Results for UGP1 2017-2018, Karlskoga
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 1 2017-2018 Karlskoga | Utskriftsdatum | 22 oktober 2017 | |||
Tävlingsort | Karlskoga | Utskriftstid | 16:39 | |||
Arrangör | Karlskoga Simförening | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 oktober 2017 |
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
Sponsor: Netto |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.13 | 1:11.71 | |||||
2 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.23 | 1:13.82 | |||||
3 | Julia Isacsson | 2001 | Örebro Simallians | 37.62 | 1:16.62 | |||||
4 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.88 | 1:18.41 | |||||
5 | Emilia Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.98 | 1:18.68 | |||||
6 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 39.43 | 1:23.87 | |||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Sponsor: Netto |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.26 | 1:13.09 | |||||
2 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.85 | 1:17.42 | |||||
3 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 37.60 | 1:17.71 | |||||
4 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 39.16 | 1:20.74 | |||||
5 | Elsa Bylin | 2002 | Örebro Simallians | 42.61 | 1:27.81 | |||||
6 | Maja Ehlin | 2002 | Köpings Simsällskap | 43.37 | 1:31.50 | |||||
- | Frida Lundström | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Sponsor: Netto |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stella Verner | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 36.32 | 1:14.57 | |||||
2 | Clara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.21 | 1:15.25 | |||||
3 | Alice Nordén | 2003 | Lindesbergs Simsällskap | 37.56 | 1:18.76 | |||||
4 | Felicia Maultasch | 2003 | Eskilstuna Simklubb | 39.96 | 1:22.36 | |||||
5 | Filippa Sjöholm Sundström | 2003 | Örebro Simallians | 40.92 | 1:23.81 | |||||
6 | Smilla Holgersson Eliasson | 2003 | Örebro Simallians | 42.59 | 1:26.15 | |||||
7 | Emelie Höök | 2003 | Filipstads Simklubb | 43.72 | 1:30.55 | |||||
- | Lydia Brättorp | 2003 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
Sponsor: Netto |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 35.10 | 1:11.67 | |||||
2 | Elise Tegin | 2004 | Lindesbergs Simsällskap | 37.39 | 1:16.87 | |||||
3 | Josefin Fundberg | 2004 | Eskilstuna Simklubb | 37.17 | 1:17.69 | |||||
4 | Wilma Pettersson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.51 | 1:19.49 | |||||
5 | Filippa Karlsson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 39.21 | 1:20.68 | |||||
6 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.41 | 1:20.94 | |||||
7 | Erica Segerström | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.79 | 1:21.61 | |||||
8 | Ella Hagelvik | 2004 | Örebro Simallians | 41.45 | 1:26.24 | |||||
9 | Linnéa Fredriksson | 2004 | Katrineholms Simsällskap | 42.54 | 1:28.33 | |||||
10 | Smilla Löthgren | 2004 | Karlskoga Simförening | 43.89 | 1:29.83 | |||||
11 | Tess Fransson | 2004 | Örebro Simallians | 50.19 | 1:42.20 | |||||
- | Filippa Landström | 2004 | Örebro Simallians | DNS | ||||||
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år |
Sponsor: Netto |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 37.72 | 1:16.04 | |||||
2 | My Larsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 37.97 | 1:18.61 | |||||
3 | Linnéa Bruce-Holm | 2005 | Säffle Simsällskap | 40.81 | 1:22.72 | |||||
4 | Tilde Halldan | 2005 | Säffle Simsällskap | 41.51 | 1:25.65 | |||||
5 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 41.96 | 1:26.08 | |||||
6 | Wilma Åberg | 2005 | Örebro Simallians | 43.33 | 1:28.07 | |||||
7 | Alice Johnson | 2005 | Karlstads Simsällskap | 42.63 | 1:28.93 | |||||
8 | Emilia Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 44.35 | 1:29.03 | |||||
9 | Amanda Orban | 2005 | Säffle Simsällskap | 43.74 | 1:29.83 | |||||
10 | Alma Mühr | 2005 | Örebro Simallians | 43.55 | 1:30.92 | |||||
11 | Ella Sjöbom | 2005 | Grums Simsällskap | 43.28 | 1:31.71 | |||||
12 | Frida Karlsson | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 43.86 | 1:33.09 | |||||
13 | Runa Eriksson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 47.46 | 1:37.39 | |||||
14 | Moa Widing | 2005 | Eskilstuna Simklubb | 49.87 | 1:38.35 | |||||
15 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 49.76 | 1:41.77 | |||||
16 | Sofie Leander | 2005 | Säffle Simsällskap | 50.85 | 1:44.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.26.00 | Utskriftsdatum | 22 oktober 2017 |
Licensierad till: Wermlands Simförbund | Utskriftstid | 16:39 |