2020-01-27   08:03:18
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vestkyst Cup 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vestkyst Cup 2017    Udskriftsdato  10 november 2017   
  Stævne by  Esbjerg    Udskriftstidspunkt  18:12   
  Arrangør  Esbjerg Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  10 november 2017         
 
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 0-2002 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Frederikke Skau Hansen  2002    495  33.05  1:14.02  2:00.40    2:34.01   
  DeltaSwim  2:36.79                 
                     
Josefine Bladt Wichmann  2000    488  33.64  1:12.30  1:57.33    2:34.71   
  Agfs Svømmeafdeling  2:32.77                 
                     
Mille C. Berg  2001    436  35.95  1:15.32  2:01.95    2:40.60   
  Horsens Svømmeklub  2:46.29                 
                     
Nicoline Kristiansen  2002    417  36.42  1:17.60  2:06.21    2:43.10   
  Agfs Svømmeafdeling  2:39.88                 
                     
Mie L. Bendtsen  2002    402  37.41  1:17.82  2:08.47    2:45.04   
  DeltaSwim  2:49.88                 
                     
Julie Fink  2001    401  37.36  1:17.11  2:07.04    2:45.18   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:46.13                 
                     
Caroline Nymann Sørensen  2002    360  34.63  1:20.00  2:11.95    2:51.26   
  Horsens Svømmeklub  2:55.30                 
                     
Amalie Averhoff Møbes  2002    342  35.48  1:23.78  2:10.82    2:54.10   
  Haderslev Svømme Klub  3:10.52                 
                     
SIF Rubæk  2001    314  41.33  1:27.20  2:18.18    2:59.21   
  DeltaSwim  2:57.28                 
                     
10  Emma Jeppesen Krøyer  2001    299  41.13  1:28.12  2:20.52    3:02.12   
  Skanderborg Svømmeklub  3:02.62                 
                     
Nadia Nørskov Vogt  2000              DNS   
  Esbjerg Svømmeklub  2:44.93                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2003-2004 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Mia Borgensgaard  2003    564  31.84  1:08.63  1:52.48    2:27.45   
  Agfs Svømmeafdeling  2:26.25                 
                     
Nele Schulze  2004    508  33.40  1:11.69  1:56.69    2:32.67   
  Haderslev Svømme Klub  2:35.65                 
                     
Naya Høgholt Sejr  2003    442  36.20  1:15.57  2:02.90    2:39.91   
  Agfs Svømmeafdeling  2:38.60                 
                     
Kathrine Weide  2004    437  35.14  1:14.26  2:03.16    2:40.47   
  Esbjerg Svømmeklub  2:40.44                 
                     
Marlene Reitan  2003    424  35.41  1:15.36  2:06.48    2:42.15   
  Agfs Svømmeafdeling  2:53.15                 
                     
Katrine Bech Poulsen  2004    416  35.40  1:18.46  2:06.72    2:43.14   
  Esbjerg Svømmeklub  2:43.80                 
                     
Alberte Hedevang Petersen  2003    395  38.94  1:18.57  2:08.21    2:46.07   
  Haderslev Svømme Klub  2:45.57                 
                     
Kathrine Bech Nielsen  2004    394  37.26  1:16.48  2:07.03    2:46.18   
  Odder Svømmeklub  2:46.78                 
                     
Karoline Kristensen  2004    394  34.93  1:18.13  2:08.58    2:46.21   
  DeltaSwim  2:47.45                 
                     
10  Anna Bjerrum Møller  2004    382  34.64  1:15.32  2:09.12    2:47.93   
  Esbjerg Svømmeklub  2:50.98                 
                     
11  Feline Flytkjær Broersma  2004    375  34.54  1:19.89  2:12.03    2:48.88   
  Horsens Svømmeklub  2:50.39                 
                     
12  Stinne Holst Gregersen  2003    360  37.26  1:19.81  2:11.65    2:51.19   
  Horsens Svømmeklub  2:53.18                 
                     
13  Caroline Madsen  2004    358  36.03  1:18.84  2:11.36    2:51.49   
  Horsens Svømmeklub  2:59.51                 
                     
14  Clara Matilde Carstensen  2004    351  36.97  1:22.48  2:16.53    2:52.70   
  Horsens Svømmeklub  2:57.79                 
                     
15  Sara Farag  2003    347  37.14  1:21.30  2:14.71    2:53.26   
  Svømmeklubben Sønderborg  2:59.20                 
                     
16  Pernille Thastrup Hansen  2003    346  37.65  1:20.22  2:14.84    2:53.43   
  Haderslev Svømme Klub  3:15.90                 
                     
17  Sofie S. Aaby Nielsen  2003    344  39.52  1:22.50  2:14.10    2:53.75   
  Skanderborg Svømmeklub  3:02.04                 
                     
18  Stine Bendixen Nissen  2004    324  37.96  1:24.84  2:18.46    2:57.36   
  Skanderborg Svømmeklub  3:07.71                 
                     
19  Mira Emilie Schmidt  2003    323  38.01  1:23.71  2:15.83    2:57.53   
  Haderslev Svømme Klub  3:02.92                 
                     
20  Julie Hoffmann  2003    318  38.01  1:20.36  2:18.39    2:58.37   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
21  Camilla Falck  2003    289  40.65  1:31.34  2:20.77    3:04.28   
  Horsens Svømmeklub  3:07.89                 
                     
22  Louise Brendholdt Winkel  2004    281  40.53  1:28.84  2:23.21    3:05.90   
  Holstebro Svømme Club  3:06.28                 
                     
23  Emilie Stubben  2003    275  42.57  1:28.66  2:23.40    3:07.20   
  Haderslev Svømme Klub  3:29.46                 
                     
24  Ida Kristensen  2004    275  39.73  1:28.08  2:24.92    3:07.37   
  Thisted Svømmeklub  3:11.14                 
                     
25  Mathilde Jensen  2003    245  43.86  1:32.25  2:29.54    3:14.60   
  DeltaSwim  3:21.46                 
                     
26  Emma Oleander  2004    243  43.86  1:32.47  2:34.53    3:15.03   
  Horsens Svømmeklub  3:17.70                 
                     
27  Katrine Nørfjand  2004    220  45.99  1:40.43  2:40.08    3:21.69   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
28  Andrea Sønderby  2004    208  45.42  1:38.29  2:42.14    3:25.46   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
29  Katrine Skyt Nielsen  2003    204  46.03  1:37.05  2:41.32    3:26.88   
  Odder Svømmeklub  3:26.55                 
                     
30  Frederikke Schlaikjær  2004    184  50.51  1:41.88  2:47.80    3:33.93   
  DeltaSwim                   
                     
Amalie Antonsen  2003              DNS   
  Horsens Svømmeklub  3:03.18                 
                     
Sille Busk Pedersen  2003              DNS   
  Holstebro Svømme Club  3:00.70                 
                     
Emilie Kristiansen  2003              DSQ  2 armt på mave 75 m 
  Holstebro Svømme Club  2:57.55                 
                     
Sarah Carugati  2004              DSQ  Ej 2 hænder 150m 
  Agfs Svømmeafdeling  2:34.79                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Malou Sejr  2005    424  35.64  1:16.87  2:04.87    2:42.19   
  Agfs Svømmeafdeling  2:45.03                 
                     
Amanda Busk Olesen  2005    374  38.42  1:20.66  2:09.14    2:49.05   
  Esbjerg Svømmeklub  2:54.98                 
                     
Clara Kapke  2006    364  38.34  1:21.59  2:12.05    2:50.54   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:05.04                 
                     
Sofie Bjerre  2005    352  36.55  1:19.35  2:13.80    2:52.57   
  Holstebro Svømme Club  2:58.34                 
                     
Mille Broholm Brixen  2005    347  36.32  1:20.14  2:14.55    2:53.26   
  Holstebro Svømme Club  2:58.77                 
                     
Maja Stamholt  2005    304  41.45  1:27.72  2:20.18    3:01.14   
  Haderslev Svømme Klub  2:54.48                 
                     
Maja Fjordside Jensen  2005    304  44.83  1:30.39  2:20.04    3:01.18   
  Holstebro Svømme Club  3:00.61                 
                     
Laura G. Nedergaard  2005    286  41.00  1:26.77  2:24.03    3:04.91   
  Odder Svømmeklub  3:04.14                 
                     
Cecilie Jinshun Leth Bay  2005    283  40.72  1:27.12  2:22.06    3:05.44   
  Holstebro Svømme Club  3:12.45                 
                     
10  Signe Kristensen  2006    268  41.67  1:28.01  2:26.76    3:08.99   
  Horsens Svømmeklub  3:19.21                 
                     
11  Anna Bach  2006    258  44.30  1:31.84  2:27.62    3:11.22   
  Holstebro Svømme Club  3:17.56                 
                     
12  Mille Dahl Lindholm  2006    255  43.63  1:33.14  2:28.33    3:12.14   
  Holstebro Svømme Club  3:35.15                 
                     
13  Louisa Christensen  2005    248  43.40  1:32.43  2:29.69    3:13.84   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:17.02                 
                     
14  Mathilde Hedekær Mischorr  2005    246  44.12  1:31.72  2:31.97    3:14.27   
  Esbjerg Svømmeklub  3:23.77                 
                     
15  Xenia Juhl Leiszner  2005    244  40.21  1:31.34  3:14.90    3:14.90   
  Horsens Svømmeklub  3:18.58                 
                     
16  Karoline Andersen Krabbe  2005    240  46.59  1:37.67  2:28.44    3:16.04   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
17  Mathilde Linnet Nørgaard  2005    210  46.37  1:35.49  2:41.73    3:24.89   
  DeltaSwim                   
                     
18  Amalie Marie Wienberg  2005    209  43.15  1:34.02  2:32.55    3:25.19   
  Horsens Svømmeklub  3:41.44                 
                     
19  Nora Louise Rebouh  2006    189  47.56  1:38.09  2:46.80    3:32.10   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
20  Amalie Lind Pedersen  2005    179  49.57  1:39.05  2:49.54    3:35.91   
  Holstebro Svømme Club  3:38.98                 
                     
21  Anna Emilie Damgaard  2006    106  58.78  2:05.23  3:15.66    4:16.82   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Laura Løh  2005              DSQ  1 hån v afslut bryst 
  Holstebro Svømme Club  3:19.54                 
                     
 
Løb 1, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2017 
Sponsor: Lægerne Havborgvej 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Kalina Gamisheva  2008    222  45.56  1:35.43  2:33.31    3:21.13   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Andrea Berg Nielsen  2007    185  51.01  1:43.93  2:44.57    3:33.83   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Sofie Skibelund  2007    155  50.54  1:45.34  2:52.02    3:46.82   
  Svømmeklubben Sønderborg  3:47.07                 
                     
Emilie Petz Nielsen  2007    120  1:01.10  2:04.48  3:11.12    4:06.45   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
Signe Jensen  2007              DSQ  svøm med powerband 
  Svømmeklubben Sønderborg  4:00.59                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 november 2017 
Licens til Esbjerg Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  18:12 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark