Resultater for Alm Brand Aalborg Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 13 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm Brand Aalborg Cup | Udskriftsdato | 09 december 2017 | |||
Stævne by | Aalborg | Udskriftstidspunkt | 10:52 | |||
Arrangør | Aalborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 december 2017 |
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 0-2003 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Isabella K. Sørensen | 1994 | 716 | 28.23 | 1:03.32 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:03.60 | |||||||||
2 | Victoria Haahr Pallesen | 2002 | 630 | 31.25 | 1:06.08 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:06.10 | |||||||||
3 | Camilla Brøgger-Andersen | 2002 | 609 | 31.13 | 1:06.84 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.50 | |||||||||
4 | Cecilie B. Andersen | 2001 | 575 | 31.35 | 1:08.12 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:09.04 | |||||||||
5 | Stine Knudsen | 1999 | 574 | 30.24 | 1:08.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
6 | Sofie Theophil Petersen | 2003 | 572 | 31.95 | 1:08.23 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:07.72 | |||||||||
7 | Helene Olesen | 2000 | 554 | 32.36 | 1:08.96 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:08.08 | |||||||||
8 | Mille Moeslund Lausen | 2002 | 542 | 32.33 | 1:09.49 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.40 | |||||||||
9 | Ida S Olesen | 2003 | 541 | 32.32 | 1:09.51 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:08.44 | |||||||||
10 | Signe Villumsen | 2001 | 522 | 32.20 | 1:10.36 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:12.95 | |||||||||
11 | Louise Sjørup Jensen | 2003 | 484 | 34.95 | 1:12.13 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:11.28 | |||||||||
12 | Mitzi D. Jensen | 2002 | 468 | 33.99 | 1:12.97 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:14.17 | |||||||||
13 | Cecilie Tommerup Sørensen | 2001 | 463 | 34.36 | 1:13.21 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.63 | |||||||||
14 | Lærke Juul Nielsen | 2000 | 461 | 33.71 | 1:13.34 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:12.21 | |||||||||
15 | Marlene Reitan | 2003 | 451 | 33.27 | 1:13.85 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.30 | |||||||||
16 | Mille Trier Pedersen | 2003 | 442 | 35.51 | 1:14.36 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
17 | Naya Høgholt Sejr | 2003 | 442 | 34.77 | 1:14.37 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:15.51 | |||||||||
18 | Mathilde Wisborg Fog | 2003 | 412 | 34.08 | 1:16.11 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:15.85 | |||||||||
19 | Nikoline V Gallop | 2003 | 409 | 36.79 | 1:16.31 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:14.05 | |||||||||
20 | Thea Holm Thomsen | 2003 | 404 | 35.41 | 1:16.65 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.16 | |||||||||
21 | Maiken Kjærsgaard | 2002 | 392 | 36.38 | 1:17.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:15.59 | |||||||||
22 | Sara Bundgaard | 2003 | 384 | 37.69 | 1:17.94 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:18.39 | |||||||||
23 | Amalie Falk Byrgesen | 1999 | 382 | 37.05 | 1:18.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:17.85 | |||||||||
24 | Pernille Christensen | 2003 | 381 | 37.66 | 1:18.14 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:17.95 | |||||||||
25 | Amalije Kristensen | 2002 | 380 | 35.67 | 1:18.20 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.77 | |||||||||
26 | Marie Jæger | 2003 | 377 | 35.72 | 1:18.43 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:17.96 | |||||||||
27 | Therese Mardal | 2002 | 374 | 36.35 | 1:18.59 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:15.85 | |||||||||
28 | Camilla Aagaard | 2000 | 373 | 35.72 | 1:18.69 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:21.01 | |||||||||
29 | Ea Pakula Jepsen | 2003 | 372 | 38.35 | 1:18.74 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:19.19 | |||||||||
30 | Julie B. Andersen | 2002 | 349 | 37.02 | 1:20.47 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:18.60 | |||||||||
31 | Signe Lauridsen Vorgod | 2002 | 341 | 38.50 | 1:21.07 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:24.13 | |||||||||
32 | Louise Amanda Nielsen | 2003 | 321 | 37.74 | 1:22.76 | |||||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
33 | Laura Christensen | 1997 | 317 | 38.28 | 1:23.11 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:20.82 | |||||||||
34 | Sofie Nielsen | 2001 | 303 | 40.43 | 1:24.33 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:25.95 | |||||||||
35 | Emilie Sofie Hansen | 2001 | 303 | 37.40 | 1:24.35 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
36 | Kirstine Buus Bendixen | 2003 | 300 | 39.25 | 1:24.57 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:25.06 | |||||||||
37 | Agnete Riis | 2003 | 290 | 40.84 | 1:25.61 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:24.97 | |||||||||
38 | Louise Høeg | 2003 | 289 | 40.50 | 1:25.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.71 | |||||||||
39 | Sofie Jakobsen | 2003 | 286 | 40.40 | 1:26.01 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:30.22 | |||||||||
40 | Iben Schønwandt | 2003 | 279 | 41.64 | 1:26.71 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:29.15 | |||||||||
41 | Celina Sørensen | 2002 | 263 | 39.58 | 1:28.45 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:31.60 | |||||||||
42 | Signe Kjeldskov | 2003 | 257 | 43.30 | 1:29.09 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:28.53 | |||||||||
43 | Caroline Krogh | 2002 | 248 | 41.73 | 1:30.11 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:30.35 | |||||||||
- | Emma Oline Gadegaard | 2002 | DNS | |||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:24.35 | |||||||||
- | Anne Nielsen | 1999 | DSQ | sw9.4 | ||||||
Aars Svømmeklub | 1:11.51 | |||||||||
- | Emma Stecher | 2003 | DSQ | sw9.4 | ||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:09.93 | |||||||||
- | Selma Bruun | 2001 | DSQ | sw9.4 | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:17.70 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2004-2005 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cathrine Birkebæk | 2004 | 486 | 34.25 | 1:12.06 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:13.30 | |||||||||
2 | Nicoline Dyrman | 2004 | 438 | 34.83 | 1:14.62 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:13.52 | |||||||||
3 | Mia Hvarre | 2004 | 430 | 34.21 | 1:15.08 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:15.86 | |||||||||
4 | Malou Sejr | 2005 | 421 | 35.17 | 1:15.60 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:18.15 | |||||||||
5 | Anna Munk Fuglsang | 2005 | 418 | 35.73 | 1:15.76 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:16.42 | |||||||||
6 | Mathilde Bager | 2005 | 404 | 35.81 | 1:16.62 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.89 | |||||||||
7 | Tilde Søe Bach | 2005 | 401 | 35.83 | 1:16.82 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:16.76 | |||||||||
8 | Cecilie Nørgaard Frost | 2005 | 398 | 35.56 | 1:17.04 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.75 | |||||||||
9 | Anne-Sophie Andersen | 2004 | 388 | 35.79 | 1:17.64 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:18.81 | |||||||||
10 | Karoline Prang Andersen | 2005 | 384 | 35.61 | 1:17.93 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:18.86 | |||||||||
10 | Louise Lie Thisted | 2005 | 384 | 34.55 | 1:17.93 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:19.13 | |||||||||
12 | Laura S. Olesen | 2005 | 356 | 37.60 | 1:19.90 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:20.91 | |||||||||
13 | Ida Emilie Hindberg | 2005 | 354 | 39.19 | 1:20.07 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:23.37 | |||||||||
14 | Emilie Moberg | 2005 | 351 | 36.80 | 1:20.29 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:21.27 | |||||||||
15 | Sofie Rasmussen | 2005 | 350 | 37.17 | 1:20.39 | |||||
Swim Team Neptun | 1:22.87 | |||||||||
16 | Sofie Dyg Holme | 2005 | 350 | 38.29 | 1:20.40 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:21.59 | |||||||||
17 | Sophia Keren-Klaris | 2004 | 347 | 37.49 | 1:20.59 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:18.64 | |||||||||
18 | Kristine Vestergaard | 2005 | 346 | 37.23 | 1:20.70 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:21.47 | |||||||||
19 | Freja Klitgaard Larsen | 2004 | 338 | 37.17 | 1:21.29 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.28 | |||||||||
20 | Cassandra Spring | 2005 | 328 | 38.79 | 1:22.16 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:24.54 | |||||||||
21 | Caroline Bomholt Jensen | 2005 | 319 | 37.40 | 1:22.86 | |||||
Brønderslev SK08 | 1:25.30 | |||||||||
22 | Liva Lauridsen Vorgod | 2005 | 311 | 40.39 | 1:23.63 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:27.76 | |||||||||
23 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | 307 | 39.40 | 1:23.99 | |||||
Thisted Svømmeklub | 1:24.86 | |||||||||
24 | Ida Kristensen | 2004 | 297 | 38.57 | 1:24.90 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:23.54 | |||||||||
25 | Mette Barfoot | 2005 | 296 | 39.27 | 1:24.99 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:30.32 | |||||||||
26 | Signe Gade | 2005 | 292 | 39.96 | 1:25.39 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:31.45 | |||||||||
27 | Ida Overgaard Thomassen | 2005 | 288 | 39.70 | 1:25.77 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.88 | |||||||||
28 | Laura Frost Rainer | 2005 | 284 | 39.75 | 1:26.15 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:23.63 | |||||||||
29 | Katrine Krogh | 2005 | 276 | 40.89 | 1:26.98 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:27.58 | |||||||||
30 | Cecilie Michaelsen | 2005 | 271 | 41.18 | 1:27.52 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:29.38 | |||||||||
31 | Karoline Iversen | 2005 | 270 | 41.10 | 1:27.58 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:24.74 | |||||||||
32 | Linea Lodberg Klein | 2005 | 266 | 42.63 | 1:28.08 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:29.47 | |||||||||
33 | Helena Boldsen | 2005 | 262 | 39.61 | 1:28.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:34.15 | |||||||||
33 | Lucca Tinggaard Larsen | 2004 | 262 | 43.37 | 1:28.50 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:32.10 | |||||||||
35 | Svea Tinggaard Larsen | 2005 | 261 | 42.24 | 1:28.64 | |||||
Hobro Svømmeklub | 1:35.44 | |||||||||
36 | Zenia Christensen | 2005 | 255 | 42.53 | 1:29.26 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:34.09 | |||||||||
37 | Michelle Bloch Sørensen | 2004 | 250 | 41.85 | 1:29.91 | |||||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | 1:32.06 | |||||||||
38 | Marie Martens Christensen | 2004 | 240 | 42.27 | 1:31.09 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:29.44 | |||||||||
39 | Elisabeth Leegaard Larsen | 2005 | 235 | 43.14 | 1:31.71 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:59.79 | |||||||||
40 | Julie Bertelsen | 2005 | 219 | 43.36 | 1:33.95 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
41 | Line Grøndved Holt | 2004 | 214 | 45.52 | 1:34.70 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:34.94 | |||||||||
42 | Kristine Krogholm Haven | 2005 | 189 | 45.71 | 1:38.60 | |||||
Svømmeklubben Nord | 1:39.26 | |||||||||
- | Mie Asmussen | 2005 | DSQ | SW 9.4 | ||||||
Svømmeklubben S 68 | 1:28.97 | |||||||||
- | Mie Holst Nielsen | 2004 | DSQ | sw9.4 | ||||||
Hobro Svømmeklub | 1:35.47 | |||||||||
Løb 13, 100m Medley Damer, Indledende Årg. 2006-2018 |
Sponsor: Man Fredrikshavn |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | 357 | 36.33 | 1:19.84 | |||||
Ikast Svømmeklub | 1:24.14 | |||||||||
2 | Lucia Ruiz Gadegaard | 2006 | 321 | 36.65 | 1:22.69 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.25 | |||||||||
3 | Caroline Lærke Hyltoft | 2006 | 320 | 37.64 | 1:22.83 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:26.59 | |||||||||
4 | Line Gjelstrup | 2006 | 308 | 40.23 | 1:23.87 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:28.07 | |||||||||
5 | Karoline Hansfort | 2006 | 280 | 42.13 | 1:26.59 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:26.50 | |||||||||
6 | Sophia Jochumsen | 2006 | 273 | 39.67 | 1:27.33 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:28.22 | |||||||||
7 | Marie Kromann Møller | 2006 | 260 | 41.86 | 1:28.72 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:32.47 | |||||||||
8 | Livia Weidick Frische | 2007 | 228 | 42.72 | 1:32.66 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:35.31 | |||||||||
9 | Laura Vibe Hansen | 2006 | 222 | 42.56 | 1:33.46 | |||||
Vejle Svømmeklub Triton | 1:33.35 | |||||||||
10 | Marie Elisabeth Thorsted | 2006 | 194 | 45.10 | 1:37.74 | |||||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | 1:42.15 | |||||||||
11 | Emilie Pedersen | 2007 | 181 | 45.43 | 1:40.07 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:44.86 | |||||||||
12 | Tilde N. H. Sørensen | 2007 | 176 | 46.08 | 1:41.11 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | 1:51.52 | |||||||||
13 | Nikoline Hedelund Madsen | 2007 | 175 | 46.82 | 1:41.14 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
14 | Sofia Jørgensen | 2006 | 172 | 48.72 | 1:41.86 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.84 | |||||||||
15 | Patricia Nættermann | 2007 | 163 | 46.74 | 1:43.61 | |||||
Svømmeklubben S 68 | 1:45.73 | |||||||||
16 | Nicoline Aa Høeg | 2008 | 161 | 48.96 | 1:44.02 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:53.83 | |||||||||
17 | Emma Andersen | 2007 | 132 | 51.52 | 1:51.19 | |||||
Aalborg Svømmeklub | 1:52.05 | |||||||||
18 | Caitlin Holbæk Lundager | 2007 | 108 | 58.67 | 1:58.71 | |||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Marie Mushi Pedersen | 2008 | DNS | |||||||
Aalborg Svømmeklub | 1:54.72 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 09 december 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 10:52 |