Resultater for Regionsmesterskab Sydsjælland
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 134 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 | |||
Stævne by | Næstved | Udskriftstidspunkt | 14:59 | |||
Arrangør | Region Sjælland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 oktober 2017 |
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Joakim Køhn | 2003 | 659 | 26.89 | 55.83 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.62 | |||||||||
1 | Oliver Søgaard-Andersen | 2003 | 659 | 26.96 | 55.83 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 58.36 | |||||||||
3 | Valdemar Brøns | 2003 | 646 | 27.32 | 56.22 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 56.08 | |||||||||
4 | Carl Heyn Stage | 2003 | 598 | 27.81 | 57.66 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 56.06 | |||||||||
5 | Mohammed Ghizzaui | 2003 | 568 | 28.37 | 58.65 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 59.39 | |||||||||
6 | Lucas Jul Pedersen | 2003 | 554 | 28.30 | 59.17 | |||||
Næstved IF | 59.01 | |||||||||
7 | Ole Hovmand | 2003 | 547 | 28.81 | 59.39 | |||||
Svømmeklubben Syd | 59.83 | |||||||||
8 | Mikkel Jørgensen | 2003 | 538 | 28.42 | 59.74 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.20 | |||||||||
9 | Harald Franck | 2003 | 537 | 28.34 | 59.76 | |||||
Næstved IF | 59.78 | |||||||||
10 | Oscar Cleemann | 2003 | 537 | 28.58 | 59.77 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:00.57 | |||||||||
11 | Elias Rought | 2003 | 530 | 29.01 | 1:00.02 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.01 | |||||||||
12 | Jonathan Eskildsen | 2003 | 523 | 28.61 | 1:00.29 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:00.19 | |||||||||
13 | Silas Lykke | 2003 | 514 | 29.25 | 1:00.66 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:01.75 | |||||||||
14 | Noah Koefoed Weiss | 2003 | 494 | 29.81 | 1:01.45 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:02.26 | |||||||||
15 | Asger Johansen | 2003 | 493 | 29.85 | 1:01.48 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:02.30 | |||||||||
16 | Benjamin Bodal | 2003 | 491 | 29.90 | 1:01.58 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:01.38 | |||||||||
17 | Nicolai Schuster Gath | 2003 | 483 | 29.56 | 1:01.92 | |||||
Ishøj Svømme Klub | 1:01.32 | |||||||||
18 | Peter Vinge-Maigaard | 2003 | 452 | 30.69 | 1:03.31 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:04.63 | |||||||||
19 | Tobias Lindberg | 2003 | 450 | 30.84 | 1:03.38 | |||||
Nakskov Svømme Klub | 1:02.70 | |||||||||
20 | Kristoffer H. Jensen | 2003 | 447 | 30.73 | 1:03.54 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.83 | |||||||||
21 | Lukas Majvig Andersen | 2003 | 444 | 30.32 | 1:03.69 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.53 | |||||||||
22 | Nicklas Stæcker | 2003 | 440 | 29.98 | 1:03.87 | |||||
Næstved IF | 1:06.26 | |||||||||
23 | Mathias Parkhøi | 2003 | 438 | 31.21 | 1:03.98 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.62 | |||||||||
24 | Bertram Dalgas Frederikse | 2003 | 435 | 30.44 | 1:04.12 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.03 | |||||||||
25 | Xander Pontoppidan | 2003 | 434 | 30.32 | 1:04.18 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:03.74 | |||||||||
26 | Daniel Mir | 2003 | 411 | 30.65 | 1:05.34 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:07.97 | |||||||||
27 | Jacob Meisner Hansen | 2003 | 409 | 31.03 | 1:05.44 | |||||
Næstved IF | 1:06.97 | |||||||||
28 | Malte Hjalholt | 2003 | 401 | 31.55 | 1:05.90 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:06.78 | |||||||||
29 | Valentin Wahl | 2003 | 399 | 31.07 | 1:05.97 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.16 | |||||||||
- | Marco Knudsen | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Greve Svømmeklub | 59.91 | |||||||||
- | Noel Sander Vestergaard | 2003 | DSQ | Tyvstart SW4.4 | ||||||
Haslev Svømmeklub | 1:03.69 | |||||||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Jet Li Fuhrmann | 2004 | 697 | 26.19 | 54.79 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 54.91 | |||||||||
2 | Sebastian Greisen | 2004 | 522 | 29.25 | 1:00.33 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:01.63 | |||||||||
3 | Nicklas Plank | 2004 | 513 | 29.08 | 1:00.71 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:00.17 | |||||||||
4 | Nicolai D. B. Hansen | 2004 | 503 | 29.92 | 1:01.09 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:02.09 | |||||||||
5 | Rasmus Warberg | 2004 | 488 | 30.07 | 1:01.72 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:00.34 | |||||||||
6 | Alexander Marcus Englev | 2004 | 474 | 30.31 | 1:02.31 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:04.47 | |||||||||
7 | Casper Madsen | 2004 | 467 | 30.40 | 1:02.62 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:02.52 | |||||||||
8 | Emil Søby | 2004 | 467 | 29.82 | 1:02.64 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:02.34 | |||||||||
9 | Mathias Christensen | 2004 | 460 | 30.39 | 1:02.92 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:03.38 | |||||||||
10 | Matias Munkholm | 2004 | 451 | 30.19 | 1:03.33 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:06.30 | |||||||||
11 | Jeppe Kjær | 2004 | 449 | 30.70 | 1:03.46 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.16 | |||||||||
12 | Joakim Grøn-Henriksen | 2004 | 448 | 30.87 | 1:03.50 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:04.28 | |||||||||
13 | Oliver Schultz | 2004 | 443 | 30.90 | 1:03.75 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:05.66 | |||||||||
14 | Oscar Isberg | 2004 | 437 | 31.30 | 1:04.00 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:04.35 | |||||||||
15 | Andreas Eriksen Tankmar | 2004 | 436 | 30.96 | 1:04.08 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.43 | |||||||||
16 | Andreas Stampe Dalgaard | 2004 | 435 | 30.85 | 1:04.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:04.71 | |||||||||
17 | Niklas Wiese Dobel | 2004 | 428 | 31.09 | 1:04.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:04.41 | |||||||||
18 | Marius Kjær Hoelgaard | 2004 | 427 | 31.10 | 1:04.50 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:05.42 | |||||||||
19 | Oscar Kroos | 2004 | 414 | 31.38 | 1:05.18 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.47 | |||||||||
20 | Holger Flytkjær-Hansen | 2004 | 410 | 31.32 | 1:05.40 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:04.75 | |||||||||
21 | Alexander Slente | 2004 | 409 | 31.78 | 1:05.42 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:05.42 | |||||||||
22 | Viggo Prehn | 2004 | 405 | 32.02 | 1:05.64 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:06.24 | |||||||||
23 | Mikkel Roed | 2004 | 405 | 32.26 | 1:05.66 | |||||
Køge Svømmeklub | 1:07.22 | |||||||||
24 | Anton Skov Grell | 2004 | 403 | 32.40 | 1:05.75 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:06.45 | |||||||||
25 | Stefan Rasmussen | 2004 | 403 | 31.43 | 1:05.77 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:08.89 | |||||||||
26 | William Studsgaard | 2004 | 389 | 32.07 | 1:06.56 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:08.62 | |||||||||
