Results for Masters-mestaruusuinnit
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Masters-mestaruuskilpailut |
|
Tulostuspäivämäärä |
29 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
11:34 |
|
|
Järjestäjä |
Vanders |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
27 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Lauri Malk |
1937 |
|
553 |
54.88 |
1:58.40 |
3:02.24 |
|
3:58.95 |
|
|
Cetus Espoo |
4:08.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Klaus Bremer |
1938 |
|
395 |
55.68 |
1:57.46 |
3:02.98 |
|
4:02.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:48.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mihkel Virkus |
1939 |
|
379 |
57.78 |
2:00.37 |
3:04.94 |
|
4:05.53 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juhani Soininen |
1941 |
|
174 |
1:12.96 |
2:34.25 |
3:58.63 |
|
5:18.16 |
|
|
Cetus Espoo |
5:01.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Raimo Hiltunen |
1946 |
|
346 |
56.04 |
1:55.27 |
2:56.75 |
|
3:54.42 |
|
|
Vanders |
3:38.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mauri Ekholm |
1943 |
|
267 |
58.01 |
2:02.25 |
3:09.95 |
|
4:15.59 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
3:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Raimo Etelävuori |
1945 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
ORCA Helsinki |
4:47.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Karl-Erik Malmberg |
1945 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Helsingin Uimarit |
5:06.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tapani Tuomiranta |
1951 |
|
519 |
48.03 |
1:36.77 |
2:28.75 |
|
3:20.20 |
|
|
Koovee |
3:19.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lembit Laht |
1949 |
|
426 |
50.77 |
1:46.22 |
2:42.09 |
|
3:33.83 |
|
|
Meisterujumise U-Klubi |
3:30.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Pekka Siltanen |
1949 |
|
288 |
56.55 |
1:59.09 |
3:04.26 |
|
4:03.57 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:04.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ilkka Keskinen |
1952 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
150m |
|
Swimming Jyväskylä |
3:29.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.5 Ei kosketusta seinään käännöksessä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Harri Koski |
1957 |
|
305 |
50.71 |
1:45.51 |
2:44.18 |
|
3:40.34 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ralf Sund |
1955 |
|
229 |
55.78 |
1:58.06 |
3:02.91 |
|
4:02.26 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
3:55.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juha Kainulainen |
1954 |
|
183 |
58.45 |
2:03.86 |
3:14.17 |
|
4:21.31 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
4:03.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Andrey Monin |
1960 |
|
724 |
39.06 |
1:19.66 |
2:01.29 |
|
2:38.83 |
|
|
Neva Stars |
2:45.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tom Nylund |
1959 |
|
452 |
44.74 |
1:30.29 |
2:17.97 |
|
3:05.83 |
|
|
Swimming Team Rauma |
2:54.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Antero Elovaara |
1959 |
|
261 |
51.62 |
1:47.56 |
2:46.56 |
|
3:43.13 |
|
|
Cetus Espoo |
3:32.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tero Kinnunen |
1965 |
|
597 |
38.33 |
1:19.49 |
2:01.77 |
|
2:42.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:32.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lauri Heikkilä |
1964 |
|
458 |
42.67 |
1:28.88 |
2:16.08 |
|
2:57.39 |
|
|
S.C.Pingviinit |
2:52.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jussi Kanste |
1966 |
|
432 |
41.81 |
1:27.20 |
2:14.69 |
|
3:00.92 |
|
|
Haukiputaan Heitto |
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Samuli Ikävalko |
1970 |
|
488 |
40.34 |
1:22.49 |
2:05.25 |
|
2:47.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mika Ruusunen |
1970 |
|
424 |
40.52 |
1:23.81 |
2:09.56 |
|
2:54.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:50.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jari Niskanen |
1969 |
|
413 |
41.93 |
1:26.14 |
2:12.57 |
|
2:56.62 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:58.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Risto Silvola |
1969 |
|
222 |
52.69 |
1:48.90 |
2:44.47 |
|
3:37.03 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jarkko Mikkola |
1969 |
|
171 |
55.10 |
1:53.53 |
2:56.84 |
|
3:56.69 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Olli Ylä-Jarkko |
1975 |
|
312 |
44.98 |
1:33.74 |
2:23.44 |
|
3:12.44 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tommi Halima |
1973 |
|
189 |
54.25 |
1:50.84 |
2:49.25 |
|
3:47.22 |
|
|
S.C.Pingviinit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jussi Koivisto |
1979 |
|
504 |
38.40 |
1:19.35 |
2:00.38 |
|
2:40.72 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:30.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jari Säntti |
1982 |
|
497 |
38.73 |
1:19.28 |
2:00.30 |
|
2:41.55 |
|
|
UPOT |
2:32.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Pohjolainen |
1987 |
|
449 |
38.25 |
1:18.70 |
2:00.49 |
|
2:40.23 |
|
|
Borgå Simmare-Porvoon Uimarit |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Petter Karjaluoto |
1984 |
|
373 |
39.55 |
1:22.26 |
2:07.01 |
|
2:50.51 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marko Juvonen |
1992 |
|
441 |
37.44 |
1:18.08 |
2:01.19 |
|
2:42.29 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:31.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
29 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Uinti Vantaa |
Tulostusaika |
11:34 |
|