Resultater for Alm Brand Aalborg Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Alm Brand Aalborg Cup |
|
Udskriftsdato |
10 december 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 0-2002 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Kloster |
2002 |
|
500 |
30.54 |
1:04.73 |
1:39.63 |
|
2:13.03 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Nørgaard |
2001 |
|
493 |
31.53 |
1:05.66 |
1:40.32 |
|
2:13.65 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:10.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Thomas Schiby |
2001 |
|
492 |
31.49 |
1:04.25 |
1:38.67 |
|
2:13.79 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:10.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
|
472 |
31.21 |
1:05.61 |
1:40.73 |
|
2:15.63 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
|
466 |
32.66 |
1:07.04 |
1:41.59 |
|
2:16.16 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valdemar Kjærgaard |
2001 |
|
459 |
32.25 |
1:07.24 |
1:42.61 |
|
2:16.86 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sofus Bolwig Balladone |
2002 |
|
453 |
31.77 |
1:06.76 |
1:42.05 |
|
2:17.49 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:18.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mathias Lund Hansen |
2002 |
|
430 |
32.72 |
1:07.86 |
1:43.57 |
|
2:19.85 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emil Viltoft Andersen |
2000 |
|
428 |
32.95 |
1:08.81 |
1:45.24 |
|
2:20.16 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Nikolaj Petlin Kock |
2002 |
|
426 |
32.37 |
1:07.86 |
1:44.19 |
|
2:20.33 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
2:19.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Magnus V. Ancker |
2001 |
|
388 |
34.00 |
1:10.65 |
1:48.38 |
|
2:24.80 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mads L. Werther |
2000 |
|
369 |
34.14 |
1:10.98 |
1:49.33 |
|
2:27.17 |
|
|
Svømmeklubben Nord |
2:21.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Joachim Hedegaard Nielsen |
2002 |
|
361 |
35.11 |
1:13.19 |
1:51.44 |
|
2:28.25 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:30.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Martin Madsen |
2001 |
|
359 |
35.75 |
1:13.23 |
1:51.42 |
|
2:28.62 |
|
|
Viborg Svømme Klub |
2:30.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Oliver Veile |
2001 |
|
334 |
36.38 |
1:14.79 |
1:54.27 |
|
2:32.11 |
|
|
Durup IF |
2:27.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Mads B Jensen |
2002 |
|
303 |
|
1:16.79 |
1:58.73 |
|
2:37.17 |
|
|
Brønderslev SK08 |
2:41.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Thor Brunsgaard |
2003 |
|
495 |
30.99 |
1:04.37 |
1:39.15 |
|
2:13.48 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:15.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kristian B. Rasmussen |
2003 |
|
438 |
31.95 |
1:07.58 |
1:43.92 |
|
2:19.04 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:17.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Alexander L. Bjørn |
2003 |
|
420 |
33.35 |
1:09.10 |
1:45.61 |
|
2:20.94 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
2:19.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Asger Mathiasen |
2004 |
|
357 |
34.98 |
1:13.69 |
1:51.70 |
|
2:28.78 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:29.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lauritz Baad Ellekjær |
2003 |
|
336 |
36.27 |
1:15.11 |
1:53.76 |
|
2:31.81 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:34.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Gustav Hansen |
2004 |
|
327 |
35.83 |
1:13.61 |
1:53.15 |
|
2:33.22 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:34.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Pedersen |
2004 |
|
313 |
35.74 |
1:15.04 |
1:55.51 |
|
2:35.49 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:35.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Sune Schaarup |
2003 |
|
303 |
37.46 |
1:17.87 |
1:58.30 |
|
2:37.26 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:38.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Simon Kutsko Jensen |
2004 |
|
298 |
36.93 |
1:17.87 |
1:58.38 |
|
2:38.04 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Casper Johannesen |
2004 |
|
288 |
37.81 |
1:18.37 |
1:59.86 |
|
2:39.77 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:40.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tobias Vestby Jensen |
2003 |
|
265 |
38.99 |
1:21.67 |
2:04.15 |
|
2:44.35 |
|
|
Aars Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 |
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
10 december 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:21 |
|