2019-12-12   01:33:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Söndag Pass1

Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  11:34   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isabel Teglöf  2003  Södertälje Simsällskap            31.37   
Tea Angerfelt  2004  Tyresö Simsällskap            31.45   
Thea Birgoth  2004  Södertörns Simsällskap            32.13   
Matilda Ringbom  2003  Tyresö Simsällskap            32.51   
Tilda Carlsson  2003  Motala Simsällskap            32.52   
Cecilia Viberg  2003  Lidingö Simklubb            32.61   
Lovisa Edman  2003  Simklubben Neptun            32.62   
Rebecca Gustafsson  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            32.64   
Stella Brinne Roos  2004  Älvsjö AIK Simförening            33.42   
10  Freja Nordeman  2003  Simklubben Neptun            33.44   
11  Vendela Hillström  2003  Simklubben Neptun            33.48   
12  Amanda Andersson  2003  Lidingö Simklubb            33.49   
13  Ella Engelgren  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            33.50   
14  Frida Bengtsson  2003  Södertälje Simsällskap            33.53   
15  Elsa Djuphammar  2003  Simklubben Neptun            33.56   
16  Anna Wainikka  2004  Simklubben Neptun            33.62   
17  Linnéa Teljstedt  2003  Södertälje Simsällskap            33.75   
18  Lisa Vinger  2003  Södertälje Simsällskap            33.81   
19  Vilma Lindberg  2004  Södertälje Simsällskap            34.00   
20  Hilma Brunnberg  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            34.79   
21  Elsa Wennerstrand  2004  Älvsjö AIK Simförening            34.89   
22  Ella Törnqvist  2003  Tyresö Simsällskap            35.14   
23  Elsa Lövquist  2004  Simklubben Neptun            35.18   
24  Jennifer Bethiso  2003  Södertälje Simsällskap            35.30   
25  Madicken Eriksson  2003  Simklubben Neptun            35.41   
26  Hilma Hagberg Moberg  2003  Södertörns Simsällskap            35.42   
27  Emilia Eriksson  2004  Motala Simsällskap            35.54   
28  Ella Bolmstrand  2004  Stockholms Kappsimningsklubb            35.55   
29  Emilia Cullfors  2003  Simklubben Neptun            35.56   
30  Lilly Eriksson  2004  Simklubben Neptun            35.67   
31  Hanna Carlberg  2003  Lidingö Simklubb            35.93   
32  Isabelle Brodd  2003  Simklubben Neptun            36.37   
33  Emelie Lindholm  2003  Tyresö Simsällskap            36.90   
33  Linda Järvinen  2003  Lidingö Simklubb            36.90   
35  Agnes Behrenfeldt  2004  Simklubben Neptun            36.98   
36  Millie Björlin  2003  Stockholms Kappsimningsklubb            37.05   
37  Oliwia Lange  2004  Södertälje Simsällskap            37.10   
38  Maja Gunnarson  2003  Simklubben Neptun            37.30   
39  Maja Rehn  2004  Simklubben Neptun            37.38   
40  Ursula Khimji  2004  Simklubben Neptun            37.63   
41  Penny Pettersdotter Wenster  2004  Simklubben Neptun            37.76   
42  Li Elveskog  2004  Simklubben Neptun            37.95   
43  Alice Fagerlund  2003  Åkersberga Simsällskap            38.32   
44  Else Jomaa  2004  Simklubben Neptun            38.37   
45  Klara Isaksson  2003  Åkersberga Simsällskap            39.18   
46  Annie Dovhammar  2003  Simklubben Neptun            39.64   
47  Lova Tjernqvist  2003  Gustavsbergs Simsällskap            39.87   
48  Amanda Vicente  2003  Tyresö Simsällskap            40.51   
49  Nora Lundberg  2003  Åkersberga Simsällskap            40.71   
50  Nora Rönnbro  2004  Åkersberga Simsällskap            41.08   
51  Marina Tormo Lind  2003  Åkersberga Simsällskap            41.13   
52  Wilma Landegren  2004  Södertälje Simsällskap            41.52   
53  Isabella Galway  2003  Åkersberga Simsällskap            41.65   
54  Elin Homnér  2003  Simklubben Neptun            41.74   
55  Ella Sörensen  2004  Södertälje Simsällskap            41.80   
56  Elsa Axvik Reutergårdh  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            43.25   
57  Eleonora Engström  2004  Lidingö Simklubb            43.62   
58  Sophia Aldén  2003  Simklubben Neptun            45.88   
59  Ida Nygren  2004  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            48.31   
60  Nicola St. Clair Maitland  2003  Södertälje Simsällskap            53.09   
Lovisa Klingberg  2004  Lidingö Simklubb            DNS   
Clara Unden  2004  Simklubben Neptun            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  11:34 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner