Resultater for Alm Brand Aalborg Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Alm Brand Aalborg Cup |
|
Udskriftsdato |
09 december 2017 |
|
|
Stævne by |
Aalborg |
|
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|
|
Arrangør |
Aalborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
08 december 2017 |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 0-2003 |
Sponsor: ProSwim |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elisabeth Sølvkjær |
2002 |
|
551 |
38.30 |
1:20.27 |
2:02.74 |
|
2:44.09 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
2:40.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Julie D. Hald |
1996 |
|
523 |
37.54 |
1:20.47 |
2:03.26 |
|
2:46.94 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:33.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kristine Hülsen |
2002 |
|
467 |
39.45 |
1:23.81 |
2:09.10 |
|
2:53.33 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sara Bundgaard |
2003 |
|
450 |
40.79 |
1:26.62 |
2:11.31 |
|
2:55.58 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:56.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mille Trier Pedersen |
2003 |
|
430 |
40.27 |
1:25.34 |
2:12.05 |
|
2:58.16 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
2:57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lærke Høgsted |
2003 |
|
421 |
40.60 |
1:25.75 |
2:11.88 |
|
2:59.52 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:54.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Amalije Kristensen |
2002 |
|
411 |
41.81 |
1:27.83 |
2:14.45 |
|
3:00.93 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
2:58.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pernille Christensen |
2003 |
|
407 |
41.52 |
1:28.88 |
2:16.27 |
|
3:01.45 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:04.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Maja Volke |
2002 |
|
406 |
39.45 |
1:25.18 |
2:13.43 |
|
3:01.59 |
|
|
Swim Team Neptun |
3:03.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilie Johanna Bülow |
2003 |
|
404 |
42.02 |
1:28.23 |
2:15.17 |
|
3:01.94 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Maja Meinert |
2001 |
|
378 |
41.32 |
1:27.95 |
2:16.42 |
|
3:06.11 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:08.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ea Pakula Jepsen |
2003 |
|
355 |
42.01 |
1:29.58 |
2:19.40 |
|
3:10.05 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:05.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Amalie Falk Byrgesen |
1999 |
|
347 |
42.82 |
1:31.43 |
2:22.11 |
|
3:11.45 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:15.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Camilla Tommerup Sørensen |
2003 |
|
339 |
43.44 |
1:32.21 |
2:22.51 |
|
3:12.98 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:11.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kirstine Buus Bendixen |
2003 |
|
268 |
46.29 |
1:38.66 |
2:33.51 |
|
3:28.70 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
3:28.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Methea Kristensen |
2003 |
|
241 |
48.45 |
1:44.06 |
2:40.38 |
|
3:36.24 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:53.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Smilla Bruun Christensen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2005 |
Sponsor: ProSwim |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Freja Røjkjær Rasmussen |
2004 |
|
450 |
39.03 |
1:23.85 |
2:10.31 |
|
2:55.53 |
|
|
Swim Team Neptun |
2:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nicoline Dyrman |
2004 |
|
440 |
39.52 |
1:24.26 |
2:10.30 |
|
2:56.86 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
2:55.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ida Hovmark |
2005 |
|
373 |
41.11 |
1:29.85 |
2:19.98 |
|
3:06.84 |
|
|
Thisted Svømmeklub |
3:09.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mathilde Thirup |
2005 |
|
345 |
44.58 |
1:33.38 |
2:22.45 |
|
3:11.82 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Cecilie Michaelsen |
2005 |
|
316 |
44.87 |
1:36.48 |
2:27.52 |
|
3:17.43 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jazmin Jensen |
2005 |
|
315 |
45.39 |
1:36.13 |
2:27.83 |
|
3:17.74 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Weronika L. Bjørn |
2005 |
|
314 |
44.40 |
1:36.65 |
2:29.60 |
|
3:17.89 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lucca Tinggaard Larsen |
2004 |
|
287 |
46.02 |
1:38.26 |
2:31.28 |
|
3:23.93 |
|
|
Hobro Svømmeklub |
3:44.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Liva Lauridsen Vorgod |
2005 |
|
285 |
45.25 |
1:37.51 |
2:31.60 |
|
3:24.47 |
|
|
Svømmeklubben SMUT Terndrup |
3:34.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Laura Frost Rainer |
2005 |
|
279 |
46.67 |
1:38.87 |
2:32.60 |
|
3:25.87 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katrine Krogh |
2005 |
|
274 |
46.32 |
1:39.24 |
2:35.46 |
|
3:27.00 |
|
|
Ikast Svømmeklub |
3:31.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Linea Lodberg Klein |
2005 |
|
269 |
48.55 |
1:43.85 |
2:36.66 |
|
3:28.30 |
|
|
Støvring Svømmeklub Pingvinen |
3:35.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Anna Munk Fuglsang |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:02.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Brystsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Sponsor: ProSwim |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
Anmtid |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karoline Kjelstrup |
2006 |
|
428 |
40.16 |
1:25.20 |
2:11.78 |
|
2:58.54 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
2:57.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ann-Katrine Windfeld |
2006 |
|
339 |
44.09 |
1:33.75 |
2:23.41 |
|
3:12.84 |
|
|
Vejle Svømmeklub Triton |
3:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Karoline Hansfort |
2006 |
|
272 |
45.93 |
1:39.54 |
2:34.26 |
|
3:27.56 |
|
|
Agfs Svømmeafdeling |
3:41.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Livia Weidick Frische |
2007 |
|
252 |
48.84 |
1:42.53 |
2:38.14 |
|
3:32.89 |
|
|
Aalborg Svømmeklub |
3:42.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Selma Nygreen Sakic |
2006 |
|
230 |
50.97 |
1:46.68 |
2:43.28 |
|
3:39.34 |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
3:46.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Patricia Nættermann |
2007 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Svømmeklubben S 68 |
4:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 |
Udskriftsdato |
09 december 2017 |
Licens til Aalborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
12:03 |
|