2020-10-19   23:26:43
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Karlskoga

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag den 21/10 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30)

Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017-2018 Karlskoga    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  13:01   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    1:07.08  2:20.28  3:33.09  4:45.45  9:31.27   
          5:58.33  7:09.82  8:21.47       
Elias Paulson  2000  Eskilstuna Simklubb    1:17.34  2:43.09  4:07.69  5:30.04  10:56.85   
          6:48.43  8:10.42  9:33.48       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap    1:05.73  2:16.40  3:27.41  4:39.02  9:15.40   
          5:49.42  7:00.08  8:09.16       
Oscar Wilhelmsson  2002  Örebro Simallians    1:05.43  2:16.43  3:27.00  4:38.45  9:20.07   
          5:49.11  6:59.96  8:10.18       
Anton Svennberg  2002  Örebro Simallians    1:19.23  2:44.81  4:11.53  5:37.98  11:20.00   
          7:04.19  8:30.91  9:58.16       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap    1:18.65  2:41.51  4:05.41  5:27.07  10:40.73   
          6:48.10  8:08.40  9:27.06       
Axel Thorsén  2003  Eskilstuna Simklubb    1:15.92  2:36.91  3:59.81  5:23.57  11:01.95   
          6:48.22  8:14.23  9:39.98       
Edvin Brattberg  2003  Eskilstuna Simklubb    1:20.07  2:48.06  4:18.22  5:48.67  11:42.20   
          7:19.10  8:48.00  10:17.23       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Carl Roos  2004  Eskilstuna Simklubb    1:16.33  2:37.35  4:00.03  5:22.90  10:50.42   
          6:45.23  8:06.73  9:29.19       
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:17.07  2:42.24  4:08.06  5:33.72  11:11.37   
          7:00.03  8:26.25  9:51.56       
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    1:19.08  2:43.83  4:10.21  5:38.07  11:20.87   
          7:04.98  8:32.96  9:59.60       
Gustav Thorsén  2004  Eskilstuna Simklubb    1:25.23  3:02.58  4:41.61  6:22.01  12:50.63   
          8:04.90  9:46.01  11:24.74       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    1:13.78  2:34.53  3:54.27  5:14.42  10:34.14   
          6:34.71  7:55.73  9:17.60       
Maximilian Holm  2005  Eskilstuna Simklubb    1:19.50  2:44.93  4:12.92  5:40.75  11:25.95   
          7:09.47  8:37.46  10:05.29       
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    1:25.38  2:55.73  4:27.60  5:58.27  11:59.56   
          7:29.88  9:00.81  10:31.78       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:01 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner