2020-11-25   23:31:17
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 21/10 Klockan 16.00 (Insim kl. 15.00)

Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017-2018 Karlskoga    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:50   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Karlskogahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Nylén  2000  Karlskoga Simförening    30.76  1:09.50  1:48.13    2:21.48   
Vilmer Jansson  2000  Hallsberg Kumla Simklubb    29.72  1:11.53  1:53.36    2:26.12   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    32.04  1:12.75  1:56.05    2:29.87   
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    35.69  1:24.32  2:04.26    2:41.21   
Axel Rönnquist  2001  Karlstads Simsällskap    35.57  1:18.67  2:04.36    2:41.32   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Karlskogahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    31.31  1:04.91  1:47.37    2:19.67   
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    31.29  1:08.61  1:52.02    2:27.56   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    31.94  1:13.54  1:56.93    2:33.75   
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    37.16  1:18.86  2:02.40    2:39.45   
Hannes Börjel  2002  Örebro Simallians    30.66  1:08.79  2:02.88    2:41.61   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    35.58  1:18.00  2:06.24    2:42.59   
William Forsström  2002  Örebro Simallians    35.69  1:19.38  2:08.57    2:47.97   
Gabriel Hökemyr  2002  Karlskoga Simförening    39.15  1:23.44  2:12.33    2:51.54   
Anders Malmberg  2002  Katrineholms Simsällskap    37.27  1:25.49  2:15.14    2:55.03   
10  Johannes Eriksson  2002  Eskilstuna Simklubb    44.11  1:36.95  2:35.68    3:24.30   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Karlskogahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kevin Grahn  2003  Katrineholms Simsällskap    32.05  1:10.11  1:56.11    2:28.71   
Philip Löfbom  2003  Karlskoga Simförening    32.33  1:09.89  1:55.50    2:29.73   
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    34.38  1:17.85  2:04.80    2:42.38   
Oscar Björstam  2003  Karlskoga Simförening    33.37  1:15.44  2:04.07    2:43.02   
Oskar Högqvist  2003  Karlskoga Simförening    36.71  1:21.41  2:09.20    2:47.72   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    39.49  1:23.99  2:16.34    2:55.17   
Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    36.13  1:20.10  2:12.28    2:55.18   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Karlskogahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olle Pettersson  2004  Katrineholms Simsällskap    35.83  1:18.55  2:04.59    2:39.68   
Fredrik Karlsson  2004  Eskilstuna Simklubb    35.64  1:18.62  2:06.28    2:42.91   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    38.88  1:23.87  2:13.46    2:50.44   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    39.08  1:26.73  2:15.44    2:55.74   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    43.40  1:27.79  2:22.84    3:00.30   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap    43.53  1:31.39  2:20.73    3:00.89   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    42.39  1:28.43  2:20.57    3:01.04   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    40.02  1:29.36  2:21.47    3:01.44   
Lucas Wendborg  2004  Nyköpings Simsällskap    42.42  1:31.88  2:28.19    3:09.41   
Henrik Tran  2004  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Karlskogahem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    38.61  1:23.74  2:17.24    2:56.55   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    49.38  1:38.16  2:34.06    3:12.62   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:50 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner