2018-08-20   17:06:28
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Arne Borgs minne & TYR sprint

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Arne Borgs minne TYR sprint    Utskriftsdatum  24 september 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  16:49   
  Arrangör  SKK         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  24 september 2017         
 
 
Gren 27, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Theo Djuphammar  2005  Simklubben Neptun            35.46   
Ferdinand Bang  2005  Simklubben Neptun            37.57   
Gustav Fahlström  2005  Motala Simsällskap            38.33   
Aksel Hillerström Vagli  2006  Simklubben Neptun            38.86   
Jonatan Eriksson  2006  Simklubben Neptun            38.95   
Valentino Vrbanus  2006  Södertälje Simsällskap            39.48   
Vincent Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            40.08   
Uno Härmark  2005  Simklubben Neptun            40.91   
Gustav Edman  2005  Simklubben Neptun            40.94   
10  Gustav Åsbrink  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            41.96   
11  Hampus Bengtsson  2005  Simklubben Neptun            43.44   
12  Tee Thern  2006  Simklubben Neptun            44.05   
13  Anton Graner  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            44.60   
14  Axel Gustavsson  2005  Lidingö Simklubb            45.70   
15  Ludvig Löfström  2006  Simklubben Neptun            46.07   
16  Melvin Bosson  2006  Åkersberga Simsällskap            46.24   
17  Marcus Lundgren  2006  Simklubben Neptun            46.54   
18  William Hamilton  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            47.32   
19  Milton Eriksson  2007  Simklubben Neptun            47.73   
20  Adam Joseph Michel  2006  Lidingö Simklubb            47.79   
21  Simon Alveskär Lundfeldt  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            48.03   
22  Christos Theodosiadis  2006  Simklubben Neptun            48.28   
23  Axel Skott Storheden  2006  Simklubben Neptun            48.44   
24  Mathias Steffansson  2005  Gustavsbergs Simsällskap            48.55   
25  Hugo Jonsson  2005  Simklubben Neptun            48.59   
26  Måns Gunnarson  2006  Simklubben Neptun            48.84   
27  Oliver Rundström  2008  Simklubben Neptun            48.94   
28  Jonathan Fridiland  2005  Simklubben Neptun            48.98   
29  Walter Herulf  2006  Simklubben Neptun            49.06   
30  Albin Wullt  2005  Tyresö Simsällskap            49.22   
31  Arvid Engqvist  2005  Södertälje Simsällskap            50.00   
32  Theodor Gladare  2007  Simklubben Neptun            50.78   
33  Viggo Wierup  2005  Simklubben Neptun            50.81   
34  Allan Herulf  2006  Simklubben Neptun            51.91   
35  Benjamin Björk  2006  Simklubben Neptun            51.93   
36  Philip Palmqvist  2005  Simklubben Neptun            52.03   
37  Max Ringbom  2005  Tyresö Simsällskap            52.26   
38  Georgios Theodosiadis  2005  Simklubben Neptun            52.28   
39  Casper Drozdz  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            52.89   
40  Henrik Viberg  2006  Lidingö Simklubb            53.76   
41  Oscar Flores  2005  Stockholms Kappsimningsklubb            56.05   
42  Sixten Selander  2006  Södertälje Simsällskap            56.23   
43  Hugo Patrikson  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            56.33   
44  William Martin-Lamm  2006  Stockholms Kappsimningsklubb            56.51   
45  Otto Andersson  2008  Tyresö Simsällskap            58.49   
46  Emil Svanström  2006  Gustavsbergs Simsällskap            1:01.36   
47  Isak Silebäck  2007  Tyresö Simsällskap            1:03.25   
48  Gustav Bäckström  2008  Tyresö Simsällskap            1:05.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  24 september 2017 
Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb  Utskriftstid  16:49 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner