2020-01-20   04:43:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset SM/NSM (25 m)

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

torstaiaamu

Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) Nuori - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Suomen mestaruusuinnit (25m)    Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:35   
  Järjestäjä  OU         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 marraskuu 2017         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut, Nuori 
ME: Katinka HOSSZU (1989) 1:59.23 2014-12-05 
SE: Anu Koivisto (1980) 2:07.10 2001-12-16 
Nuorten SE: Lotta Upanne (1998) 2:10.44 2014-11-20 
 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Vilma Oura  2001    738  1:05.53  2:11.90      2:11.90   
  Helsingfors Simsällskap  2:08.87                 
                     
Iida-Maria Laine  2001    676  1:05.90  2:15.82      2:15.82   
  Oulun Uinti 1906  2:18.75                 
                     
Emilie Pärnänen  2002    631  1:08.13  2:18.99      2:18.99   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:18.63                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000    600  1:08.33  2:21.31      2:21.31   
  Cetus Espoo  2:22.34                 
                     
Ida Slöör  2001    600  1:08.78  2:21.32      2:21.32   
  Cetus Espoo  2:21.16                 
                     
Martta Nygård  2003    596  1:08.36  2:21.65      2:21.65   
  Oulun Uinti 1906  2:20.34                 
                     
Vilma Iisalo  2001    593  1:09.59  2:21.91      2:21.91   
  Raision Urheilijat  2:23.36                 
                     
Katri Hurskainen  2000    590  1:09.42  2:22.13      2:22.13   
  Oulun Lohet  2:22.85                 
                     
Liina Salin  2002    556  1:10.47  2:24.94      2:24.94   
  Kokkolan Uimaseura  2:25.49                 
                     
10  Oona Laakso  2002    545  1:10.63  2:25.96      2:25.96   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:23.84                 
                     
11  Saana Liikonen  2001    540  1:12.08  2:26.35      2:26.35   
  Lahden Uimaseura  2:28.47                 
                     
12  Petra Heikkinen  2002    516  1:11.72  2:28.56      2:28.56   
  Oulun Uinti 1906  2:28.73                 
                     
13  Aino Jussila  2000    515  1:12.16  2:28.70      2:28.70   
  Uinti Tampere  2:27.45                 
                     
14  Netta Nyberg  2001    514  1:11.26  2:28.79      2:28.79   
  Uinti Tampere  2:29.28                 
                     
15  Petra Äkkinen  2000    508  1:09.71  2:29.34      2:29.34   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  2:20.73                 
                     
16  Janette Setälä  2001    506  1:12.86  2:29.57      2:29.57   
  Aurajoen Uinti  2:26.74                 
                     
17  Peppi Pinomäki  2002    501  1:12.70  2:30.03      2:30.03   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  2:28.68                 
                     
18  Sanni Lampi  2001    500  1:11.13  2:30.19      2:30.19   
  Swimming Jyväskylä  2:26.42                 
                     
19  Pia Peräjoki  2000    491  1:12.66  2:31.06      2:31.06   
  Helsingfors Simsällskap  2:29.22                 
                     
20  Nea Tiesmäki  2000    490  1:14.15  2:31.18      2:31.18   
  Cetus Espoo  2:25.81                 
                     
21  Millariina Bruce  2001    476  1:11.79  2:32.65      2:32.65   
  Uimaseura Aquila  2:29.77                 
                     
22  Wilma Lakanen  2003    453  1:15.67  2:35.15      2:35.15   
  Kokkolan Uimaseura  2:30.98                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 marraskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner