2020-02-22   11:59:40
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Fjärran Höjderspelen 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:03   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            47.00   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            49.13   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            50.22   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.42   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.44   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap            51.60   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            53.69   
Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap            55.87   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            55.89   
10  Alice Lundin  2007  Falu Simsällskap            1:06.67   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            40.96   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            42.64   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.68   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            46.52   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            46.52   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.38   
Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap            47.87   
Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap            48.92   
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            49.23   
10  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            49.68   
11  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            49.75   
12  Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            49.83   
13  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            49.94   
14  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            50.00   
15  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            51.01   
16  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            52.25   
17  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            52.31   
18  Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            53.15   
19  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            54.40   
20  Cornelia Castillo  2005  Falu Simsällskap            55.92   
21  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap            1:01.61   
22  Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            1:02.05   
23  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            1:03.00   
Karolina Åberg  2005  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            35.29   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            35.67   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            36.16   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.80   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            38.05   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            38.18   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            38.25   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            40.97   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            41.18   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            41.28   
11  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            41.72   
12  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            41.73   
13  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            42.49   
14  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            42.93   
15  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.96   
16  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap            43.55   
17  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.95   
18  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.98   
19  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            44.21   
20  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.39   
21  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.40   
22  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.50   
23  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            44.69   
24  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.74   
25  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.86   
26  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            45.03   
27  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.97   
28  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.52   
29  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            48.33   
30  Tilda Bylund  2004  Bollnäs Simsällskap            49.12   
31  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            53.76   
32  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            58.12   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            33.68   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            37.11   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            38.11   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            40.40   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            40.48   
Ida Ullstrand  2001  Falu Simsällskap            41.41   
Tuva Bylund  2002  Bollnäs Simsällskap            42.89   
Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap            43.00   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.67   
                     
 
Gren 1, 50m Bröstsim Damer, Finaler 17 - 108 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.18   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            39.32   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            41.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:03   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            51.06   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            55.54   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap            57.97   
Edvin Bengtsson  2010  Bollnäs Simsällskap            1:07.90   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            41.29   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.28   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            44.82   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            46.39   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap            46.67   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            49.75   
Max Nordén  2005  Österby Simsällskap            49.95   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            55.79   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            56.64   
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            36.46   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            37.37   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            39.82   
Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap            43.11   
Emil Sporron  2003  Österby Simsällskap            43.57   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            43.58   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            45.62   
Oliver Blomberg  2003  Bollnäs Simsällskap            48.92   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            33.32   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            33.80   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            34.16   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            36.25   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            40.17   
                     
 
Gren 2, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            31.53   
Erik Severin  1980  Väsby Simsällskap            33.56   
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap            34.71   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.81   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:03   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    37.25        1:19.03   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.10        1:20.39   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    39.01        1:25.21   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap    42.74        1:34.52   
Alice Lundin  2007  Falu Simsällskap    47.20        1:38.02   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap    47.48        1:44.38   
Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap    52.55        1:47.55   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    33.82        1:10.03   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    33.47        1:11.09   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.91        1:14.03   
Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap    35.61        1:14.88   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    37.19        1:18.74   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap    37.64        1:21.66   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    38.69        1:23.57   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.13        1:25.39   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    40.63        1:26.68   
10  Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap    42.31        1:27.11   
11  Cornelia Castillo  2005  Falu Simsällskap    39.92        1:27.92   
12  Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    41.14        1:28.50   
13  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    41.36        1:29.08   
14  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    41.57        1:29.96   
15  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap    44.35        1:33.01   
16  Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap    46.52        1:33.54   
17  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    45.60        1:34.41   
18  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    45.95        1:35.03   
19  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    49.74        1:44.73   
20  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap    53.45        1:52.08   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    30.80        1:03.96   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap    30.84        1:04.48   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    32.01        1:05.36   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    31.68        1:06.66   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    32.20        1:07.12   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    31.54        1:07.25   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.92        1:07.43   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    32.31        1:07.70   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.86        1:09.86   
10  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.04        1:10.99   
11  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    34.37        1:12.03   
12  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    34.17        1:12.44   
13  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.09        1:13.30   
14  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    36.11        1:14.26   
15  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    35.45        1:14.34   
16  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    34.72        1:15.21   
17  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap    36.20        1:15.67   
18  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    35.56        1:15.85   
19  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap    35.79        1:16.80   
20  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    36.46        1:16.84   
21  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.89        1:18.23   
22  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.76        1:18.26   
23  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    37.33        1:18.41   
24  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.19        1:19.59   
25  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap    40.61        1:25.78   
26  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap    43.06        1:34.37   
Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            DNF   
Tilda Bylund  2004  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    30.07        1:01.86   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    31.41        1:04.00   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    30.76        1:04.16   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    31.20        1:05.18   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    33.01        1:08.19   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    34.09        1:10.85   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.32        1:11.81   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    35.35        1:13.47   
Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap    35.99        1:17.89   
10  Tuva Bylund  2002  Bollnäs Simsällskap    38.25        1:19.42   
                     
 
Gren 3, 100m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    30.09        1:02.74   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.67        1:03.47   
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    30.58        1:05.63   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    34.81        1:14.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:03 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap    42.75        1:29.40   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap    46.59        1:37.11   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Swanson  2006  Gävle Simsällskap    32.83        1:08.51   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.26        1:09.40   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    35.25        1:14.74   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap    38.14        1:19.64   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    38.79        1:20.20   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    39.95        1:25.43   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    41.97        1:25.97   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    41.23        1:27.21   
Max Nordén  2005  Österby Simsällskap    41.12        1:31.50   
10  Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap    49.08        1:49.28   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    28.91        1:00.69   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    30.11        1:02.01   
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.58        1:02.13   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    30.59        1:03.16   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    31.84        1:05.94   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    34.48        1:13.48   
Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap    35.84        1:13.63   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    39.05        1:20.27   
Emil Sporron  2003  Österby Simsällskap    40.19        1:21.35   
10  Oliver Blomberg  2003  Bollnäs Simsällskap    40.75        1:26.24   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    27.55        57.46   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    28.85        59.88   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    30.23        1:02.77   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap    29.78        1:03.81   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap    31.91        1:07.39   
                     
 
Gren 4, 100m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Severin  1980  Väsby Simsällskap    27.45        57.87   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    29.16        1:01.18   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:45   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            42.03   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            42.37   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.03   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            45.94   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.11   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.17   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            51.59   
Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap            51.67   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap            51.87   
10  Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            54.76   
Alice Lundin  2007  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            35.56   
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            35.90   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            39.10   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.23   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            44.02   
Tekle Batsikadze  2005  Gävle Simsällskap            44.35   
Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            46.32   
Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.53   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            47.14   
10  Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap            47.84   
11  Cornelia Castillo  2005  Falu Simsällskap            48.16   
12  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            48.31   
13  Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            48.54   
14  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            48.68   
15  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            48.73   
16  Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap            49.08   
17  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            50.25   
18  Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            53.44   
19  Karolina Åberg  2005  Gävle Simsällskap            53.56   
20  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            56.76   
21  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            59.43   
Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            34.98   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            35.00   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            35.04   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            35.10   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            35.75   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            36.99   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            37.14   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.73   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.16   
10  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.23   
11  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            39.25   
12  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            39.38   
13  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            39.63   
14  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.64   
15  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            41.08   
16  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            41.28   
17  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap            41.33   
18  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.45   
19  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            41.71   
20  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            41.91   
21  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            42.56   
22  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.80   
23  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            44.61   
24  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            45.17   
25  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            46.50   
26  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            50.40   
27  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            51.11   
28  Tilda Bylund  2004  Bollnäs Simsällskap            52.99   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            32.67   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            34.66   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            35.30   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            36.32   
Ida Ullstrand  2001  Falu Simsällskap            37.64   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.32   
Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap            42.20   
                     
 
Gren 5, 50m Ryggsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            33.22   
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap            33.40   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            34.62   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            42.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:45 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  11:52   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            43.98   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap            47.64   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.41   
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            40.54   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            41.30   
Max Nordén  2005  Österby Simsällskap            41.56   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            44.97   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            48.53   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            55.52   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.38   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            32.22   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            33.90   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            35.99   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            37.01   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            37.88   
Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap            40.53   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            43.86   
Oliver Blomberg  2003  Bollnäs Simsällskap            44.47   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            28.73   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            32.13   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            35.28   
Nicklas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            35.36   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            37.54   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS            29.38   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            33.52   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  11:52 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 400m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    1:06.94  2:18.34  3:30.79    4:41.57   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    1:07.36  2:21.07  3:37.39    4:51.32   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    1:09.88  2:25.01  3:40.73    4:54.06   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    1:10.75  2:26.85  3:42.21    4:56.18   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap    1:11.72  2:27.96  3:44.41    4:57.07   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    1:11.22  2:26.94  3:42.08    4:57.31   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    1:11.41  2:29.30  3:46.14    5:00.22   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    1:10.19  2:27.31  3:44.47    5:02.70   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    1:11.83  2:30.81  3:51.31    5:08.91   
10  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    1:12.21  2:30.72  3:51.16    5:09.66   
11  Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    1:14.49  2:36.09  3:57.75    5:15.83   
12  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    1:14.88  2:37.87  4:00.86    5:20.27   
13  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    1:14.54  2:37.56  4:01.48    5:22.59   
14  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:17.41  2:41.00  4:03.63    5:22.75   
15  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:16.21  2:40.25  4:02.79    5:23.01   
16  Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    1:18.16  2:42.49  4:05.66    5:25.67   
17  Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    1:16.67  2:41.82  4:07.06    5:31.02   
18  Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    1:19.04  2:45.98  4:14.26    5:40.39   
19  Ida Ullstrand  2001  Falu Simsällskap    1:14.24  2:42.97  4:12.73    5:42.51   
20  Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.73  2:48.58  4:17.85    5:44.69   
21  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap    1:21.93  2:51.47  4:19.94    5:46.81   
22  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    1:21.68  2:52.16  4:23.74    5:50.92   
23  Stella Karlsson  2006  Österby Simsällskap    1:24.47  2:59.98  4:36.02    6:07.21   
24  Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    1:24.72  3:00.71  4:36.22    6:11.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:45 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:45   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 400m Frisim Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:03.88  2:10.90  3:17.12    4:22.69   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    1:03.94  2:11.74  3:20.16    4:31.61   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    1:07.31  2:20.75  3:35.76    4:49.61   
Erik Severin  1980  Väsby Simsällskap    1:05.91  2:21.38  3:39.29    4:53.65   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    1:09.68  2:26.10  3:43.82    4:57.43   
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap    1:06.70  2:21.61  3:39.22    4:59.07   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    1:11.30  2:29.07  3:46.95    5:03.76   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:12.67  2:33.62  3:54.55    5:12.27   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.71  2:34.43  3:56.08    5:19.93   
10  Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap    1:23.57  2:52.84  4:21.64    5:47.33   
11  Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    1:23.77  2:56.13  4:26.60    5:54.59   
12  Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap    1:27.41  3:02.05  4:38.11    6:09.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:45 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:52   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix Lag 1  2001  Gävle Simsällskap            2:01.74   
  Jakob Källquist  2001      28.92        28.92   
  Andreas Persson  2000      32.01        1:00.93   
  Lovisa Sved  2000      31.47        1:32.40   
  Clara Florén  2002      29.34        2:01.74   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:52 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  12:56   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 4X50m Medley Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix [2003]  2003  Gävle Simsällskap            2:08.36   
  Albin Östlund  2004      34.25        34.25   
  Helmi Swanson  2004      34.79        1:09.04   
  Carl Hansson  2003      28.60        1:37.64   
  Juni Rogström  2004      30.72        2:08.36   
                     
Gävle SS Mix Lag 2  2003  Gävle Simsällskap            2:18.95   
  Olle Wikholm  2004      35.80        35.80   
  Siri Sundvik  2004      40.46        1:16.26   
  Alina Umbaeva  2005      34.32        1:50.58   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      28.37        2:18.95   
                     
Sandviken Mix [2003]  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            2:26.60   
  Anna Jönsson  2003      38.78        38.78   
  Emma Danrud  2003      46.96        1:25.74   
  Julius Grell  2003      29.63        1:55.37   
  Lucas Humling  2005      31.23        2:26.60   
                     
Söderhamn Mix [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            2:28.67   
  Lukas Nilsson  2006      43.98        43.98   
  Victoria Flyman  2003      36.28        1:20.26   
  Clara Bergh  2004      32.01        1:52.27   
  Erik Sundman  2005      36.40        2:28.67   
                     
Falun Mix Lag 1  2003  Falu Simsällskap            2:29.97   
  Tuva Hjemli  2005      35.72        35.72   
  Harald Bergqvist  2005      44.03        1:19.75   
  Julia Lindgren  2004      33.09        1:52.84   
  Linus von Hofsten  2006      37.13        2:29.97   
                     
Bollnäs SS Mix Lag 1  2001  Bollnäs Simsällskap            2:38.16   
  Edith Wallberg  2007      43.91        43.91   
  Emelie Nordqvist  2003      43.42        1:27.33   
  Arvid Lind  2005      37.89        2:05.22   
  Gustav Buvik Spännare  2004      32.94        2:38.16   
                     
Gävle SS Mix Lag 3  2003  Gävle Simsällskap            2:41.93   
  Emelie Wijker  2003      42.13        42.13   
  André Kron  2003      44.51        1:26.64   
  Gabriella Mosbach  2003      38.55        2:05.19   
  Oliver Wijker  2006      36.74        2:41.93   
                     
Bollnäs SS Mix Lag 2  2001  Bollnäs Simsällskap            3:03.70   
  Leo Ku-Ringström  2008      44.27        44.27   
  Tilda Bylund  2004      51.08        1:35.35   
  Adrian Jonsson  2004      44.59        2:19.94   
  Ellen Bengtsson  2007      43.76        3:03.70   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  12:56 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:44   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap    35.07  1:16.15  2:00.48    2:37.81   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap    35.60  1:19.63  2:02.74    2:38.10   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap    33.60  1:18.62  2:04.74    2:41.16   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap    33.60  1:16.86  2:05.93    2:42.52   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap    37.35  1:24.86  2:10.23    2:50.41   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.79  1:18.89  2:12.57    2:50.59   
Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap    36.67  1:20.44  2:09.81    2:50.70   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap    37.97  1:22.27  2:12.05    2:53.44   
Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap    37.69  1:23.62  2:14.00    2:54.76   
10  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap    38.89  1:25.71  2:17.45    2:55.81   
11  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap    38.30  1:24.46  2:14.77    2:57.37   
12  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.11  1:28.16  2:23.03    3:03.24   
13  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap    41.88  1:28.22  2:21.54    3:04.49   
14  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap    42.15  1:32.61  2:30.57    3:13.94   
15  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap    40.88  1:37.25  2:32.64    3:14.60   
16  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap    41.25  1:33.58  2:37.16    3:21.20   
17  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap    45.04  1:37.22  2:40.54    3:22.63   
18  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap    50.33  1:42.32  2:40.98    3:25.83   
19  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap    46.93  1:40.29  2:40.53    3:32.96   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap    31.67  1:10.65  1:52.72    2:27.55   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap    34.99  1:17.08  2:03.18    2:40.57   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    35.57  1:21.31  2:05.65    2:43.81   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap    38.47  1:20.85  2:15.77    2:54.93   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap    40.68  1:31.51  2:22.29    3:04.06   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap    33.61  1:16.42  2:10.47    2:43.51   
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap    33.07  1:14.65  2:04.94    2:46.62   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    40.24  1:29.96  2:22.34    3:07.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:44 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  15:53   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    32.27  1:12.13  1:59.32    2:34.91   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap    35.55  1:19.37  2:05.27    2:40.04   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap    34.27  1:16.63  2:06.23    2:42.23   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap    35.80  1:17.04  2:05.90    2:42.93   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap    40.91  1:29.95  2:24.87    3:06.97   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap    47.46  1:39.51  2:36.39    3:21.22   
Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    29.52  1:06.30  1:47.33    2:19.72   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap    30.57  1:07.37  1:50.17    2:24.21   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Severin  1980  Väsby Simsällskap    30.18  1:11.94  1:56.56    2:30.91   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap    31.61  1:13.78  1:55.78    2:30.99   
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap    31.99  1:14.26  1:59.01    2:35.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  15:53 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.62        1:32.55   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap    44.94        1:35.18   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap    45.71        1:35.70   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.09        1:39.62   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap    52.43        1:44.01   
Alice Lundin  2007  Falu Simsällskap    51.69        1:54.06   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap    56.37        1:58.05   
Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap            DSQ   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap    35.14        1:16.05   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap    33.87        1:16.53   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap    37.54        1:22.81   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.24        1:24.41   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.78        1:29.39   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap    43.62        1:34.42   
Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap    44.72        1:34.76   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap    46.70        1:35.46   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap    45.02        1:36.62   
10  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb    48.01        1:38.62   
11  Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap    47.19        1:39.16   
12  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap    48.05        1:39.46   
13  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap    50.27        1:43.16   
14  Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap    49.00        1:44.61   
15  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap    49.54        1:44.88   
16  Cornelia Castillo  2005  Falu Simsällskap    50.51        1:47.69   
17  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap    50.53        1:48.97   
18  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap    53.00        1:51.52   
19  Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap    56.15        2:00.39   
Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            DSQ   
Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            DSQ   
Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:16   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap    44.87        1:39.83   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap    50.17        1:47.73   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap    55.29        1:52.59   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap    38.56        1:20.92   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap    41.91        1:29.92   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap    41.90        1:30.74   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap    46.01        1:38.36   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap    48.91        1:38.93   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap    49.58        1:41.86   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:16 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            33.19   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            34.79   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.30   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            37.78   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.65   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.65   
Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            45.34   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            48.87   
Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap            49.00   
10  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            50.71   
11  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            51.51   
12  Evelina Lemon  2006  Borlänge Simsällskap            51.67   
13  Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            52.17   
14  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            55.22   
15  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            55.68   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            32.42   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            32.71   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            32.78   
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            33.08   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            33.56   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.03   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            34.96   
Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            35.70   
Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.95   
10  Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            36.17   
11  Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            36.76   
12  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            36.78   
13  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            37.09   
14  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            38.30   
15  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            38.73   
16  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.77   
17  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            39.29   
18  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            39.54   
19  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            39.71   
20  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            39.99   
21  Moa Kvarnlöf  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.03   
22  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.41   
23  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            41.57   
24  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap            41.70   
25  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            41.94   
26  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            42.00   
27  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            46.04   
28  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            46.48   
29  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            48.03   
30  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.16   
31  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            57.69   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            29.93   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            33.42   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            33.69   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            33.85   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            34.24   
Ida Ullstrand  2001  Falu Simsällskap            34.77   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            37.61   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            37.73   
Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap            37.91   
10  Tuva Bylund  2002  Bollnäs Simsällskap            39.32   
11  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.98   
                     
 
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap            30.86   
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            32.06   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            39.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:27 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:33   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            38.00   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            42.11   
Oliver Wijker  2006  Gävle Simsällskap            46.08   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            47.29   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            DSQ   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.76   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            30.58   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            32.70   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            33.56   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.77   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            35.88   
Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap            37.33   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            40.25   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            41.99   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            27.24   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            29.86   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            30.41   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            34.40   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap            34.89   
                     
 
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS            26.47   
Erik Severin  1980  Väsby Simsällskap            28.87   
Patrik Knudsen  1981  Väsby Simsällskap            30.16   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            30.42   
Nugzari Batsikadze  2000  Gävle Simsällskap            31.53   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:33 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            18.11   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            19.70   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.18   
Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap            21.22   
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            21.95   
Alice Lundin  2007  Falu Simsällskap            24.20   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap            24.22   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            25.97   
Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            DSQ   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  16:39   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            21.52   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap            23.76   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            23.91   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  16:39 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  17:08   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edith Wallberg  2007  Bollnäs Simsällskap            35.76   
Isabelle Nilsson  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.86   
Junie Mattsson  2007  Gävle Simsällskap            39.24   
Astrid Lönn  2008  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.90   
Hillevi Östlund  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.79   
Ellen Bengtsson  2007  Bollnäs Simsällskap            42.33   
Elsa Harnesk  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.60   
Alice Lundin  2007  Falu Simsällskap            44.01   
Märta Karlsson  2007  Söderhamns Simsällskap            44.59   
10  Carla Karsberg  2007  Falu Simsällskap            44.63   
11  Doris von Hofsten  2008  Falu Simsällskap            46.76   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alina Umbaeva  2005  Gävle Simsällskap            31.36   
Tuva Hjemli  2005  Falu Simsällskap            31.69   
Ellen Lundin  2005  Falu Simsällskap            32.84   
Agnes Edvinsson  2006  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.40   
Vilma Herthelius  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.33   
Lisa Holfve  2005  Gävle Simsällskap            36.39   
Klara Larsson  2006  Gimo Simsällskap            36.55   
Ida Ljunggren  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.85   
Olivia Nyström  2006  Borlänge Simsällskap            37.36   
10  Emma Färlin  2006  Falu Simsällskap            37.64   
11  Emelie Runarsson  2006  Söderhamns Simsällskap            39.27   
12  Enya Söderlund  2006  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.30   
13  Ida Karlsson  2005  Söderhamns Simsällskap            39.70   
14  Agnes Sundqvist  2005  Söderhamns Simsällskap            39.76   
15  Ida Furuström  2005  Söderhamns Simsällskap            39.90   
16  Smilla Åkman  2006  Gimo Simsällskap            41.47   
17  Emma Mossnelid  2006  Söderhamns Simsällskap            43.39   
18  Hanna Frank  2006  Falu Simsällskap            43.45   
19  Rebecca Öhman  2006  Gävle Simsällskap            44.12   
20  Emitis Aminiyan  2006  Söderhamns Simsällskap            44.18   
21  Stina Hedlund Loman  2006  Gävle Simsällskap            45.02   
22  Judith Forsberg  2005  Gävle Simsällskap            47.96   
23  Ronja Nordlund  2006  Gävle Simsällskap            48.63   
24  Selma Grop  2006  Borlänge Simsällskap            50.53   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            29.39   
Julia Lindgren  2004  Falu Simsällskap            29.50   
Clara Bergh  2004  Söderhamns Simsällskap            29.90   
Filippa Eklund  2004  Söderhamns Simsällskap            29.90   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            30.38   
Tuva Blomdahl  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.39   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            30.60   
