Resultater for Fyn Rundt 1
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 1, 100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Maria Bebe Hansen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 31.60 | 1:05.03 | |||||
2 | Kristine Kipper Pedersen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 32.06 | 1:06.41 | |||||
3 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 32.69 | 1:08.99 | |||||
4 | Caroline R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 34.67 | 1:11.17 | |||||
5 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:16.13 | 1:16.13 | |||||
6 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 36.59 | 1:17.28 | |||||
7 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.59 | 1:18.28 | |||||
8 | Nikoline Kukulakis | 2004 | Svømmeklubben Søløven | 38.57 | 1:19.66 | |||||
9 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 37.83 | 1:21.01 | |||||
10 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.27 | 1:22.35 | |||||
11 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 38.35 | 1:24.17 | |||||
12 | Gritt Celina Aasted | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:29.83 | 1:29.83 | |||||
13 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 42.46 | 1:31.40 | |||||
14 | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 1:32.51 | 1:32.51 | |||||
15 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 42.89 | 1:33.06 | |||||
16 | Elin Okton | 2004 | Svømmeklubben Søløven | 42.29 | 1:33.20 | |||||
17 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 42.14 | 1:33.40 | |||||
18 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 40.32 | 1:34.36 | |||||
19 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 45.71 | 1:36.59 | |||||
20 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 43.39 | 1:36.75 | |||||
21 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 46.29 | 1:36.84 | |||||
22 | Sille Grønfeldt | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 45.82 | 1:38.09 | |||||
23 | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.94 | 1:38.13 | |||||
24 | Julija Bliucukis | 2006 | H2Odense | 45.56 | 1:38.27 | |||||
25 | Karla Stadsvold Bower | 2008 | Frem Odense | 1:41.45 | 1:41.45 | |||||
26 | Clara Rasmussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 45.85 | 1:41.73 | |||||
27 | Andrea Høj Rasmusssen | 2007 | Frem Odense | 1:42.18 | 1:42.18 | |||||
28 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 49.12 | 1:42.21 | |||||
29 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 47.10 | 1:43.97 | |||||
30 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 50.76 | 1:46.67 | |||||
31 | Natascha Maria K. Hansen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:47.15 | 1:47.15 | |||||
32 | Trille Elmelund Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 52.08 | 1:51.89 | |||||
33 | Ghezal Fahim | 2005 | Frem Odense | 47.48 | 1:52.84 | |||||
34 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 44.07 | 1:53.32 | |||||
35 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 53.04 | 1:53.96 | |||||
36 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:55.68 | 1:55.68 | |||||
37 | Freya Knudsen | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 1:57.22 | 1:57.22 | |||||
38 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:58.95 | 1:58.95 | |||||
39 | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 58.10 | 1:59.40 | |||||
40 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 2:03.49 | 2:03.49 | |||||
- | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | Frem Odense | DNF | ||||||
- | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sofie Bolvig Christensen | 2006 | Svømmeklubben Søløven | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 2 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:46 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 2, 100m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 28.29 | 59.30 | |||||
2 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 28.91 | 1:00.54 | |||||
3 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 30.45 | 1:03.52 | |||||
4 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 30.03 | 1:03.85 | |||||
5 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 1:10.93 | 1:10.93 | |||||
6 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.55 | 1:11.42 | |||||
7 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 34.26 | 1:13.91 | |||||
8 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 33.80 | 1:14.18 | |||||
9 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 36.33 | 1:14.85 | |||||
10 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 37.32 | 1:20.84 | |||||
11 | Frederik Sørensen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 39.16 | 1:22.05 | |||||
12 | Nicolai Lund Sørensen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 1:22.53 | 1:22.53 | |||||
13 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 39.00 | 1:22.83 | |||||
14 | Bertil Egebjerg Rieper | 2005 | Frem Odense | 39.25 | 1:22.92 | |||||
15 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 1:23.49 | 1:23.49 | |||||
16 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 37.93 | 1:23.80 | |||||
17 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 38.77 | 1:24.60 | |||||
18 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 39.05 | 1:24.65 | |||||
19 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 40.44 | 1:25.91 | |||||
20 | Laurits Hede Sørensen | 2005 | Frem Odense | 40.45 | 1:27.09 | |||||
21 | Noah Kristoffer Schou | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 42.10 | 1:29.68 | |||||
22 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | Frem Odense | 43.83 | 1:30.55 | |||||
23 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 40.79 | 1:30.80 | |||||
24 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | H2Odense | 41.87 | 1:31.96 | |||||
25 | Ahmed Tabesh | 2003 | Frem Odense | 42.62 | 1:33.27 | |||||
26 | Josef Assing Hvidt | 2006 | Frem Odense | 42.63 | 1:34.52 | |||||
27 | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | Frem Odense | 45.42 | 1:34.84 | |||||
28 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 45.26 | 1:38.24 | |||||
29 | Emil Ramshøj | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:45.00 | 1:45.00 | |||||
30 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 49.39 | 1:46.73 | |||||
31 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 50.35 | 1:47.49 | |||||
32 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 50.55 | 1:47.86 | |||||
33 | Gustav Wilde | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 50.85 | 1:52.17 | |||||
34 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 51.28 | 1:52.86 | |||||
35 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 55.98 | 1:57.37 | |||||
36 | Zander Finsen | 2007 | H2Odense | 1:58.83 | 1:58.83 | |||||
37 | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | 1:00.44 | 2:03.40 | |||||
38 | Kristoffer S. Haue | 2006 | Frem Odense | 56.64 | 2:06.17 | |||||
39 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 56.86 | 2:07.71 | |||||
40 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 59.65 | 2:08.53 | |||||
41 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 56.02 | 2:08.99 | |||||
42 | Malthe Dalager Brasholt | 2009 | H2Odense | 2:10.85 | 2:10.85 | |||||
- | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:46 |
Resultat Løb 3 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 11:54 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 3, 50m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 35.26 | ||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.76 | ||||||
3 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 37.27 | ||||||
4 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.78 | ||||||
5 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 38.80 | ||||||
6 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 48.23 | ||||||
7 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.43 | ||||||
8 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | 52.54 | ||||||
9 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 54.21 | ||||||
10 | Andrea Høj Rasmusssen | 2007 | Frem Odense | 56.71 | ||||||
11 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | 1:01.73 | ||||||
12 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 1:09.95 | ||||||
- | Clara Maruri Østergaard | 2008 | Frem Odense | DSQ | ej samtidig ber. 25m | |||||
- | Trille Elmelund Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Søløven | DSQ | Brystspark v. 30m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 11:54 |
Resultat Løb 4 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:11 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 4, 50m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 32.52 | ||||||
2 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 32.79 | ||||||
3 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 35.65 | ||||||
4 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 39.43 | ||||||
5 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 40.93 | ||||||
6 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 41.30 | ||||||
7 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 42.12 | ||||||
8 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 43.78 | ||||||
9 | Harald Heyde Engvad | 2007 | Frem Odense | 49.11 | ||||||
10 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 50.65 | ||||||
11 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 51.02 | ||||||
12 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.48 | ||||||
13 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 1:05.88 | ||||||
- | Malthe Bak Wallentin | 2008 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Noah Kristoffer Schou | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej berøri m hænd 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:11 |
Resultat Løb 5 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:16 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.83 | 1:21.52 | |||||
2 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.06 | 1:24.63 | |||||
3 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.68 | 1:33.77 | |||||
4 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.02 | 1:33.78 | |||||
5 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.01 | 1:36.14 | |||||
6 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.97 | 1:41.76 | |||||
7 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 48.37 | 1:44.52 | |||||
8 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 51.34 | 1:45.39 | |||||
9 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.19 | 1:51.30 | |||||
10 | Karla Stadsvold Bower | 2008 | Frem Odense | 51.62 | 1:53.11 | |||||
11 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 1:56.63 | 1:56.63 | |||||
12 | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | 56.58 | 1:58.23 | |||||
13 | Trille Elmelund Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 58.69 | 2:04.52 | |||||
14 | Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.63 | 2:05.09 | |||||
15 | Natascha Maria K. Hansen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 2:12.00 | 2:12.00 | |||||
16 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 1:04.55 | 2:18.21 | |||||
- | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | DNS | ||||||
- | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Sofie Bolvig Christensen | 2006 | Svømmeklubben Søløven | DNF | ||||||
- | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | DSQ | EFB 25 m | |||||
- | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | ej afslut på ryggen | |||||
- | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:16 |
Resultat Løb 6 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:19 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 6, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:22.55 | 1:22.55 | |||||
2 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.58 | 1:22.99 | |||||
3 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 41.96 | 1:24.24 | |||||
4 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.90 | 1:31.67 | |||||
5 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.73 | 1:32.89 | |||||
6 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.69 | 1:36.92 | |||||
7 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 47.64 | 1:38.00 | |||||
8 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | H2Odense | 47.69 | 1:38.13 | |||||
9 | Silas Plaetner | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 48.24 | 1:39.73 | |||||
10 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 47.51 | 1:39.79 | |||||
11 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.75 | 1:41.91 | |||||
12 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 1:42.09 | 1:42.09 | |||||
13 | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | 52.24 | 1:46.39 | |||||
14 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 55.40 | 1:49.85 | |||||
15 | Harald Heyde Engvad | 2007 | Frem Odense | 54.20 | 1:50.61 | |||||
16 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 52.79 | 1:51.79 | |||||
17 | Noah Kristoffer Schou | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 56.82 | 1:55.11 | |||||
18 | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | 57.94 | 1:55.84 | |||||
19 | Malthe Bak Wallentin | 2008 | Frem Odense | 55.59 | 1:56.95 | |||||
20 | Emil Ramshøj | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 2:01.33 | 2:01.33 | |||||
21 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 1:00.05 | 2:04.41 | |||||
22 | Josef Assing Hvidt | 2006 | Frem Odense | 2:04.49 | ||||||
23 | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.54 | 2:05.08 | |||||
24 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:03.67 | 2:08.07 | |||||
25 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 1:04.88 | 2:18.67 | |||||
- | Frederik Sørensen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | EFB 25m | |||||
- | Kristoffer S. Haue | 2006 | Frem Odense | DSQ | maveligende 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:19 |
Resultat Løb 7 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:20 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 7, 200m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.21 | 1:17.80 | 1:59.02 | 2:38.80 | |||
2 | Ghezal Fahim | 2005 | Frem Odense | 53.91 | 3:09.97 | 4:15.89 | 4:15.89 | |||
- | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:20 |
Resultat Løb 8 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 8, 200m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 33.21 | 1:10.26 | 1:47.27 | 2:22.85 | |||
2 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.16 | 1:14.86 | 1:56.76 | 2:35.47 | |||
3 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 36.22 | 1:17.23 | 1:59.12 | 2:36.83 | |||
4 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 38.19 | 1:20.59 | 2:04.79 | 2:46.29 | |||
5 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 40.28 | 1:27.17 | 2:14.42 | 2:56.42 | |||
6 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.69 | 1:29.22 | 2:19.47 | 3:06.08 | |||
7 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 38.63 | 1:27.75 | 2:22.05 | 3:12.21 | |||
8 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 40.98 | 1:31.83 | 2:26.38 | 3:15.75 | |||
9 | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | 2:50.87 | 3:48.65 | 3:48.65 | ||||
- | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:28 |
Resultat Løb 9 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:30 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 9, 100m Butterfly Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | 45.82 | 1:44.67 | |||||
2 | Louise Horne Levin | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.67 | 1:49.95 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:30 |
Resultat Løb 10 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:31 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 10, 100m Butterfly Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian Landtved | 2004 | Ringe Svømme Klub | 31.71 | 1:07.43 | |||||
2 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 30.78 | 1:07.71 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:31 |
Resultat Løb 11 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:38 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 11, 50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 31.36 | ||||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 31.55 | ||||||
3 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 32.78 | ||||||
4 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 32.95 | ||||||
5 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 34.26 | ||||||
6 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 34.32 | ||||||
7 | Nikoline Kukulakis | 2004 | Svømmeklubben Søløven | 35.04 | ||||||
8 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.33 | ||||||
9 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 38.41 | ||||||
10 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | Ringe Svømme Klub | 41.41 | ||||||
11 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 42.48 | ||||||
12 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 42.80 | ||||||
13 | Julija Bliucukis | 2006 | H2Odense | 43.43 | ||||||
14 | Karla Stadsvold Bower | 2008 | Frem Odense | 44.03 | ||||||
15 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 44.44 | ||||||
16 | Clara Maruri Østergaard | 2008 | Frem Odense | 44.75 | ||||||
17 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 45.27 | ||||||
18 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 46.97 | ||||||
19 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 47.41 | ||||||
20 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 49.01 | ||||||
21 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 50.58 | ||||||
22 | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | 51.84 | ||||||
23 | Freya Knudsen | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 52.97 | ||||||
24 | Sofie Bolvig Christensen | 2006 | Svømmeklubben Søløven | 56.43 | ||||||
25 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 59.82 | ||||||
26 | Oceane Cailho | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.50 | ||||||
- | Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Elin Okton | 2004 | Svømmeklubben Søløven | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:38 |
Resultat Løb 12 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 12:44 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 12, 50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 29.05 | ||||||
2 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 33.66 | ||||||
3 | Bertil Egebjerg Rieper | 2005 | Frem Odense | 37.04 | ||||||
4 | Laurits Hede Sørensen | 2005 | Frem Odense | 38.52 | ||||||
5 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 38.79 | ||||||
6 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 40.33 | ||||||
7 | Ahmed Tabesh | 2003 | Frem Odense | 41.01 | ||||||
8 | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | Frem Odense | 41.88 | ||||||
9 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 44.56 | ||||||
10 | Christoffer Rose Skaastru | 2005 | Ringe Svømme Klub | 45.33 | ||||||
11 | Gilbert Eskildsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 47.54 | ||||||
12 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 47.87 | ||||||
13 | Emil Ramshøj | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 50.22 | ||||||
14 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 50.73 | ||||||
15 | Gustav Wilde | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 51.01 | ||||||
16 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 53.14 | ||||||
17 | Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | Frem Odense | 53.36 | ||||||
18 | Loui Soelmark | 2008 | Ringe Svømme Klub | 55.12 | ||||||
19 | Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 55.33 | ||||||
20 | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 56.00 | ||||||
21 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 59.25 | ||||||
22 | Malthe Dalager Brasholt | 2009 | H2Odense | 59.92 | ||||||
23 | Josef Assing Hvidt | 2006 | Frem Odense | 1:13.85 | ||||||
- | Victor Plauborg | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:44 |
Resultat Løb 13 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:02 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 13, 100m Brystsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 43.07 | 1:30.89 | |||||
2 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 42.96 | 1:30.90 | |||||
3 | Caroline R. Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 45.14 | 1:35.21 | |||||
4 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.96 | 1:35.85 | |||||
5 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 46.83 | 1:38.47 | |||||
6 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 49.44 | 1:44.45 | |||||
7 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.73 | 1:44.89 | |||||
8 | Christine Mols | 2006 | Ringe Svømme Klub | 49.95 | 1:46.75 | |||||
9 | Elin Okton | 2004 | Svømmeklubben Søløven | 50.77 | 1:50.30 | |||||
10 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 51.38 | 1:50.98 | |||||
11 | Nikoline Kukulakis | 2004 | Svømmeklubben Søløven | 52.91 | 1:51.50 | |||||
12 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 53.28 | 1:51.54 | |||||
13 | Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.72 | 1:54.67 | |||||
14 | Gritt Celina Aasted | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 54.03 | 1:56.63 | |||||
15 | Dagmar Stahl | 2007 | H2Odense | 54.90 | 1:58.97 | |||||
16 | Amalie F. Piiters | 2006 | H2Odense | 53.05 | 1:59.62 | |||||
17 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 57.80 | 2:04.27 | |||||
18 | Mille Buch | 2006 | H2Odense | 59.55 | 2:04.71 | |||||
19 | Natascha Maria K. Hansen | 2001 | Nyborg Svømmeklub | 1:00.20 | 2:07.23 | |||||
20 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | 57.39 | 2:07.31 | |||||
21 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 1:01.80 | 2:13.99 | |||||
22 | Freya Knudsen | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 1:07.05 | 2:23.66 | |||||
23 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 1:13.12 | 2:35.45 | |||||
- | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Clara Rasmussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Asyncro ben 60m | |||||
- | Klara Amalie Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | DSQ | Flere flyben v start | |||||
- | Sofie Bolvig Christensen | 2006 | Svømmeklubben Søløven | DSQ | ej samt berør 50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:02 |
Resultat Løb 14 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:12 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 14, 100m Brystsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 36.79 | 1:18.77 | |||||
2 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 38.38 | 1:21.20 | |||||
3 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 45.01 | 1:31.12 | |||||
4 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 43.60 | 1:31.98 | |||||
5 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 45.82 | 1:32.93 | |||||
6 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 44.51 | 1:34.63 | |||||
7 | William Romer Jørgensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 44.33 | 1:34.93 | |||||
8 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 46.52 | 1:36.02 | |||||
9 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 46.56 | 1:36.09 | |||||
10 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 49.16 | 1:41.55 | |||||
11 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 48.40 | 1:42.03 | |||||
12 | Willas Kazhel | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 48.29 | 1:43.82 | |||||
13 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 51.35 | 1:48.51 | |||||
14 | Mads Kristensen | 2005 | Svendborg Svømme Klub | 51.74 | 1:50.44 | |||||
15 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.31 | 1:52.25 | |||||
16 | Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | Ringe Svømme Klub | 51.51 | 1:52.41 | |||||
17 | Julius Schier | 2006 | Ringe Svømme Klub | 54.13 | 1:53.55 | |||||
18 | Alexander R. S. Pedersen | 2006 | H2Odense | 55.05 | 1:55.02 | |||||
19 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 54.31 | 1:55.75 | |||||
20 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 55.78 | 1:55.84 | |||||
21 | Sebastian N Andersen | 2004 | H2Odense | 55.45 | 1:55.87 | |||||
22 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 56.30 | 1:57.30 | |||||
23 | Frederik Sørensen | 2003 | Nyborg Svømmeklub | 57.51 | 2:02.80 | |||||
24 | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | 1:01.76 | 2:07.65 | |||||
25 | Malthe Petersen | 2008 | Frem Odense | 1:03.42 | 2:10.60 | |||||
26 | Emil A. Larsen | 2007 | Frem Odense | 1:05.40 | 2:19.45 | |||||
27 | Zander Finsen | 2007 | H2Odense | 1:12.01 | 2:30.77 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:12 |
Resultat Løb 15 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:28 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 15, 50m Rygsvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Sofie Kaysen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 37.42 | ||||||
2 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 38.96 | ||||||
3 | Tenna Marie Nielsen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.32 | ||||||
4 | Marinella Christiansen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 40.81 | ||||||
5 | Frederikke M. Christensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 46.23 | ||||||
6 | Nikoline Kukulakis | 2004 | Svømmeklubben Søløven | 47.41 | ||||||
7 | Julija Bliucukis | 2006 | H2Odense | 48.78 | ||||||
8 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 52.69 | ||||||
9 | Sille Grønfeldt | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 53.33 | ||||||
10 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 53.58 | ||||||
11 | Sava Mathilde Simonsen | 2008 | Frem Odense | 54.53 | ||||||
12 | Clara Maruri Østergaard | 2008 | Frem Odense | 54.75 | ||||||
13 | Kim Hanh Vu | 2004 | Frem Odense | 55.06 | ||||||
14 | Trille Elmelund Nielsen | 2005 | Svømmeklubben Søløven | 57.22 | ||||||
15 | Andrea Høj Rasmusssen | 2007 | Frem Odense | 58.23 | ||||||
16 | Frida Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 58.88 | ||||||
17 | Nanna Steen Mühring | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 59.24 | ||||||
18 | Maya Grøntved Gilling | 2006 | H2Odense | 59.69 | ||||||
19 | Cornelia Gardias | 2008 | H2Odense | 1:00.12 | ||||||
20 | Ghezal Fahim | 2005 | Frem Odense | 1:03.17 | ||||||
21 | Lisa Bergmann Jensen | 2007 | Frem Odense | 1:05.15 | ||||||
- | Klara Kaysen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | DSQ | afslutn på mave 50m | |||||
- | Maja Løve Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | afslut på mave 50m. | |||||
- | Matilde A. B. Buch | 2008 | H2Odense | DSQ | ej berør 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:28 |
Resultat Løb 16 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:29 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 16, 50m Rygsvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Jonas Lykke Sandison | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 33.88 | ||||||
2 | Bertil Egebjerg Rieper | 2005 | Frem Odense | 48.69 | ||||||
3 | Peter Kristensen | 2007 | Ringe Svømme Klub | 48.85 | ||||||
4 | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | 49.12 | ||||||
5 | Laurits Hede Sørensen | 2005 | Frem Odense | 49.52 | ||||||
6 | Ahmed Tabesh | 2003 | Frem Odense | 50.91 | ||||||
7 | Sebastian Rahr | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 54.53 | ||||||
8 | Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | Frem Odense | 55.83 | ||||||
9 | Bertram Poser Jensen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 56.09 | ||||||
10 | Kristoffer S. Haue | 2006 | Frem Odense | 56.11 | ||||||
11 | Johan Lundsgaard Palm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 56.31 | ||||||
12 | Gilbert Eskildsen | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 57.34 | ||||||
13 | Alexander Kirk | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 58.91 | ||||||
14 | Lauritz Høybye Olesen | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 59.11 | ||||||
15 | Loui Soelmark | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:00.43 | ||||||
16 | Frey Nielsen Memborg | 2010 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.50 | ||||||
17 | Rasmus Bjerre | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:02.78 | ||||||
18 | Danilo Vaarning | 2009 | Nyborg Svømmeklub | 1:04.69 | ||||||
19 | Marius Lundsfryd | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:05.41 | ||||||
- | Sylvester Neto | 2007 | Frem Odense | DSQ | EFB 25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:29 |
Resultat Løb 17 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 13:49 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 17, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Ida Juul Grønning | 2004 | H2Odense | 36.13 | 1:19.29 | |||||
2 | Maja Johanne Pedersen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 37.00 | 1:20.35 | |||||
3 | Josefine Risum Jørgensen | 2004 | H2Odense | 38.08 | 1:23.41 | |||||
4 | Karoline Elholm Juliussen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.55 | 1:24.40 | |||||
5 | Anna Rønn | 2005 | Ringe Svømme Klub | 39.56 | 1:25.17 | |||||
6 | Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | Ringe Svømme Klub | 37.99 | 1:25.30 | |||||
7 | Nikoline Kaae | 2005 | Frem Odense | 42.06 | 1:26.30 | |||||
8 | Anna Ryet | 2005 | Ringe Svømme Klub | 41.93 | 1:26.45 | |||||
9 | Nina Seirup | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 42.29 | 1:27.37 | |||||
10 | Freja S. Falkenstrøm | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 40.68 | 1:27.62 | |||||
11 | Laura Riber Memborg | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 41.57 | 1:29.83 | |||||
12 | Cathrine Høst | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 42.20 | 1:30.29 | |||||
13 | Emma Nygaard | 2005 | Frem Odense | 43.55 | 1:32.40 | |||||
14 | Freya Isabel Christensen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 44.70 | 1:35.43 | |||||
15 | Melek Canpolat | 2005 | Frem Odense | 43.74 | 1:36.39 | |||||
16 | Mathilde Nissen | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 48.38 | 1:38.21 | |||||
17 | Mathilde Vestergaard | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.04 | 1:42.91 | |||||
18 | Olivia Hemmeløff | 2006 | Ringe Svømme Klub | 48.35 | 1:43.74 | |||||
19 | Eszter Vad | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 1:44.95 | 1:44.95 | |||||
20 | Gritt Celina Aasted | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 51.45 | 1:45.35 | |||||
21 | Vigga Londero | 2006 | Frem Odense | 1:45.91 | 1:45.91 | |||||
22 | Louise Kipper Pedersen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 50.85 | 1:47.08 | |||||
23 | Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | Ringe Svømme Klub | 52.75 | 1:47.90 | |||||
24 | Emilie Hemmeløff | 2008 | Ringe Svømme Klub | 50.61 | 1:49.01 | |||||
25 | Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | Frem Odense | 53.53 | 1:49.91 | |||||
26 | Katrine Elholm Juliussen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 53.60 | 1:51.14 | |||||
27 | Mathilde Hvidberg | 2007 | Ringe Svømme Klub | 55.81 | 1:51.79 | |||||
28 | Frida Ploug | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:52.93 | 1:52.93 | |||||
29 | Lærke D Huusfeldt | 2006 | Svendborg Svømme Klub | 56.07 | 1:53.55 | |||||
30 | Helena Bett Andersen | 2007 | Frem Odense | 54.22 | 1:53.76 | |||||
31 | Liv Rose Skaastrup | 2007 | Ringe Svømme Klub | 1:55.02 | 1:55.02 | |||||
32 | Anna Mathilde Kruse | 2006 | Frem Odense | 56.63 | 1:56.73 | |||||
33 | Marie Hartmann Johansen | 2007 | Frem Odense | 58.53 | 1:59.75 | |||||
34 | Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | Nyborg Svømmeklub | 1:01.24 | 2:04.48 | |||||
35 | Sara Lund Larsen | 2008 | Ringe Svømme Klub | 1:13.81 | 2:30.59 | |||||
- | Bennedikte Kaae | 2006 | Frem Odense | DSQ | Asynk arme v 8m | |||||
- | Freja Johansen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:49 |
Resultat Løb 18 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:04 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 18, 100m Medley Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Stefan Hansen | 2002 | Svendborg Svømme Klub | 31.19 | 1:09.69 | |||||
2 | Casper Bang Clausen | 2003 | H2Odense | 34.51 | 1:12.94 | |||||
3 | Christoffer R.s. Pedersen | 2004 | H2Odense | 33.47 | 1:13.86 | |||||
4 | August B Bjerregaard | 2003 | H2Odense | 34.70 | 1:15.88 | |||||
5 | Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | Frem Odense | 36.21 | 1:16.55 | |||||
6 | Valdemar Stahl | 2004 | H2Odense | 38.18 | 1:22.61 | |||||
7 | Meng-Joon Koh | 2005 | Frem Odense | 38.94 | 1:23.29 | |||||
8 | Teodor Thuelund | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 38.55 | 1:23.66 | |||||
9 | Luca Hertzog | 2005 | Ringe Svømme Klub | 38.89 | 1:24.04 | |||||
10 | Piotr Stadnicki | 2004 | Nyborg Svømmeklub | 39.27 | 1:24.29 | |||||
11 | Mathias Lykke Sandison | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 38.66 | 1:24.46 | |||||
12 | Oliver Londero | 2004 | Frem Odense | 41.28 | 1:25.77 | |||||
13 | Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | Ringe Svømme Klub | 38.74 | 1:25.97 | |||||
14 | Frederik Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 41.20 | 1:26.79 | |||||
15 | Christoffer Mejdal | 2005 | Frem Odense | 42.78 | 1:27.62 | |||||
16 | Anders Mosbæk Johannessen | 2005 | Frem Odense | 41.01 | 1:28.04 | |||||
17 | Kasper Duch | 2005 | Frem Odense | 46.29 | 1:31.39 | |||||
18 | Oskar Mühring | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.38 | 1:33.60 | |||||
19 | Julian Vitus Pedersen | 2007 | H2Odense | 44.35 | 1:36.28 | |||||
20 | Abdelrahman Doudar | 2005 | Frem Odense | 45.52 | 1:37.88 | |||||
21 | Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 44.41 | 1:38.10 | |||||
22 | Nicklas Bay Rasmussen | 2007 | H2Odense | 46.91 | 1:42.63 | |||||
23 | Tobias Hansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | 49.02 | 1:42.64 | |||||
24 | Emil B. Mortensen | 2006 | Nyborg Svømmeklub | 51.21 | 1:43.81 | |||||
25 | Tobias Damsgaard | 2006 | Ringe Svømme Klub | 44.31 | 1:44.58 | |||||
26 | Ludvig L. Møller | 2006 | H2Odense | 53.07 | 1:45.58 | |||||
27 | Gustav Halle | 2007 | H2Odense | 48.90 | 1:45.63 | |||||
28 | Harald Heyde Engvad | 2007 | Frem Odense | 51.44 | 1:46.81 | |||||
29 | Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | H2Odense | 51.68 | 1:48.68 | |||||
30 | Johannes Erik Geisler | 2006 | Frem Odense | 55.46 | 1:55.05 | |||||
31 | Nikolaj Kobbernagel | 2007 | Nyborg Svømmeklub | 57.11 | 1:59.41 | |||||
32 | Victor Plauborg | 2006 | Ringe Svømme Klub | 1:04.35 | 2:13.96 | |||||
33 | Vitus F P Sørensen | 2007 | H2Odense | 1:08.29 | 2:17.40 | |||||
- | Lukas Skov Christiansen | 2005 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Timmi Andkjær Kristensen | 2007 | Nyborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Anders Hammam Saayda | 2006 | Frem Odense | DSQ | asynk ben 65m | |||||
- | Mikkel Møller Nielsen | 2006 | Ringe Svømme Klub | DSQ | ej samt berør 75m. | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:04 |
Resultat Løb 19 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 19, 4X50m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Nyborg Piger 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:12.71 | ||||||
Freja S. Falkenstrøm | 2004 | 34.46 | 34.46 | |||||||
Karoline Elholm Juliussen | 2004 | 32.39 | 1:06.85 | |||||||
Sofie Kaysen | 2004 | 33.71 | 1:40.56 | |||||||
Maja Johanne Pedersen | 2005 | 32.15 | 2:12.71 | |||||||
2 | Rsk 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:15.61 | ||||||
Anna Ryet | 2005 | 33.43 | 33.43 | |||||||
Anna Rønn | 2005 | 35.81 | 1:09.24 | |||||||
Thilde Rosen Lundsfryd | 2004 | 34.32 | 1:43.56 | |||||||
Caroline R. Andersen | 2004 | 32.05 | 2:15.61 | |||||||
3 | Frem Årgangs Piger 1 | 0 | Frem Odense | 2:30.72 | ||||||
Nikoline Kaae | 2005 | 37.67 | 37.67 | |||||||
Vigga Londero | 2006 | 40.19 | 1:17.86 | |||||||
Emma Nygaard | 2005 | 35.64 | 1:53.50 | |||||||
Melek Canpolat | 2005 | 37.22 | 2:30.72 | |||||||
4 | Rsk 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:39.77 | ||||||
Freja Johansen | 2006 | 40.63 | 40.63 | |||||||
Lærke Rosen Lundsfryd | 2006 | 40.71 | 1:21.34 | |||||||
Louise Horne Levin | 2006 | 40.82 | 2:02.16 | |||||||
Christine Mols | 2006 | 37.61 | 2:39.77 | |||||||
5 | Nyborg Piger 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:47.85 | ||||||
Freja Trasbo Vestergaard | 2006 | 39.61 | 39.61 | |||||||
Louise Kipper Pedersen | 2006 | 42.35 | 1:21.96 | |||||||
Dicte S. Falkenstrøm | 2008 | 46.84 | 2:08.80 | |||||||
Mathilde Vestergaard | 2006 | 39.05 | 2:47.85 | |||||||
6 | Nyborg Piger 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:47.86 | ||||||
Freya Isabel Christensen | 2005 | 37.39 | 37.39 | |||||||
Eszter Vad | 2007 | 45.65 | 1:23.04 | |||||||
Katrine Elholm Juliussen | 2006 | 44.84 | 2:07.88 | |||||||
Klara Amalie Nielsen | 2006 | 39.98 | 2:47.86 | |||||||
7 | Rsk 4 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:48.12 | ||||||
Maja Løve Nielsen | 2006 | 43.91 | 43.91 | |||||||
Marinella Christiansen | 2004 | 34.13 | 1:18.04 | |||||||
Mathilde Hvidberg | 2007 | 46.40 | 2:04.44 | |||||||
Emilie Hemmeløff | 2008 | 43.68 | 2:48.12 | |||||||
8 | H2Odense Piger | 0 | H2Odense | 3:02.16 | ||||||
Dagmar Stahl | 2007 | 45.10 | 45.10 | |||||||
Mille Buch | 2006 | 48.73 | 1:33.83 | |||||||
Maya Grøntved Gilling | 2006 | 47.71 | 2:21.54 | |||||||
Amalie F. Piiters | 2006 | 40.62 | 3:02.16 | |||||||
9 | Rsk 3 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:05.49 | ||||||
Olivia Hemmeløff | 2006 | 43.70 | 43.70 | |||||||
Sara Lund Larsen | 2008 | 55.24 | 1:38.94 | |||||||
Liv Rose Skaastrup | 2007 | 44.28 | 2:23.22 | |||||||
Frida Ploug | 2007 | 42.27 | 3:05.49 | |||||||
10 | Frem Talent Piger 3 | 0 | Frem Odense | 3:08.24 | ||||||
Kim Hanh Vu | 2004 | 46.00 | 46.00 | |||||||
Clara Maruri Østergaard | 2008 | 51.00 | 1:37.00 | |||||||
Andrea Høj Rasmusssen | 2007 | 47.02 | 2:24.02 | |||||||
Lisa Lindgren Jeppesen | 2005 | 44.22 | 3:08.24 | |||||||
11 | Frem Talent Piger 1 | 0 | Frem Odense | 3:13.96 | ||||||
Helena Bett Andersen | 2007 | 46.54 | 46.54 | |||||||
Marie Hartmann Johansen | 2007 | 44.59 | 1:31.13 | |||||||
Maya Kirstine Alstrup-Lop | 2007 | 1:42.83 | 3:13.96 | |||||||
Bennedikte Kaae | 2006 | 3:13.96 | ||||||||
12 | Frem Talent Piger 2 | 0 | Frem Odense | 3:26.04 | ||||||
Karla Stadsvold Bower | 2008 | 46.38 | 46.38 | |||||||
Ghezal Fahim | 2005 | 48.28 | 1:34.66 | |||||||
Lisa Bergmann Jensen | 2007 | 1:01.70 | 2:36.36 | |||||||
Anna Mathilde Kruse | 2006 | 49.68 | 3:26.04 | |||||||
13 | Nyborg Piger 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:44.42 | ||||||
Oceane Cailho | 2008 | 3:44.42 | 3:44.42 | |||||||
Ella Hedegaard Rasmussen | 2008 | |||||||||
Nanna Steen Mühring | 2009 | |||||||||
Frida Steen Mühring | 2009 | 3:44.42 | 3:44.42 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:14 |
Resultat Løb 20 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | FynRundt 1 | Udskriftsdato | 30 september 2017 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 14:27 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 20, 4X50m Frisvømning Herrer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Rsk Drenge | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:08.60 | ||||||
Mads Himmelstrup Andersen | 2004 | 33.77 | 33.77 | |||||||
Tobias Damsgaard | 2006 | 35.45 | 1:09.22 | |||||||
Luca Hertzog | 2005 | 32.21 | 1:41.43 | |||||||
Christian Landtved | 2004 | 27.17 | 2:08.60 | |||||||
2 | Nyborg Drenge 1 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:10.87 | ||||||
Frederik Nielsen | 2006 | 35.22 | 35.22 | |||||||
Piotr Stadnicki | 2004 | 33.47 | 1:08.69 | |||||||
Teodor Thuelund | 2005 | 34.85 | 1:43.54 | |||||||
Jonas Lykke Sandison | 2004 | 27.33 | 2:10.87 | |||||||
3 | Frem Årgangs Drenge 2 | 0 | Frem Odense | 2:27.86 | ||||||
Oliver Londero | 2004 | 34.97 | 34.97 | |||||||
Bertil Egebjerg Rieper | 2005 | 37.87 | 1:12.84 | |||||||
Kasper Duch | 2005 | 36.15 | 1:48.99 | |||||||
Abdelrahman Doudar | 2005 | 38.87 | 2:27.86 | |||||||
4 | Nyborg Drenge 2 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:29.50 | ||||||
Mathias Lykke Sandison | 2007 | 34.40 | 34.40 | |||||||
Lukas Skov Christiansen | 2005 | 37.60 | 1:12.00 | |||||||
Sebastian Rahr | 2006 | 41.68 | 1:53.68 | |||||||
Oskar Mühring | 2006 | 35.82 | 2:29.50 | |||||||
5 | Rsk Drenge 1 | 0 | Ringe Svømme Klub | 2:33.80 | ||||||
Nikolaj Kiel Johansen | 2003 | 36.66 | 36.66 | |||||||
Peter Kristensen | 2007 | 41.68 | 1:18.34 | |||||||
Mikkel Møller Nielsen | 2006 | 37.71 | 1:56.05 | |||||||
Julius Schier | 2006 | 37.75 | 2:33.80 | |||||||
6 | Nyborg Drenge 3 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 2:45.38 | ||||||
Toke Hjalmar Nielsen | 2006 | 37.71 | 37.71 | |||||||
Emil B. Mortensen | 2006 | 43.52 | 1:21.23 | |||||||
Nikolaj Kobbernagel | 2007 | 42.83 | 2:04.06 | |||||||
Tobias Hansen | 2005 | 41.32 | 2:45.38 | |||||||
7 | Frem Årgangs Drenge 3 | 0 | Frem Odense | 3:07.64 | ||||||
Laurits Hede Sørensen | 2005 | 40.04 | 40.04 | |||||||
Kristoffer S. Haue | 2006 | 58.89 | 1:38.93 | |||||||
Ahmed Tabesh | 2003 | 43.80 | 2:22.73 | |||||||
Oliver Skjold Nørgaard | 2005 | 44.91 | 3:07.64 | |||||||
8 | Frem Talent Drenge 1 | 0 | Frem Odense | 3:10.79 | ||||||
Harald Heyde Engvad | 2007 | 43.63 | 43.63 | |||||||
Johannes Erik Geisler | 2006 | 45.69 | 1:29.32 | |||||||
Conrad Elsborg Gorecki | 2008 | 55.18 | 2:24.50 | |||||||
Anders Hammam Saayda | 2006 | 46.29 | 3:10.79 | |||||||
9 | H2Odense Drenge | 0 | H2Odense | 3:11.54 | ||||||
Vitus F P Sørensen | 2007 | 57.63 | 57.63 | |||||||
Zander Finsen | 2007 | 59.49 | 1:57.12 | |||||||
Marti Cardeñas Bonjorn | 2009 | 1.40 | 1:58.52 | |||||||
Sebastian N Andersen | 2004 | 1:13.02 | 3:11.54 | |||||||
10 | Nyborg Drenge 4 | 0 | Nyborg Svømmeklub | 3:18.80 | ||||||
Frey Nielsen Memborg | 2010 | 47.36 | 47.36 | |||||||
Gilbert Eskildsen | 2008 | 1:53.14 | 2:40.50 | |||||||
Lauritz Høybye Olesen | 2009 | 38.30 | 3:18.80 | |||||||
Johan Lundsgaard Palm | 2008 | 3:18.80 | ||||||||
11 | Frem Talent Drenge 2 | 0 | Frem Odense | 3:29.45 | ||||||
Emil A. Larsen | 2007 | 58.07 | 58.07 | |||||||
Malthe Petersen | 2008 | 56.02 | 1:54.09 | |||||||
Malthe Bak Wallentin | 2008 | 44.13 | 2:38.22 | |||||||
Sylvester Neto | 2007 | 51.23 | 3:29.45 | |||||||
12 | Rsk Drenge 2 | 0 | Ringe Svømme Klub | 3:48.01 | ||||||
Marius Rosen Lundsfryd | 2008 | 1:02.90 | 1:02.90 | |||||||
Noah Á Fløtti Thomsen | 2007 | 1:53.32 | 2:56.22 | |||||||
Rasmus Bjerre | 2008 | 51.79 | 3:48.01 | |||||||
Loui Soelmark | 2008 | 3:48.01 | ||||||||
- | Frem Årgangs Drenge 1 | 0 | Frem Odense | DSQ | Tyvstart | |||||
Sebastian Emil F. Klicman | 2005 | 29.76 | 29.76 | |||||||
Christoffer Mejdal | 2005 | 35.29 | 1:05.05 | |||||||
Meng-Joon Koh | 2005 | 34.48 | 1:39.53 | |||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 30 september 2017 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:27 |