2017-12-17   03:12:37
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Speedo Cup

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:32   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emma Von Dickoff  2002      14.18  29.29  45.47    1:01.09   
  Uinti Tampere  59.64                 
                     
Ina Pollari  2002      13.90  29.42  45.84    1:01.91   
  Uinti Tampere  1:01.19                 
                     
Enni Lahtinen  2002      13.91  29.41  45.64    1:02.04   
  Uinti Tampere  1:00.60                 
                     
Helmi Tossavainen  2002      14.16  30.57  47.30    1:03.03   
  Cetus Espoo  1:01.29                 
                     
Saana Yritys  2003      14.12  29.79  46.33    1:03.09   
  Uinti Hyvinkää  1:03.21                 
                     
Anni Savolainen  2002      14.50  30.47  47.38    1:03.80   
  Cetus Espoo  1:04.05                 
                     
Milla-lotta Tapanainen  2003      15.05  31.11  47.90    1:04.09   
  Cetus Espoo  1:05.15                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      14.50  30.67  47.56    1:04.26   
  Nummelan Kisaajat  1:04.31                 
                     
Vilma Hottinen  2002      13.87  29.67  46.88    1:04.33   
  Simmis Wanda  1:02.82                 
                     
10  Vilhelmiina Leppänen  2003      14.28  30.90  48.01    1:04.99   
  Cetus Espoo  1:03.66                 
                     
11  Róza Nagy  2003      14.70  31.54  49.24    1:05.57   
  Cetus Espoo  1:06.09                 
                     
12  Maria Yritys  2002      14.88  31.44  48.42    1:05.62   
  Uinti Hyvinkää  1:07.70                 
                     
13  Aino Kontiainen  2002      14.71  31.47  48.90    1:05.72   
  Uinti Hyvinkää  1:06.21                 
                     
14  Julia Peltola  2003      14.99  31.42  48.60    1:05.92   
  Cetus Espoo  1:05.00                 
                     
15  Sofia Långström  2003      15.05  31.62  48.64    1:06.03   
  Cetus Espoo  1:04.38                 
                     
16  Mirka Mettinen  2002      14.92  31.67  49.29    1:06.40   
  Cetus Espoo  1:05.67                 
                     
17  Cinja Åvist  2003      14.62  31.47  49.31    1:06.47   
  Hyvinkään Uimaseura  1:07.53                 
                     
18  Verna Rostedt  2002      14.85  31.60  49.21    1:06.65   
  Cetus Espoo  1:05.48                 
                     
19  Taiga Yritys  2003      14.87  31.97  49.53    1:06.82   
  Uinti Hyvinkää  1:07.64                 
                     
20  Pinja Paulomo  2002      15.03  31.82  49.64    1:07.08   
  Cetus Espoo  1:04.35                 
                     
21  Essi Salokorpi  2003      15.93  33.08  50.77    1:07.44   
  Cetus Espoo  1:07.32                 
                     
22  Liina Rajaniemi  2003      15.16  31.94  49.94    1:08.00   
  Rovaniemen Uimaseura  1:09.47                 
                     
23  Pilvi Pietikäinen  2002      15.45  32.42  50.38    1:08.09   
  Cetus Espoo  1:10.02                 
                     
24  Elisabeth Marie Salm  2002      15.13  32.43  50.60    1:08.45   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:06.44                 
                     
25  Siiri Hargreaves  2003      15.28  32.54  50.30    1:08.58   
  Cetus Espoo  1:06.90                 
                     
26  Martina Uusitalo  2003      15.54  32.84  51.09    1:08.99   
  Cetus Espoo  1:10.28                 
                     
27  Tiia Kuisma  2003      15.27  32.75  50.82    1:09.78   
  Hyvinkään Uimaseura  1:12.69                 
                     
28  Viivi Nieminen  2002      15.80  33.48  52.18    1:10.17   
  Uinti Tampere  1:11.05                 
                     
29  Sanna Valkonen  2003      16.18  33.94  52.79    1:10.64   
  Cetus Espoo  1:09.34                 
                     
30  Soile Auvinen  2002      15.96  33.84  53.15    1:12.10   
  Uinti Tampere  1:08.35                 
                     
31  Delia Helena Aho  2003      15.96  34.31  53.68    1:12.16   
  Cetus Espoo  1:10.20                 
                     
32  Liisa Penttinen  2003      16.91  36.45  56.02    1:15.61   
  Nummelan Kisaajat  1:13.66                 
                     
33  Edit Kull  2003      16.89  36.19  56.42    1:15.77   
  Cetus Espoo  1:10.90                 
                     
34  Kia Kivelä  2003      16.75  35.41  55.79    1:16.17   
  Nummelan Kisaajat  1:17.73                 
                     
35  Helle Peill  2003      17.61  37.58  59.25    1:20.23   
  Cetus Espoo  1:18.62                 
                     
36  Sanni Hakkarainen  2003      17.59  38.83  1:00.70    1:21.00   
  Nummelan Kisaajat  1:17.98                 
                     
37  Liina-milana Isotalo  2003      17.34  37.70  59.71    1:21.74   
  Salon Uimarit  1:19.24                 
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Nea Rinne  1995      13.71  28.42  43.45    58.29   
  Cetus Espoo  56.42                 
                     
Sini Koivu  1999      13.13  28.21  43.44    58.29   
  Cetus Espoo  57.01                 
                     
Aino Otava  1999      13.61  28.78  43.91    58.44   
  Cetus Espoo  57.67                 
                     
Ronja Riihinen  2000      13.55  28.52  43.74    58.57   
  Cetus Espoo  55.57                 
                     
Alissa Eloranta  1999      13.97  29.19  44.68    59.55   
  Cetus Espoo  58.09                 
                     
Lyydia Kalenius  2000      13.99  29.47  44.97    59.81   
  Cetus Espoo  57.50                 
                     
Nea Virta  1996      13.73  28.58  44.78    1:00.36   
  Uinti Tampere  58.49                 
                     
Roosa Mäkinen  1999      13.85  29.17  44.93    1:00.53   
  Uinti Tampere  58.99                 
                     
Suvi Huhtanen  1999      13.88  29.38  45.13    1:00.92   
  Uinti Tampere  58.20                 
                     
10  Iida-maria Rantanen  1998      13.82  29.43  45.46    1:01.09   
  Uinti Tampere  1:00.48                 
                     
11  Ida Slöör  2001      14.34  29.93  45.89    1:01.13   
  Cetus Espoo  59.82                 
                     
12  Emilia Flyckt  2001      13.68  29.22  45.29    1:01.21   
  Cetus Espoo  1:01.76                 
                     
13  Peppi Päiviö  1999      13.83  29.36  45.24    1:01.24   
  Cetus Espoo  59.73                 
                     
14  Veronica Wahlstedt  2000      13.91  29.60  45.88    1:01.57   
  Cetus Espoo  1:01.75                 
                     
15  Aino Pajari  2001      14.32  29.76  45.94    1:01.97   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:03.12                 
                     
16  Cia Wacklin  2001      14.32  29.96  46.37    1:02.31   
  Cetus Espoo  1:00.57                 
                     
17  Hanna Rautiainen  1999      14.28  29.73  45.97    1:02.46   
  Uinti Tampere  1:04.57                 
                     
18  Emma Ingberg  1999      13.96  29.57  46.37    1:02.84   
  Simmis Wanda  1:02.06                 
                     
19  Nelli Ohvo  2001      14.82  30.79  47.07    1:03.09   
  Cetus Espoo  1:03.21                 
                     
20  Petra Uusikumpu  2001      14.35  30.55  47.16    1:03.84   
  Simmis Wanda  1:03.88                 
                     
21  Armi Auvinen  2000      14.01  30.01  47.04    1:03.93   
  Uinti Tampere  1:00.59                 
                     
22  Roosa-maria Tempakka  2000      14.64  30.95  48.18    1:05.15   
  Simmis Grani  1:03.46                 
                     
23  Laura Väisänen  2001      14.99  31.81  49.20    1:06.12   
  Uimaseura Aquila  1:05.74                 
                     
24  Lotta Linnea Partanen  2001      14.76  31.33  48.99    1:06.25   
  Nummelan Kisaajat  1:05.90                 
                     
25  Aino Lehtinen  2001      15.28  32.48  50.46    1:07.61   
  Cetus Espoo  1:07.11                 
                     
26  Emilia Majuri  2001      15.57  33.09  52.43    1:11.11   
  Uinti Tampere  1:06.62                 
                     
27  Marie Währn  2000      15.74  33.42  52.13    1:11.12   
  Cetus Espoo  1:08.27                 
                     
28  Sara Rosqvist  2001      16.52  34.65  54.07    1:13.54   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:14.31                 
                     
29  Amanda Ahlgren  2001      16.51  35.35  55.58    1:15.44   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:16.73                 
                     
30  Jasmin Tynkkynen  1993      21.08  43.33  1:06.75    1:29.96   
  ORCA Helsinki                   
                     
Claudia Åvist  1997              DNS   
  Hyvinkään Uimaseura  59.85                 
                     
Elina Heino  1999              DNS   
  Simmis Grani  1:09.95                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:32 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:35   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001      12.38  25.84  39.49    52.78   
  Cetus Espoo  52.19                 
                     
Griuntal Semen  2002      11.97  25.34  39.34    53.01   
  Dolphin Club St. Petersburg  53.48                 
                     
Oskari Aalto  2002      12.33  26.29  40.37    54.51   
  Cetus Espoo  52.72                 
                     
Tuomas Jokinen  2001      13.06  27.30  41.53    55.33   
  Cetus Espoo  54.35                 
                     
Eerikki Laitala  2001      12.73  26.93  41.57    56.24   
  Cetus Espoo  56.51                 
                     
Daniel Rinne  2002      12.75  26.97  41.83    56.44   
  Cetus Espoo  55.80                 
                     
Herman Widbom  2001      13.13  27.41  42.09    56.58   
  Cetus Espoo  57.57                 
                     
Leo Roine  2001      13.02  27.37  42.27    57.12   
  Uinti Tampere  55.28                 
                     
Isak Gramén  2001      13.03  27.69  43.07    58.06   
  Cetus Espoo  56.71                 
                     
10  Mihail Khanoukaev  2002      13.16  27.87  43.21    58.53   
  Cetus Espoo  57.84                 
                     
11  Juho Laukkanen  2001      12.92  27.46  43.00    58.88   
  Simmis Wanda  58.70                 
                     
12  Lukas Vahtera  2001      13.47  29.12  45.22    1:01.22   
  Simmis Wanda  59.67                 
                     
13  Victor Vardeka  2001      14.23  29.70  46.12    1:02.19   
  ORCA Helsinki  1:00.97                 
                     
14  Pyry Kurunsaari  2001      14.20  29.70  46.09    1:02.52   
  Cetus Espoo  1:04.55                 
                     
15  Joel Syrjä  2002      14.12  30.08  46.75    1:02.87   
  Cetus Espoo  1:02.62                 
                     
16  Elias Jääskeläinen  2002      14.36  30.49  47.44    1:03.42   
  Cetus Espoo  1:02.59                 
                     
17  Muhammed Tantula  2002      14.22  30.09  46.77    1:03.45   
  Simmis Grani  1:04.64                 
                     
18  Otto Sormunen  2002      14.90  31.44  49.32    1:06.55   
  Cetus Espoo  1:06.61                 
                     
19  Sasha Cormier Simola  2002      14.71  32.21  50.99    1:08.92   
  Cetus Espoo                   
                     
Ali Gardberg  2001              DSQ   
  Simmis Wanda  1:00.55                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Oscar Skjäl  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  54.57                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000      11.09  23.56  36.74    49.97   
  Cetus Espoo  49.88                 
                     
Lassi Ohtonen  1992      12.22  25.47  39.37    52.68   
  Cetus Espoo  51.79                 
                     
Eemil Varho  1997      11.98  25.21  39.25    52.98   
  Rauman Uimaseura  51.79                 
                     
Reko Patinen  1998      12.01  25.46  39.49    53.07   
  Nummelan Kisaajat  52.33                 
                     
Jakob Sievers  2000      12.16  25.60  39.67    53.30   
  Uinti Tampere  52.91                 
                     
Eetu Alitalo  1999      12.15  25.89  39.63    53.34   
  Cetus Espoo  51.92                 
                     
Mikko Pesso  1997      12.43  25.92  40.14    54.06   
  Cetus Espoo  53.11                 
                     
Sami Pakarinen  1992      12.22  26.43  40.53    54.16   
  Simmis Wanda  54.43                 
                     
Martti Tervanen  2000      12.74  26.60  40.55    54.43   
  Järvenpään Uintiklubi  53.86                 
                     
10  Samuli Jeskanen  1996      12.10  25.71  40.33    55.12   
  Cetus Espoo                   
                     
11  Georgy Babenov  2000      12.59  26.56  41.03    55.35   
  ORCA Helsinki  54.64                 
                     
12  Eetu Isosuo  2000      12.77  26.87  41.13    55.44   
  Cetus Espoo  54.13                 
                     
13  Anssi Hätälä  1994      12.59  26.60  41.29    56.22   
  Oulun Uinti 1906  58.01                 
                     
14  Alex Lassila  2000      13.10  27.47  42.65    57.25   
  Cetus Espoo  56.59                 
                     
15  Rasmus Virta  1998      13.10  27.74  42.82    57.37   
  Cetus Espoo  56.92                 
                     
16  Miska Kurvinen  1999      13.30  28.09  43.80    59.10   
  Uimaseura Aquila  57.65                 
                     
17  Eetu Nyrhinen  2000      13.44  28.44  44.26    59.89   
  Uinti Tampere  58.65                 
                     
18  Joona Salminen  2000      13.87  28.97  44.73    1:00.17   
  Cetus Espoo  57.40                 
                     
19  Sami Seppälä  2000      14.26  29.87  46.30    1:02.20   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:01.55                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:35 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  20:35   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Milli Kosunen  2002      42.42  1:30.15  2:18.57    3:06.80   
  Cetus Espoo  3:05.26                 
                     
Susanna Kuisma  2003      42.16  1:30.18  2:20.10    3:08.61   
  Hyvinkään Uimaseura  3:06.53                 
                     
Aada Tapio  2003      47.48  1:40.97  2:37.68    3:33.26   
  Rovaniemen Uimaseura  3:26.14                 
                     
Maria Pesso  2002      48.73  1:43.95  2:40.73    3:38.69   
  Simmis Grani  3:30.48                 
                     
 
Laji 3, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Emilia Eloranta  1997      35.57  1:16.36  1:58.70    2:40.64   
  Cetus Espoo                   
                     
Jenny Nieminen  2001      42.33  1:28.94  2:14.58    2:57.77   
  Hyvinkään Uimaseura                   
                     
Sini Hirvonen  2001      40.63  1:27.06  2:13.57    2:58.76   
  Cetus Espoo  2:54.88                 
                     
Riikka Yli-Jama  2000      43.88  1:34.77  2:27.24    3:20.85   
  Salon Uimarit  3:20.20                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  17 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:35 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:03   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pyry Nurminen  2001      33.32  1:11.39  1:50.82    2:31.28   
  ORCA Helsinki  2:31.23                 
                     
Santeri Tuomi  2001      36.79  1:18.73  2:01.84    2:45.28   
  Hyvinkään Uimaseura  2:44.51                 
                     
 
Laji 4, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Werneri Koskinen  1998      30.25  1:04.64  1:40.20    2:16.42   
  Uinti Tampere  2:12.99                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:03 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:08   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002      13.33  28.78  45.24    1:01.82   
  Raision Urheilijat  1:01.26                 
                     
Agneta Kallas  2002      15.40  33.72  52.97    1:13.93   
  Simmis Wanda  1:17.62                 
                     
Eveliina Koivula  2003      15.73  34.83  54.84    1:14.85   
  Uinti Tampere  1:10.28                 
                     
Lotta Lehtoila  2003      15.42  33.71  54.02    1:15.64   
  ORCA Helsinki  1:10.76                 
                     
Venla Pesu  2002      15.50  33.68  55.84    1:19.74   
  Uinti Tampere  1:16.37                 
                     
Cami Wacklin  2002      16.23  36.03  58.75    1:22.43   
  Cetus Espoo  1:20.12                 
                     
Jenna Rajahalme  2002      16.65  37.94  1:02.26    1:33.47   
  Nokian Pyry                   
                     
 
Laji 5, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Hanna Rautiainen  1999      14.03  30.27  47.11    1:04.95   
  Uinti Tampere  1:03.47                 
                     
Suvi Huhtanen  1999      14.33  31.24  48.88    1:07.10   
  Uinti Tampere  1:04.09                 
                     
Heini Hammar  1999      14.77  31.72  49.49    1:07.35   
  Uinti Tampere  1:05.01                 
                     
Sara Taskinen  2000      15.12  33.14  52.36    1:12.51   
  Simmis Wanda  1:15.40                 
                     
Myra Bengts  2000      16.19  35.35  55.01    1:15.23   
  Cetus Espoo  1:14.64                 
                     
Alessia Omeri  2001              DNS   
  ORCA Helsinki  1:39.32                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:08 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:11   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Griuntal Semen  2002      12.21  26.76  41.93    57.14   
  Dolphin Club St. Petersburg  54.70                 
                     
Atte Alila  2001      13.12  28.67  45.14    1:01.55   
  Uimaseura Aquila  1:00.18                 
                     
Eemeli Leinonen  2002      13.29  28.79  45.48    1:02.03   
  Uinti Tampere  59.71                 
                     
Tatu Hörkkö  2001      13.27  29.18  45.99    1:02.43   
  Uinti Tampere  1:01.13                 
                     
Elias Filippovits  2002      13.40  29.41  46.15    1:03.95   
  ORCA Helsinki  1:02.29                 
                     
Wäinö Koskinen  2002      13.56  29.14  46.23    1:04.41   
  Uinti Tampere  1:04.07                 
                     
Ali Gardberg  2001      14.39  31.82  50.75    1:09.79   
  Simmis Wanda  1:08.96                 
                     
Danila Shishinin  2002      15.16  33.33  52.55    1:12.68   
  ORCA Helsinki  1:15.64                 
                     
Otto Sormunen  2002      16.79  36.18  57.30    1:18.55   
  Cetus Espoo  1:16.20                 
                     
Niilo Olander  2001              DSQ   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:09.85                 
  SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike               
                     
 
Laji 6, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Varho  1997      12.53  27.53  43.50    59.67   
  Rauman Uimaseura  54.25                 
                     
Teemu Lehtonen  2000      12.61  27.92  44.00    1:00.38   
  Uinti Tampere  57.45                 
                     
Joona Ruuskanen  2000      12.49  28.05  44.52    1:01.98   
  Cetus Espoo  1:01.56                 
                     
Arttu Heikkinen  2000      12.63  28.43  45.24    1:02.49   
  Uinti Tampere  1:01.73                 
                     
Artturi Kaarlenkaski  1997      13.48  29.67  47.16    1:05.10   
  Uinti Tampere  1:01.92                 
                     
Sami Seppälä  2000      15.04  32.32  50.85    1:09.58   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:11.85                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:11 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:42   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002      15.45  31.90  48.97    1:05.84   
  Cetus Espoo  1:04.94                 
                     
Laura Kellberg  2003      15.68  31.92  49.13    1:05.91   
  Cetus Espoo  1:04.42                 
                     
Siri Auvinen  2002      15.58  32.20  49.47    1:06.29   
  Cetus Espoo  1:07.29                 
                     
Helmi Heinonen  2002      15.77  32.82  51.10    1:08.97   
  Raision Urheilijat  1:06.87                 
                     
Helmi Tossavainen  2002      16.54  33.86  51.77    1:09.01   
  Cetus Espoo  1:08.06                 
                     
Emma Johansson  2003      16.85  34.23  52.71    1:10.61   
  Cetus Espoo  1:10.76                 
                     
Mirka Mettinen  2002      17.85  36.10  54.91    1:13.14   
  Cetus Espoo  1:13.25                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      18.05  36.24  55.00    1:13.45   
  Cetus Espoo  1:11.99                 
                     
Jonna Vasara  2002      17.22  35.87  55.16    1:13.90   
  Cetus Espoo  1:14.82                 
                     
10  Roosa Aho  2003      17.63  35.92  55.26    1:14.43   
  Raision Urheilijat  1:12.86                 
                     
11  Verna Rostedt  2002      17.45  35.96  55.38    1:14.50   
  Cetus Espoo  1:15.45                 
                     
12  Vilhelmiina Leppänen  2003      17.44  36.09  56.03    1:14.91   
  Cetus Espoo  1:13.53                 
                     
13  Diana Seiger  2003      17.48  36.14  55.78    1:15.08   
  Cetus Espoo  1:17.03                 
                     
14  Róza Nagy  2003      18.14  37.14  56.58    1:15.42   
  Cetus Espoo  1:16.63                 
                     
15  Pilvi Pietikäinen  2002      18.11  37.35  56.92    1:16.02   
  Cetus Espoo  1:18.50                 
                     
16  Anni Savolainen  2002      17.64  36.80  56.74    1:16.84   
  Cetus Espoo  1:16.44                 
                     
17  Julia Peltola  2003      18.50  37.67  57.55    1:16.97   
  Cetus Espoo  1:16.67                 
                     
18  Cindy Palm  2003      18.23  37.54  57.67    1:17.20   
  Cetus Espoo  1:19.42                 
                     
19  Milla-lotta Tapanainen  2003      19.10  38.54  58.37    1:17.36   
  Cetus Espoo  1:16.94                 
                     
20  Iina Von Schrowe  2003      18.58  37.81  57.86    1:17.43   
  Cetus Espoo  1:16.77                 
                     
21  Nella Korpela  2002      18.95  38.78  59.12    1:18.95   
  Cetus Espoo  1:21.10                 
                     
22  Marleen Mikk  2002      18.31  37.80  59.12    1:20.14   
  Cetus Espoo  1:24.54                 
                     
23  Oona Siltala  2002      18.01  37.27  58.81    1:20.24   
  Cetus Espoo  1:16.72                 
                     
24  Sofia Långström  2003      19.27  39.25  59.52    1:20.29   
  Cetus Espoo  1:17.06                 
                     
25  Martina Uusitalo  2003      19.22  39.41  1:00.42    1:20.95   
  Cetus Espoo  1:20.75                 
                     
26  Essi Salokorpi  2003      19.75  39.78  1:00.80    1:21.11   
  Cetus Espoo  1:20.01                 
                     
27  Sanna Valkonen  2003      20.25  41.84  1:03.80    1:24.18   
  Cetus Espoo  1:28.16                 
                     
28  Aino Villanen  2003      18.72  39.58  1:02.00    1:24.41   
  Salon Uimarit  1:22.74                 
                     
29  Siiri Hargreaves  2003      20.04  42.09  1:04.58    1:25.35   
  Cetus Espoo  1:24.35                 
                     
30  Soile Auvinen  2002      20.76  42.53  1:04.75    1:26.34   
  Uinti Tampere  1:21.42                 
                     
31  Edit Kull  2003      20.51  42.20  1:05.31    1:27.40   
  Cetus Espoo  1:25.75                 
                     
32  Delia Helena Aho  2003      19.96  42.08  1:05.68    1:27.51   
  Cetus Espoo  1:26.63                 
                     
33  Kia Kivelä  2003      21.25  43.55  1:06.53    1:29.08   
  Nummelan Kisaajat  1:33.00                 
                     
34  Aida Ahlgren  2002      20.58  43.08  1:06.47    1:31.23   
  Cetus Espoo  1:29.30                 
                     
 
Laji 7, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Suvi Huhtanen  1999      15.54  32.05  48.88    1:05.63   
  Uinti Tampere  1:04.28                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000      16.39  32.77  49.60    1:05.86   
  Cetus Espoo  1:05.57                 
                     
Vilma Iisalo  2001      15.45  32.09  49.57    1:06.61   
  Raision Urheilijat  1:05.59                 
                     
Nea Rinne  1995      16.25  32.96  50.31    1:07.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Ksenia Egorova  2000      16.31  33.55  51.86    1:09.82   
  ORCA Helsinki                   
                     
Saara Vesa  1999      16.24  33.34  51.57    1:09.88   
  ORCA Helsinki  1:09.70                 
                     
Nea Virta  1996      16.71  33.98  52.29    1:10.13   
  Uinti Tampere  1:10.08                 
                     
Aino Jussila  2000      16.25  33.82  52.12    1:10.27   
  Uinti Tampere  1:07.94                 
                     
Nelli Ohvo  2001      17.05  34.63  52.82    1:10.85   
  Cetus Espoo  1:10.56                 
                     
10  Anna Rantanen  2001      16.48  34.12  52.84    1:11.20   
  Uinti Tampere  1:11.33                 
                     
11  Cia Wacklin  2001      17.81  36.33  55.44    1:13.71   
  Cetus Espoo  1:13.74                 
                     
12  Noora Angelva  1999      16.23  34.56  55.06    1:14.93   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Milla-marita Anttila  2000      17.67  36.27  56.13    1:15.47   
  Uimaseura Aquila                   
                     
14  Armi Auvinen  2000      16.88  35.44  55.32    1:17.13   
  Uinti Tampere  1:12.46                 
                     
15  Laura Väisänen  2001      18.99  38.87  59.36    1:19.26   
  Uimaseura Aquila  1:21.18                 
                     
16  Lotta Linnea Partanen  2001      18.37  38.35  58.86    1:19.29   
  Nummelan Kisaajat  1:18.33                 
                     
17  Sara Rosqvist  2001      19.77  40.91  1:04.00    1:26.37   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:24.77                 
                     
18  Emilia Majuri  2001      20.15  41.58  1:05.25    1:27.03   
  Uinti Tampere  1:20.95                 
                     
19  Jasmin Tynkkynen  1993      27.36  55.01  1:23.81    1:53.47   
  ORCA Helsinki                   
                     
Elina Heino  1999              DNS   
  Simmis Grani  1:30.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:42 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:50   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001      13.76  27.73  42.20    56.29   
  Cetus Espoo  56.39                 
                     
Elias Kukkonen  2002      14.33  30.02  46.52    1:02.71   
  ORCA Helsinki  1:02.97                 
                     
Jere Ruuhonen  2001      14.74  30.78  46.84    1:02.79   
  Cetus Espoo  1:04.56                 
                     
Oscar Skjäl  2002      15.00  30.84  47.15    1:03.10   
  Cetus Espoo  1:03.11                 
                     
Isak Gramén  2001      15.21  31.14  47.66    1:03.93   
  Cetus Espoo  1:01.20                 
                     
Oskari Aalto  2002      15.31  31.52  48.02    1:04.18   
  Cetus Espoo  1:05.99                 
                     
Leo Mikkonen  2002      15.12  31.06  47.75    1:04.43   
  Cetus Espoo  1:08.75                 
                     
Kalle Hyttinen  2001      15.08  31.36  48.28    1:05.16   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  1:05.41                 
                     
Eemil Kylmä  2001      15.43  31.59  48.84    1:05.85   
  Cetus Espoo  1:11.02                 
                     
10  Verneri Viisanen  2002      15.89  32.56  49.69    1:06.22   
  Cetus Espoo  1:12.55                 
                     
11  Taneli Lantta  2001      15.73  32.30  49.69    1:06.49   
  Simmis Wanda                   
                     
12  Leo Roine  2001      15.19  31.49  48.88    1:06.51   
  Uinti Tampere  1:03.37                 
                     
13  Daniel Rinne  2002      15.40  32.27  49.72    1:07.26   
  Cetus Espoo  1:08.80                 
                     
14  Herman Widbom  2001      16.08  32.87  50.64    1:07.74   
  Cetus Espoo  1:10.08                 
                     
15  Mihail Khanoukaev  2002      16.08  33.38  51.26    1:08.34   
  Cetus Espoo  1:11.48                 
                     
16  Ruslan Panschin  2001      16.09  32.68  51.21    1:09.60   
  ORCA Helsinki  1:07.63                 
                     
17  Aarne Myllynen  2002      16.63  33.49  51.98    1:10.53   
  Järvenpään Uintiklubi  1:12.67                 
                     
18  Lukas Vahtera  2001      16.80  34.77  53.26    1:11.79   
  Simmis Wanda  1:12.39                 
                     
19  Ville Lauslahti  2001      16.91  35.29  54.16    1:12.00   
  Cetus Espoo  1:15.57                 
                     
20  Henri Naarajärvi  2002      17.65  37.05  56.69    1:15.09   
  Uinti Tampere  1:18.55                 
                     
21  Mio Munsterhjelm  2002      18.52  37.83  57.82    1:17.08   
  Simmis Grani  1:16.85                 
                     
22  Elias Jääskeläinen  2002      18.08  37.69  58.51    1:17.99   
  Cetus Espoo  1:15.99                 
                     
23  Tuomas Tolppala  2002      21.46  45.66  1:11.48    1:36.43   
  ORCA Helsinki  1:36.03                 
                     
 
Laji 8, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m  50m  75m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Valtteri Eloranta  1992      14.09  29.12  44.91    1:00.50   
  Cetus Espoo  1:00.34                 
                     
Jakob Sievers  2000      14.72  29.93  45.99    1:01.50   
  Uinti Tampere  1:00.86                 
                     
Leo Kuusela  1999      14.45  29.76  45.87    1:01.95   
  Uimaseura Aquila  1:00.86                 
                     
Martti Tervanen  2000      14.45  29.84  46.08    1:02.13   
  Järvenpään Uintiklubi  1:02.04                 
                     
Walentin Koskinen  2000      14.65  30.35  46.87    1:03.91   
  Uinti Tampere  1:03.01                 
                     
Veeti Laine  2000      15.49  31.89  49.05    1:05.31   
  Cetus Espoo  1:06.43                 
                     
Arttu Heikkinen  2000      15.04  31.52  49.47    1:07.09   
  Uinti Tampere  1:04.52                 
                     
Joona Salminen  2000      16.42  33.63  51.71    1:09.23   
  Cetus Espoo  1:05.36                 
                     
Juha Jernvall  2000      16.37  34.15  52.63    1:11.31   
  Uimaseura Aquila  1:12.19                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:50 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:53   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pinja Paulomo  2002      16.39        35.41   
  Cetus Espoo  34.40                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      17.05        36.76   
  Nummelan Kisaajat  36.46                 
                     
Aino Kontiainen  2002      17.33        37.14   
  Uinti Hyvinkää  37.32                 
                     
Vilma Hottinen  2002      16.78        37.27   
  Simmis Wanda  35.38                 
                     
Liina Rajaniemi  2003      18.06        39.17   
  Rovaniemen Uimaseura  41.80                 
                     
Taiga Yritys  2003      18.41        40.09   
  Uinti Hyvinkää  40.57                 
                     
Meri Lauronen  2002      17.95        40.35   
  Uimaseura Aquila  41.14                 
                     
Milli Kosunen  2002      19.38        42.03   
  Cetus Espoo  40.88                 
                     
Maria Yritys  2002      19.33        42.89   
  Uinti Hyvinkää  44.38                 
                     
10  Lotta Vedenjuoksu  2003      19.43        43.13   
  Rovaniemen Uimaseura                   
                     
11  Jenni Alanen  2002      20.25        44.81   
  Cetus Espoo  42.08                 
                     
 
Laji 9, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roosa Mäkinen  1999      15.42        33.10   
  Uinti Tampere  32.87                 
                     
Emma Ingberg  1999      15.89        34.10   
  Simmis Wanda  33.52                 
                     
Myra Bengts  2000      18.32        38.30   
  Cetus Espoo  35.27                 
                     
Sini Hirvonen  2001      17.60        38.56   
  Cetus Espoo  37.15                 
                     
Roosa-maria Tempakka  2000      18.58        39.77   
  Simmis Grani  38.77                 
                     
Aino Lehtinen  2001      19.35        40.90   
  Cetus Espoo  40.62                 
                     
Marie Währn  2000      19.60        42.60   
  Cetus Espoo  43.05                 
                     
Erja Tiljander  2000      20.00        43.02   
  Uinti Hyvinkää  42.78                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:53 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  10:56   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Pyry Nurminen  2001      14.80        31.77   
  ORCA Helsinki  31.11                 
                     
Joel Knaapi  2001      14.76        32.45   
  Cetus Espoo  32.12                 
                     
Joel Syrjä  2002      16.71        36.43   
  Cetus Espoo  36.18                 
                     
 
Laji 10, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sami Pakarinen  1992      13.75        30.09   
  Simmis Wanda  30.50                 
                     
Walentin Koskinen  2000      14.27        30.82   
  Uinti Tampere  29.77                 
                     
Teemu Lehtonen  2000      14.82        32.21   
  Uinti Tampere  31.59                 
                     
Anssi Hätälä  1994      14.68        32.37   
  Oulun Uinti 1906  32.00                 
                     
Eetu Nyrhinen  2000      15.37        32.60   
  Uinti Tampere  30.82                 
                     
Artturi Kaarlenkaski  1997      15.04        32.77   
  Uinti Tampere  31.31                 
                     
Verneri Kaarlenkaski  1999      15.96        34.48   
  Uinti Tampere                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:56 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:09   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ina Pollari  2002      31.24  1:10.23  1:53.71    2:29.51   
  Uinti Tampere  2:25.28                 
                     
Emma Von Dickoff  2002      32.98  1:13.13  1:57.44    2:31.91   
  Uinti Tampere  2:27.63                 
                     
Vera Vartiainen  2002      32.33  1:12.86  1:56.69    2:32.72   
  Järvenpään Uintiklubi  2:34.19                 
                     
Saana Yritys  2003      33.25  1:15.53  2:03.57    2:40.09   
  Uinti Hyvinkää  2:42.63                 
                     
Ella Ekman  2003      34.34  1:15.99  2:04.43    2:40.89   
  Uinti Tampere  2:44.61                 
                     
Eveliina Koivula  2003      35.71  1:19.64  2:07.25    2:45.21   
  Uinti Tampere  2:40.96                 
                     
Minea Wiren  2003      37.64  1:24.32  2:12.65    2:53.72   
  Nokian Pyry  2:56.56                 
                     
Cami Wacklin  2002      37.45  1:22.25  2:14.44    2:55.57   
  Cetus Espoo  2:52.31                 
                     
Elisabeth Marie Salm  2002      41.21  1:26.88  2:16.56    2:55.94   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:57.65                 
                     
10  Viivi Nieminen  2002      40.32  1:25.14  2:16.65    2:56.52   
  Uinti Tampere  2:59.46                 
                     
11  Liina-milana Isotalo  2003      45.21  1:35.62  2:32.77    3:21.06   
  Salon Uimarit  3:17.13                 
                     
 
Laji 11, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sini Koivu  1999      30.24  1:07.81  1:48.02    2:21.29   
  Cetus Espoo  2:16.69                 
                     
Aino Otava  1999      30.56  1:08.57  1:50.47    2:23.05   
  Cetus Espoo  2:20.53                 
                     
Lyydia Kalenius  2000      31.49  1:09.40  1:51.53    2:23.31   
  Cetus Espoo  2:20.16                 
                     
Mila Manner  2001      30.95  1:07.35  1:50.11    2:23.31   
  Uinti Tampere  2:21.75                 
                     
Alissa Eloranta  1999      32.64  1:12.51  1:57.16    2:28.99   
  Cetus Espoo  2:28.23                 
                     
Ida Slöör  2001      33.30  1:13.19  1:55.95    2:30.28   
  Cetus Espoo  2:24.40                 
                     
Peppi Päiviö  1999      32.12  1:10.52  1:56.24    2:31.32   
  Cetus Espoo  2:32.49                 
                     
Veronica Wahlstedt  2000      32.87  1:14.02  1:55.57    2:31.40   
  Cetus Espoo  2:32.13                 
                     
Emilia Flyckt  2001      32.15  1:13.55  1:55.81    2:32.85   
  Cetus Espoo  2:30.99                 
                     
10  Ronja Riihinen  2000      32.73  1:15.69  2:00.48    2:32.98   
  Cetus Espoo  2:39.48                 
                     
11  Vilma Iisalo  2001      32.61  1:11.55  1:57.21    2:33.13   
  Raision Urheilijat  2:31.29                 
                     
12  Petra Uusikumpu  2001      34.66  1:16.07  2:02.02    2:38.99   
  Simmis Wanda  2:38.01                 
                     
13  Lotta Linnea Partanen  2001      34.65  1:17.90  2:07.51    2:44.88   
  Nummelan Kisaajat  2:45.30                 
                     
14  Amanda Ahlgren  2001      43.31  1:35.45  2:32.88    3:14.34   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  3:13.36                 
                     
Alessia Omeri  2001              DNS   
  ORCA Helsinki  3:32.17                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:09 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  11:18   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eerikki Laitala  2001      28.70  1:06.42  1:44.09    2:16.98   
  Cetus Espoo  2:12.69                 
                     
Tuomas Jokinen  2001      29.53  1:07.12  1:46.87    2:20.04   
  Cetus Espoo  2:17.92                 
                     
Kalle Hyttinen  2001      30.57  1:08.27  1:48.78    2:21.73   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:23.32                 
                     
Wäinö Koskinen  2002      30.04  1:08.48  1:51.49    2:25.83   
  Uinti Tampere  2:26.95                 
                     
Juho Laukkanen  2001      30.86  1:07.92  1:49.71    2:26.10   
  Simmis Wanda                   
                     
Niilo Olander  2001      31.93  1:13.17  1:54.09    2:29.29   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  2:29.85                 
                     
Danila Shishinin  2002      34.09  1:16.66  2:00.87    2:37.03   
  ORCA Helsinki  2:36.14                 
                     
Pyry Kurunsaari  2001      33.38  1:13.20  2:01.80    2:40.15   
  Cetus Espoo                   
                     
Ville Lauslahti  2001      32.38  1:12.68  2:02.31    2:40.24   
  Cetus Espoo  2:42.21                 
                     
10  Victor Vardeka  2001      32.53  1:15.12  2:03.93    2:43.02   
  ORCA Helsinki  2:43.02                 
                     
11  Muhammed Tantula  2002      34.79  1:18.90  2:09.18    2:48.12   
  Simmis Grani  2:46.15                 
                     
Eemeli Leinonen  2002              DSQ   
  Uinti Tampere  2:28.05                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000      26.01  58.64  1:37.39    2:06.53   
  Cetus Espoo                   
                     
Werneri Koskinen  1998      27.66  1:02.16  1:37.02    2:07.42   
  Uinti Tampere  2:08.14                 
                     
Reko Patinen  1998      28.52  1:01.88  1:39.53    2:09.70   
  Nummelan Kisaajat  2:09.27                 
                     
Lassi Ohtonen  1992      28.72  1:05.21  1:42.85    2:13.08   
  Cetus Espoo  2:14.37                 
                     
Eetu Alitalo  1999      29.20  1:04.15  1:42.43    2:13.09   
  Cetus Espoo  2:11.00                 
                     
Mikko Pesso  1997      29.18  1:03.85  1:42.30    2:14.44   
  Cetus Espoo  2:08.56                 
                     
Eetu Isosuo  2000      30.30  1:10.00  1:50.59    2:22.09   
  Cetus Espoo  2:22.34                 
                     
Alex Lassila  2000      30.44  1:08.53  1:50.49    2:24.43   
  Cetus Espoo  2:21.44                 
                     
Samuli Jeskanen  1996              DSQ   
  Cetus Espoo                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:18 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:16   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Anniina Kallio  2002      1:04.97  2:13.61  3:22.28    4:28.92   
  Raision Urheilijat  4:30.42                 
                     
Anni Savolainen  2002      1:08.44  2:19.23  3:31.23    4:41.67   
  Cetus Espoo  4:34.82                 
                     
Siri Auvinen  2002      1:07.41  2:20.68  3:34.35    4:46.33   
  Cetus Espoo  4:53.34                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      1:08.79  2:21.93  3:35.37    4:47.90   
  Nummelan Kisaajat  4:52.98                 
                     
Laura Kellberg  2003      1:10.78  2:24.79  3:37.98    4:49.43   
  Cetus Espoo  4:50.07                 
                     
Emma Johansson  2003      1:09.73  2:23.86  3:38.14    4:50.63   
  Cetus Espoo  4:46.23                 
                     
Enni Lahtinen  2002      1:09.78  2:23.58  3:36.95    4:50.95   
  Uinti Tampere  4:47.98                 
                     
Roosa Aho  2003      1:09.30  2:23.41  3:37.91    4:51.01   
  Raision Urheilijat  4:39.63                 
                     
Jonna Vasara  2002      1:09.62  2:23.70  3:37.82    4:51.47   
  Cetus Espoo  4:45.42                 
                     
10  Kaarin Rapinoja  2003      1:11.23  2:25.84  3:39.86    4:52.54   
  Cetus Espoo  4:49.88                 
                     
11  Meri Lauronen  2002      1:07.11  2:21.70  3:38.27    4:53.45   
  Uimaseura Aquila  4:57.75                 
                     
12  Helmi Heinonen  2002      1:10.42  2:24.93  3:40.65    4:53.71   
  Raision Urheilijat  4:40.43                 
                     
13  Peppi Siirtola  2002      1:10.95  2:25.50  3:40.05    4:55.71   
  Cetus Espoo  4:48.12                 
                     
14  Milla-lotta Tapanainen  2003      1:12.41  2:28.33  3:43.62    4:57.31   
  Cetus Espoo  4:51.98                 
                     
15  Cindy Palm  2003      1:12.41  2:29.28  3:44.52    4:58.72   
  Cetus Espoo  5:11.56                 
                     
16  Róza Nagy  2003      1:11.76  2:27.60  3:44.55    4:59.71   
  Cetus Espoo  4:53.40                 
                     
17  Lotta Lehtoila  2003      1:09.15  2:25.83  3:44.25    4:59.72   
  ORCA Helsinki  5:13.32                 
                     
18  Julia Peltola  2003      1:12.90  2:29.03  3:45.27    5:00.07   
  Cetus Espoo  5:06.43                 
                     
19  Mirka Mettinen  2002      1:12.46  2:29.39  3:46.07    5:02.20   
  Cetus Espoo  5:01.89                 
                     
20  Nella Korpela  2002      1:13.00  2:31.10  3:49.37    5:05.93   
  Cetus Espoo  5:05.92                 
                     
21  Sofia Långström  2003      1:12.05  2:31.05  3:49.51    5:06.12   
  Cetus Espoo  4:59.15                 
                     
22  Jenni Alanen  2002      1:12.90  2:30.83  3:49.91    5:08.73   
  Cetus Espoo  4:49.14                 
                     
23  Iina Von Schrowe  2003      1:13.87  2:33.01  3:51.65    5:08.82   
  Cetus Espoo  4:55.49                 
                     
24  Oona Siltala  2002      1:12.50  2:31.79  3:51.14    5:11.41   
  Cetus Espoo  4:52.20                 
                     
25  Pilvi Pietikäinen  2002      1:16.27  2:38.18  3:57.88    5:13.56   
  Cetus Espoo  5:20.76                 
                     
26  Marleen Mikk  2002      1:15.05  2:38.60  3:58.89    5:20.68   
  Cetus Espoo  5:37.23                 
                     
27  Essi Salokorpi  2003      1:17.20  2:38.62  4:00.83    5:21.48   
  Cetus Espoo  5:12.50                 
                     
28  Sanna Valkonen  2003      1:15.91  2:40.09  4:03.22    5:21.51   
  Cetus Espoo  5:15.13                 
                     
29  Aino-olivia Arola  2002      1:14.36  2:37.82  4:01.20    5:22.04   
  Uimaseura Aquila                   
                     
30  Delia Helena Aho  2003      1:17.96  2:41.59  4:04.49    5:24.00   
  Cetus Espoo  5:20.39                 
                     
31  Siiri Hargreaves  2003      1:15.36  2:38.61  4:03.17    5:26.64   
  Cetus Espoo  5:18.08                 
                     
32  Liisa Penttinen  2003      1:21.01  2:49.84  4:20.98    5:47.45   
  Nummelan Kisaajat  5:37.67                 
                     
33  Edit Kull  2003      1:22.42  2:54.52  4:25.58    5:54.16   
  Cetus Espoo  5:43.60                 
                     
34  Aino Villanen  2003      1:25.96  2:59.67  4:33.71    6:04.84   
  Salon Uimarit                   
                     
35  Kia Kivelä  2003      1:27.52  3:03.36  4:40.29    6:16.04   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Aada Tapio  2003              DNF   
  Rovaniemen Uimaseura  5:55.98                 
                     
 
Laji 13, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Iida-maria Rantanen  1998      1:06.87  2:17.44  3:27.68    4:38.25   
  Uinti Tampere  4:44.23                 
                     
Fanny Grönvall  2000      1:05.78  2:18.52  3:30.24    4:40.34   
  Uinti Tampere                   
                     
Aino Pajari  2001      1:05.92  2:17.97  3:30.26    4:41.42   
  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit  4:41.31                 
                     
Jonna Jauhiainen  2000      1:09.51  2:21.94  3:32.56    4:41.97   
  Cetus Espoo  4:42.23                 
                     
Nelli Ohvo  2001      1:10.88  2:24.39  3:36.94    4:46.93   
  Cetus Espoo  4:56.60                 
                     
Cia Wacklin  2001      1:09.51  2:22.57  3:36.13    4:49.93   
  Cetus Espoo  4:45.52                 
                     
Heini Hammar  1999      1:07.42  2:21.80  3:36.58    4:50.66   
  Uinti Tampere  4:43.03                 
                     
Hanna Rautiainen  1999      1:07.70  2:21.96  3:37.42    4:51.26   
  Uinti Tampere                   
                     
Laura Väisänen  2001      1:09.56  2:26.92  3:45.93    5:05.50   
  Uimaseura Aquila  5:06.32                 
                     
10  Noora Kanerva  2000      1:09.20  2:25.87  3:46.18    5:05.78   
  Simmis Wanda  4:52.04                 
                     
11  Milla-marita Anttila  2000      1:15.35  2:38.81  4:03.14    5:25.53   
  Uimaseura Aquila                   
                     
12  Riikka Yli-Jama  2000      1:21.35  2:48.32  4:35.57    5:38.31   
  Salon Uimarit                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:16 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  12:32   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Taneli Lantta  2001      57.90  2:00.05  3:04.81    4:08.90   
  Simmis Wanda  4:07.08                 
                     
Oscar Skjäl  2002      1:01.65  2:07.75  3:13.60    4:17.45   
  Cetus Espoo  4:19.30                 
                     
Roni Kallström  2001      1:03.05  2:10.86  3:18.14    4:20.17   
  Cetus Espoo                   
                     
Herman Widbom  2001      1:02.63  2:09.24  3:16.36    4:23.14   
  Cetus Espoo  4:18.30                 
                     
Leo Mikkonen  2002      1:03.36  2:10.78  3:18.71    4:25.72   
  Cetus Espoo  4:28.72                 
                     
Isak Gramén  2001      1:02.98  2:12.41  3:22.40    4:32.91   
  Cetus Espoo  4:28.11                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002      1:05.62  2:14.75  3:25.01    4:33.09   
  Cetus Espoo  4:34.48                 
                     
Verneri Viisanen  2002      1:06.47  2:17.80  3:28.49    4:35.54   
  Cetus Espoo  4:43.68                 
                     
Atte Alila  2001      1:04.17  2:15.61  3:26.77    4:35.66   
  Uimaseura Aquila  4:56.63                 
                     
10  Jere Ruuhonen  2001      1:03.82  2:13.42  3:25.19    4:37.84   
  Cetus Espoo  4:33.64                 
                     
11  Daniel Rinne  2002      1:06.14  2:17.60  3:28.98    4:38.92   
  Cetus Espoo  4:39.45                 
                     
12  Eemil Kylmä  2001      1:06.08  2:18.09  3:32.20    4:45.00   
  Cetus Espoo                   
                     
13  Henri Naarajärvi  2002      1:11.13  3:13.35  4:36.03    5:15.24   
  Uinti Tampere                   
                     
14  Tuomas Tolppala  2002      1:22.22  2:52.21  4:23.95    5:50.32   
  ORCA Helsinki  6:02.83                 
                     
 
Laji 14, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Rasmus Virta  1998      1:02.16  2:09.63  3:17.35    4:24.06   
  Cetus Espoo  4:19.16                 
                     
Veeti Laine  2000      1:01.54  2:09.95  3:18.02    4:25.56   
  Cetus Espoo                   
                     
Miska Kurvinen  1999      1:04.71  2:15.11  3:26.70    4:36.48   
  Uimaseura Aquila                   
                     
Juha Jernvall  2000      1:07.79  2:20.41  3:32.87    4:46.44   
  Uimaseura Aquila                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  12:32 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:37   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Eemil Kylmä  2001              24.90   
  Cetus Espoo  24.66                 
Jere Ruuhonen  2001              25.67   
  Cetus Espoo  25.04                 
Leo Mikkonen  2002              25.86   
  Cetus Espoo  26.17                 
Ruslan Panschin  2001              26.01   
  ORCA Helsinki  26.59                 
Tatu Hörkkö  2001              26.37   
  Uinti Tampere  25.54                 
Verneri Viisanen  2002              27.15   
  Cetus Espoo  28.92                 
Henri Naarajärvi  2002              27.23   
  Uinti Tampere  26.92                 
Lukas Vahtera  2001              27.85   
  Simmis Wanda  27.69                 
Joel Syrjä  2002              28.01   
  Cetus Espoo  28.67                 
10  Wäinö Koskinen  2002              28.06   
  Uinti Tampere  28.29                 
11  Aarne Myllynen  2002              28.17   
  Järvenpään Uintiklubi  29.05                 
12  Pyry Kurunsaari  2001              28.24   
  Cetus Espoo  28.05                 
13  Sampo Peltola  2002              28.28   
  Järvenpään Uintiklubi  28.70                 
14  Elias Jääskeläinen  2002              28.45   
  Cetus Espoo  29.11                 
15  Victor Vardeka  2001              28.84   
  ORCA Helsinki  27.82                 
16  Sasha Cormier Simola  2002              29.67   
  Cetus Espoo                   
 
Laji 15, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993              22.18   
  Helsingfors Simsällskap  22.07                 
Eetu Alitalo  1999              24.06   
  Cetus Espoo  23.38                 
Reko Patinen  1998              24.27   
  Nummelan Kisaajat  24.12                 
Eemil Varho  1997              24.31   
  Rauman Uimaseura  23.29                 
Jari Schwarte  1990              24.52   
  Cetus Espoo  24.03                 
Miika Pentti  1997              24.94   
  Cetus Espoo  24.28                 
Eetu Isosuo  2000              25.05   
  Cetus Espoo  24.60                 
Leo Kuusela  1999              25.23   
  Uimaseura Aquila  24.87                 
Martti Tervanen  2000              25.44   
  Järvenpään Uintiklubi  24.59                 
10  Alex Lassila  2000              25.69   
  Cetus Espoo  25.61                 
11  Veeti Laine  2000              26.09   
  Cetus Espoo  25.03                 
12  Rasmus Virta  1998              26.58   
  Cetus Espoo  26.03                 
13  Joona Salminen  2000              27.28   
  Cetus Espoo  26.50                 
14  Perttu Salmenhaara  1977              49.81   
  Helsingfors Simsällskap  46.79                 
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:37 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:47   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002      13.59        27.60   
  Cetus Espoo  27.43                 
                     
Meri Lauronen  2002      13.26        27.75   
  Uimaseura Aquila  26.77                 
                     
Vera Vartiainen  2002      13.42        27.86   
  Järvenpään Uintiklubi  27.04                 
                     
Laura Kellberg  2003      13.74        27.96   
  Cetus Espoo  27.44                 
                     
Helmi Tossavainen  2002      13.63        28.16   
  Cetus Espoo  27.83                 
                     
Emma Von Dickoff  2002      14.04        28.19   
  Uinti Tampere  28.72                 
                     
Jonna Vasara  2002      14.08        29.01   
  Cetus Espoo  28.04                 
                     
Diana Seiger  2003      14.11        29.04   
  Cetus Espoo  29.53                 
                     
Ella Ekman  2003      14.05        29.06   
  Uinti Tampere  28.32                 
                     
10  Agneta Kallas  2002      14.26        29.21   
  Simmis Wanda  29.35                 
                     
10  Saana Yritys  2003      14.14        29.21   
  Uinti Hyvinkää  28.55                 
                     
12  Vilma Hottinen  2002      14.06        29.24   
  Simmis Wanda  28.41                 
                     
13  Helmi Heinonen  2002      14.38        29.27   
  Raision Urheilijat  28.64                 
                     
14  Emma Johansson  2003      14.31        29.57   
  Cetus Espoo  30.80                 
                     
15  Cindy Palm  2003      29.89        29.89   
  Cetus Espoo  31.03                 
                     
16  Oona Siltala  2002      14.40        30.21   
  Cetus Espoo  28.63                 
                     
17  Jenni Alanen  2002      14.92        30.39   
  Cetus Espoo  28.47                 
                     
18  Kaarin Rapinoja  2003      30.46        30.46   
  Cetus Espoo  32.22                 
                     
18  Sini Heikkilä  2003      14.86        30.46   
  Salon Uimarit  29.75                 
                     
20  Siiri Hargreaves  2003      14.72        30.47   
  Cetus Espoo  30.61                 
                     
21  Liina Rajaniemi  2003      30.48        30.48   
  Rovaniemen Uimaseura  30.92                 
                     
22  Eveliina Koivula  2003      14.97        30.59   
  Uinti Tampere  29.24                 
                     
23  Nella Korpela  2002      15.05        30.67   
  Cetus Espoo  30.22                 
                     
24  Iina Von Schrowe  2003      15.20        30.91   
  Cetus Espoo  30.53                 
                     
25  Maria Yritys  2002      15.11        31.01   
  Uinti Hyvinkää  30.71                 
                     
26  Taiga Yritys  2003      15.17        31.09   
  Uinti Hyvinkää  30.51                 
                     
27  Minea Wiren  2003      31.19        31.19   
  Nokian Pyry  32.36                 
                     
28  Marleen Mikk  2002      15.01        31.24   
  Cetus Espoo  30.07                 
                     
29  Viivi Nieminen  2002      31.99        31.99   
  Uinti Tampere  32.25                 
                     
30  Delia Helena Aho  2003      32.08        32.08   
  Cetus Espoo  32.96                 
                     
31  Soile Auvinen  2002      32.60        32.60   
  Uinti Tampere  31.11                 
                     
32  Milli Kosunen  2002      32.98        32.98   
  Cetus Espoo  32.67                 
                     
33  Sanna Valkonen  2003      33.30        33.30   
  Cetus Espoo  33.04                 
                     
34  Cami Wacklin  2002      33.40        33.40   
  Cetus Espoo  32.19                 
                     
35  Lotta Vedenjuoksu  2003      33.45        33.45   
  Rovaniemen Uimaseura  33.84                 
                     
36  Edit Kull  2003      33.47        33.47   
  Cetus Espoo  33.16                 
                     
37  Liisa Penttinen  2003      34.08        34.08   
  Nummelan Kisaajat  33.46                 
                     
38  Kia Kivelä  2003      34.16        34.16   
  Nummelan Kisaajat  35.08                 
                     
39  Sanni Hakkarainen  2003      34.94        34.94   
  Nummelan Kisaajat  35.17                 
                     
40  Helle Peill  2003      36.39        36.39   
  Cetus Espoo  35.22                 
                     
41  Maria Pesso  2002      36.88        36.88   
  Simmis Grani  35.41                 
                     
 
Laji 16, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Fanny Grönvall  2000      13.08        27.02   
  Uinti Tampere  26.30                 
                     
Ronja Riihinen  2000      13.20        27.13   
  Cetus Espoo  26.52                 
                     
Emilia Eloranta  1997      13.18        27.16   
  Cetus Espoo  26.88                 
                     
Emmi Saarela  2001      13.32        27.20   
  Järvenpään Uintiklubi  27.26                 
                     
Emilia Flyckt  2001      13.26        27.28   
  Cetus Espoo  26.93                 
                     
Alissa Eloranta  1999      13.34        27.37   
  Cetus Espoo  27.08                 
                     
Nea Rinne  1995      13.50        27.48   
  Cetus Espoo  26.48                 
                     
Mila Manner  2001      13.48        27.62   
  Uinti Tampere  27.36                 
                     
Nea Virta  1996      13.61        27.72   
  Uinti Tampere  26.76                 
                     
10  Roosa Mäkinen  1999      13.64        27.79   
  Uinti Tampere  27.18                 
                     
11  Vilma Iisalo  2001      13.46        27.80   
  Raision Urheilijat  27.30                 
                     
12  Iida-maria Rantanen  1998      13.79        28.22   
  Uinti Tampere  27.85                 
                     
13  Heini Hammar  1999      13.86        28.32   
  Uinti Tampere  27.70                 
                     
14  Aino Jussila  2000      13.76        28.43   
  Uinti Tampere  27.78                 
                     
14  Veronica Wahlstedt  2000      13.83        28.43   
  Cetus Espoo  28.48                 
                     
16  Noora Angelva  1999      13.84        28.45   
  Cetus Espoo  27.52                 
                     
17  Jonna Jauhiainen  2000      14.56        29.36   
  Cetus Espoo  28.71                 
                     
18  Anna Rantanen  2001      14.46        29.49   
  Uinti Tampere  29.23                 
                     
19  Lotta Linnea Partanen  2001      14.37        29.62   
  Nummelan Kisaajat  29.04                 
                     
19  Roosa-maria Tempakka  2000      14.57        29.62   
  Simmis Grani  29.02                 
                     
21  Sara Taskinen  2000      14.55        29.91   
  Simmis Wanda  29.11                 
                     
22  Milla-marita Anttila  2000      14.83        30.85   
  Uimaseura Aquila  30.00                 
                     
23  Sini Hirvonen  2001      15.28        31.00   
  Cetus Espoo  29.93                 
                     
24  Wilma Walther  2001      15.44        31.35   
  HTU Stadi  30.65                 
                     
25  Annika Tietz  2001      31.60        31.60   
  HTU Stadi  31.03                 
                     
26  Myra Bengts  2000      32.46        32.46   
  Cetus Espoo  31.18                 
                     
27  Riikka Yli-Jama  2000      32.66        32.66   
  Salon Uimarit  31.41                 
                     
28  Erja Tiljander  2000      35.01        35.01   
  Uinti Hyvinkää  33.71                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:47 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  16:58   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Roni Kallström  2001      30.87  1:04.07  1:36.38    2:06.01   
  Cetus Espoo  2:05.59                 
                     
Elias Kukkonen  2002      31.15  1:05.56  1:40.37    2:14.51   
  ORCA Helsinki  2:16.79                 
                     
Oscar Skjäl  2002      32.23  1:06.80  1:41.06    2:14.79   
  Cetus Espoo  2:17.75                 
                     
Oskari Aalto  2002      32.57  1:07.48  1:43.04    2:18.71   
  Cetus Espoo  2:25.66                 
                     
Isak Gramén  2001      32.00  1:07.16  1:43.11    2:19.28   
  Cetus Espoo  2:17.12                 
                     
Leo Roine  2001      32.40  1:08.76  1:47.24    2:25.19   
  Uinti Tampere  2:27.17                 
                     
Daniel Rinne  2002      34.10  1:11.26  1:49.04    2:26.27   
  Cetus Espoo  2:33.88                 
                     
Mihail Khanoukaev  2002      34.30  1:11.91  1:50.19    2:27.51   
  Cetus Espoo                   
                     
Herman Widbom  2001      33.20  1:10.64  1:49.83    2:28.47   
  Cetus Espoo  2:24.75                 
                     
10  Tuomas Tolppala  2002      46.63  1:39.85  2:29.80    3:33.30   
  ORCA Helsinki  3:36.53                 
                     
 
Laji 17, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Sergey Kuznetsov  2000      29.13  1:01.46  1:32.87    2:03.85   
  Cetus Espoo                   
                     
Valtteri Eloranta  1992      30.42  1:04.33  1:39.58    2:14.64   
  Cetus Espoo                   
                     
Aaro Tähtivuori  1998      32.68  1:07.22  1:42.03    2:16.38   
  Helsingfors Simsällskap                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  16:58 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:07   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Peppi Siirtola  2002      35.34  1:14.43  1:53.23    2:31.53   
  Cetus Espoo  2:27.78                 
                     
Verna Rostedt  2002      35.92  1:14.74  1:53.18    2:31.85   
  Cetus Espoo  2:38.01                 
                     
Mirka Mettinen  2002      35.98  1:14.85  1:54.17    2:32.84   
  Cetus Espoo  2:33.84                 
                     
Juulia Käräjämies  2003      36.30  1:15.99  1:55.39    2:33.88   
  Nummelan Kisaajat  2:34.22                 
                     
Lotta Lehtoila  2003      36.24  1:16.22  1:57.21    2:36.97   
  ORCA Helsinki  2:36.45                 
                     
Róza Nagy  2003      37.85  1:17.70  1:57.92    2:37.54   
  Cetus Espoo  2:45.50                 
                     
Pilvi Pietikäinen  2002      36.93  1:17.28  1:59.10    2:38.65   
  Cetus Espoo  2:40.09                 
                     
Anni Savolainen  2002      38.33  1:19.45  2:00.50    2:40.36   
  Cetus Espoo  2:43.55                 
                     
Julia Peltola  2003      38.26  1:19.35  2:01.22    2:42.00   
  Cetus Espoo  2:49.71                 
                     
10  Milla-lotta Tapanainen  2003      40.55  1:21.08  2:01.96    2:42.42   
  Cetus Espoo  2:47.19                 
                     
11  Venla Pesu  2002      37.71  1:18.96  2:02.52    2:44.65   
  Uinti Tampere  2:44.74                 
                     
12  Martina Uusitalo  2003      39.24  1:21.07  2:04.33    2:46.65   
  Cetus Espoo  2:51.60                 
                     
13  Essi Salokorpi  2003      39.47  1:21.98  2:05.67    2:47.60   
  Cetus Espoo  2:47.31                 
                     
14  Sofia Långström  2003      40.59  1:23.35  2:06.44    2:48.89   
  Cetus Espoo  2:43.34                 
                     
Aino Villanen  2003              DSQ   
  Salon Uimarit  2:51.75                 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 18, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 16 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Ida Slöör  2001      34.68  1:11.77  1:48.94    2:24.90   
  Cetus Espoo  2:21.16                 
                     
Saara Vesa  1999      35.12  1:13.18  1:52.29    2:31.76   
  ORCA Helsinki  2:31.86                 
                     
Ksenia Egorova  2000      35.37  1:14.22  1:53.98    2:32.63   
  ORCA Helsinki                   
                     
Nelli Ohvo  2001      36.88  1:15.87  1:55.16    2:33.36   
  Cetus Espoo  2:32.45                 
                     
Cia Wacklin  2001      37.94  1:18.27  1:58.66    2:38.96   
  Cetus Espoo  2:36.63                 
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:07 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:12   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Griuntal Semen  2002      11.79        25.44   
  Dolphin Club St. Petersburg  24.85                 
                     
Jere Ruuhonen  2001      12.18        26.56   
  Cetus Espoo  26.43                 
                     
Tatu Hörkkö  2001      12.64        27.49   
  Uinti Tampere  26.58                 
                     
Eemil Kylmä  2001      12.69        27.62   
  Cetus Espoo  26.89                 
                     
Atte Alila  2001      12.81        27.70   
  Uimaseura Aquila  26.93                 
                     
Leo Mikkonen  2002      13.04        28.09   
  Cetus Espoo  29.01                 
                     
Eemeli Leinonen  2002      13.14        28.12   
  Uinti Tampere  27.14                 
                     
Elias Filippovits  2002      13.18        28.42   
  ORCA Helsinki  27.83                 
                     
Verneri Viisanen  2002      13.34        28.99   
  Cetus Espoo  30.66                 
                     
10  Ali Gardberg  2001      13.65        29.64   
  Simmis Wanda  29.52                 
                     
11  Juho Laukkanen  2001      13.40        29.68   
  Simmis Wanda  30.08                 
                     
12  Elias Jääskeläinen  2002      13.74        30.64   
  Cetus Espoo  29.57                 
                     
13  Ville Lauslahti  2001      14.38        31.00   
  Cetus Espoo  30.69                 
                     
14  Victor Vardeka  2001      14.45        31.35   
  ORCA Helsinki  30.26                 
                     
15  Muhammed Tantula  2002      15.07        32.92   
  Simmis Grani  32.46                 
                     
16  Mio Munsterhjelm  2002      15.79        34.49   
  Simmis Grani  35.09                 
                     
Otto Sormunen  2002              DSQ   
  Cetus Espoo  32.27                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
Sampo Peltola  2002              DSQ   
  Järvenpään Uintiklubi  30.95                 
  SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 19, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Riku Pöytäkivi  1993      10.78        23.16   
  Helsingfors Simsällskap  22.64                 
                     
Sergey Kuznetsov  2000      10.88        24.06   
  Cetus Espoo  23.47                 
                     
Sami Pakarinen  1992      11.85        25.51   
  Simmis Wanda  27.82                 
                     
Eemil Varho  1997      11.79        25.63   
  Rauman Uimaseura  24.10                 
                     
Samuli Jeskanen  1996      12.05        26.06   
  Cetus Espoo                   
                     
Joona Ruuskanen  2000      12.04        26.48   
  Cetus Espoo  26.64                 
                     
Martti Tervanen  2000      12.75        27.36   
  Järvenpään Uintiklubi  26.64                 
                     
Anssi Hätälä  1994      12.48        27.38   
  Oulun Uinti 1906  26.91                 
                     
Veeti Laine  2000      12.89        28.02   
  Cetus Espoo  26.84                 
                     
10  Georgy Babenov  2000      13.03        28.44   
  ORCA Helsinki  27.82                 
                     
11  Artturi Kaarlenkaski  1997      13.17        28.65   
  Uinti Tampere  27.99                 
                     
12  Verneri Kaarlenkaski  1999      13.47        29.07   
  Uinti Tampere                   
                     
13  Miska Kurvinen  1999      13.66        29.22   
  Uimaseura Aquila  29.01                 
                     
14  Juha Jernvall  2000      13.99        30.77   
  Uimaseura Aquila  30.59                 
                     
Arttu Heikkinen  2000              DSQ   
  Uinti Tampere  26.73                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:12 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Speedo Cup    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Espoo    Tulostusaika  17:18   
  Järjestäjä  Cetus Espoo         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 20, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 15 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  25m        Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Siri Auvinen  2002      13.39        28.53   
  Cetus Espoo  27.41                 
                     
Laura Kellberg  2003      14.21        30.47   
  Cetus Espoo  29.74                 
                     
Helmi Tossavainen  2002      13.94        30.82   
  Cetus Espoo  30.45                 
                     
Vera Vartiainen  2002      14.15        30.90   
  Järvenpään Uintiklubi  30.94                 
                     
Jonna Vasara  2002      14.39        31.35   
  Cetus Espoo  29.93                 
                     
Helmi Heinonen  2002      14.75        31.53   
  Raision Urheilijat  31.50                 
                     
Enni Lahtinen  2002      15.07        32.28   
  Uinti Tampere  31.88                 
                     
Emma Johansson  2003      15.03        32.55   
  Cetus Espoo  32.62                 
                     
Kaarin Rapinoja  2003      15.29        32.97   
  Cetus Espoo  32.86                 
                     
10  Ella Haravuori  2002      15.28        33.17   
  Järvenpään Uintiklubi  33.32                 
                     
11  Saana Yritys  2003      14.97        33.21   
  Uinti Hyvinkää  32.43                 
                     
12  Taiga Yritys  2003      15.55        33.39   
  Uinti Hyvinkää  31.84                 
                     
13  Nella Korpela  2002      15.48        33.46   
  Cetus Espoo  32.84                 
                     
14  Cindy Palm  2003      15.22