Results for Arne Borgs minne & TYR sprint
Below are all results from the competition shown by session.
Söndag Pass1
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Arne Borgs minne TYR sprint | Utskriftsdatum | 24 september 2017 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:13 | |||
Arrangör | SKK | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 24 september 2017 |
Gren 1, 100m Medley Damer, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sofia Tossavainen | 2005 | Södertälje Simsällskap | 33.45 | 1:14.61 | |||||
2 | Leija Johansson Junttila | 2006 | Motala Simsällskap | 34.91 | 1:16.79 | |||||
3 | Johanna Torell | 2005 | Lidingö Simklubb | 36.02 | 1:18.34 | |||||
4 | Lina Ahlström | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.48 | 1:18.82 | |||||
5 | Jennifer Mardo | 2005 | Södertälje Simsällskap | 36.64 | 1:19.35 | |||||
6 | Elsa Kärvestedt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.68 | 1:19.77 | |||||
7 | Klara Klingberg | 2006 | Lidingö Simklubb | 37.79 | 1:20.12 | |||||
8 | Emelie Sveding | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.38 | 1:20.87 | |||||
9 | Matilda Sandquist | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.89 | 1:23.40 | |||||
10 | Amanda Bäck | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.55 | 1:25.92 | |||||
11 | Vida Haesert | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.42 | 1:27.39 | |||||
12 | Filippa Bonorden | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 41.17 | 1:27.40 | |||||
13 | Emilia Karlsson Bertoli | 2005 | Tyresö Simsällskap | 40.76 | 1:27.83 | |||||
14 | Marit Seeliger | 2005 | Södertälje Simsällskap | 39.90 | 1:27.99 | |||||
15 | Alice Englund | 2005 | Södertälje Simsällskap | 40.32 | 1:28.43 | |||||
16 | Klara Svenheim | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 41.91 | 1:28.50 | |||||
17 | Malva Eriksson | 2006 | Gustavsbergs Simsällskap | 42.64 | 1:29.60 | |||||
18 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.46 | 1:29.80 | |||||
19 | Alicia Söderlind | 2005 | Tyresö Simsällskap | 42.26 | 1:29.90 | |||||
20 | Astrid Rosén | 2005 | Motala Simsällskap | 40.14 | 1:30.39 | |||||
21 | Magda Westberg | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.46 | 1:30.88 | |||||
22 | Sofia Lövqvist | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.50 | 1:31.11 | |||||
23 | Freya Ebert Westerberg | 2005 | Tyresö Simsällskap | 45.22 | 1:32.47 | |||||
24 | Clara Teljstedt | 2006 | Södertälje Simsällskap | 43.60 | 1:32.89 | |||||
25 | Alva Herlitz | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.91 | 1:33.09 | |||||
26 | Emilia Teglöf | 2005 | Södertälje Simsällskap | 44.03 | 1:33.97 | |||||
27 | Klara Högfeldt | 2005 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.13 | 1:39.84 | |||||
28 | Emelie Bilands | 2006 | Stockholms Kappsimningsklubb | 47.85 | 1:40.75 | |||||
- | Cheyenne Bäckstrand | 2005 | Södertälje Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.25.10 | Utskriftsdatum | 24 september 2017 |
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb | Utskriftstid | 10:13 |