Resultat för Grand Prix 25
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
773 |
23.43 |
|
|
|
48.96 |
|
|
Cetus Espoo |
47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
753 |
23.70 |
|
|
|
49.38 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
49.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
688 |
24.46 |
|
|
|
50.89 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
687 |
24.30 |
|
|
|
50.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
677 |
24.14 |
|
|
|
51.17 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Riihimäen Uimaseura |
52.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aleksandr Shchegolev |
2002 |
|
676 |
24.58 |
|
|
|
51.19 |
|
|
St. Petersburg |
51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
668 |
24.47 |
|
|
|
51.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
654 |
24.34 |
|
|
|
51.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Nico Palotie |
1992 |
|
644 |
25.11 |
|
|
|
52.02 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
642 |
24.86 |
|
|
|
52.08 |
|
|
Kampuksen Plaani |
52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
636 |
24.95 |
|
|
|
52.23 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
635 |
25.23 |
|
|
|
52.27 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
632 |
25.12 |
|
|
|
52.34 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
53.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
620 |
25.08 |
|
|
|
52.69 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
51.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
614 |
25.33 |
|
|
|
52.87 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
613 |
25.22 |
|
|
|
52.89 |
|
|
Cetus Espoo |
51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
612 |
25.62 |
|
|
|
52.91 |
|
|
Uinti Tampere |
52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Reko Patinen |
1998 |
|
608 |
25.09 |
|
|
|
53.04 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nummelan Kisaajat |
52.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
606 |
25.72 |
|
|
|
53.09 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
606 |
25.80 |
|
|
|
53.10 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
605 |
25.79 |
|
|
|
53.11 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
52.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
600 |
25.52 |
|
|
|
53.26 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Joensuun Uimaseura |
51.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
600 |
25.44 |
|
|
|
53.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Alexey Belfer |
2000 |
|
598 |
25.56 |
|
|
|
53.33 |
|
|
ORCA Helsinki |
53.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
597 |
25.83 |
|
|
|
53.36 |
|
|
Vanders |
53.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
586 |
25.86 |
|
|
|
53.70 |
|
|
Vanders |
54.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
585 |
25.70 |
|
|
|
53.72 |
|
|
Kemin Uimaseura |
53.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Elmo Kiuru |
1997 |
|
581 |
25.35 |
|
|
|
53.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
579 |
25.62 |
|
|
|
53.89 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
52.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
577 |
26.03 |
|
|
|
53.97 |
|
|
Cetus Espoo |
52.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
577 |
25.87 |
|
|
|
53.98 |
|
|
Simmis Wanda |
53.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
574 |
26.02 |
|
|
|
54.06 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
52.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
573 |
26.18 |
|
|
|
54.09 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
52.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
567 |
25.35 |
|
|
|
54.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
50.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
567 |
25.78 |
|
|
|
54.27 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
53.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
565 |
26.11 |
|
|
|
54.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Maksim Gololobov |
2001 |
|
562 |
25.83 |
|
|
|
54.43 |
|
|
St. Petersburg |
53.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
560 |
26.51 |
|
|
|
54.49 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
55.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
559 |
26.48 |
|
|
|
54.55 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
54.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
556 |
26.04 |
|
|
|
54.65 |
|
|
Uinti Tampere |
53.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
553 |
26.66 |
|
|
|
54.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
53.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
543 |
25.95 |
|
|
|
55.08 |
|
|
ORCA Helsinki |
54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
542 |
26.25 |
|
|
|
55.09 |
|
|
Cetus Espoo |
54.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
535 |
26.35 |
|
|
|
55.33 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
54.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
532 |
26.53 |
|
|
|
55.45 |
|
|
Cetus Espoo |
54.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
530 |
26.50 |
|
|
|
55.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
528 |
26.41 |
|
|
|
55.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
521 |
27.01 |
|
|
|
55.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
53.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Akseli Heino |
1999 |
|
516 |
26.20 |
|
|
|
56.01 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
53.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Tatu Hapuoja |
2003 |
|
506 |
26.81 |
|
|
|
56.38 |
|
|
Uinti Tampere |
54.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Aleksey Kharitonov |
2002 |
|
411 |
28.37 |
|
|
|
1:00.42 |
|
|
St. Petersburg |
55.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pietari Virta |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
TaTu Tampere |
52.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Herlevi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roni Kallström |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:40 |
|
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:16 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
740 |
23.72 |
|
|
|
49.67 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
689 |
23.97 |
|
|
|
50.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
48.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksandr Shchegolev |
2002 |
|
664 |
24.54 |
|
|
|
51.51 |
|
|
St. Petersburg |
51.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
661 |
24.40 |
|
|
|
51.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
50.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nico Palotie |
1992 |
|
657 |
24.81 |
|
|
|
51.67 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
50.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Nikita Saunonen |
1997 |
|
649 |
24.48 |
|
|
|
51.90 |
|
|
Aurajoen Uinti |
49.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
638 |
24.86 |
|
|
|
52.19 |
|
|
Kampuksen Plaani |
52.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
405 |
21.56 |
|
|
|
1:00.70 |
|
|
Cetus Espoo |
47.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
620 |
25.64 |
|
|
|
52.70 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
51.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
614 |
25.31 |
|
|
|
52.86 |
|
|
Uinti Tampere |
52.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
613 |
25.74 |
|
|
|
52.89 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
51.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
611 |
25.19 |
|
|
|
52.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
610 |
25.43 |
|
|
|
52.97 |
|
|
Cetus Espoo |
51.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
609 |
25.97 |
|
|
|
53.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
52.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
607 |
25.33 |
|
|
|
53.07 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
51.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
586 |
26.10 |
|
|
|
53.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
53.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:16 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m VU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Härkönen |
1997 |
|
623 |
29.16 |
|
|
|
1:02.27 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:02.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Perttu Ylä-Sahra |
1994 |
|
401 |
34.67 |
|
|
|
1:12.13 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:11.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henrik Krogius |
1998 |
|
253 |
47.95 |
|
|
|
1:47.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:45.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ilmari Laitala |
2003 |
|
176 |
40.71 |
|
|
|
1:26.86 |
|
|
Cetus Espoo |
1:25.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jaakko Tulisalo |
2002 |
|
120 |
57.70 |
|
|
|
2:02.77 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:57.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:54 |
|
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
731 |
29.15 |
1:00.31 |
1:31.87 |
|
2:02.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
725 |
29.11 |
1:00.43 |
1:31.84 |
|
2:03.28 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
716 |
29.15 |
1:00.70 |
1:32.28 |
|
2:03.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
715 |
28.49 |
59.36 |
1:31.18 |
|
2:03.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
710 |
29.20 |
1:01.01 |
1:31.84 |
|
2:04.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
693 |
29.67 |
1:01.68 |
1:33.52 |
|
2:05.13 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
685 |
28.97 |
1:00.88 |
1:33.27 |
|
2:05.61 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
672 |
29.81 |
1:01.28 |
1:33.57 |
|
2:06.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
648 |
29.29 |
1:01.70 |
1:34.82 |
|
2:07.98 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:03.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
646 |
29.45 |
1:01.72 |
1:34.85 |
|
2:08.14 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Mila Manner |
2001 |
|
645 |
28.90 |
1:01.07 |
1:34.65 |
|
2:08.17 |
|
|
Uinti Tampere |
2:07.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
644 |
29.78 |
1:01.97 |
1:34.73 |
|
2:08.22 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:03.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
635 |
30.02 |
1:02.14 |
1:35.55 |
|
2:08.87 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:05.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
631 |
30.47 |
1:03.46 |
1:36.74 |
|
2:09.14 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:06.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Ida Konkka |
2000 |
|
630 |
28.94 |
1:00.99 |
1:34.48 |
|
2:09.16 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
627 |
29.64 |
1:01.96 |
1:35.56 |
|
2:09.40 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:07.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
621 |
30.16 |
1:03.29 |
1:37.06 |
|
2:09.82 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:13.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
607 |
29.47 |
1:02.44 |
1:36.86 |
|
2:10.77 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:05.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
606 |
31.39 |
1:04.32 |
1:37.47 |
|
2:10.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:07.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Paula Peltola |
2001 |
|
601 |
30.17 |
1:03.72 |
1:37.64 |
|
2:11.22 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:11.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
601 |
30.15 |
1:03.37 |
1:37.19 |
|
2:11.22 |
|
|
Cetus Espoo |
2:06.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
600 |
30.43 |
1:03.78 |
1:37.99 |
|
2:11.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Oona Laakso |
2002 |
|
595 |
29.79 |
1:02.65 |
1:36.86 |
|
2:11.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nea Virta |
1996 |
|
592 |
29.80 |
1:02.96 |
1:37.42 |
|
2:11.92 |
|
|
Uinti Tampere |
2:10.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Sini Niemi |
1993 |
|
592 |
29.88 |
1:02.60 |
1:37.01 |
|
2:11.93 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:13.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
589 |
30.97 |
1:04.55 |
1:38.42 |
|
2:12.10 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:09.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
581 |
30.71 |
1:04.44 |
1:38.72 |
|
2:12.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
579 |
30.27 |
1:04.08 |
1:38.85 |
|
2:12.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sylvia Kuusisto |
2003 |
|
578 |
30.84 |
1:05.13 |
1:39.65 |
|
2:12.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
578 |
30.23 |
1:03.46 |
1:37.87 |
|
2:12.97 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
576 |
31.09 |
1:04.88 |
1:40.03 |
|
2:13.07 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
576 |
30.66 |
1:03.66 |
1:38.55 |
|
2:13.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
571 |
30.47 |
1:03.71 |
1:38.52 |
|
2:13.53 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Nea Lähdesmäki |
1999 |
|
569 |
29.58 |
1:03.53 |
1:39.02 |
|
2:13.61 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:10.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
568 |
30.50 |
1:04.25 |
1:38.94 |
|
2:13.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
556 |
31.30 |
1:05.38 |
1:40.30 |
|
2:14.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
555 |
30.77 |
1:04.93 |
1:39.97 |
|
2:14.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
550 |
30.68 |
1:04.63 |
1:39.90 |
|
2:15.17 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
548 |
31.78 |
1:06.91 |
1:41.85 |
|
2:15.31 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Anni Halonen |
1999 |
|
548 |
31.09 |
1:05.29 |
1:40.41 |
|
2:15.32 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
545 |
32.14 |
1:06.71 |
1:41.44 |
|
2:15.54 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
542 |
31.41 |
1:06.19 |
1:41.46 |
|
2:15.79 |
|
|
Octopus Lohja |
2:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Venla Salminen |
2002 |
|
537 |
31.54 |
1:05.56 |
1:40.97 |
|
2:16.23 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:14.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
527 |
31.07 |
1:05.69 |
1:41.31 |
|
2:17.08 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Roosa Aho |
2003 |
|
508 |
31.30 |
1:06.26 |
1:43.12 |
|
2:18.81 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Janette Setälä |
2001 |
|
499 |
32.17 |
1:07.02 |
1:43.68 |
|
2:19.63 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:14.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Sanna Saarinen |
1998 |
|
462 |
31.34 |
1:06.61 |
1:44.37 |
|
2:23.20 |
|
|
Simmis Wanda |
2:13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
453 |
29.16 |
1:01.49 |
1:44.99 |
|
2:24.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Oura |
2001 |
|
773 |
28.94 |
59.62 |
1:30.07 |
|
2:00.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
764 |
29.33 |
1:00.89 |
1:31.07 |
|
2:01.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:00.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
735 |
29.57 |
1:00.89 |
1:32.03 |
|
2:02.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:02.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
721 |
29.24 |
1:00.44 |
1:31.71 |
|
2:03.51 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
695 |
29.88 |
1:01.82 |
1:33.66 |
|
2:05.04 |
|
|
Cetus Espoo |
2:04.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
692 |
28.76 |
1:00.78 |
1:33.68 |
|
2:05.19 |
|
|
Cetus Espoo |
2:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
678 |
29.36 |
1:01.50 |
1:33.71 |
|
2:06.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
678 |
29.83 |
1:01.59 |
1:33.56 |
|
2:06.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:04.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:12 |
|
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:20 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:20 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m RU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:55 |
|
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:00 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
850 |
30.88 |
|
|
|
1:05.83 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
744 |
32.05 |
|
|
|
1:08.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
716 |
33.17 |
|
|
|
1:09.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
700 |
32.46 |
|
|
|
1:10.20 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Reini |
2000 |
|
662 |
33.55 |
|
|
|
1:11.52 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
656 |
33.97 |
|
|
|
1:11.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
654 |
33.72 |
|
|
|
1:11.82 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
641 |
33.63 |
|
|
|
1:12.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilia Eloranta |
1997 |
|
638 |
33.56 |
|
|
|
1:12.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sini Koivu |
1999 |
|
636 |
34.41 |
|
|
|
1:12.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jade Pönni |
1997 |
|
629 |
34.01 |
|
|
|
1:12.77 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nummelan Kisaajat |
1:13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anniina Murto |
2001 |
|
628 |
33.66 |
|
|
|
1:12.80 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Porin Uimaseura |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
615 |
34.22 |
|
|
|
1:13.30 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
609 |
34.97 |
|
|
|
1:13.53 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
607 |
34.29 |
|
|
|
1:13.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
604 |
34.80 |
|
|
|
1:13.77 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
603 |
34.82 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Lotta Aho |
1999 |
|
603 |
34.45 |
|
|
|
1:13.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:13.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
600 |
34.44 |
|
|
|
1:13.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
597 |
34.41 |
|
|
|
1:14.04 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
567 |
35.79 |
|
|
|
1:15.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
560 |
35.49 |
|
|
|
1:15.64 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
556 |
36.45 |
|
|
|
1:15.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
1:16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
551 |
35.63 |
|
|
|
1:16.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Ingberg |
1999 |
|
549 |
35.00 |
|
|
|
1:16.13 |
|
|
Simmis Wanda |
1:15.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Cindy Palm |
2003 |
|
548 |
36.06 |
|
|
|
1:16.16 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Mia Pentti |
2002 |
|
548 |
35.69 |
|
|
|
1:16.18 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
534 |
35.45 |
|
|
|
1:16.85 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:14.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
530 |
35.92 |
|
|
|
1:17.01 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:13.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
528 |
36.40 |
|
|
|
1:17.14 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:15.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
524 |
35.86 |
|
|
|
1:17.34 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:19.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
523 |
36.64 |
|
|
|
1:17.36 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:18.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Lotta Aho |
2000 |
|
514 |
36.04 |
|
|
|
1:17.84 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:20.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Aida Pasma |
2003 |
|
512 |
36.74 |
|
|
|
1:17.92 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:19.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Rina Rantanen |
2005 |
|
489 |
36.07 |
|
|
|
1:19.12 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Milja Lahtinen |
1999 |
|
485 |
37.14 |
|
|
|
1:19.32 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:18.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Johanna Suova |
1999 |
|
485 |
36.96 |
|
|
|
1:19.35 |
|
|
Uinti Tampere |
1:16.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Peppi Pajari |
1997 |
|
484 |
36.78 |
|
|
|
1:19.38 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Vilma Hottinen |
2002 |
|
477 |
36.66 |
|
|
|
1:19.76 |
|
|
Simmis Wanda |
1:17.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
473 |
37.92 |
|
|
|
1:20.00 |
|
|
Cetus Espoo |
1:18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Jenna Rita |
2000 |
|
471 |
36.66 |
|
|
|
1:20.14 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
461 |
37.17 |
|
|
|
1:20.67 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:20.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
459 |
38.86 |
|
|
|
1:20.80 |
|
|
My Fitness |
1:18.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Milla-Lotta Tapanainen |
2003 |
|
457 |
37.87 |
|
|
|
1:20.94 |
|
|
Cetus Espoo |
1:19.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
451 |
36.81 |
|
|
|
1:21.31 |
|
|
Cetus Espoo |
1:13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
436 |
38.52 |
|
|
|
1:22.22 |
|
|
Vieskan Uimarit |
1:18.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Sini Hirvonen |
2001 |
|
430 |
39.56 |
|
|
|
1:22.59 |
|
|
Cetus Espoo |
1:20.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Myra Bengts |
2000 |
|
429 |
39.02 |
|
|
|
1:22.62 |
|
|
Cetus Espoo |
1:16.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Sharshina |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
St. Petersburg |
1:15.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:00 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
862 |
30.89 |
|
|
|
1:05.51 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:04.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
777 |
31.35 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Iida Reini |
2000 |
|
714 |
32.58 |
|
|
|
1:09.75 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
710 |
33.35 |
|
|
|
1:09.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
698 |
32.70 |
|
|
|
1:10.27 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
696 |
32.65 |
|
|
|
1:10.34 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
669 |
33.73 |
|
|
|
1:11.29 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
659 |
34.00 |
|
|
|
1:11.64 |
|
|
Uinti Tampere |
1:10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sini Koivu |
1999 |
|
659 |
33.86 |
|
|
|
1:11.63 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
627 |
34.23 |
|
|
|
1:12.85 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
606 |
34.49 |
|
|
|
1:13.68 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
605 |
35.15 |
|
|
|
1:13.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
602 |
35.62 |
|
|
|
1:13.83 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emmi Kölhi |
2000 |
|
599 |
34.34 |
|
|
|
1:13.97 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:12.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
597 |
34.87 |
|
|
|
1:14.04 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
572 |
34.99 |
|
|
|
1:15.10 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:13.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
632 |
1:02.91 |
2:15.16 |
3:30.56 |
|
4:34.28 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
632 |
1:01.51 |
2:13.48 |
3:31.03 |
|
4:34.36 |
|
|
Uinti Tampere |
4:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
606 |
1:02.27 |
2:15.66 |
3:35.18 |
|
4:38.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
603 |
1:04.07 |
2:16.16 |
3:33.04 |
|
4:38.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
573 |
1:05.22 |
2:19.39 |
3:41.51 |
|
4:43.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
571 |
1:04.36 |
2:17.63 |
3:35.48 |
|
4:43.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
565 |
1:04.58 |
2:18.07 |
3:37.89 |
|
4:44.73 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
559 |
1:06.19 |
2:18.71 |
3:40.04 |
|
4:45.81 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jonni Aho |
1999 |
|
549 |
1:05.35 |
2:21.76 |
3:40.42 |
|
4:47.49 |
|
|
Cetus Espoo |
4:52.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
530 |
1:03.27 |
2:14.52 |
3:40.65 |
|
4:50.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:49.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
530 |
1:04.07 |
2:18.70 |
3:42.98 |
|
4:50.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
4:52.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
528 |
1:03.57 |
2:20.95 |
3:44.19 |
|
4:51.36 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:52.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
525 |
1:05.09 |
2:20.66 |
3:44.82 |
|
4:51.79 |
|
|
Cetus Espoo |
4:59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
519 |
1:03.44 |
2:19.99 |
3:45.32 |
|
4:53.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:00.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
468 |
1:10.08 |
2:27.68 |
3:52.69 |
|
5:03.16 |
|
|
Cetus Espoo |
4:57.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Herlevi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:59.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
704 |
59.10 |
2:07.18 |
3:20.46 |
|
4:24.64 |
|
|
Uinti Tampere |
4:20.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
643 |
1:02.38 |
2:11.90 |
3:28.30 |
|
4:32.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
620 |
1:02.75 |
2:12.80 |
3:30.28 |
|
4:36.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:23.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
598 |
1:01.95 |
2:13.76 |
3:35.12 |
|
4:39.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:37.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
583 |
1:03.29 |
2:14.74 |
3:33.85 |
|
4:41.84 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:41.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
581 |
1:04.83 |
2:18.83 |
3:40.39 |
|
4:42.17 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:45.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
568 |
1:06.60 |
2:18.60 |
3:40.14 |
|
4:44.23 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
4:52.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
546 |
1:07.01 |
2:20.22 |
3:41.37 |
|
4:48.04 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
4:47.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:33 |
|
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
717 |
28.64 |
|
|
|
1:01.00 |
|
|
Uinti Tampere |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
713 |
27.93 |
|
|
|
1:01.12 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
699 |
28.86 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Nea Rinne |
1995 |
|
670 |
29.41 |
|
|
|
1:02.38 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Mäki |
1997 |
|
665 |
29.44 |
|
|
|
1:02.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Aino Otava |
1999 |
|
651 |
29.70 |
|
|
|
1:02.98 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
646 |
29.50 |
|
|
|
1:03.14 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
624 |
30.09 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
615 |
29.98 |
|
|
|
1:04.19 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
602 |
30.14 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Selma Soininen |
1999 |
|
599 |
29.55 |
|
|
|
1:04.76 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Annika Karinkanta |
2000 |
|
594 |
30.44 |
|
|
|
1:04.96 |
|
|
TaTu Tampere |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
588 |
30.51 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:03.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
587 |
31.10 |
|
|
|
1:05.19 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sini Niemi |
1993 |
|
579 |
30.62 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
Tornion Uimaseura |
1:04.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
576 |
30.65 |
|
|
|
1:05.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Heini Hammar |
1999 |
|
574 |
30.95 |
|
|
|
1:05.70 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Claudia Åvist |
1997 |
|
571 |
31.58 |
|
|
|
1:05.81 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:02.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
568 |
30.68 |
|
|
|
1:05.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
566 |
31.00 |
|
|
|
1:05.99 |
|
|
Simmis Wanda |
1:06.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
540 |
30.49 |
|
|
|
1:07.03 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
522 |
31.05 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
520 |
31.16 |
|
|
|
1:07.88 |
|
|
Octopus Lohja |
1:07.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
518 |
31.02 |
|
|
|
1:07.96 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:07.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
518 |
31.13 |
|
|
|
1:07.99 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
517 |
32.50 |
|
|
|
1:08.04 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:06.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Róza Nagy |
2003 |
|
504 |
32.26 |
|
|
|
1:08.61 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
502 |
32.56 |
|
|
|
1:08.69 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jenni Kylkisalo |
1999 |
|
499 |
31.49 |
|
|
|
1:08.81 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:07.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
483 |
32.17 |
|
|
|
1:09.60 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:05.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Minka Halava |
2001 |
|
482 |
31.95 |
|
|
|
1:09.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
482 |
31.11 |
|
|
|
1:09.65 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:04.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
481 |
32.02 |
|
|
|
1:09.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Saara Svahn |
2001 |
|
457 |
31.73 |
|
|
|
1:10.88 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:09.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
448 |
32.86 |
|
|
|
1:11.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Ekaterina Yakhnina |
2003 |
|
308 |
35.52 |
|
|
|
1:20.82 |
|
|
St. Petersburg |
1:09.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:38 |
|
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
15:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergei Haukka |
1989 |
|
687 |
26.65 |
|
|
|
55.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
684 |
27.02 |
|
|
|
55.50 |
|
|
Cetus Espoo |
55.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Miro Vasko |
1993 |
|
674 |
27.02 |
|
|
|
55.79 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
56.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Roni Kallström |
2001 |
|
616 |
27.90 |
|
|
|
57.47 |
|
|
Cetus Espoo |
56.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jari Schwarte |
1990 |
|
601 |
28.31 |
|
|
|
57.96 |
|
|
Cetus Espoo |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
596 |
27.64 |
|
|
|
58.10 |
|
|
Simmis Wanda |
57.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Topias Nygård |
2000 |
|
572 |
28.49 |
|
|
|
58.91 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
568 |
28.80 |
|
|
|
59.05 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roope Kastarinen |
1994 |
|
565 |
28.04 |
|
|
|
59.17 |
|
|
TaTu Tampere |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
553 |
28.99 |
|
|
|
59.59 |
|
|
Vanders |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
551 |
28.92 |
|
|
|
59.65 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
535 |
28.96 |
|
|
|
1:00.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
528 |
29.60 |
|
|
|
1:00.50 |
|
|
Vanders |
1:00.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Valtteri Eloranta |
1992 |
|
522 |
29.10 |
|
|
|
1:00.72 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
59.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Saku Salo |
1995 |
|
518 |
29.05 |
|
|
|
1:00.88 |
|
|
Uinti Tampere |
59.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
511 |
28.82 |
|
|
|
1:01.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
507 |
29.04 |
|
|
|
1:01.34 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
ORCA Helsinki |
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Elias Laine |
2002 |
|
505 |
29.59 |
|
|
|
1:01.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
496 |
30.05 |
|
|
|
1:01.80 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Isak Gramén |
2001 |
|
489 |
29.85 |
|
|
|
1:02.09 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Teemu Annala |
2001 |
|
483 |
29.96 |
|
|
|
1:02.34 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
470 |
30.88 |
|
|
|
1:02.91 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
464 |
30.08 |
|
|
|
1:03.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
456 |
30.85 |
|
|
|
1:03.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jere Kekola |
2000 |
|
443 |
30.53 |
|
|
|
1:04.14 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
430 |
30.69 |
|
|
|
1:04.79 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Severi Nieminen |
1999 |
|
422 |
31.08 |
|
|
|
1:05.21 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:04.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatu Hapuoja |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
15:27 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:43 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:43 |
|
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:49 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:01 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joeri Verlinden |
1988 |
|
666 |
27.19 |
58.70 |
1:30.89 |
|
2:04.26 |
|
|
Psv Eindhoven |
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
642 |
28.45 |
1:00.23 |
1:33.23 |
|
2:05.83 |
|
|
Uinti Tampere |
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
621 |
28.16 |
59.99 |
1:32.60 |
|
2:07.18 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
594 |
29.20 |
1:02.67 |
1:35.37 |
|
2:09.11 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
555 |
29.68 |
1:03.24 |
1:37.57 |
|
2:12.03 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Leo Roine |
2001 |
|
542 |
28.87 |
1:02.32 |
1:37.06 |
|
2:13.10 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
524 |
29.20 |
1:02.79 |
1:38.26 |
|
2:14.62 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Octopus Lohja |
2:15.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
495 |
29.98 |
1:03.80 |
1:39.03 |
|
2:17.20 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Elias Lampinen |
1997 |
|
486 |
28.82 |
1:02.94 |
1:39.77 |
|
2:18.07 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nummelan Kisaajat |
2:15.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
484 |
30.29 |
1:05.12 |
1:41.86 |
|
2:18.18 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
484 |
29.29 |
1:03.75 |
1:41.17 |
|
2:18.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Herman Widbom |
2001 |
|
464 |
30.37 |
1:05.61 |
1:41.72 |
|
2:20.21 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
436 |
28.74 |
1:03.20 |
1:41.47 |
|
2:23.13 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:17.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:01 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:54 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joeri Verlinden |
1988 |
|
810 |
25.65 |
55.16 |
1:25.67 |
|
1:56.43 |
|
|
Psv Eindhoven |
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
675 |
27.29 |
58.06 |
1:30.16 |
|
2:03.72 |
|
|
Uinti Tampere |
2:01.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Peik Lindberg |
1999 |
|
635 |
27.66 |
59.45 |
1:32.68 |
|
2:06.26 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:01.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
556 |
29.58 |
1:02.34 |
1:37.17 |
|
2:11.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Roine |
2001 |
|
551 |
28.70 |
1:01.89 |
1:36.69 |
|
2:12.38 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
504 |
30.26 |
1:05.03 |
1:40.40 |
|
2:16.38 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:15.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
451 |
30.30 |
1:06.01 |
1:43.57 |
|
2:21.48 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:12.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
449 |
29.97 |
1:05.10 |
1:43.77 |
|
2:21.74 |
|
|
Uinti Tampere |
2:14.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:54 |
|
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
774 |
29.87 |
1:04.05 |
1:40.37 |
|
2:12.71 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Vuokatti |
2:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
719 |
29.97 |
1:04.22 |
1:43.20 |
|
2:16.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Kylliäinen |
1993 |
|
707 |
29.55 |
1:04.45 |
1:43.74 |
|
2:16.76 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
669 |
30.07 |
1:06.29 |
1:46.40 |
|
2:19.28 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Milja Mielty |
2000 |
|
650 |
30.53 |
1:06.60 |
1:47.73 |
|
2:20.66 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
640 |
30.41 |
1:07.45 |
1:49.28 |
|
2:21.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Iida Reini |
2000 |
|
636 |
30.35 |
1:07.23 |
1:48.09 |
|
2:21.67 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mila Manner |
2001 |
|
620 |
30.68 |
1:07.15 |
1:49.31 |
|
2:22.88 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vilma Oura |
2001 |
|
606 |
29.34 |
1:03.67 |
1:49.36 |
|
2:23.95 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
598 |
30.92 |
1:10.28 |
1:51.41 |
|
2:24.60 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:19.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
598 |
31.53 |
1:09.19 |
1:51.44 |
|
2:24.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
588 |
31.23 |
1:08.74 |
1:51.45 |
|
2:25.44 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Siri Auvinen |
2002 |
|
584 |
30.42 |
1:08.39 |
1:51.14 |
|
2:25.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
580 |
31.10 |
1:09.89 |
1:52.97 |
|
2:26.11 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
568 |
30.59 |
1:09.59 |
1:50.73 |
|
2:27.07 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
554 |
31.82 |
1:11.50 |
1:53.94 |
|
2:28.33 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
550 |
33.31 |
1:14.11 |
1:52.57 |
|
2:28.70 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
548 |
31.15 |
1:10.12 |
1:54.90 |
|
2:28.91 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:28.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
547 |
32.72 |
1:12.61 |
1:54.87 |
|
2:28.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:27.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Ida Slöör |
2001 |
|
544 |
32.38 |
1:11.08 |
1:54.74 |
|
2:29.27 |
|
|
Cetus Espoo |
2:24.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Noora Poutanen |
1999 |
|
543 |
32.27 |
1:11.64 |
1:55.38 |
|
2:29.34 |
|
|
TaTu Tampere |
2:24.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
539 |
31.34 |
1:10.49 |
1:52.61 |
|
2:29.68 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:27.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
538 |
32.41 |
1:12.42 |
1:54.63 |
|
2:29.75 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
530 |
32.97 |
1:12.38 |
1:55.21 |
|
2:30.52 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
2:25.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
527 |
31.25 |
1:10.13 |
1:54.81 |
|
2:30.80 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:30.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
525 |
34.07 |
1:12.86 |
1:55.60 |
|
2:31.03 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
511 |
33.04 |
1:12.56 |
1:57.23 |
|
2:32.36 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:33.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
507 |
30.72 |
1:11.06 |
1:56.23 |
|
2:32.79 |
|
|
Uinti Tampere |
2:25.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
492 |
35.61 |
1:17.16 |
2:01.29 |
|
2:34.36 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:33.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
491 |
33.79 |
1:13.77 |
1:59.42 |
|
2:34.46 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Róza Nagy |
2003 |
|
487 |
32.68 |
1:13.61 |
1:57.64 |
|
2:34.84 |
|
|
Cetus Espoo |
2:29.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
473 |
32.28 |
1:11.81 |
1:58.58 |
|
2:36.35 |
|
|
Porin Uimaseura |
2:24.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Ronja Mehtonen |
1999 |
|
444 |
32.60 |
1:12.82 |
2:00.88 |
|
2:39.73 |
|
|
Salon Uimarit |
2:28.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ekaterina Yakhnina |
2003 |
|
328 |
37.23 |
1:24.12 |
2:18.22 |
|
2:56.62 |
|
|
St. Petersburg |
2:33.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Sharshina |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
St. Petersburg |
2:30.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jade Pönni |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:32.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:57 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
730 |
30.46 |
1:04.85 |
1:43.64 |
|
2:15.31 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
686 |
30.23 |
1:05.79 |
1:45.71 |
|
2:18.13 |
|
|
Cetus Espoo |
2:16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
677 |
30.05 |
1:06.81 |
1:47.53 |
|
2:18.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Milja Mielty |
2000 |
|
644 |
30.55 |
1:06.72 |
1:48.98 |
|
2:21.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:22.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mila Manner |
2001 |
|
638 |
30.69 |
1:06.53 |
1:49.12 |
|
2:21.51 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilma Oura |
2001 |
|
634 |
29.90 |
1:03.66 |
1:48.08 |
|
2:21.85 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
619 |
31.37 |
1:08.14 |
1:50.31 |
|
2:22.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
583 |
31.36 |
1:08.74 |
1:51.71 |
|
2:25.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:20.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:57 |
|
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
652 |
58.79 |
2:00.06 |
3:02.21 |
|
4:04.66 |
|
|
Simmis Wanda |
4:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
647 |
58.62 |
2:01.39 |
3:02.65 |
|
4:05.33 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
639 |
58.94 |
2:01.63 |
3:05.67 |
|
4:06.31 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
634 |
59.77 |
2:02.09 |
3:04.77 |
|
4:06.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
631 |
59.03 |
2:01.77 |
3:04.96 |
|
4:07.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
620 |
59.58 |
2:01.90 |
3:04.88 |
|
4:08.79 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
617 |
59.05 |
2:02.09 |
3:06.19 |
|
4:09.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
612 |
57.94 |
2:00.91 |
3:06.28 |
|
4:09.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
608 |
1:00.30 |
2:03.97 |
3:08.28 |
|
4:10.54 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:20.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Paatos |
2002 |
|
605 |
59.80 |
2:02.99 |
3:06.89 |
|
4:10.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
590 |
1:00.32 |
2:03.88 |
3:09.11 |
|
4:12.97 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:08.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
588 |
59.86 |
2:04.39 |
3:08.82 |
|
4:13.21 |
|
|
Uinti Tampere |
4:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Reko Patinen |
1998 |
|
577 |
59.68 |
2:03.84 |
3:09.72 |
|
4:14.85 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nummelan Kisaajat |
4:07.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
575 |
1:01.63 |
2:06.46 |
3:11.32 |
|
4:15.18 |
|
|
Cetus Espoo |
4:17.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
565 |
1:00.64 |
2:05.27 |
3:11.43 |
|
4:16.68 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
4:14.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
563 |
1:01.08 |
2:06.55 |
3:12.25 |
|
4:16.93 |
|
|
Cetus Espoo |
4:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
552 |
1:01.79 |
2:07.78 |
3:13.69 |
|
4:18.72 |
|
|
Cetus Espoo |
4:19.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
546 |
1:00.13 |
2:06.22 |
3:13.54 |
|
4:19.59 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:15.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Anton Kallio |
1996 |
|
539 |
1:01.56 |
2:07.21 |
3:14.44 |
|
4:20.78 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:16.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Juho Porkkala |
2001 |
|
538 |
1:01.69 |
2:08.24 |
3:14.93 |
|
4:20.89 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:16.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Maksim Gololobov |
2001 |
|
534 |
1:00.65 |
2:06.67 |
3:14.38 |
|
4:21.61 |
|
|
St. Petersburg |
4:10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jonni Aho |
1999 |
|
529 |
1:04.69 |
2:12.42 |
3:18.10 |
|
4:22.29 |
|
|
Cetus Espoo |
4:21.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
522 |
58.88 |
2:03.72 |
3:13.19 |
|
4:23.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:12.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Elias Laine |
2002 |
|
514 |
1:04.08 |
2:12.13 |
3:18.51 |
|
4:24.81 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:22.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Laine |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
4:25.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:03 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
656 |
58.77 |
2:00.25 |
3:02.46 |
|
4:04.21 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:00.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
653 |
58.67 |
2:00.19 |
3:02.74 |
|
4:04.53 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:07.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
651 |
58.71 |
2:01.12 |
3:04.01 |
|
4:04.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:03.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
642 |
58.84 |
2:00.93 |
3:03.83 |
|
4:05.93 |
|
|
Simmis Wanda |
4:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
632 |
1:00.13 |
2:03.38 |
3:06.05 |
|
4:07.27 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:07.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
622 |
58.23 |
2:01.40 |
3:04.43 |
|
4:08.55 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
4:05.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
616 |
58.60 |
2:01.13 |
3:05.16 |
|
4:09.36 |
|
|
Raision Urheilijat |
3:59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
587 |
1:00.01 |
2:03.37 |
3:07.84 |
|
4:13.48 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:03 |
|
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:55 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:07 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:07 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:56 |
|
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
732 |
29.93 |
1:03.58 |
1:38.41 |
|
2:13.63 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
604 |
30.35 |
1:05.93 |
1:43.61 |
|
2:22.43 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
591 |
32.40 |
1:08.77 |
1:46.15 |
|
2:23.47 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
590 |
31.97 |
1:08.33 |
1:45.73 |
|
2:23.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
580 |
32.59 |
1:10.30 |
1:47.19 |
|
2:24.34 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
580 |
31.49 |
1:08.53 |
1:47.24 |
|
2:24.41 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
2:14.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
575 |
31.84 |
1:09.00 |
1:46.59 |
|
2:24.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
566 |
32.04 |
1:08.64 |
1:46.89 |
|
2:25.60 |
|
|
Uinti Tampere |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
543 |
34.03 |
1:11.80 |
1:49.97 |
|
2:27.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Olli Soramies |
1998 |
|
532 |
32.72 |
1:09.98 |
1:48.85 |
|
2:28.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
529 |
33.01 |
1:11.09 |
1:49.43 |
|
2:28.91 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
527 |
33.68 |
1:11.72 |
1:50.44 |
|
2:29.10 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:31.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
508 |
33.76 |
1:11.82 |
1:51.73 |
|
2:30.93 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Vadim Afanasiev |
2003 |
|
507 |
33.61 |
1:11.94 |
1:51.24 |
|
2:31.03 |
|
|
St. Petersburg |
2:28.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
502 |
32.76 |
1:11.11 |
1:51.06 |
|
2:31.54 |
|
|
Vanders |
2:30.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
494 |
33.12 |
1:11.39 |
1:50.98 |
|
2:32.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:27.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
470 |
33.80 |
1:13.04 |
1:54.04 |
|
2:34.86 |
|
|
Nokian Pyry |
2:34.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:56 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:13 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
742 |
29.71 |
1:03.49 |
1:38.36 |
|
2:13.00 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:11.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
730 |
30.34 |
1:04.11 |
1:38.94 |
|
2:13.74 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
608 |
31.92 |
1:08.37 |
1:45.57 |
|
2:22.13 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:22.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
576 |
31.78 |
1:08.33 |
1:45.95 |
|
2:24.74 |
|
|
Cetus Espoo |
2:21.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
564 |
31.85 |
1:08.07 |
1:46.32 |
|
2:25.74 |
|
|
Uinti Tampere |
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
553 |
33.80 |
1:11.30 |
1:49.21 |
|
2:26.72 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:17.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:13 |
|
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:46 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
684 |
26.59 |
|
|
|
57.07 |
|
|
Uinti Tampere |
56.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
678 |
25.87 |
|
|
|
57.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
54.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
638 |
26.60 |
|
|
|
58.42 |
|
|
Simmis Wanda |
58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Valtteri Eloranta |
1992 |
|
622 |
26.79 |
|
|
|
58.92 |
|
|
Cetus Espoo |
58.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
618 |
26.55 |
|
|
|
59.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
617 |
26.79 |
|
|
|
59.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
59.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
611 |
26.95 |
|
|
|
59.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kaj Smeds |
1998 |
|
611 |
27.07 |
|
|
|
59.27 |
|
|
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari |
57.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
599 |
27.36 |
|
|
|
59.66 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
592 |
28.13 |
|
|
|
59.90 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:00.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Matias Yritys |
1997 |
|
575 |
27.39 |
|
|
|
1:00.48 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:00.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Antti Rantanen |
1992 |
|
571 |
27.54 |
|
|
|
1:00.63 |
|
|
Kampuksen Plaani |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
567 |
27.11 |
|
|
|
1:00.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
565 |
27.77 |
|
|
|
1:00.82 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
562 |
27.00 |
|
|
|
1:00.93 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Riku Ylikärppä |
1998 |
|
560 |
27.64 |
|
|
|
1:01.02 |
|
|
Kemin Uimaseura |
1:01.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Antti Leiponen |
1998 |
|
558 |
28.30 |
|
|
|
1:01.08 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
557 |
28.72 |
|
|
|
1:01.13 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
556 |
27.52 |
|
|
|
1:01.15 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
556 |
28.61 |
|
|
|
1:01.16 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:01.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
536 |
28.38 |
|
|
|
1:01.92 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Henri Koski |
2000 |
|
523 |
29.03 |
|
|
|
1:02.41 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:04.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
515 |
29.58 |
|
|
|
1:02.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
515 |
28.69 |
|
|
|
1:02.73 |
|
|
Uinti Tampere |
1:04.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
513 |
28.27 |
|
|
|
1:02.83 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
506 |
29.45 |
|
|
|
1:03.11 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:02.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
499 |
29.65 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anssi Hätälä |
1994 |
|
495 |
28.07 |
|
|
|
1:03.58 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:04.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Arttu Heikkinen |
2000 |
|
487 |
28.40 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Aleksi Seger |
2001 |
|
481 |
29.99 |
|
|
|
1:04.16 |
|
|
Octopus Lohja |
1:05.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Eetu Einto |
2001 |
|
476 |
29.28 |
|
|
|
1:04.38 |
|
|
Vanders |
1:04.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Daniel Rinne |
2002 |
|
474 |
29.84 |
|
|
|
1:04.49 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
464 |
30.31 |
|
|
|
1:04.97 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
459 |
30.08 |
|
|
|
1:05.18 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pietari Virta |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
TaTu Tampere |
1:00.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:02.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tatu Hapuoja |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Uinti Tampere |
1:03.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:46 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:28 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:28 |
|
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
696 |
31.94 |
1:05.94 |
1:40.28 |
|
2:14.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
654 |
32.21 |
1:06.70 |
1:41.49 |
|
2:17.29 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
640 |
32.54 |
1:06.53 |
1:41.68 |
|
2:18.34 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
2:14.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
639 |
30.93 |
1:05.95 |
1:42.21 |
|
2:18.41 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
632 |
32.84 |
1:07.90 |
1:43.99 |
|
2:18.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
623 |
32.44 |
1:07.60 |
1:43.55 |
|
2:19.56 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
615 |
32.64 |
1:08.21 |
1:44.38 |
|
2:20.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Martta Nygård |
2003 |
|
613 |
32.68 |
1:07.57 |
1:43.72 |
|
2:20.34 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
604 |
32.84 |
1:08.49 |
1:44.75 |
|
2:21.04 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
580 |
33.82 |
1:09.77 |
1:46.39 |
|
2:22.94 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
575 |
33.08 |
1:09.10 |
1:46.00 |
|
2:23.30 |
|
|
Oulun Lohet |
2:22.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
575 |
33.43 |
1:10.09 |
1:47.06 |
|
2:23.36 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:23.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
558 |
33.91 |
1:10.26 |
1:47.66 |
|
2:24.82 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:20.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
555 |
35.04 |
1:11.96 |
1:48.97 |
|
2:25.00 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:29.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Liina Salin |
2002 |
|
550 |
34.64 |
1:11.19 |
1:48.76 |
|
2:25.49 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
546 |
33.56 |
1:10.61 |
1:48.69 |
|
2:25.87 |
|
|
TaTu Tampere |
2:22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
543 |
34.27 |
1:10.99 |
1:49.06 |
|
2:26.08 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:24.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
538 |
35.06 |
1:12.78 |
1:50.50 |
|
2:26.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:25.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
533 |
34.76 |
1:12.33 |
1:50.56 |
|
2:26.98 |
|
|
Octopus Lohja |
2:29.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
517 |
35.30 |
1:13.52 |
1:51.84 |
|
2:28.47 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:28.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
515 |
34.47 |
1:12.44 |
1:51.14 |
|
2:28.66 |
|
|
Cetus Espoo |
2:30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aino Jussila |
2000 |
|
507 |
33.89 |
1:12.03 |
1:50.82 |
|
2:29.43 |
|
|
Uinti Tampere |
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Johansson |
2003 |
|
507 |
34.92 |
1:12.58 |
1:51.44 |
|
2:29.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
506 |
35.42 |
1:14.14 |
1:53.53 |
|
2:29.56 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:29.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
505 |
35.70 |
1:13.56 |
1:52.08 |
|
2:29.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
500 |
34.78 |
1:12.81 |
1:51.69 |
|
2:30.20 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:34.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
494 |
34.65 |
1:12.83 |
1:51.38 |
|
2:30.81 |
|
|
Uinti Tampere |
2:29.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Verna Rostedt |
2002 |
|
488 |
35.14 |
1:13.40 |
1:52.67 |
|
2:31.41 |
|
|
Cetus Espoo |
2:31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
488 |
35.45 |
1:13.25 |
1:53.11 |
|
2:31.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:32.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
479 |
35.09 |
1:13.51 |
1:53.09 |
|
2:32.37 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:22.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Janette Setälä |
2001 |
|
475 |
34.30 |
1:11.96 |
1:51.95 |
|
2:32.81 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
470 |
35.57 |
1:14.00 |
1:53.94 |
|
2:33.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Kaarin Rapinoja |
2003 |
|
469 |
36.43 |
1:15.00 |
1:54.62 |
|
2:33.39 |
|
|
Cetus Espoo |
2:34.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
468 |
34.87 |
1:13.28 |
1:53.61 |
|
2:33.50 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:26.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Noora Kokko |
2001 |
|
468 |
33.78 |
1:12.06 |
1:52.23 |
|
2:33.55 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:30.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
467 |
34.79 |
1:13.64 |
1:54.28 |
|
2:33.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:28.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
467 |
35.06 |
1:14.42 |
1:54.96 |
|
2:33.67 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:32.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Aino Mononen |
2001 |
|
456 |
35.95 |
1:15.09 |
1:54.98 |
|
2:34.87 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:27.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
453 |
35.26 |
1:14.93 |
1:55.65 |
|
2:35.17 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
2:29.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Saara Vesa |
1999 |
|
451 |
35.59 |
1:14.90 |
1:55.16 |
|
2:35.41 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Jenni Kylkisalo |
1999 |
|
429 |
36.66 |
1:16.66 |
1:58.46 |
|
2:38.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
410 |
37.69 |
1:17.75 |
1:58.85 |
|
2:40.46 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
2:32.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nelli Ohvo |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Cetus Espoo |
2:28.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
2:28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:31.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.3 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:15 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
740 |
32.22 |
1:05.63 |
1:38.86 |
|
2:11.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:09.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
711 |
32.46 |
1:06.48 |
1:40.21 |
|
2:13.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:15.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
670 |
32.59 |
1:07.49 |
1:41.96 |
|
2:16.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:13.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
652 |
32.34 |
1:07.16 |
1:42.20 |
|
2:17.48 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:10.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
634 |
32.33 |
1:06.84 |
1:42.56 |
|
2:18.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:21.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
611 |
32.48 |
1:07.87 |
1:44.18 |
|
2:20.49 |
|
|
Cetus Espoo |
2:22.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Martta Nygård |
2003 |
|
595 |
32.94 |
1:08.34 |
1:44.90 |
|
2:21.70 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:23.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
592 |
32.74 |
1:08.31 |
1:44.91 |
|
2:21.97 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:21.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:33 |
|
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 20 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
16:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 50m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
16:24 |
|
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 21, 50m PU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:36 |
|
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:15 |
|
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 22, 4X50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:56 |
|
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:15 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 4X50m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:15 |
|
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 23, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:56 |
|
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:56 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 800m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nea Rinne |
1995 |
|
|
1:05.73 |
2:15.77 |
3:25.51 |
4:34.24 |
9:04.46 |
|
|
Cetus Espoo |
9:47.17 |
|
|
5:42.55 |
6:50.85 |
7:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
|
1:07.34 |
2:18.14 |
3:29.74 |
4:41.27 |
9:22.75 |
|
|
Cetus Espoo |
9:30.76 |
|
|
5:52.27 |
7:03.71 |
8:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
|
1:07.45 |
2:19.00 |
3:30.68 |
4:42.81 |
9:29.34 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:41.90 |
|
|
5:55.74 |
7:08.19 |
8:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Minka Halava |
2001 |
|
|
1:07.19 |
2:18.72 |
3:31.56 |
4:44.42 |
9:34.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:39.53 |
|
|
5:57.53 |
7:10.79 |
8:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
|
1:07.34 |
2:20.69 |
3:34.35 |
4:48.79 |
9:42.36 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:48.43 |
|
|
6:02.80 |
7:16.27 |
8:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
|
1:07.92 |
2:20.86 |
3:34.37 |
4:48.28 |
9:45.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:37.55 |
|
|
6:02.68 |
7:17.73 |
8:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roosa Aho |
2003 |
|
|
1:10.35 |
2:24.58 |
3:38.94 |
4:52.93 |
9:45.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:46.92 |
|
|
6:06.67 |
7:20.33 |
8:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
|
1:09.34 |
2:24.37 |
3:40.55 |
4:56.53 |
9:55.19 |
|
|
Helsingin Uimarit |
9:48.86 |
|
|
6:12.00 |
7:26.48 |
8:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
|
1:09.54 |
2:24.88 |
3:39.82 |
4:55.09 |
9:57.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:34.42 |
|
|
6:10.90 |
7:27.01 |
8:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:56 |
|
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
19:23 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
720 |
1:06.21 |
2:14.10 |
3:22.04 |
4:30.26 |
8:54.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:03.56 |
|
|
5:36.81 |
6:43.16 |
7:49.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aino Otava |
1999 |
|
716 |
1:04.79 |
2:13.28 |
3:21.66 |
4:30.07 |
8:55.58 |
|
|
Cetus Espoo |
8:53.23 |
|
|
5:38.04 |
6:45.47 |
7:52.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Rinne |
1995 |
|
682 |
1:05.73 |
2:15.77 |
3:25.51 |
4:34.24 |
9:04.46 |
|
|
Cetus Espoo |
9:47.17 |
|
|
5:42.55 |
6:50.85 |
7:58.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
645 |
1:05.25 |
2:13.59 |
3:22.20 |
4:30.71 |
9:14.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:03.27 |
|
|
5:40.60 |
6:52.51 |
8:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
645 |
1:06.42 |
2:15.94 |
3:26.36 |
4:36.58 |
9:14.71 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:23.96 |
|
|
5:47.58 |
6:57.39 |
8:06.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
617 |
1:07.34 |
2:18.14 |
3:29.74 |
4:41.27 |
9:22.75 |
|
|
Cetus Espoo |
9:30.76 |
|
|
5:52.27 |
7:03.71 |
8:14.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
617 |
1:07.07 |
2:17.30 |
3:28.18 |
4:39.08 |
9:22.84 |
|
|
Porin Uimaseura |
9:24.06 |
|
|
5:50.21 |
7:01.90 |
8:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
612 |
1:05.67 |
2:15.77 |
3:27.73 |
4:40.18 |
9:24.44 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:03.60 |
|
|
5:52.01 |
7:03.37 |
8:14.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Mikaela Kulmala |
2001 |
|
596 |
1:07.45 |
2:19.00 |
3:30.68 |
4:42.81 |
9:29.34 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
9:41.90 |
|
|
5:55.74 |
7:08.19 |
8:19.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
588 |
1:07.70 |
2:19.23 |
3:31.16 |
4:43.40 |
9:31.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
9:23.45 |
|
|
5:55.83 |
7:08.41 |
8:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
588 |
1:08.46 |
2:19.86 |
3:32.05 |
4:44.17 |
9:31.94 |
|
|
Cetus Espoo |
9:22.80 |
|
|
5:56.36 |
7:08.44 |
8:20.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Minka Halava |
2001 |
|
582 |
1:07.19 |
2:18.72 |
3:31.56 |
4:44.42 |
9:34.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:39.53 |
|
|
5:57.53 |
7:10.79 |
8:23.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
557 |
1:07.34 |
2:20.69 |
3:34.35 |
4:48.79 |
9:42.36 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
9:48.43 |
|
|
6:02.80 |
7:16.27 |
8:30.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
547 |
1:07.92 |
2:20.86 |
3:34.37 |
4:48.28 |
9:45.80 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
9:37.55 |
|
|
6:02.68 |
7:17.73 |
8:32.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Roosa Aho |
2003 |
|
547 |
1:10.35 |
2:24.58 |
3:38.94 |
4:52.93 |
9:45.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:46.92 |
|
|
6:06.67 |
7:20.33 |
8:33.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
522 |
1:09.34 |
2:24.37 |
3:40.55 |
4:56.53 |
9:55.19 |
|
|
Helsingin Uimarit |
9:48.86 |
|
|
6:12.00 |
7:26.48 |
8:41.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
516 |
1:09.54 |
2:24.88 |
3:39.82 |
4:55.09 |
9:57.61 |
|
|
Raision Urheilijat |
9:34.42 |
|
|
6:10.90 |
7:27.01 |
8:43.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
19:23 |
|
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
701 |
27.82 |
|
|
|
57.29 |
|
|
Cetus Espoo |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
690 |
28.00 |
|
|
|
57.59 |
|
|
Cetus Espoo |
56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
686 |
27.91 |
|
|
|
57.72 |
|
|
Ålands Simförening |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
676 |
27.96 |
|
|
|
57.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
674 |
28.10 |
|
|
|
58.04 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Pentti |
2002 |
|
672 |
27.85 |
|
|
|
58.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
670 |
27.95 |
|
|
|
58.16 |
|
|
Cetus Espoo |
56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
665 |
27.63 |
|
|
|
58.32 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
662 |
28.37 |
|
|
|
58.40 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
655 |
27.72 |
|
|
|
58.60 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
55.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
651 |
28.64 |
|
|
|
58.72 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
649 |
28.40 |
|
|
|
58.78 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nina Haltia |
1999 |
|
640 |
28.59 |
|
|
|
59.05 |
|
|
Vanders |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
640 |
28.31 |
|
|
|
59.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
57.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
639 |
28.35 |
|
|
|
59.10 |
|
|
Kampuksen Plaani |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
631 |
28.64 |
|
|
|
59.33 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Laura Mäki |
1997 |
|
627 |
28.81 |
|
|
|
59.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
616 |
28.59 |
|
|
|
59.82 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Milja Mielty |
2000 |
|
615 |
28.70 |
|
|
|
59.85 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
59.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
609 |
28.53 |
|
|
|
1:00.04 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
58.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Paula Peltola |
2001 |
|
605 |
28.79 |
|
|
|
1:00.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
601 |
28.85 |
|
|
|
1:00.30 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Nea Virta |
1996 |
|
601 |
28.69 |
|
|
|
1:00.31 |
|
|
Uinti Tampere |
58.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Vilma Uuttu |
2001 |
|
598 |
29.33 |
|
|
|
1:00.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
597 |
28.74 |
|
|
|
1:00.43 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
58.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
597 |
29.07 |
|
|
|
1:00.44 |
|
|
Cetus Espoo |
58.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
596 |
28.96 |
|
|
|
1:00.47 |
|
|
Cetus Espoo |
59.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
594 |
29.05 |
|
|
|
1:00.56 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
592 |
28.78 |
|
|
|
1:00.60 |
|
|
Uinti Tampere |
59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Armi Auvinen |
2000 |
|
589 |
28.69 |
|
|
|
1:00.70 |
|
|
Uinti Tampere |
59.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Emmi Saarela |
2001 |
|
589 |
29.20 |
|
|
|
1:00.71 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
582 |
29.10 |
|
|
|
1:00.96 |
|
|
Uinti Tampere |
58.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
581 |
29.10 |
|
|
|
1:01.00 |
|
|
Octopus Lohja |
1:01.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Ida Slöör |
2001 |
|
578 |
29.76 |
|
|
|
1:01.09 |
|
|
Cetus Espoo |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Emma von Dickoff |
2002 |
|
576 |
29.87 |
|
|
|
1:01.17 |
|
|
Uinti Tampere |
59.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
575 |
29.13 |
|
|
|
1:01.21 |
|
|
Lahden Uimaseura |
59.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Anni Hirvo |
2001 |
|
571 |
29.29 |
|
|
|
1:01.36 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Heini Hammar |
1999 |
|
568 |
29.73 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Uinti Tampere |
59.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
567 |
28.90 |
|
|
|
1:01.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
565 |
29.66 |
|
|
|
1:01.57 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:00.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
564 |
29.72 |
|
|
|
1:01.59 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Peppi Pajari |
1997 |
|
564 |
29.46 |
|
|
|
1:01.61 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
1:00.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
559 |
29.44 |
|
|
|
1:01.79 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:01.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Vuokko Suomäki |
2001 |
|
557 |
29.59 |
|
|
|
1:01.85 |
|
|
Raision Urheilijat |
57.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
557 |
29.88 |
|
|
|
1:01.87 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
551 |
29.72 |
|
|
|
1:02.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Noora Kokko |
2001 |
|
549 |
29.52 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Lotta Aho |
1999 |
|
549 |
29.90 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:01.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Erika Kattilakoski |
2000 |
|
548 |
29.19 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:00.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
548 |
30.00 |
|
|
|
1:02.19 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:01.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Minka Halava |
2001 |
|
548 |
29.93 |
|
|
|
1:02.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Enni Lahtinen |
2002 |
|
544 |
29.66 |
|
|
|
1:02.33 |
|
|
Uinti Tampere |
1:00.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
542 |
29.37 |
|
|
|
1:02.43 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Emilia Sihvo |
2004 |
|
542 |
29.97 |
|
|
|
1:02.44 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Ekaterina Savelieva |
2002 |
|
537 |
29.80 |
|
|
|
1:02.60 |
|
|
St. Petersburg |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
534 |
30.06 |
|
|
|
1:02.73 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Annika Laihonen |
1997 |
|
533 |
29.61 |
|
|
|
1:02.79 |
|
|
Hydra Platypus |
1:02.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
530 |
29.97 |
|
|
|
1:02.88 |
|
|
Porin Uimaseura |
59.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
527 |
29.83 |
|
|
|
1:02.99 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:01.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Diana Kornet |
2002 |
|
527 |
29.74 |
|
|
|
1:03.00 |
|
|
My Fitness |
1:02.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Anni Halonen |
1999 |
|
526 |
30.48 |
|
|
|
1:03.05 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:01.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
523 |
30.26 |
|
|
|
1:03.16 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
522 |
30.41 |
|
|
|
1:03.21 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Noora Angelva |
1999 |
|
517 |
29.60 |
|
|
|
1:03.40 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
517 |
30.19 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:01.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Sofia Pavlovskaya |
2002 |
|
504 |
29.98 |
|
|
|
1:03.96 |
|
|
St. Petersburg |
1:01.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Venla Salminen |
2002 |
|
502 |
30.59 |
|
|
|
1:04.03 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Emilia Niemi |
2005 |
|
502 |
30.13 |
|
|
|
1:04.04 |
|
|
Octopus Lohja |
1:02.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
486 |
30.60 |
|
|
|
1:04.74 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:00.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
70 |
Ella Ekman |
2003 |
|
478 |
30.66 |
|
|
|
1:05.09 |
|
|
Uinti Tampere |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
71 |
Maria Ripatti |
1987 |
|
466 |
30.96 |
|
|
|
1:05.62 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:02.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
72 |
Oona Siltala |
2002 |
|
441 |
31.45 |
|
|
|
1:06.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:02.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Sanni Kalliomäki |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:01.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:17 |
|
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 25, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
704 |
27.61 |
|
|
|
57.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
55.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Rinne |
1995 |
|
692 |
28.08 |
|
|
|
57.53 |
|
|
Cetus Espoo |
56.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
692 |
27.67 |
|
|
|
57.55 |
|
|
Cetus Espoo |
56.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
686 |
28.21 |
|
|
|
57.72 |
|
|
Raision Urheilijat |
56.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Olivia Weuro |
2002 |
|
683 |
28.00 |
|
|
|
57.79 |
|
|
Ålands Simförening |
57.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Mia Pentti |
2002 |
|
665 |
28.21 |
|
|
|
58.32 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
57.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
662 |
28.04 |
|
|
|
58.41 |
|
|
Cetus Espoo |
55.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
654 |
28.28 |
|
|
|
58.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Jenni Moisio |
2002 |
|
680 |
27.53 |
|
|
|
57.87 |
|
|
Kampuksen Plaani |
58.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Jenna Miettinen |
1999 |
|
661 |
28.00 |
|
|
|
58.43 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
57.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
657 |
28.33 |
|
|
|
58.55 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
58.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
656 |
28.09 |
|
|
|
58.58 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Sanna-Riikka Räihä |
1998 |
|
656 |
28.62 |
|
|
|
58.59 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Laura Mäki |
1997 |
|
640 |
28.48 |
|
|
|
59.06 |
|
|
Raision Urheilijat |
58.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Paula Peltola |
2001 |
|
640 |
28.07 |
|
|
|
59.07 |
|
|
Aurajoen Uinti |
57.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Nina Haltia |
1999 |
|
638 |
28.32 |
|
|
|
59.13 |
|
|
Vanders |
57.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:04 |
|
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:09 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
762 |
24.71 |
51.93 |
1:19.99 |
|
1:48.75 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
1:47.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reko Patinen |
1998 |
|
653 |
26.07 |
54.95 |
1:24.77 |
|
1:54.48 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
641 |
26.64 |
55.53 |
1:25.27 |
|
1:55.22 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
637 |
26.87 |
55.72 |
1:25.80 |
|
1:55.45 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Raision Urheilijat |
1:52.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
628 |
27.44 |
56.88 |
1:26.51 |
|
1:55.99 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
623 |
26.70 |
55.88 |
1:26.22 |
|
1:56.32 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
1:57.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
619 |
27.15 |
56.93 |
1:26.56 |
|
1:56.57 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
1:55.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
616 |
27.25 |
56.46 |
1:26.17 |
|
1:56.73 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
615 |
27.15 |
57.49 |
1:27.47 |
|
1:56.82 |
|
|
Vanders |
1:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
615 |
27.49 |
56.94 |
1:26.94 |
|
1:56.83 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
612 |
27.33 |
57.44 |
1:27.32 |
|
1:57.00 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
612 |
26.91 |
55.81 |
1:26.38 |
|
1:57.04 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
611 |
27.32 |
56.99 |
1:27.38 |
|
1:57.10 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:57.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
605 |
27.64 |
57.90 |
1:28.20 |
|
1:57.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:58.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Tuomas Ylipelkonen |
2000 |
|
600 |
26.98 |
56.80 |
1:27.66 |
|
1:57.80 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:57.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roni Kallström |
2001 |
|
591 |
27.57 |
57.66 |
1:28.27 |
|
1:58.37 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
590 |
27.93 |
57.46 |
1:27.86 |
|
1:58.42 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Simmis Wanda |
1:57.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
587 |
27.03 |
56.49 |
1:27.75 |
|
1:58.64 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:59.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Wilhelm Suominen |
1999 |
|
587 |
26.92 |
56.66 |
1:27.50 |
|
1:58.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:52.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
586 |
27.55 |
57.38 |
1:27.74 |
|
1:58.74 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
1:57.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
580 |
27.23 |
57.37 |
1:28.46 |
|
1:59.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:00.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
579 |
27.20 |
57.36 |
1:28.48 |
|
1:59.18 |
|
|
Vanders |
2:00.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
577 |
27.14 |
57.26 |
1:28.23 |
|
1:59.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:59.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Roope Paatos |
2002 |
|
571 |
28.87 |
59.90 |
1:29.99 |
|
1:59.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:01.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Olli Soramies |
1998 |
|
570 |
27.62 |
57.55 |
1:27.93 |
|
1:59.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:58.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Martti Tervanen |
2000 |
|
550 |
27.67 |
58.23 |
1:29.46 |
|
2:01.24 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:59.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Joni Aaltonen |
1999 |
|
549 |
27.49 |
58.13 |
1:30.24 |
|
2:01.32 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:53.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Jonni Aho |
1999 |
|
547 |
28.34 |
58.60 |
1:29.85 |
|
2:01.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:59.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Jere Kekola |
2000 |
|
541 |
27.84 |
59.73 |
1:32.06 |
|
2:01.95 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Herman Widbom |
2001 |
|
540 |
28.18 |
58.73 |
1:30.46 |
|
2:01.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
534 |
28.58 |
59.97 |
1:31.55 |
|
2:02.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:01.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Saku Romo |
2000 |
|
530 |
28.04 |
58.43 |
1:30.27 |
|
2:02.74 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:02.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
529 |
29.84 |
1:00.61 |
1:32.23 |
|
2:02.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:02.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
527 |
29.19 |
1:01.13 |
1:32.64 |
|
2:02.98 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:02.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Elias Soukola |
1999 |
|
526 |
28.01 |
58.73 |
1:30.66 |
|
2:03.03 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
2:01.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Veeti Laine |
2000 |
|
520 |
27.94 |
58.62 |
1:31.08 |
|
2:03.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:02.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
514 |
28.79 |
1:00.02 |
1:31.87 |
|
2:03.98 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Georgy Babenov |
2000 |
|
501 |
28.63 |
1:00.23 |
1:32.70 |
|
2:05.08 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:09 |
|
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:07 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 27, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
651 |
27.09 |
56.03 |
1:25.49 |
|
1:54.60 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Reko Patinen |
1998 |
|
647 |
26.46 |
55.96 |
1:25.90 |
|
1:54.86 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
1:54.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Perkkiö |
2000 |
|
632 |
26.98 |
56.46 |
1:26.07 |
|
1:55.74 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:57.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
627 |
28.50 |
58.12 |
1:27.33 |
|
1:56.09 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:54.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
617 |
27.48 |
57.17 |
1:27.07 |
|
1:56.68 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:58.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
613 |
27.36 |
56.88 |
1:26.88 |
|
1:56.93 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:55.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
610 |
27.44 |
56.68 |
1:26.80 |
|
1:57.12 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:53.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
606 |
26.97 |
57.28 |
1:27.60 |
|
1:57.39 |
|
|
Vanders |
1:57.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:07 |
|
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:27 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:27 |
|
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:12 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 28, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:12 |
|
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:18 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ari-Pekka Liukkonen |
1989 |
|
843 |
27.65 |
|
|
|
58.85 |
|
|
Cetus Espoo |
58.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
715 |
29.33 |
|
|
|
1:02.17 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sami Aaltomaa |
1992 |
|
696 |
29.73 |
|
|
|
1:02.75 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
59.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
694 |
29.51 |
|
|
|
1:02.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Andrei Tuomola |
1989 |
|
694 |
29.26 |
|
|
|
1:02.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
59.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Miikka Ruohoniemi |
1993 |
|
672 |
30.07 |
|
|
|
1:03.48 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
59.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Miika Tolvanen |
1996 |
|
652 |
30.28 |
|
|
|
1:04.12 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:02.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
629 |
30.09 |
|
|
|
1:04.89 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
613 |
30.72 |
|
|
|
1:05.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
585 |
31.26 |
|
|
|
1:06.46 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Miika Pentti |
1997 |
|
585 |
30.80 |
|
|
|
1:06.47 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
580 |
30.95 |
|
|
|
1:06.68 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:05.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roope Ruohtula |
2000 |
|
578 |
30.76 |
|
|
|
1:06.75 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:05.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
576 |
31.36 |
|
|
|
1:06.83 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Rasmus Kujala |
1999 |
|
574 |
30.64 |
|
|
|
1:06.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:05.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
574 |
31.29 |
|
|
|
1:06.91 |
|
|
Uinti Tampere |
1:06.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Verneri Viisanen |
2002 |
|
551 |
31.89 |
|
|
|
1:07.82 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
546 |
31.88 |
|
|
|
1:08.01 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
1:08.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
541 |
31.99 |
|
|
|
1:08.23 |
|
|
Vanders |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
540 |
32.28 |
|
|
|
1:08.25 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
530 |
32.87 |
|
|
|
1:08.70 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:09.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Pyry Nurminen |
2001 |
|
525 |
32.27 |
|
|
|
1:08.93 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:08.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
523 |
32.73 |
|
|
|
1:09.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Joona Oksakari |
2000 |
|
522 |
32.12 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:08.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mihail Khanoukaev |
2002 |
|
521 |
32.28 |
|
|
|
1:09.08 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
520 |
32.18 |
|
|
|
1:09.11 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:11.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Eetu Malvela |
2000 |
|
516 |
31.54 |
|
|
|
1:09.31 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Oskari Herpola |
2001 |
|
515 |
31.44 |
|
|
|
1:09.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
508 |
32.53 |
|
|
|
1:09.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Juho Laukkanen |
2001 |
|
505 |
32.13 |
|
|
|
1:09.82 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Henri Koski |
2000 |
|
500 |
32.33 |
|
|
|
1:10.04 |
|
|
Gladius Kirkkonummi |
1:09.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Eetu Nyrhinen |
2000 |
|
494 |
32.81 |
|
|
|
1:10.32 |
|
|
Uinti Tampere |
1:08.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Hugo Enroth |
2001 |
|
493 |
33.19 |
|
|
|
1:10.37 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Vadim Afanasiev |
2003 |
|
490 |
33.02 |
|
|
|
1:10.50 |
|
|
St. Petersburg |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Ohto Pihlajamäki |
2001 |
|
477 |
32.86 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Kuopion Uimaseura |
1:09.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Eetu Einto |
2001 |
|
474 |
33.48 |
|
|
|
1:11.28 |
|
|
Vanders |
1:09.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Tatu Hapuoja |
2003 |
|
472 |
33.49 |
|
|
|
1:11.41 |
|
|
Uinti Tampere |
1:09.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Onni Kuronen |
2000 |
|
463 |
33.19 |
|
|
|
1:11.85 |
|
|
Nokian Pyry |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Eetu Isosuo |
2000 |
|
462 |
33.36 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Tino Laine |
1998 |
|
426 |
33.57 |
|
|
|
1:13.85 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:18 |
|
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:17 |
|
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:33 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
673 |
1:07.62 |
2:22.38 |
3:46.05 |
|
4:56.02 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
662 |
1:09.21 |
2:25.84 |
3:50.27 |
|
4:57.61 |
|
|
Cetus Espoo |
5:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
620 |
1:11.89 |
2:31.59 |
3:54.75 |
|
5:04.14 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mila Manner |
2001 |
|
617 |
1:09.23 |
2:26.67 |
3:54.96 |
|
5:04.74 |
|
|
Uinti Tampere |
5:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
606 |
1:08.51 |
2:27.66 |
3:55.93 |
|
5:06.50 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
604 |
1:11.05 |
2:28.75 |
3:56.57 |
|
5:06.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
5:01.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
586 |
1:12.23 |
2:32.08 |
4:00.90 |
|
5:09.98 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
576 |
1:08.66 |
2:30.18 |
4:01.42 |
|
5:11.69 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingfors Simsällskap |
5:12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
573 |
1:12.72 |
2:35.30 |
4:02.02 |
|
5:12.37 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Ida Slöör |
2001 |
|
570 |
1:13.94 |
2:34.54 |
4:02.22 |
|
5:12.79 |
|
|
Cetus Espoo |
5:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Róza Nagy |
2003 |
|
552 |
1:10.59 |
2:34.49 |
4:02.57 |
|
5:16.22 |
|
|
Cetus Espoo |
5:15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
549 |
1:11.20 |
2:34.24 |
4:06.03 |
|
5:16.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:13.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Minttu Paalanen |
2003 |
|
541 |
1:14.63 |
2:33.36 |
4:06.22 |
|
5:18.24 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
5:22.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
515 |
1:15.88 |
2:39.64 |
4:08.30 |
|
5:23.49 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
5:14.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Sanna Saarinen |
1998 |
|
512 |
1:10.63 |
2:37.73 |
4:08.71 |
|
5:24.25 |
|
|
Simmis Wanda |
5:24.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Johansson |
2003 |
|
481 |
1:13.85 |
2:35.34 |
4:11.36 |
|
5:31.01 |
|
|
Cetus Espoo |
5:23.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Janette Setälä |
2001 |
|
460 |
1:17.19 |
2:39.99 |
4:18.15 |
|
5:35.99 |
|
|
Aurajoen Uinti |
5:23.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:33 |
|
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:24 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 31, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
739 |
1:07.16 |
2:20.50 |
3:41.54 |
|
4:46.86 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lyydia Kalenius |
2000 |
|
687 |
1:07.99 |
2:24.06 |
3:47.82 |
|
4:53.95 |
|
|
Cetus Espoo |
5:03.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
644 |
1:11.12 |
2:31.53 |
3:53.87 |
|
5:00.42 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:51.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mila Manner |
2001 |
|
630 |
1:10.34 |
2:27.58 |
3:55.35 |
|
5:02.55 |
|
|
Uinti Tampere |
5:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
628 |
1:07.61 |
2:26.04 |
3:53.12 |
|
5:02.97 |
|
|
Lahden Uimaseura |
4:58.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Helene Hirvonen |
2001 |
|
625 |
1:11.10 |
2:29.33 |
3:56.01 |
|
5:03.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
5:09.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Minja Lukkari |
2003 |
|
586 |
1:12.92 |
2:33.97 |
4:00.45 |
|
5:10.02 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
5:14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Ida Slöör |
2001 |
|
576 |
1:12.34 |
2:30.48 |
4:00.88 |
|
5:11.72 |
|
|
Cetus Espoo |
5:03.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:24 |
|
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:28 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Perhosuinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
727 |
25.00 |
|
|
|
53.46 |
|
|
Cetus Espoo |
52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joeri Verlinden |
1988 |
|
720 |
25.10 |
|
|
|
53.63 |
|
|
Psv Eindhoven |
50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
692 |
24.74 |
|
|
|
54.35 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
655 |
25.64 |
|
|
|
55.35 |
|
|
Raision Urheilijat |
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
651 |
24.20 |
|
|
|
55.45 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
611 |
26.19 |
|
|
|
56.65 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
609 |
25.91 |
|
|
|
56.72 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
605 |
26.72 |
|
|
|
56.84 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
534 |
27.53 |
|
|
|
59.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Santeri Hulkko |
2000 |
|
530 |
27.83 |
|
|
|
59.40 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
59.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
530 |
27.12 |
|
|
|
59.41 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
528 |
27.54 |
|
|
|
59.47 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oskar Mäkelä |
1998 |
|
522 |
27.96 |
|
|
|
59.68 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Octopus Lohja |
58.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
518 |
27.46 |
|
|
|
59.86 |
|
|
Simmis Wanda |
57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Leo Roine |
2001 |
|
517 |
27.74 |
|
|
|
59.88 |
|
|
Uinti Tampere |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Elias Soukola |
1999 |
|
505 |
28.03 |
|
|
|
1:00.37 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Saku Salo |
1995 |
|
501 |
27.54 |
|
|
|
1:00.50 |
|
|
Uinti Tampere |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Jani-Markus Sula |
1999 |
|
499 |
27.67 |
|
|
|
1:00.58 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
57.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
489 |
28.16 |
|
|
|
1:01.02 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
483 |
28.14 |
|
|
|
1:01.27 |
|
|
Cetus Espoo |
59.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Santeri Herpola |
2003 |
|
479 |
28.20 |
|
|
|
1:01.42 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:00.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Eemeli Leinonen |
2002 |
|
478 |
28.49 |
|
|
|
1:01.45 |
|
|
Uinti Tampere |
59.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kristian Johansson |
1969 |
|
475 |
28.91 |
|
|
|
1:01.62 |
|
|
Cetus Espoo |
59.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Leevi Suhonen |
1999 |
|
474 |
28.84 |
|
|
|
1:01.63 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
472 |
27.94 |
|
|
|
1:01.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
59.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Tatu Hörkkö |
2001 |
|
470 |
28.42 |
|
|
|
1:01.80 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Eemil Kylmä |
2001 |
|
466 |
28.41 |
|
|
|
1:02.01 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Alex Lassila |
2000 |
|
462 |
28.76 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
Cetus Espoo |
59.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Arttu Heikkinen |
2000 |
|
451 |
28.37 |
|
|
|
1:02.67 |
|
|
Uinti Tampere |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Herman Widbom |
2001 |
|
446 |
29.11 |
|
|
|
1:02.92 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Isak Gramén |
2001 |
|
445 |
28.95 |
|
|
|
1:02.95 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Joona Ruuskanen |
2000 |
|
443 |
28.48 |
|
|
|
1:03.06 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Veeti Laine |
2000 |
|
421 |
29.66 |
|
|
|
1:04.11 |
|
|
Cetus Espoo |
1:01.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Antti Leiponen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:00.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:28 |
|
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:28 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 32, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joeri Verlinden |
1988 |
|
817 |
23.96 |
|
|
|
51.42 |
|
|
Psv Eindhoven |
50.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Riku Pöytäkivi |
1993 |
|
774 |
23.90 |
|
|
|
52.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
51.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sergey Kuznetsov |
2000 |
|
742 |
24.76 |
|
|
|
53.10 |
|
|
Cetus Espoo |
52.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Niko Mäkelä |
1998 |
|
673 |
25.44 |
|
|
|
54.85 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
53.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Arttu Erkinaro |
1992 |
|
637 |
26.00 |
|
|
|
55.87 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
54.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
625 |
26.19 |
|
|
|
56.23 |
|
|
Raision Urheilijat |
55.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Otto Rannikko |
1999 |
|
617 |
25.85 |
|
|
|
56.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
56.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veeti Ruohtula |
2001 |
|
588 |
26.56 |
|
|
|
57.39 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
55.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juho Seppälä |
1999 |
|
540 |
27.36 |
|
|
|
59.02 |
|
|
Simmis Wanda |
57.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Danila Dobrzhanskiy |
1998 |
|
529 |
27.68 |
|
|
|
59.44 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
528 |
27.98 |
|
|
|
59.47 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
57.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elias Päivinen |
1997 |
|
525 |
27.84 |
|
|
|
59.59 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
58.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Leo Roine |
2001 |
|
504 |
27.78 |
|
|
|
1:00.39 |
|
|
Uinti Tampere |
59.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elias Soukola |
1999 |
|
498 |
28.10 |
|
|
|
1:00.63 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:01.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
491 |
27.89 |
|
|
|
1:00.91 |
|
|
Cetus Espoo |
1:00.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Saku Salo |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
58.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:28 |
|
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mimosa Jallow |
1994 |
|
796 |
28.64 |
|
|
|
59.36 |
|
|
Kampuksen Plaani |
58.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
779 |
29.14 |
|
|
|
59.79 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Vuokatti |
59.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Susanne Hirvonen |
1997 |
|
693 |
30.00 |
|
|
|
1:02.18 |
|
|
Kampuksen Plaani |
1:01.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
678 |
30.65 |
|
|
|
1:02.63 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:01.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
652 |
30.30 |
|
|
|
1:03.46 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
641 |
30.77 |
|
|
|
1:03.80 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
59.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sanni Alamattila |
1999 |
|
638 |
30.58 |
|
|
|
1:03.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:02.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Reetta Kanervo |
1999 |
|
633 |
30.94 |
|
|
|
1:04.06 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Oulun Uinti 1906 |
1:01.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
626 |
30.92 |
|
|
|
1:04.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
620 |
31.24 |
|
|
|
1:04.52 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:05.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
616 |
31.04 |
|
|
|
1:04.67 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:01.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
598 |
31.73 |
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:03.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Laura Kellberg |
2003 |
|
594 |
31.69 |
|
|
|
1:05.43 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Iida-Maria Laine |
2001 |
|
589 |
31.84 |
|
|
|
1:05.64 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:06.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Jonna Jauhiainen |
2000 |
|
589 |
31.86 |
|
|
|
1:05.64 |
|
|
Cetus Espoo |
1:05.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
587 |
31.16 |
|
|
|
1:05.69 |
|
|
Cetus Espoo |
1:04.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Selma Soininen |
1999 |
|
582 |
31.69 |
|
|
|
1:05.88 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Kampuksen Plaani |
1:03.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Martta Nygård |
2003 |
|
575 |
32.02 |
|
|
|
1:06.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Noora Kukkonen |
1999 |
|
560 |
32.06 |
|
|
|
1:06.74 |
|
|
TaTu Tampere |
1:06.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
559 |
31.92 |
|
|
|
1:06.80 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
1:04.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
549 |
32.33 |
|
|
|
1:07.18 |
|
|
Oulun Lohet |
1:06.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Charlotte Ingberg |
2002 |
|
546 |
32.50 |
|
|
|
1:07.31 |
|
|
Octopus Lohja |
1:09.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mirva Kallström |
1999 |
|
545 |
33.01 |
|
|
|
1:07.35 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:04.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Oona Laakso |
2002 |
|
536 |
32.88 |
|
|
|
1:07.73 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:05.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Liina Salin |
2002 |
|
529 |
33.38 |
|
|
|
1:08.02 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:08.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
528 |
32.74 |
|
|
|
1:08.05 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:05.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
526 |
32.65 |
|
|
|
1:08.17 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:07.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Saana Liikonen |
2001 |
|
521 |
33.30 |
|
|
|
1:08.35 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:07.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Ekaterina Savelieva |
2002 |
|
516 |
33.71 |
|
|
|
1:08.60 |
|
|
St. Petersburg |
1:08.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Aino Jussila |
2000 |
|
515 |
32.80 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Netta Nyberg |
2001 |
|
515 |
32.94 |
|
|
|
1:08.63 |
|
|
Uinti Tampere |
1:07.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
508 |
34.21 |
|
|
|
1:08.94 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Marilla Parhiala |
2000 |
|
508 |
33.75 |
|
|
|
1:08.96 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
506 |
33.73 |
|
|
|
1:09.03 |
|
|
Cetus Espoo |
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Riikka Niskala |
2004 |
|
506 |
33.67 |
|
|
|
1:09.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Salla Puhtimäki |
1998 |
|
505 |
32.82 |
|
|
|
1:09.06 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Roosa Lehtola |
2001 |
|
504 |
20.85 |
|
|
|
1:09.14 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
Petra Heikkinen |
2002 |
|
502 |
33.23 |
|
|
|
1:09.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
Noora Kokko |
2001 |
|
500 |
32.78 |
|
|
|
1:09.29 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
Olivia Hellsten |
2000 |
|
498 |
32.99 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
Liinu Louhikoski |
2004 |
|
495 |
32.57 |
|
|
|
1:09.55 |
|
|
Vanders |
1:11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
Emilia Sihvo |
2004 |
|
494 |
33.54 |
|
|
|
1:09.59 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:10.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
Saara Vesa |
1999 |
|
493 |
33.33 |
|
|
|
1:09.62 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:09.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
Peppi Päiviö |
1999 |
|
491 |
33.40 |
|
|
|
1:09.71 |
|
|
Cetus Espoo |
1:07.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
Jenni Kylkisalo |
1999 |
|
486 |
33.98 |
|
|
|
1:09.96 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
Katariina Niemi |
2002 |
|
486 |
33.87 |
|
|
|
1:09.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:09.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
Kiira Kangasniemi |
2003 |
|
485 |
33.94 |
|
|
|
1:10.00 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
484 |
34.27 |
|
|
|
1:10.08 |
|
|
ORCA Helsinki |
1:06.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
Saana Yritys |
2003 |
|
479 |
33.38 |
|
|
|
1:10.29 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:10.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
Milla Nikkanen |
2002 |
|
475 |
33.43 |
|
|
|
1:10.49 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
1:09.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
Aino Mononen |
2001 |
|
473 |
33.89 |
|
|
|
1:10.61 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:08.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
Janina Ollikainen |
2000 |
|
471 |
33.60 |
|
|
|
1:10.71 |
|
|
Porin Uimaseura |
1:09.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
469 |
34.16 |
|
|
|
1:10.82 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
1:09.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
Mette Konttila |
2001 |
|
467 |
33.99 |
|
|
|
1:10.90 |
|
|
Octopus Lohja |
1:11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
Kaisla Kangas |
2002 |
|
463 |
34.03 |
|
|
|
1:11.12 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:10.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
Nea Reunanen |
2001 |
|
462 |
34.17 |
|
|
|
1:11.17 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:11.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
461 |
34.81 |
|
|
|
1:11.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
Vanessa Pönnighaus |
1999 |
|
446 |
33.13 |
|
|
|
1:11.98 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:09.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
443 |
35.02 |
|
|
|
1:12.17 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
Senni Ovaskainen |
2001 |
|
442 |
34.85 |
|
|
|
1:12.19 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
Ronja Myllykallio |
2003 |
|
434 |
35.14 |
|
|
|
1:12.63 |
|
|
Nokian Pyry |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
424 |
34.50 |
|
|
|
1:13.25 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
Siiri Arjanmaa |
2004 |
|
418 |
35.17 |
|
|
|
1:13.55 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
Pilvi Kilpeläinen |
2002 |
|
414 |
35.30 |
|
|
|
1:13.80 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:09.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
Siiri Välimaa |
2002 |
|
412 |
36.01 |
|
|
|
1:13.95 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:11.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
Sofia Hinkka |
2001 |
|
408 |
35.53 |
|
|
|
1:14.17 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
1:09.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
Anni Manninen |
2001 |
|
403 |
35.89 |
|
|
|
1:14.48 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
Ella Ekman |
2003 |
|
359 |
36.44 |
|
|
|
1:17.36 |
|
|
Uinti Tampere |
1:11.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
69 |
Lilli Louhikoski |
2002 |
|
359 |
36.85 |
|
|
|
1:17.41 |
|
|
Vanders |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Siiri Jämsä |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
Kaksi uima-asua |
|
Mikkelin Uimaseura |
1:07.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.8 Kielletty varuste tai vartalon teippaus |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:29 |
|
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 33, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:34 |
|
Tulokset Laji 34 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:04 |
|
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 34 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:44 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 34, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:44 |
|
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 35 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:37 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 35, 50m SU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:37 |
|
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
11:40 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
689 |
30.76 |
1:05.39 |
1:40.54 |
|
2:15.39 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Nea Norismaa |
1995 |
|
671 |
30.08 |
1:04.49 |
1:40.31 |
|
2:16.62 |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Vilma Oura |
2001 |
|
616 |
31.11 |
1:07.19 |
1:43.04 |
|
2:20.50 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
612 |
31.46 |
1:07.44 |
1:43.77 |
|
2:20.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
585 |
30.51 |
1:06.23 |
1:43.76 |
|
2:22.94 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
585 |
31.57 |
1:08.00 |
1:45.36 |
|
2:22.97 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Niemi |
1993 |
|
581 |
31.93 |
1:07.56 |
1:44.83 |
|
2:23.31 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
564 |
31.63 |
1:08.53 |
1:47.04 |
|
2:24.75 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanna Rautiainen |
1999 |
|
549 |
31.39 |
1:08.42 |
1:46.70 |
|
2:26.04 |
|
|
Uinti Tampere |
2:21.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Róza Nagy |
2003 |
|
495 |
33.63 |
1:12.49 |
1:51.90 |
|
2:31.13 |
|
|
Cetus Espoo |
2:27.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
11:40 |
|
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 36 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:45 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 36, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lahtinen |
2003 |
|
722 |
30.68 |
1:04.82 |
1:39.29 |
|
2:13.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Oura |
2001 |
|
672 |
30.08 |
1:04.63 |
1:40.05 |
|
2:16.51 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Tanja Ruohoniemi |
1995 |
|
666 |
30.78 |
1:05.37 |
1:41.17 |
|
2:16.94 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
2:13.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kaisla Kollanus |
1993 |
|
657 |
30.12 |
1:05.64 |
1:41.37 |
|
2:17.53 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Anniina Kallio |
2002 |
|
649 |
30.32 |
1:06.06 |
1:42.02 |
|
2:18.08 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:20.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Kiira Mauranen |
1999 |
|
623 |
31.04 |
1:06.69 |
1:43.42 |
|
2:20.01 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:19.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Sini Niemi |
1993 |
|
574 |
30.83 |
1:06.16 |
1:43.50 |
|
2:23.88 |
|
|
Tornion Uimaseura |
2:23.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nea Norismaa |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uinti Tampere |
2:12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:45 |
|
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:01 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
630 |
27.57 |
1:01.09 |
1:37.11 |
|
2:07.84 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
629 |
27.61 |
1:02.24 |
1:36.72 |
|
2:07.89 |
|
|
Uinti Tampere |
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
627 |
27.17 |
59.44 |
1:37.58 |
|
2:08.08 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
613 |
27.72 |
1:02.63 |
1:38.51 |
|
2:09.03 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Joeri Verlinden |
1988 |
|
611 |
25.86 |
59.71 |
1:38.53 |
|
2:09.16 |
|
|
Psv Eindhoven |
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
594 |
27.93 |
1:01.86 |
1:40.36 |
|
2:10.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
590 |
27.80 |
1:01.22 |
1:38.76 |
|
2:10.65 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jakob Sievers |
2000 |
|
589 |
28.02 |
1:02.71 |
1:39.88 |
|
2:10.74 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
2:11.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Reko Patinen |
1998 |
|
589 |
27.76 |
1:01.95 |
1:40.68 |
|
2:10.78 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Nummelan Kisaajat |
2:09.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
575 |
28.15 |
1:01.06 |
1:39.77 |
|
2:11.83 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
570 |
28.35 |
1:03.73 |
1:40.23 |
|
2:12.15 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Lasse Pulkkinen |
2002 |
|
570 |
28.43 |
1:02.84 |
1:40.48 |
|
2:12.20 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
558 |
28.46 |
1:01.77 |
1:40.84 |
|
2:13.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Niki Karlsson |
2000 |
|
551 |
27.89 |
1:00.11 |
1:41.30 |
|
2:13.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:13.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
539 |
27.99 |
1:04.40 |
1:41.89 |
|
2:14.67 |
|
|
Cetus Espoo |
2:12.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
537 |
27.73 |
1:02.30 |
1:41.53 |
|
2:14.86 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tapio Roiko-Jokela |
1996 |
|
524 |
29.40 |
1:05.80 |
1:45.66 |
|
2:15.91 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
2:12.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
523 |
28.30 |
1:03.64 |
1:42.89 |
|
2:16.03 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Jonni Aho |
1999 |
|
518 |
29.37 |
1:06.57 |
1:44.41 |
|
2:16.48 |
|
|
Cetus Espoo |
2:13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
517 |
28.38 |
1:04.10 |
1:44.76 |
|
2:16.52 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Miiro Vartiainen |
2001 |
|
516 |
28.80 |
1:04.92 |
1:45.49 |
|
2:16.65 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:16.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Tuomas Jokinen |
2001 |
|
513 |
28.76 |
1:04.78 |
1:44.01 |
|
2:16.86 |
|
|
Cetus Espoo |
2:17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
502 |
28.08 |
1:02.89 |
1:45.30 |
|
2:17.88 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:16.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
500 |
30.73 |
1:05.30 |
1:45.54 |
|
2:18.10 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
2:17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Juha Hyvärinen |
1998 |
|
497 |
29.49 |
1:06.46 |
1:44.74 |
|
2:18.31 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
2:15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Antti Leppänen |
2002 |
|
484 |
30.28 |
1:06.82 |
1:47.22 |
|
2:19.56 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:14.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Saku Romo |
2000 |
|
462 |
29.94 |
1:07.10 |
1:48.89 |
|
2:21.76 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:19.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Elias Herlevi |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:20.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:01 |
|
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 37 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:49 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 37, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
727 |
26.54 |
57.62 |
1:31.66 |
|
2:01.87 |
|
|
Uinti Tampere |
1:59.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Joeri Verlinden |
1988 |
|
699 |
25.73 |
59.32 |
1:34.92 |
|
2:03.49 |
|
|
Psv Eindhoven |
1:58.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
649 |
27.44 |
1:01.30 |
1:35.64 |
|
2:06.61 |
|
|
Uinti Tampere |
2:07.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
623 |
27.97 |
1:01.24 |
1:37.97 |
|
2:08.32 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
581 |
28.71 |
1:02.70 |
1:39.73 |
|
2:11.38 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Santeri Hölttä |
2000 |
|
575 |
26.84 |
59.71 |
1:39.25 |
|
2:11.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:06.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
560 |
29.32 |
1:05.30 |
1:42.59 |
|
2:12.95 |
|
|
Cetus Espoo |
2:08.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Jami Heinilä |
2000 |
|
552 |
29.66 |
1:06.28 |
1:44.16 |
|
2:13.61 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:11.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:49 |
|
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:30 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 400m Vapaauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
721 |
1:03.68 |
2:09.98 |
3:16.17 |
|
4:21.48 |
|
|
Cetus Espoo |
4:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
688 |
1:03.72 |
2:10.97 |
3:18.94 |
|
4:25.54 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Rinne |
1995 |
|
676 |
1:04.54 |
2:13.02 |
3:21.05 |
|
4:27.12 |
|
|
Cetus Espoo |
4:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Konkka |
2000 |
|
658 |
1:04.11 |
2:12.04 |
3:20.17 |
|
4:29.58 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
652 |
1:05.32 |
2:14.61 |
3:23.61 |
|
4:30.41 |
|
|
Cetus Espoo |
4:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
644 |
1:05.80 |
2:14.62 |
3:22.56 |
|
4:31.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
640 |
1:02.72 |
2:11.50 |
3:20.93 |
|
4:32.05 |
|
|
Cetus Espoo |
4:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
629 |
1:05.63 |
2:15.30 |
3:25.46 |
|
4:33.64 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Irene Mäkilä |
2004 |
|
627 |
1:07.64 |
2:17.44 |
3:25.83 |
|
4:33.99 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:41.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Melek Ayarci |
1999 |
|
627 |
1:06.67 |
2:16.07 |
3:25.99 |
|
4:34.00 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
4:34.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Anniina Perkiö |
1999 |
|
605 |
1:06.49 |
2:14.70 |
3:24.47 |
|
4:37.18 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:34.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Mila Manner |
2001 |
|
603 |
1:05.46 |
2:16.50 |
3:27.77 |
|
4:37.49 |
|
|
Uinti Tampere |
4:31.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Nea Lähdesmäki |
1999 |
|
600 |
1:07.29 |
2:17.79 |
3:28.26 |
|
4:37.92 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
4:36.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Minka Halava |
2001 |
|
600 |
1:05.74 |
2:15.80 |
3:28.09 |
|
4:38.03 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:40.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jenni Kukkonen |
1999 |
|
594 |
1:08.44 |
2:19.89 |
3:31.21 |
|
4:38.90 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:38.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Oona Laakso |
2002 |
|
583 |
1:06.45 |
2:18.44 |
3:29.64 |
|
4:40.66 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:37.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
582 |
1:07.56 |
2:18.24 |
3:30.40 |
|
4:40.82 |
|
|
Cetus Espoo |
4:34.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
562 |
1:05.97 |
2:18.39 |
3:32.15 |
|
4:44.11 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
4:46.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
559 |
1:06.83 |
2:19.51 |
3:33.19 |
|
4:44.57 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:41.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Roosa Aho |
2003 |
|
557 |
1:07.96 |
2:20.33 |
3:33.05 |
|
4:44.91 |
|
|
Raision Urheilijat |
4:39.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Peppi Pinomäki |
2002 |
|
556 |
1:08.30 |
2:20.08 |
3:32.91 |
|
4:45.10 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:39.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Anni Halonen |
1999 |
|
554 |
1:07.40 |
2:20.47 |
3:34.14 |
|
4:45.49 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
4:41.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Kaisa Himanen |
2003 |
|
552 |
1:07.09 |
2:20.07 |
3:34.35 |
|
4:45.72 |
|
|
Mikkelin Uimaseura |
4:46.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jonna Vasara |
2002 |
|
544 |
1:07.92 |
2:20.69 |
3:34.74 |
|
4:47.14 |
|
|
Cetus Espoo |
4:45.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Cia Wacklin |
2001 |
|
538 |
1:06.71 |
2:20.12 |
3:34.57 |
|
4:48.26 |
|
|
Cetus Espoo |
4:45.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Venla Salminen |
2002 |
|
529 |
1:08.81 |
2:21.94 |
3:36.40 |
|
4:49.89 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
4:37.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Ekaterina Yakhnina |
2003 |
|
390 |
1:13.43 |
2:35.90 |
3:59.49 |
|
5:20.96 |
|
|
St. Petersburg |
4:46.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Iida-Maria Rantanen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Uinti Tampere |
4:38.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:30 |
|
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 38 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:55 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 38, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Aino Otava |
1999 |
|
778 |
1:02.54 |
2:07.57 |
3:12.16 |
|
4:14.94 |
|
|
Cetus Espoo |
4:12.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
706 |
1:03.34 |
2:10.71 |
3:17.94 |
|
4:23.30 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:23.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Nea Rinne |
1995 |
|
691 |
1:04.08 |
2:11.64 |
3:19.15 |
|
4:25.20 |
|
|
Cetus Espoo |
4:19.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ida Konkka |
2000 |
|
688 |
1:03.18 |
2:10.86 |
3:18.61 |
|
4:25.56 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
4:23.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Viola Kilpeläinen |
1998 |
|
678 |
1:04.87 |
2:12.89 |
3:21.13 |
|
4:26.89 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
4:26.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Alissa Eloranta |
1999 |
|
677 |
1:05.19 |
2:13.57 |
3:21.77 |
|
4:27.00 |
|
|
Cetus Espoo |
4:22.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ronja Riihinen |
2000 |
|
632 |
1:04.37 |
2:13.55 |
3:24.05 |
|
4:33.25 |
|
|
Cetus Espoo |
4:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heta Känkänen |
2001 |
|
626 |
1:05.31 |
2:14.35 |
3:24.46 |
|
4:34.03 |
|
|
Porin Uimaseura |
4:36.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:55 |
|
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:51 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:51 |
|
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 39 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:02 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 39, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:02 |
|
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 40 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:58 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 40, 50m VU S1-S14 Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:58 |
|
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:34 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 200m Rintauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
791 |
33.48 |
1:10.60 |
1:47.52 |
|
2:25.47 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Club Vuokatti |
2:19.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
688 |
35.15 |
1:14.25 |
1:53.30 |
|
2:32.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
667 |
34.79 |
1:13.91 |
1:54.19 |
|
2:33.98 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
647 |
35.55 |
1:15.53 |
1:55.78 |
|
2:35.55 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Iida Reini |
2000 |
|
643 |
35.23 |
1:14.73 |
1:55.37 |
|
2:35.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jade Pönni |
1997 |
|
630 |
35.24 |
1:15.06 |
1:55.53 |
|
2:36.90 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
627 |
35.65 |
1:14.98 |
1:55.03 |
|
2:37.17 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
615 |
36.30 |
1:17.55 |
1:58.88 |
|
2:38.23 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
612 |
36.89 |
1:16.96 |
1:57.55 |
|
2:38.49 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Aino Ruottu |
2001 |
|
589 |
35.98 |
1:16.53 |
1:58.14 |
|
2:40.52 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
2:36.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sofia Lehtinen |
2000 |
|
564 |
37.58 |
1:19.49 |
2:01.92 |
|
2:42.87 |
|
|
Cetus Espoo |
2:41.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Pinja Paulomo |
2002 |
|
544 |
37.25 |
1:19.10 |
2:02.43 |
|
2:44.83 |
|
|
Cetus Espoo |
2:42.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Pippi Nordström |
2001 |
|
538 |
37.32 |
1:19.53 |
2:02.43 |
|
2:45.42 |
|
|
Helsingin Uimarit |
2:49.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Sohvi Kallinen |
2004 |
|
518 |
37.77 |
1:21.09 |
2:05.01 |
|
2:47.54 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
2:50.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Cindy Palm |
2003 |
|
515 |
37.65 |
1:20.63 |
2:04.47 |
|
2:47.80 |
|
|
Cetus Espoo |
2:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Lotta Aho |
2000 |
|
508 |
37.38 |
1:20.03 |
2:03.64 |
|
2:48.63 |
|
|
Aurajoen Uinti |
2:48.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Eerica Kuusjärvi |
1999 |
|
506 |
37.94 |
1:20.70 |
2:04.22 |
|
2:48.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:41.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Greta Beszteri |
2004 |
|
505 |
38.05 |
1:21.56 |
2:05.03 |
|
2:48.91 |
|
|
Cetus Espoo |
2:52.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Alexandra Pihlajamäki |
1998 |
|
497 |
37.69 |
1:20.48 |
2:05.32 |
|
2:49.81 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
2:42.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Johanna Suova |
1999 |
|
479 |
38.07 |
1:21.60 |
2:06.56 |
|
2:51.90 |
|
|
Uinti Tampere |
2:45.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Minttu-Marie Rasinpää |
2001 |
|
471 |
38.97 |
1:23.13 |
2:08.23 |
|
2:52.95 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
2:52.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Nella Korpela |
2002 |
|
465 |
39.48 |
1:23.66 |
2:08.33 |
|
2:53.59 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Emma Hämäläinen |
2003 |
|
465 |
39.02 |
1:23.90 |
2:09.83 |
|
2:53.67 |
|
|
Vieskan Uimarit |
2:51.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Myra Bengts |
2000 |
|
462 |
39.46 |
1:23.68 |
2:08.50 |
|
2:54.01 |
|
|
Cetus Espoo |
2:47.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Emma Koiranen |
2001 |
|
460 |
38.21 |
1:22.45 |
2:08.32 |
|
2:54.28 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:48.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Sandra Tammiste |
2003 |
|
459 |
39.12 |
1:22.39 |
2:07.32 |
|
2:54.33 |
|
|
My Fitness |
