2020-02-26   01:32:42
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Grand Prix 25

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaiaamu

Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa 
 
  Kilpailu  Grand Prix 25 m    Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  14:40   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  14 lokakuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ari-Pekka Liukkonen  1989    773  23.43        48.96   
  Cetus Espoo  47.44                 
                     
Riku Pöytäkivi  1993    753  23.70        49.38  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  49.54                 
                     
Miikka Ruohoniemi  1993    688  24.46        50.89   
  Swimming Jyväskylä  49.25                 
                     
Otto Rannikko  1999    687  24.30        50.93   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.52                 
                     
Niko Mäkelä  1998    677  24.14        51.17  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Riihimäen Uimaseura  52.43                 
                     
Aleksandr Shchegolev  2002    676  24.58        51.19   
  St. Petersburg  51.50                 
                     
Andrei Tuomola  1989    668  24.47        51.40   
  Helsingfors Simsällskap  48.86                 
                     
Nikita Saunonen  1997    654  24.34        51.75   
  Aurajoen Uinti  49.55                 
                     
Nico Palotie  1992    644  25.11        52.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  50.48                 
                     
10  Werner Heräjärvi  1999    642  24.86        52.08   
  Kampuksen Plaani  52.58                 
                     
11  Veeti Ruohtula  2001    636  24.95        52.23   
  Joensuun Uimaseura  51.87                 
                     
12  Kaj Smeds  1998    635  25.23        52.27   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari  51.00                 
                     
13  Sergei Haukka  1989    632  25.12        52.34  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  53.01                 
                     
14  Wilhelm Suominen  1999    620  25.08        52.69  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  51.13                 
                     
15  Kirill Egorov  2000    614  25.33        52.87   
  Helsingfors Simsällskap  52.79                 
                     
16  Eetu Alitalo  1999    613  25.22        52.89   
  Cetus Espoo  51.92                 
                     
17  Jakob Sievers  2000    612  25.62        52.91   
  Uinti Tampere  52.91                 
                     
18  Reko Patinen  1998    608  25.09        53.04  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Nummelan Kisaajat  52.33                 
                     
19  Elias Lampinen  1997    606  25.72        53.09   
  Nummelan Kisaajat  51.33                 
                     
20  Niki Karlsson  2000    606  25.80        53.10   
  Helsingfors Simsällskap  52.66                 
                     
21  Aaro Tähtivuori  1998    605  25.79        53.11  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Helsingfors Simsällskap  52.99                 
                     
22  Miika Tolvanen  1996    600  25.52        53.26  Ei osallistu loppukilpailuun 
  Joensuun Uimaseura  51.16                 
                     
23  Emil Perkkiö  2000    600  25.44        53.27   
  Helsingfors Simsällskap  53.38                 
                     
24  Alexey Belfer  2000    598  25.56        53.33   
  ORCA Helsinki  53.52                 
                     
25  Erik Nurmi  2001    597  25.83        53.36   
  Vanders  53.43                 
                     
26  Kalle Mäkinen  2002    586  25.86        53.70   
  Vanders  54.48                 
                     
27  Riku Ylikärppä  1998    585  25.70        53.72   
  Kemin Uimaseura  53.64                 
                     
28  Elmo Kiuru  1997    581  25.35        53.83   
  Helsingfors Simsällskap  52.10                 
                     
29  Niklas Reunanen  1998    579  25.62        53.89   
  Hämeenlinnan Uimaseura  52.03                 
                     
30  Oskari Aalto  2002    577  26.03        53.97   
  Cetus Espoo  52.72                 
                     
31  Juho Seppälä  1999    577  25.87        53.98   
  Simmis Wanda  53.54                 
                     
32  Danila Dobrzhanskiy  1998    574  26.02        54.06   
  Swimming Jyväskylä  52.16                 
                     
33  Tapio Roiko-Jokela  1996    573  26.18        54.09   
  Swimming Jyväskylä  52.45                 
                     
34  Joni Aaltonen  1999    567  25.35        54.27   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  50.86                 
                     
34  Martti Tervanen  2000    567  25.78        54.27   
  Järvenpään Uintiklubi  53.86                 
                     
36  Lassi Grönroos  2000    565  26.11        54.36   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.70                 
                     
37  Maksim Gololobov  2001    562  25.83        54.43   
  St. Petersburg  53.50                 
                     
38  Hermanni Taimisto  2000    560  26.51        54.49   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls  55.15                 
                     
39  Tuomas Ylipelkonen  2000    559  26.48        54.55   
  Seinäjoen Uimarit-58  54.07                 
                     
40  Teemu Lehtonen  2000    556  26.04        54.65   
  Uinti Tampere  53.23                 
                     
41  Elias Kuusisto  1999    553  26.66        54.75   
  Raision Urheilijat  53.94                 
                     
42  Georgy Babenov  2000    543  25.95        55.08   
  ORCA Helsinki  54.64                 
                     
43  Eemil Kylmä  2001    542  26.25        55.09   
  Cetus Espoo  54.27                 
                     
44  Oskari Hynynen  2001    535  26.35        55.33   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  54.04                 
                     
45  Eetu Isosuo  2000    532  26.53        55.45   
  Cetus Espoo  54.13                 
                     
46  Marcus Forsel  2003    530  26.50        55.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.81                 
                     
47  Santeri Herpola  2003    528  26.41        55.57   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  55.20                 
                     
48  Antti Leppänen  2002    521  27.01        55.83   
  Lahden Uimaseura  53.73                 
                     
49  Akseli Heino  1999    516  26.20        56.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.42                 
                     
50  Tatu Hapuoja  2003    506  26.81        56.38   
  Uinti Tampere  54.24                 
                     
51  Aleksey Kharitonov  2002    411  28.37        1:00.42   
  St. Petersburg  55.20                 
                     
Pietari Virta  1997              DNS   
  TaTu Tampere  52.51                 
                     
Elias Herlevi  2000              DNF   
  Helsingfors Simsällskap  53.18                 
                     
Roni Kallström  2001              DSQ   
  Cetus Espoo  52.19                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  14 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  14:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner