1:28.28   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:40.04                 
                     
Eerika Kivistö  2006    222  41.90        1:30.86   
  Swimming Team Rauma  1:32.68                 
                     
Hannah Lamminmäki  2006    210  41.26        1:32.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:39.67                 
                     
Anni Turunen  2006    209  43.19        1:32.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:38.41                 
                     
Emilia Rahola  2006    163  45.63        1:40.63   
  Porin Uimaseura  1:41.90                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teea Jestoi  2005    326  35.48        1:19.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:19.76                 
                     
Inger Isaksen  2005    293  37.66        1:22.80   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:21.99                 
                     
Noora Suonsivu  2005    286  38.03        1:23.50   
  Porin Uimaseura  1:23.33                 
                     
Enni Kinnunen  2005    243  39.22        1:28.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.46                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    227  39.99        1:30.14   
  Porin Uimaseura  1:27.68                 
                     
Bettina Sandelin  2005    211  41.86        1:32.38   
  Rauman Uimaseura  1:33.71                 
                     
Veera Hautamäki  2005    194  44.14        1:34.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Laura Sofia Oksakari  2005    185  43.11        1:36.59   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:41.28                 
                     
Ronja Simsek  2005    167  47.65        1:39.80   
  Porin Uimaseura  1:44.97                 
                     
10  Vea Victoria Ramsten  2005    163  48.14        1:40.59   
  Porin Uimaseura  1:38.56                 
                     
11  Veera Välivainio  2005    162  41.92        1:40.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:47.28                 
                     
12  Vilja Pusa  2005    154  44.54        1:42.65   
  Swimming Team Rauma  1:40.37                 
                     
13  Iida Lindholm  2005    152  47.38        1:43.15   
  Porin Uimaseura  1:43.32                 
                     
14  Amanda Ahmaoja  2005    135  49.43        1:47.30   
  Porin Uimaseura                   
                     
15  Jenna Korpilahti  2005    132  48.76        1:48.04   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:44.55                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tinja Lasonen  2004    419  33.58        1:13.53   
  Porin Uimaseura  1:14.26                 
                     
Ella Hulkki  2004    415  34.84        1:13.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.82                 
                     
Nita Tenho  2004    381  35.42        1:15.93   
  Porin Uimaseura  1:17.48                 
                     
Pirita Hautala  2004    361  35.98        1:17.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:24.78                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    351  37.22        1:18.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:20.10                 
                     
Sofia Nurkkala  2004    342  38.26        1:18.66   
  Kokkolan Uimaseura  1:18.17                 
                     
Siiri Niskasaari  2004    288  38.50        1:23.34   
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:25.09                 
                     
Ella Luoma  2004    268  38.89        1:25.33   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.45                 
                     
Tilde Löfqvist  2004    236  41.74        1:29.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.39                 
                     
10  Aamu Knuuttila  2004    233  40.83        1:29.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:32.66                 
                     
11  Minna Virtanen  2004    232  41.01        1:29.49   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Kiira Kangasniemi  2003    503  31.66        1:09.21   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:07.17                 
                     
Emma Haglund  2003    489  33.24        1:09.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:09.72                 
                     
Heta Veikkola  2003    419  33.82        1:13.52   
  Lapuan Virkiä  1:12.70                 
                     
Mimosa Rintala  2003    397  34.72        1:14.90   
  Rauman Uimaseura  1:11.43                 
                     
Petra Kivi  2003    372  34.81        1:16.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:14.88                 
                     
Peppi Hölsö  2003    361  36.04        1:17.26   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.70                 
                     
Tara Korkiakoski  2003    327  35.35        1:19.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:15.71                 
                     
Heidi Javanainen  2003    259  37.93        1:26.34   
  Swimming Team Rauma                   
                     
Merituuli Lehtonen  2003    220  41.44        1:31.11   
  Porin Uimaseura  1:30.34                 
                     
10  Ella Jämsä  2003    215  42.97        1:31.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.59                 
                     
11  Sara Ruotsalainen  2003    206  43.79        1:33.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:35.57                 
                     
12  Amanda Rahola  2003    160  46.73        1:41.23   
  Porin Uimaseura  1:42.07                 
                     
 
Laji 9, T11,12,13,14,15 100m PU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Kaunisto  2002    539  31.07        1:07.63   
  Porin Uimaseura  1:06.72                 
                     
Liina Salin  2002    475  32.36        1:10.53   
  Kokkolan Uimaseura  1:10.34                 
                     
Ellen-Maria Neiramaa  2002    439  32.65        1:12.39   
  Porin Uimaseura  1:11.76                 
                     
Juliana Niinisalo  2002    411  33.68        1:14.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:13.45                 
                     
Emmi Heine  2002    407  33.77        1:14.24   
  Rauman Uimaseura  1:15.23                 
                     
Veera Lahtinen  2002    381  35.51        1:15.88   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.67                 
                     
Sara Ikonen  2002    329  36.35        1:19.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.46                 
                     
Hanna Virtanen  2002    274  37.47        1:24.71   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:26.88                 
                     
Inari Laaksonen  2002    274  36.91        1:24.75   
  Swimming Team Rauma  1:23.24                 
                     
10  Salla Lehtimäki  2002    168  44.77        1:39.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:45.81                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  10:54 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:02   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Teemu Oksakari  2003    374  34.25  1:11.69  1:50.10    2:27.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:35.11                 
                     
Elias Kalliokoski  2003    345  36.28  1:14.26  1:53.02    2:31.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.75                 
                     
Simon Ravals  2003    340  34.34  1:13.23  1:53.48    2:32.00   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.28                 
                     
Emil Saha  2003    299  36.78  1:16.33  1:58.46    2:38.51   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:50.53                 
                     
Roope Oijennus  2003    192  41.07  1:27.83  2:16.52    3:03.73   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:46.92                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ethan Brady  2002    449  32.78  1:08.51  1:43.70    2:18.55   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:16.73                 
                     
Akseli Ylikoski  2002    298  36.08  1:16.36  1:58.10    2:38.74   
  Pihlava Työväen Urheilijat  2:45.84                 
                     
 
Laji 10, P14,15,16 200m SU, Loppukilpailut 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Claes Fjellström  2001    516  31.47  1:04.86  1:38.81    2:12.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:13.56                 
                     
Hugo Mattola  2001    437  32.96  1:08.09  1:44.02    2:19.78   
  Kokkolan Uimaseura  2:20.08                 
                     
Juuso Syrjälä  2001    384  34.17  1:10.99  1:48.57    2:25.92   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:29.16                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  11:02 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  11:53   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fia Stenman  2006    336  41.24  1:25.66  2:17.75    2:59.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:08.22                 
                     
Anni Turunen  2006    321  43.44  1:28.54  2:22.98    3:01.91   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:05.82                 
                     
Anni Kärkkäinen  2006    281  40.67  1:30.95  2:29.20    3:10.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Hilla Känkänen  2006    263  45.26  1:35.35  2:34.41    3:14.43   
  Porin Uimaseura  3:33.69                 
                     
Emilia Rahola  2006    252  46.83  1:37.54  2:32.48    3:17.16   
  Porin Uimaseura  3:20.14                 
                     
Ellen Williamsson  2006    252  44.48  1:36.25  2:31.19    3:17.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:20.66                 
                     
Iina Hulkki  2006    221  49.86  1:40.90  2:40.42    3:25.86   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:43.65                 
                     
Jenna Juhola  2006    221  46.14  1:37.51  2:39.60    3:26.04   
  Rauman Uimaseura  3:19.78                 
                     
Peppi Ojakippola  2006    216  43.30  1:37.02  2:36.24    3:27.65   
  Vieskan Uimarit  3:21.07                 
                     
10  Siiri Lahtinen  2006    205  45.19  1:40.36  2:45.54    3:31.20   
  Rauman Uimaseura  3:30.28                 
                     
11  Evelina Myllykoski  2006    104  1:01.58  2:10.44  3:25.50    4:24.70   
  Seinäjoen Uimarit-58  4:27.52                 
                     
Amanda Lång  2006              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Laura Koskela  2006              DSQ  125m 
  Seinäjoen Uimarit-58  3:36.73                 
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Enni Kinnunen  2005    370  39.11  1:23.39  2:13.14    2:53.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.66                 
                     
Inger Isaksen  2005    345  39.79  1:24.29  2:17.58    2:57.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.17                 
                     
Aamu Kannosto  2005    329  43.93  1:29.66  2:21.41    3:00.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:07.64                 
                     
Emmi Ellonen  2005    320  42.84  1:29.60  2:21.53    3:02.05   
  Porin Uimaseura  3:07.85                 
                     
Nelli Laaksonen  2005    308  42.46  1:27.10  2:23.25    3:04.33   
  Porin Uimaseura  3:05.60                 
                     
Veera Hautamäki  2005    302  43.51  1:33.34  2:25.12    3:05.67   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:03.58                 
                     
Veera Välivainio  2005    300  44.33  1:32.99  2:24.73    3:06.12   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.90                 
                     
Anni Törmänen  2005    298  39.86  1:30.90  2:25.09    3:06.48   
  Rauman Uimaseura  3:23.34                 
                     
Veera Maijala  2005    289  44.84  1:32.41  2:25.34    3:08.33   
  Rauman Uimaseura  3:10.91                 
                     
10  Laura Sofia Oksakari  2005    273  45.02  1:31.90  2:28.88    3:12.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:19.49                 
                     
11  Ronja Simsek  2005    261  48.58  1:37.85  2:31.00    3:14.89   
  Porin Uimaseura  3:17.74                 
                     
12  Kätrin Koppel  2005    261  44.20  1:33.79  2:30.23    3:14.92   
  Rauman Uimaseura  3:24.74                 
                     
13  Veera Tall  2005    199  53.15  1:47.36  2:49.92    3:33.18   
  Porin Uimaseura  3:45.25                 
                     
14  Ellen Arvo  2005    190  47.24  1:46.41  2:46.39    3:36.42   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
15  Aino Kankaanpää  2005    181  52.52  1:51.65  2:49.94    3:40.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
16  Ronja Rantanen  2005    170  49.50  1:54.42  2:54.54    3:44.67   
  Porin Uimaseura                   
                     
17  Ronya Rajala  2005    153  53.77  1:55.31  3:06.43    3:52.92   
  Kokkolan Uimaseura                   
                     
Oosa Paavola  2005              DNS   
  Kokkolan Uimaseura  3:35.79                 
                     
Amanda Nielsen  2005              DSQ  lasien korjaus 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 8.2 Eriaikainen käsiveto vedenpinnan alapuolella               
                     
Jenna Korpilahti  2005              DSQ  68m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:22.21                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ella Hulkki  2004    457  36.56  1:15.19  2:04.86    2:41.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.79                 
                     
Viivi Kylkisalo  2004    441  36.48  1:18.70  2:06.92    2:43.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:44.47                 
                     
Nita Tenho  2004    426  34.80  1:18.96  2:10.37    2:45.48   
  Porin Uimaseura  2:43.20                 
                     
Henna Känsäkangas  2004    425  34.95  1:15.28  2:06.23    2:45.71   
  Kokkolan Uimaseura  2:51.88                 
                     
Pirita Hautala  2004    416  37.69  1:21.54  2:10.16    2:46.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:59.83                 
                     
Aamu Knuuttila  2004    397  39.20  1:24.41  2:09.45    2:49.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:51.85                 
                     
Viivi Lehtonen  2004    394  40.03  1:24.87  2:11.17    2:49.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:53.53                 
                     
Tessa Tattari  2004    369  40.73  1:23.75  2:16.53    2:53.62   
  Kokkolan Uimaseura  2:58.55                 
                     
Anniina Haarala  2004    330  41.65  1:26.40  2:20.63    3:00.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:12.42                 
                     
10  Ella Luoma  2004    316  40.58  1:29.80  2:22.96    3:02.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:00.67                 
                     
11  Noora Kekola  2004    303  38.66  1:27.52  2:20.96    3:05.40   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:04.34                 
                     
12  Tilde Löfqvist  2004    296  40.93  1:31.08  2:22.06    3:06.94   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:11.19                 
                     
13  Minna Virtanen  2004    283  41.66  1:28.45  2:25.45    3:09.74   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:14.81                 
                     
14  Pinja Kallio  2004    255  44.10  1:36.53  2:32.33    3:16.26   
  Kankaanpään Uimarit  3:11.42                 
                     
Jonna Känsäkangas  2004              DSQ  75m 
  Kokkolan Uimaseura                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Siiri Tiilikka  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.24                 
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
Tinja Lasonen  2004              DSQ   
  Porin Uimaseura  2:35.06                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 14 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Haglund  2003    554  33.81  1:13.84  1:58.03    2:31.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:24.86                 
                     
Kiira Kangasniemi  2003    548  32.28  1:11.42  1:57.92    2:32.20   
  Seinäjoen Uimarit-58  2:30.28                 
                     
Petra Kivi  2003    533  34.89  1:12.34  1:58.59    2:33.61   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:37.25                 
                     
Senni Mattila  2003    499  32.57  1:11.63  2:00.29    2:37.00   
  Porin Uimaseura  2:35.53                 
                     
Emma Jormanainen  2003    467  38.34  1:20.00  2:03.51    2:40.60   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:49.75                 
                     
Emma Hämäläinen  2003    463  35.49  1:18.25  2:02.87    2:41.06   
  Vieskan Uimarit  2:35.08                 
                     
Jenny Grangärd  2003    452  36.27  1:16.70  2:04.15    2:42.30   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:38.74                 
                     
Heta Veikkola  2003    416  35.17  1:16.54  2:07.26    2:46.86   
  Lapuan Virkiä  2:45.04                 
                     
Maija Björkholm  2003    387  36.87  1:22.24  2:12.52    2:50.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:57.17                 
                     
10  Aino Jerohin  2003    385  37.10  1:21.75  2:13.11    2:51.24   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:55.70                 
                     
11  Annukka Jouppila  2003    334  40.75  1:24.57  2:19.90    2:59.43   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:02.17                 
                     
12  Riina Uimonen  2003    269  44.20  1:33.81  2:27.87    3:12.99   
  Kurikan Ryhti  3:13.61                 
                     
13  Ella Jämsä  2003    258  43.99  1:34.48  2:33.18    3:15.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:18.67                 
                     
Maisa Berg  2003              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:10.73                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 11, T11,12,13,14,15 200m SKU, Loppukilpailut 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ellen-Maria Neiramaa  2002    454  34.14  1:18.73  2:04.41    2:42.02   
  Porin Uimaseura  2:40.04                 
                     
Saana Vähämaa  2002    447  35.72  1:18.67  2:04.29    2:42.96   
  Rauman Uimaseura  2:41.79                 
                     
Sanna Rajamäki  2002    359  37.81  1:24.15  2:15.46    2:55.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:56.04                 
                     
Hanna Virtanen  2002    310  38.45  1:24.00  2:20.88    3:04.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  3:00.99                 
                     
Ida Rantala  2002    299  38.92  1:29.80  2:24.00    3:06.21   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:14.91                 
                     
Salla Lehtimäki  2002              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  3:16.59                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Sofia Karismaa  2002              DSQ  75m 
  Porin Uimaseura  2:52.98                 
  SW 6.4 Sukellus uidessa/maaliin tullessa               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  11:53 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:08   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lauri Korpi  2006    191  41.77        1:28.06   
  Ilmajoen Kisailijat  1:28.34                 
                     
Onni Yrjälä  2006    188  40.91        1:28.55   
  Rauman Uimaseura  1:35.69                 
                     
Ilari Hatunen  2006    181  42.91        1:29.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:31.63                 
                     
Torsti Saarela  2006    168  42.22        1:31.90   
  Vieskan Uimarit  1:34.61                 
                     
Viljo Varsanpää  2006    151  46.82        1:35.23   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:37.66                 
                     
Ivar Eklund  2006    136  46.43        1:38.58   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:37.75                 
                     
Vilho Okkonen  2006    135  47.27        1:38.88   
  Rauman Uimaseura  1:45.38                 
                     
Rasmus Kekola  2006    107  50.50        1:46.66   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.11                 
                     
Eino Jussinoja  2006    96  56.94        1:50.60   
  Swimming Team Rauma  1:47.55                 
                     
10  Benjamin Salo  2006    89  54.12        1:53.60   
  Porin Uimaseura                   
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Lucas Lydman  2005    292  35.50        1:16.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:16.51                 
                     
Joel Korte  2005    213  41.07        1:24.96   
  Swimming Team Rauma  1:25.46                 
                     
Adrian Kaslin  2005    197  40.46        1:27.09   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.67                 
                     
Salomo Pihlaja  2005    195  43.50        1:27.46   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.90                 
                     
Adam Björkstrand  2005    185  40.89        1:28.99   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:29.09                 
                     
Ville Ikola  2005    183  42.06        1:29.28   
  Kokkolan Uimaseura  1:38.22                 
                     
Konsta Joensuu  2005    146  47.30        1:36.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
Teemu Lepistö  2005    120  47.52        1:42.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:48.14                 
                     
Roy Nukala  2005    117  51.22        1:43.64   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
10  Werneri Ketonen  2005    117  51.22        1:43.73   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
11  Arttu Syrjä  2005    81  58.29        1:57.08   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:55.71                 
                     
 
Laji 12, P11,12,13-16 100m SKU, Loppukilpailut 13 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Mikael Nurmela  2002    437  31.80        1:06.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:08.73                 
                     
Lauri-Luukas Jäntti  2002    425  30.82        1:07.51   
  Porin Uimaseura  1:07.95                 
                     
Elias Nurmi  2001    413  31.34        1:08.15   
  Alavuden Urheilijat  1:11.20                 
                     
Hugo Mattola  2001    397  30.67        1:09.02   
  Kokkolan Uimaseura  1:08.44                 
                     
Leo Penttilä  2001    395  30.46        1:09.16   
  Swimming Team Rauma  1:09.71                 
                     
Konsta Tupeli  2003    350  34.25        1:11.98   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:12.80                 
                     
Kalle Juupaluoma  2002    331  34.06        1:13.36   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:11.80                 
                     
Miro Nurmela  2002    308  34.46        1:15.12   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:13.62                 
                     
Lauri Huhtasalo  2004    290  36.01        1:16.63   
  Porin Uimaseura  1:17.16                 
                     
10  Reino Heinikangas  2002    281  37.04        1:17.42   
  Porin Uimaseura  1:16.69                 
                     
11  Teppo Jestoi  2003    272  36.43        1:18.32   
  Kokkolan Uimaseura  1:17.87                 
                     
12  Eeli Hanka  2003    271  37.09        1:18.42   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:18.60                 
                     
13  Arttu Niemi  2003    269  36.31        1:18.57   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:19.64                 
                     
14  Alexander Eklund  2002    259  36.67        1:19.60   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  1:15.88                 
                     
15  Mikko Karjalainen  2004    220  39.11        1:23.97   
  Kokkolan Uimaseura  1:23.60                 
                     
16  Leevi Jalava  2004    214  38.57        1:24.84   
  Swimming Team Rauma                   
                     
17  Roni Hägen  2003    209  41.41        1:25.44   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:28.26                 
                     
18  Sohneel Mandpe  2004    197  41.76        1:27.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
19  Johannes Laihorinne  2003    184  43.48        1:29.10   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:30.20                 
                     
20  Lassi Lahtinen  2004    180  43.76        1:29.88   
  Kokkolan Uimaseura  1:34.63                 
                     
21  Visa Nissinen  2004    174  41.22        1:30.90   
  Kokkolan Uimaseura  1:41.14                 
                     
22  Miko Elonen  2004    168  42.69        1:31.92   
  Swimming Team Rauma                   
                     
23  Aleksi Autio  2003    166  42.45        1:32.22   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:35.81                 
                     
24  Linus Vuollet  2004    160  48.02        1:33.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:33.12                 
                     
25  Viljam Mäenpää  2003    145  44.82        1:36.40   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
26  Aaro-Oskar Ruuskanen  2004    138  46.95        1:38.05   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:40.12                 
                     
27  Joel Jokiaho  2004    133  48.50        1:39.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
                     
28  Akseli Klutas  2004    123  49.53        1:41.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:50.78                 
                     
29  Rasmus Saarimaa  2004    112  47.28        1:45.01   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.96                 
                     
30  Totti Laukkala  2004    110  48.32        1:45.69   
  Seinäjoen Uimarit-58  1:46.05                 
                     
Alex Koskela  2004              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Arttu Ahola  2004              DSQ  50m 
  Porin Uimaseura  1:35.25                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Filip Jåfs  2004              DSQ  75m 
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  1:18.63                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
Jesse Anoschkin  2004              DSQ  50m 
  Pihlava Työväen Urheilijat  1:38.97                 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Seinäjoen Uimarit-58  Tulostusaika  12:08 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  LR IKM 2017 alkukilpailut LS    Tulostuspäivämäärä  04 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Seinäjoki    Tulostusaika  12:29   
  Järjestäjä  SeUi         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  03 marraskuu 2017         
 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 10 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Aliisa Soini  2007    270          39.75   
  Rauman Uimaseura  41.88                 
Hanna Törmä  2007    228          42.04   
  Porin Uimaseura  42.78                 
Joanna Högback  2007    226          42.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  42.18                 
Peppi Lehtinen  2007    218          42.68   
  Kankaanpään Uimarit  42.86                 
Erin Heinikangas  2007    210          43.20   
  Rauman Uimaseura  44.63                 
Saara Lehto  2007    206          43.50   
  Rauman Uimaseura  45.37                 
Hilla-Maaria Juhola  2007    183          45.24   
  Porin Uimaseura  45.87                 
Sini Saari  2007    172          46.13   
  Vieskan Uimarit  48.10                 
Elli Isometsä  2007    171          46.30   
  Kankaanpään Uimarit  47.28                 
10  Lyyli Järvi  2007    137          49.74   
  Porin Uimaseura  48.03                 
11  Elsa Pelkonen  2007    116          52.55   
  Vieskan Uimarit  52.98                 
12  Stella Seppälä  2007    84          58.65   
  Porin Uimaseura  59.45                 
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fia Stenman  2006    330          37.16   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  37.51                 
Anni Turunen  2006    267          39.87   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  38.66                 
Anni Kärkkäinen  2006    249          40.81   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.60                 
Ellen Williamsson  2006    222          42.41   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.51                 
Hannah Lamminmäki  2006    216          42.77   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  43.45                 
Eeva Finnilä  2006    198          44.03   
  Seinäjoen Uimarit-58  46.02                 
Iina Hulkki  2006    187          44.88   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  48.78                 
Siiri Lahtinen  2006    186          45.02   
  Rauman Uimaseura  46.34                 
Laura Koskela  2006    170          46.32   
  Seinäjoen Uimarit-58  49.01                 
10  Noora-Maria Linna  2006    162          47.08   
  Vieskan Uimarit  50.61                 
11  Amanda Lång  2006    155          47.76   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.74                 
12  Olivia Kivelä  2006    152          48.11   
  Kokkolan Uimaseura  50.00                 
13  Tilda Saarela  2006    130          50.69   
  Vieskan Uimarit  51.14                 
14  Siiri Suominen  2006    126          51.19   
  Seinäjoen Uimarit-58  51.30                 
15  Evelina Myllykoski  2006    94          56.34   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.80                 
Kerttu Heikkilä  2006              DSQ   
  Pihlava Työväen Urheilijat  43.64                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lovisa Karlsson  2006              DSQ   
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.6 Maaliintulo vatsallaan               
Meeri Rintakoski  2006              DSQ  25m 
  Seinäjoen Uimarit-58                   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
Peppi Ojakippola  2006              DSQ  25m 
  Vieskan Uimarit  45.60                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
 
Laji 13, T10,11,12-15 50m SU, Loppukilpailut 12 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emmi Kaunisto  2002    596          30.53   
  Porin Uimaseura  30.52                 
Wilma Lakanen  2003    505          32.26   
  Kokkolan Uimaseura  33.37                 
Senni Mattila  2003    487          32.65   
  Porin Uimaseura  32.91                 
Emmi Heine  2002    483          32.74   
  Rauman Uimaseura  33.36                 
Heidi Javanainen  2003    420          34.31   
  Swimming Team Rauma  35.11                 
Viivi Nurmela  2004    341          36.78   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.15                 
Minna Ingi  2002    333          37.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  35.53                 
Olivia Uusitorppa  2004    328          37.26   
  Swimming Team Rauma  36.54                 
Senni Eklund  2003    313          37.83   
  Alavuden Urheilijat  35.89                 
10  Sanna Rajamäki  2002    311          37.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.28                 
11  Lise Strandberg  2003    309          37.98   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.22                 
12  Vilma Rintala  2005    307          38.07   
  Kokkolan Uimaseura  38.26                 
13  Annukka Jouppila  2003    300          38.37   
  Seinäjoen Uimarit-58  38.79                 
14  Maria Hautala  2003    290          38.82   
  Kurikan Ryhti  37.79                 
15  Inger Isaksen  2005    280          39.25   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.79                 
16  Sanni Jouppi  2004    277          39.40   
  Swimming Team Rauma  41.12                 
17  Tuulia Harju  2005    266          39.95   
  Kokkolan Uimaseura  42.65                 
18  Sini Yli-Renko  2002    266          39.96   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
19  Ida Rantala  2002    261          40.19   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  40.98                 
20  Vea Victoria Ramsten  2005    252          40.65   
  Porin Uimaseura  40.32                 
21  Ninni Eriksson  2003    252          40.68   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  39.88                 
22  Sofia Runnakko  2002    242          41.20   
  Alavuden Urheilijat  41.26                 
23  Aamu Kannosto  2005    240          41.31   
  Seinäjoen Uimarit-58  42.36                 
24  Salla-Maaria Kauppinen  2002    236          41.55   
  Kokkolan Uimaseura  40.16                 
25  Oona Hakomäki  2002    234          41.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls                   
26  Noora Suonsivu  2005    233          41.74   
  Porin Uimaseura  39.11                 
27  Alina Kangas  2005    231          41.85   
  Kokkolan Uimaseura  42.63                 
28  Venla Laitila  2002    224          42.27   
  Seinäjoen Uimarit-58  44.94                 
29  Viivi Lehtonen  2005    216          42.83   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.94                 
30  Veera Varsanpää  2004    206          43.45   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  49.10                 
31  Amanda Nielsen  2005    206          43.50   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  54.06                 
31  Iida Lindholm  2005    206          43.50   
  Porin Uimaseura  44.30                 
33  Ida Ekebohm  2005    203          43.66   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.88                 
34  Jaana Nevala  2005    198          44.02   
  Vieskan Uimarit                   
35  Kätrin Koppel  2005    192          44.51   
  Rauman Uimaseura  45.10                 
36  Anna-Maria Malila  2003    188          44.86   
  Seinäjoen Uimarit-58  45.81                 
37  Elli Rantatalo  2004    187          44.89   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  47.91                 
38  Emilia Ehnström  2005    185          45.07   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  45.63