2:47.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Salla Rantala |
2004 |
|
449 |
39.11 |
1:23.53 |
2:09.29 |
|
2:55.65 |
|
|
Nokian Pyry |
2:53.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Anni Savolainen |
2002 |
|
447 |
40.62 |
1:25.39 |
2:10.89 |
|
2:55.97 |
|
|
Cetus Espoo |
2:51.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Diana Sharshina |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
St. Petersburg |
2:42.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Katariina Niemi |
2002 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:53.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:34 |
|
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 41 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:06 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 41, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Roosa Mäkinen |
1999 |
|
702 |
34.16 |
1:12.34 |
1:51.27 |
|
2:31.40 |
|
|
Uinti Tampere |
2:30.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Iida Reini |
2000 |
|
687 |
34.67 |
1:13.33 |
1:52.82 |
|
2:32.47 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:34.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Lotta Hämäläinen |
1998 |
|
686 |
35.44 |
1:14.65 |
1:53.73 |
|
2:32.55 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:30.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Rebekka Luoto |
2003 |
|
674 |
34.78 |
1:14.66 |
1:54.26 |
|
2:33.45 |
|
|
Raision Urheilijat |
2:32.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jade Pönni |
1997 |
|
638 |
34.99 |
1:14.72 |
1:55.04 |
|
2:36.27 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
2:37.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Hanna Kareinen |
2000 |
|
624 |
35.12 |
1:14.75 |
1:56.03 |
|
2:37.44 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:37.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Essi-Maria Lillman |
2000 |
|
613 |
36.60 |
1:16.75 |
1:57.89 |
|
2:38.35 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:30.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Emilia Flyckt |
2001 |
|
597 |
35.26 |
1:15.56 |
1:57.03 |
|
2:39.77 |
|
|
Cetus Espoo |
2:33.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:06 |
|
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:32 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jenna Laukkanen |
1995 |
|
774 |
28.45 |
|
|
|
1:01.70 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
59.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veera Kivirinta |
1995 |
|
703 |
30.26 |
|
|
|
1:03.72 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:03.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Sini Koivu |
1999 |
|
684 |
29.74 |
|
|
|
1:04.30 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:02.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
683 |
29.85 |
|
|
|
1:04.33 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Sohvi Nenonen |
1999 |
|
667 |
30.30 |
|
|
|
1:04.84 |
|
|
Cetus Espoo |
1:03.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Milja Mielty |
2000 |
|
653 |
30.32 |
|
|
|
1:05.29 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
1:04.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lotta Upanne |
1998 |
|
650 |
28.73 |
|
|
|
1:05.40 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:03.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Fanny Grönvall |
2000 |
|
644 |
30.09 |
|
|
|
1:05.59 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Hanna Hammar |
1998 |
|
642 |
31.41 |
|
|
|
1:05.66 |
|
|
Uinti Tampere |
1:05.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Sini Silvennoinen |
2002 |
|
616 |
31.14 |
|
|
|
1:06.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:06.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Sonja Pentti |
1999 |
|
610 |
29.79 |
|
|
|
1:06.81 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Madeleine Hiltunen |
2003 |
|
602 |
30.78 |
|
|
|
1:07.09 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
1:08.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Suvi Huhtanen |
1999 |
|
601 |
29.99 |
|
|
|
1:07.12 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Uinti Tampere |
1:05.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Adelia Spångberg |
1999 |
|
599 |
30.82 |
|
|
|
1:07.21 |
|
|
Cetus Espoo |
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Erika Bergström |
1996 |
|
591 |
31.41 |
|
|
|
1:07.51 |
|
|
Aurajoen Uinti |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Emma Nieminen |
1996 |
|
585 |
30.75 |
|
|
|
1:07.75 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:05.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Emilie Pärnänen |
2002 |
|
578 |
30.25 |
|
|
|
1:08.00 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Aliisa Liukkonen |
1999 |
|
578 |
31.98 |
|
|
|
1:08.01 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:07.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Peppi Siirtola |
2002 |
|
576 |
31.64 |
|
|
|
1:08.11 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Cetus Espoo |
1:06.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Katri Hurskainen |
2000 |
|
571 |
30.96 |
|
|
|
1:08.30 |
|
|
Oulun Lohet |
1:08.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Vilma Iisalo |
2001 |
|
567 |
30.70 |
|
|
|
1:08.46 |
|
|
Raision Urheilijat |
1:08.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Helmi Tossavainen |
2002 |
|
560 |
32.10 |
|
|
|
1:08.74 |
|
|
Cetus Espoo |
1:10.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Lotta Aho |
1999 |
|
555 |
32.23 |
|
|
|
1:08.95 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
1:08.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Nina Haltia |
1999 |
|
546 |
30.78 |
|
|
|
1:09.32 |
|
|
Vanders |
1:09.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Aino Hämäläinen |
2000 |
|
546 |
31.84 |
|
|
|
1:09.33 |
|
|
Lahden Uimaseura |
1:08.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Daniela Nummi |
2000 |
|
545 |
33.32 |
|
|
|
1:09.37 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
1:10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Emma Ingberg |
1999 |
|
544 |
31.83 |
|
|
|
1:09.42 |
|
|
Simmis Wanda |
1:09.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Venla Suihkonen |
2002 |
|
537 |
31.18 |
|
|
|
1:09.68 |
|
|
Octopus Lohja |
1:11.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Heidi Kivioja |
2000 |
|
530 |
32.23 |
|
|
|
1:10.00 |
|
|
Swimming Club Vuokatti |
1:10.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jenny Nieminen |
2001 |
|
522 |
33.05 |
|
|
|
1:10.36 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
1:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Sanni Lampi |
2001 |
|
508 |
31.66 |
|
|
|
1:11.01 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Liina Salin |
2002 |
|
502 |
31.65 |
|
|
|
1:11.27 |
|
|
Kokkolan Uimaseura |
1:11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Petra Uusikumpu |
2001 |
|
491 |
32.75 |
|
|
|
1:11.79 |
|
|
Simmis Wanda |
1:11.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Saana Yritys |
2003 |
|
489 |
32.28 |
|
|
|
1:11.90 |
|
|
Uinti Hyvinkää |
1:11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Maria Ripatti |
1987 |
|
468 |
32.98 |
|
|
|
1:12.98 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
1:10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Noora Kokko |
2001 |
|
465 |
32.25 |
|
|
|
1:13.12 |
|
|
Helsingin Uimarit |
1:12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Nea Tiesmäki |
2000 |
|
463 |
32.81 |
|
|
|
1:13.22 |
|
|
Cetus Espoo |
1:11.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
1:02.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Aino Mononen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Joensuun Uimaseura |
1:09.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:32 |
|
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 42 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:22 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 42, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:22 |
|
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:53 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 200m Selkäuinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Topias Nygård |
2000 |
|
562 |
30.36 |
1:03.42 |
1:34.95 |
|
2:07.96 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
560 |
32.06 |
1:05.83 |
1:37.31 |
|
2:08.12 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
529 |
31.66 |
1:04.61 |
1:37.98 |
|
2:10.57 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Elias Laine |
2002 |
|
527 |
30.93 |
1:04.18 |
1:37.33 |
|
2:10.71 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
523 |
31.92 |
1:06.08 |
1:38.72 |
|
2:11.10 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
508 |
31.62 |
1:06.07 |
1:39.91 |
|
2:12.33 |
|
|
Vanders |
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
504 |
30.87 |
1:04.46 |
1:38.58 |
|
2:12.73 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
501 |
31.50 |
1:04.92 |
1:39.03 |
|
2:12.99 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Sami Pakarinen |
1992 |
|
495 |
30.78 |
1:05.17 |
1:39.30 |
|
2:13.46 |
|
|
Simmis Wanda |
2:08.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
489 |
30.57 |
1:04.71 |
1:39.39 |
|
2:14.02 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
2:08.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kalle Mäkinen |
2002 |
|
479 |
30.98 |
1:06.31 |
1:41.24 |
|
2:14.94 |
|
|
Vanders |
2:16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Joona Korhonen |
2000 |
|
478 |
31.89 |
1:06.42 |
1:41.12 |
|
2:15.01 |
|
|
Uinti Tampere |
2:13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Elias Kukkonen |
2002 |
|
469 |
30.08 |
1:04.40 |
1:39.88 |
|
2:15.95 |
|
|
ORCA Helsinki |
2:14.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Teemu Annala |
2001 |
|
468 |
31.68 |
1:06.55 |
1:41.87 |
|
2:15.98 |
|
|
Cetus Espoo |
2:18.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Atte Moilanen |
2001 |
|
467 |
31.44 |
1:06.19 |
1:41.68 |
|
2:16.12 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:15.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Valtteri Eloranta |
1992 |
|
462 |
31.25 |
1:05.51 |
1:40.78 |
|
2:16.58 |
|
|
Cetus Espoo |
2:14.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tiitus Taskila |
2001 |
|
455 |
32.10 |
1:07.44 |
1:43.38 |
|
2:17.26 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:16.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Ossi Kleimola |
2001 |
|
452 |
32.40 |
1:07.55 |
1:43.17 |
|
2:17.54 |
|
|
Kouvolan Uimarit |
2:20.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Isak Gramén |
2001 |
|
438 |
32.00 |
1:06.85 |
1:42.92 |
|
2:19.07 |
|
|
Cetus Espoo |
2:15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Niklas Hatakka |
2003 |
|
416 |
32.66 |
1:08.19 |
1:45.07 |
|
2:21.43 |
|
|
Cetus Espoo |
2:20.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Jere Ruuhonen |
2001 |
|
402 |
32.29 |
1:07.21 |
1:44.14 |
|
2:23.05 |
|
|
Cetus Espoo |
2:19.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
396 |
32.32 |
1:07.66 |
1:45.05 |
|
2:23.76 |
|
|
Uinti Tampere |
2:17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:53 |
|
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 43 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:26 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 43, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
633 |
29.51 |
1:00.30 |
1:31.41 |
|
2:02.98 |
|
|
Uinti Tampere |
2:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Topias Nygård |
2000 |
|
616 |
28.94 |
1:00.57 |
1:32.29 |
|
2:04.14 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
2:08.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kasper Jämsä |
1997 |
|
571 |
30.42 |
1:02.99 |
1:35.43 |
|
2:07.31 |
|
|
Lahden Uimaseura |
2:04.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jesper Lietzén |
2002 |
|
548 |
31.05 |
1:03.92 |
1:37.09 |
|
2:09.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:14.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Laine |
2002 |
|
543 |
30.27 |
1:02.65 |
1:36.25 |
|
2:09.46 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Veeti Haikonen |
2001 |
|
522 |
30.27 |
1:03.74 |
1:37.51 |
|
2:11.11 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
2:12.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Erik Nurmi |
2001 |
|
518 |
31.03 |
1:04.77 |
1:38.46 |
|
2:11.50 |
|
|
Vanders |
2:17.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
461 |
31.68 |
1:05.28 |
1:40.18 |
|
2:16.65 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
2:16.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:26 |
|
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 44 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
14:04 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 44, 50m Perhosuinti Naiset, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
14:04 |
|
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:19 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 4X50m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:19 |
|
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 46 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:38 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 46, 4X50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:38 |
|
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:29 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 4X50m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:29 |
|
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 47 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:41 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 47, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut |
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:41 |
|
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
13:39 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 800m Vapaauinti Miehet, Alkuerät |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
|
1:03.00 |
2:09.66 |
3:16.81 |
4:24.20 |
8:52.70 |
|
|
Cetus Espoo |
8:55.24 |
|
|
5:31.35 |
6:38.98 |
7:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
|
59.79 |
2:05.67 |
3:12.19 |
4:20.26 |
9:00.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:47.67 |
|
|
5:28.99 |
6:40.73 |
7:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
|
1:01.94 |
2:09.45 |
3:16.27 |
4:23.93 |
9:03.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:56.17 |
|
|
5:32.98 |
6:43.55 |
7:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
|
1:06.36 |
2:14.54 |
3:22.19 |
4:30.80 |
9:05.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:03.52 |
|
|
5:38.93 |
6:47.84 |
7:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
|
1:03.70 |
2:12.48 |
3:21.48 |
4:30.21 |
9:05.46 |
|
|
Cetus Espoo |
8:53.77 |
|
|
5:39.36 |
6:47.89 |
7:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
8:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
13:39 |
|
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 50 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 25 m |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:17 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
14 lokakuu 2017 |
|
|
|
|
|
|
Laji 50, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
400m |
Aika |
Tila |
|
Seura |
Ilm.aika |
|
Code |
500m |
600m |
700m |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Taneli Lantta |
2001 |
|
677 |
1:00.31 |
2:03.45 |
3:07.46 |
4:11.63 |
8:24.86 |
|
|
Simmis Wanda |
8:32.55 |
|
|
5:15.97 |
6:20.73 |
7:24.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aaro Tähtivuori |
1998 |
|
665 |
59.60 |
2:02.91 |
3:07.52 |
4:11.95 |
8:27.76 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
8:37.05 |
|
|
5:16.77 |
6:21.50 |
7:25.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Roope Paatos |
2002 |
|
663 |
1:03.38 |
2:08.76 |
3:13.99 |
4:16.98 |
8:28.32 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:35.39 |
|
|
5:19.83 |
6:22.24 |
7:26.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Waltteri Rintala |
1998 |
|
661 |
1:01.27 |
2:05.70 |
3:10.01 |
4:15.30 |
8:28.90 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:23.26 |
|
|
5:20.64 |
6:24.90 |
7:29.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
638 |
1:02.32 |
2:06.68 |
3:11.17 |
4:15.77 |
8:34.84 |
|
|
Raision Urheilijat |
8:30.70 |
|
|
5:20.45 |
6:25.17 |
7:30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jasper Pullinen |
1999 |
|
618 |
1:01.85 |
2:06.92 |
3:11.85 |
4:17.16 |
8:40.38 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
8:21.75 |
|
|
5:22.80 |
6:28.98 |
7:35.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Oscar Skjäl |
2002 |
|
576 |
1:03.00 |
2:09.66 |
3:16.81 |
4:24.20 |
8:52.70 |
|
|
Cetus Espoo |
8:55.24 |
|
|
5:31.35 |
6:38.98 |
7:46.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Lassi Grönroos |
2000 |
|
552 |
59.79 |
2:05.67 |
3:12.19 |
4:20.26 |
9:00.27 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:47.67 |
|
|
5:28.99 |
6:40.73 |
7:51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Anton Kallio |
1996 |
|
551 |
1:02.76 |
2:10.83 |
3:19.24 |
4:28.23 |
9:00.74 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
8:42.62 |
|
|
5:37.14 |
6:46.38 |
7:54.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Oskari Hynynen |
2001 |
|
541 |
1:01.94 |
2:09.45 |
3:16.27 |
4:23.93 |
9:03.93 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
8:56.17 |
|
|
5:32.98 |
6:43.55 |
7:54.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Hermanni Taimisto |
2000 |
|
537 |
1:06.36 |
2:14.54 |
3:22.19 |
4:30.80 |
9:05.42 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
9:03.52 |
|
|
5:38.93 |
6:47.84 |
7:58.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Rasmus Virta |
1998 |
|
537 |
1:03.70 |
2:12.48 |
3:21.48 |
4:30.21 |
9:05.46 |
|
|
Cetus Espoo |
8:53.77 |
|
|
5:39.36 |
6:47.89 |
7:57.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Oskari Aalto |
2002 |
|
520 |
1:04.91 |
2:14.33 |
3:23.74 |
4:33.78 |
9:11.12 |
|
|
Cetus Espoo |
8:45.09 |
|
|
5:43.14 |
6:52.79 |
8:02.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jani Hartikainen |
1993 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Swimming Jyväskylä |
8:56.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.26.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2017 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:17 |
|