27 | Daniel Bornhøft Nielsen | 2004 | 383 | 31.51 | 1:06.89 | |||||
Vest-Brøndby | 1:07.98 | |||||||||
28 | Alex Baes Maidens | 2004 | 383 | 31.46 | 1:06.92 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:08.31 | |||||||||
29 | Benjamin Koch Andersen | 2004 | 377 | 31.72 | 1:07.22 | |||||
Solrød Svømmeklub | 1:09.49 | |||||||||
30 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 367 | 32.91 | 1:07.84 | |||||
SVØM Korsør | 1:09.50 | |||||||||
31 | Johannes Forsbæk | 2004 | 363 | 32.93 | 1:08.07 | |||||
SVØM Korsør | 1:09.45 | |||||||||
32 | Lauritz Johansen | 2004 | 356 | 31.34 | 1:08.53 | |||||
Glostrup Svømmeklub | 1:07.93 | |||||||||
33 | Sebastian N. Bentsen | 2004 | 354 | 32.80 | 1:08.69 | |||||
Næstved IF | 1:09.32 | |||||||||
34 | Emre Emil Tømmerby Kiliç | 2004 | 353 | 33.22 | 1:08.76 | |||||
Ringsted Svømme Klub | 1:09.20 | |||||||||
35 | Esben Errebo Bendsen | 2004 | 343 | 33.37 | 1:09.41 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:09.44 | |||||||||
36 | Kalle Gerner Knudsen | 2004 | 328 | 34.68 | 1:10.41 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:14.13 | |||||||||
37 | Grigory Selivanov | 2004 | 311 | 33.60 | 1:11.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:15.79 | |||||||||
Løb 134, 100m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Malthe Berlin | 2005 | 490 | 29.72 | 1:01.61 | |||||
Rønne Svømme Klub | 1:02.62 | |||||||||
2 | Casper Puggaard | 2005 | 473 | 29.52 | 1:02.36 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:05.40 | |||||||||
3 | Mads Møller | 2005 | 468 | 30.34 | 1:02.57 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:07.16 | |||||||||
4 | Andreas M Nielsen | 2005 | 442 | 30.12 | 1:03.78 | |||||
Slagelse Svømmeklub | 1:05.74 | |||||||||
5 | Tobias Bjørnsteen | 2005 | 411 | 31.58 | 1:05.34 | |||||
Svømmeklubben Syd | 1:07.59 | |||||||||
6 | Christopher Vejlbo Hansen | 2005 | 382 | 31.67 | 1:06.95 | |||||
Haslev Svømmeklub | 1:08.55 | |||||||||
7 | Sebastian Rendlev | 2005 | 361 | 32.89 | 1:08.25 | |||||
Vallensbæk IF Af 1939 | 1:08.67 | |||||||||
8 | Konrad Clausen | 2005 | 359 | 32.83 | 1:08.37 | |||||
SVØM Korsør | 1:08.49 | |||||||||
9 | Sejer Andersen | 2005 | 354 | 33.27 | 1:08.65 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:14.10 | |||||||||
10 | Daniel Bastholm | 2005 | 311 | 34.60 | 1:11.72 | |||||
Greve Svømmeklub | 1:15.00 | |||||||||
11 | Carlo-Viggo Cairo | 2005 | 310 | 34.82 | 1:11.77 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:13.99 | |||||||||
12 | Sune Vergmann | 2005 | 309 | 34.02 | 1:11.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:10.76 | |||||||||
13 | Gustav Abildgaard | 2005 | 306 | 35.39 | 1:12.08 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | 1:14.99 | |||||||||
14 | Christian Søe Jepsen | 2005 | 303 | 34.98 | 1:12.30 | |||||
SVØM Korsør | 1:14.66 | |||||||||
15 | Sylvester Wichmann Meisne | 2005 | 292 | 35.77 | 1:13.24 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | 1:13.99 | |||||||||
16 | Anton Rytter Bech | 2005 | 283 | 34.23 | 1:14.00 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | 1:10.92 | |||||||||
17 | Mads Sørensen | 2005 | 277 | 35.47 | 1:14.48 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:08.90 | |||||||||
18 | Cilas Madsen | 2005 | 245 | 36.76 | 1:17.63 | |||||
Tune I.F. Svømmeafdeling | 1:14.25 | |||||||||
- | Tobias Rehder Knudsen | 2005 | Akut syg | |||||||
SVØM Korsør | 1:08.83 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 29 oktober 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:59 |