Ella Lindblad  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.94   
Juni Rogström  2004  Gävle Simsällskap            31.29   
10  Maja Nilsson  2003  Gävle Simsällskap            32.32   
11  Anna Jönsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.49   
12  Siri Sundvik  2004  Gävle Simsällskap            32.62   
13  Ebba-Lotta Staaf  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.90   
14  Lisa Löf  2004  Gävle Simsällskap            33.08   
15  Tyra Olsson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            33.52   
16  Hanna Stolt  2004  Gävle Simsällskap            33.83   
17  Elina Widén  2003  Gimo Simsällskap            33.89   
18  Emelie Wijker  2003  Gävle Simsällskap            34.01   
19  Nathalie Stigenberg  2004  Gävle Simsällskap            34.04   
20  Vilma Hjertberg  2004  Gävle Simsällskap            34.50   
21  Elena Mortazavi  2004  Borlänge Simsällskap            34.57   
22  Emelie Nordqvist  2003  Bollnäs Simsällskap            34.58   
23  Matilda Nilsson  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            34.84   
24  Clara Kroon Anderberg  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            35.11   
25  Gabriella Mosbach  2003  Gävle Simsällskap            35.78   
26  Emma Danrud  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.90   
27  Emma Murhagen  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.65   
28  Alva Olsson  2003  Gävle Simsällskap            36.87   
29  Elida Larsson  2003  Gimo Simsällskap            37.08   
30  Märta Nordlinder  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.22   
31  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            38.47   
32  Fanny Karlsson  2004  Gävle Simsällskap            39.97   
33  Tilda Bylund  2004  Bollnäs Simsällskap            40.70   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Bergh  2002  Söderhamns Simsällskap            28.43   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            29.61   
Clara Florén  2002  Gävle Simsällskap            30.10   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            30.50   
Lovis Jernberg  2002  Söderhamns Simsällskap            30.91   
Ida Ullstrand  2001  Falu Simsällskap            31.82   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            31.88   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.50   
Anna Falk  2001  Borlänge Simsällskap            33.27   
10  Tuva Bylund  2002  Bollnäs Simsällskap            34.23   
11  Julia Nguyen  2002  Gävle Simsällskap            34.41   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Damer, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Widen  1999  Österby Simsällskap            28.55   
Sarah Wallin  2000  Helsingborgs Simsällskap            29.63   
Lovisa Sved  2000  Gävle Simsällskap            31.63   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            33.24   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  17:08 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  17:16   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Ku-Ringström  2008  Bollnäs Simsällskap            41.39   
Csongor Pázsit  2007  Bollnäs Simsällskap            42.79   
Elliot Ekman  2007  Harnäs Skutskär Simsällskap            43.18   
Edvin Bengtsson  2010  Bollnäs Simsällskap            56.98   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Arvid Lind  2005  Bollnäs Simsällskap            31.88   
Harald Bergqvist  2005  Falu Simsällskap            33.77   
Lukas Nilsson  2006  Söderhamns Simsällskap            36.97   
Erik Sundman  2005  Söderhamns Simsällskap            37.86   
Linus von Hofsten  2006  Falu Simsällskap            41.14   
Sebastian Stolt  2006  Gävle Simsällskap            45.22   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julius Grell  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.12   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            28.23   
Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003  Gävle Simsällskap            28.94   
Olle Wikholm  2004  Gävle Simsällskap            29.72   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            31.21   
Malte Eriksson  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            31.72   
Gustav Buvik Spännare  2004  Bollnäs Simsällskap            32.29   
André Kron  2003  Gävle Simsällskap            32.53   
Adrian Jonsson  2004  Bollnäs Simsällskap            35.34   
10  Oliver Blomberg  2003  Bollnäs Simsällskap            37.74   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            25.90   
Adam Carlsson  2001  Gävle Simsällskap            27.39   
Marcus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            27.55   
Ryan Andersson  2002  Gävle Simsällskap            29.41   
Daniel Engman  2001  Gimo Simsällskap            29.75   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Herrar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS            25.02   
Andreas Persson  2000  Gävle Simsällskap            27.05   
Nugzari Batsikadze  2000  Gävle Simsällskap            28.31   
Ahmad Attoura  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            30.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  17:16 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  17:27   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 21, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix Lag 1  2001  Gävle Simsällskap            1:52.38   
  Jakob Källquist  2001      25.83        25.83   
  Adam Carlsson  2001      26.96        52.79   
  Lovisa Sved  2000      29.82        1:22.61   
  Clara Florén  2002      29.77        1:52.38   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  17:27 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Fjärran Höjder Spelen    Utskriftsdatum  07 oktober 2017   
  Tävlingsort  Gävle    Utskriftstid  17:34   
  Arrangör  Gävle SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  07 oktober 2017         
 
 
Gren 22, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gävle SS Mix [2003]  2003  Gävle Simsällskap            1:57.22   
  Carl Hansson  2003      27.37        27.37   
  Olle Wikholm  2004      29.62        56.99   
  Alina Umbaeva  2005      30.81        1:27.80   
  Helmi Swanson  2004      29.42        1:57.22   
                     
Gävle SS Mix Lag 2  2003  Gävle Simsällskap            2:02.79   
  Oliver Hjalmarsson Sarlind  2003      30.07        30.07   
  Albin Östlund  2004      30.49        1:00.56   
  Siri Sundvik  2004      31.16        1:31.72   
  Juni Rogström  2004      31.07        2:02.79   
                     
Söderhamn Mix [2003]  2003  Söderhamns Simsällskap            2:12.99   
  Victoria Flyman  2003      29.77        29.77   
  Erik Sundman  2005      36.99        1:06.76   
  Clara Bergh  2004      29.45        1:36.21   
  Lukas Nilsson  2006      36.78        2:12.99   
                     
Gävle SS Mix Lag 3  2003  Gävle Simsällskap            2:17.13   
  Hanna Stolt  2004      34.01        34.01   
  Vilma Hjertberg  2004      34.20        1:08.21   
  André Kron  2003      31.77        1:39.98   
  Oliver Wijker  2006      37.15        2:17.13   
                     
Bollnäs SS Mix Lag 1  2001  Bollnäs Simsällskap            2:18.65   
  Edith Wallberg  2007      37.97        37.97   
  Emelie Nordqvist  2003      35.20        1:13.17   
  Arvid Lind  2005      32.06        1:45.23   
  Gustav Buvik Spännare  2004      33.42        2:18.65   
                     
Falun Mix Lag 1  2003  Falu Simsällskap            2:27.42   
  Harald Bergqvist  2005      35.03        35.03   
  Cornelia Castillo  2005      39.96        1:14.99   
  Linus von Hofsten  2006      40.05        1:55.04   
  Ellen Lundin  2005      32.38        2:27.42   
                     
Bollnäs SS Mix Lag 2  2001  Bollnäs Simsällskap            2:49.90   
  Tilda Bylund  2004      44.23        44.23   
  Ellen Bengtsson  2007      43.92        1:28.15   
  Csongor Pázsit  2007      44.45        2:12.60   
  Oliver Blomberg  2003      37.30        2:49.90   
                     
Gimo SS  2003  Gimo Simsällskap            2:28.03  EXTRA 
  Smilla Åkman  2006      40.36        40.36   
  Klara Larsson  2006      36.74        1:17.10   
  Elida Larsson  2003      37.20        1:54.30   
  Elina Widén  2003      33.73        2:28.03   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  07 oktober 2017 
Licensierad till: Gävle Simsällskap  Utskriftstid  17:34 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner