2020-09-19   01:07:27
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Fjärran Höjderspelen 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass 1

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    1:06.94  2:18.34  3:30.79    4:41.57   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:07.36  2:21.07  3:37.39    4:51.32   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    1:09.88  2:25.01  3:40.73    4:54.06   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    1:10.75  2:26.85  3:42.21    4:56.18   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:11.72  2:27.96  3:44.41    4:57.07   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:11.22  2:26.94  3:42.08    4:57.31   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    1:11.41  2:29.30  3:46.14    5:00.22   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    1:10.19  2:27.31  3:44.47    5:02.70   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    1:11.83  2:30.81  3:51.31    5:08.91   
10  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:12.21  2:30.72  3:51.16    5:09.66   
11  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    1:14.49  2:36.09  3:57.75    5:15.83   
12  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    1:14.88  2:37.87  4:00.86    5:20.27   
13  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:14.54  2:37.56  4:01.48    5:22.59   
14  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:17.41  2:41.00  4:03.63    5:22.75   
15  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:16.21  2:40.25  4:02.79    5:23.01   
16  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    1:18.16  2:42.49  4:05.66    5:25.67   
17  Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    1:16.67  2:41.82  4:07.06    5:31.02   
18  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    1:19.04  2:45.98  4:14.26    5:40.39   
19  Ida Ullstrand  2001  Falu Simsällskap    1:14.24  2:42.97  4:12.73    5:42.51   
20  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.73  2:48.58  4:17.85    5:44.69   
21  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap    1:21.93  2:51.47  4:19.94    5:46.81   
22  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    1:21.68  2:52.16  4:23.74    5:50.92   
23  Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap    1:24.47  2:59.98  4:36.02    6:07.21   
24  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    1:24.72  3:00.71  4:36.22    6:11.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:45 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner