2018-09-22   11:17:09
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 31 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  17:20   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Morgan Martinsson  2001  Simklubben Neptun            30.52   
Algot Lindwall  2002  Tyresö Simsällskap            31.41   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap            31.74   
Dexter Dalsgaard  2001  Simklubben Neptun            32.00   
Emil Tikkanen  2002  Åkersberga Simsällskap            32.87   
Juan Esbjörnsson  2002  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            33.22   
Tor Selander  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            33.72   
John Aldrin  2001  Södertälje Simsällskap            34.37   
Erik Bergstrand  2002  Södertälje Simsällskap            35.04   
10  Carl Wennerholm  2002  Stockholms Kappsimningsklubb            35.55   
11  Henrik Eriksson  2002  Motala Simsällskap            35.93   
12  Isak Jederström  2002  Åkersberga Simsällskap            36.45   
13  Isak Gustafsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            36.48   
14  Alex Rappoccio  2002  Simklubben Neptun            37.59   
15  Philip Granado Persson  2002  Simklubben Neptun            37.64   
16  Hampus Wikner  2002  Åkersberga Simsällskap            37.93   
17  Fredrik Jacobsson  2001  Stockholms Kappsimningsklubb            38.07   
18  Pontus Hedman  2002  Tyresö Simsällskap            38.73   
19  Shane Falk  2002  Tyresö Simsällskap            39.08   
20  Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap            39.14   
21  Stavros Theodosiadis  2002  Simklubben Neptun            39.20   
22  Erik Agnorelli  2001  Botkyrka-Rönninge Simsällskap            41.27   
23  Sebastian Hosokawa  2002  Åkersberga Simsällskap            41.54   
24  Casper Runfjäll  2002  Södertälje Simsällskap            41.72   
25  Ludwig Wård  2002  Åkersberga Simsällskap            43.38   
Simon Hallgren  2002  Gustavsbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  17:20 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner