2020-05-31   19:40:40
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10:00

Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne Børn 2017    Udskriftsdato  28 oktober 2017   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  14:04   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2008-2008 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Marie Frederiksen  2008              1:29.56   
  Herlev Svømning  1:40.64                 
                     
Lucca Frydendahl  2008              1:32.59   
  Slangerup Svømmeklub  1:43.34                 
                     
Alma Geneser  2008              1:47.29   
  Sigma Swim Allerød  1:51.27                 
                     
Karla Rekling  2008              1:49.94   
  Sigma Swim Birkerød  1:47.02                 
                     
Kornelia Eg  2008              1:50.17   
  Slangerup Svømmeklub  2:00.02                 
                     
Caroline Liechti  2008              1:59.61   
  Sigma Swim Birkerød  1:55.11                 
                     
 
Løb 3, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2007 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Ida Villemoes Poulsen  2007              1:28.95  MD1 
  Gladsaxe Svømmeklub  1:32.98                 
                     
Erica Veggerby Grønlund  2007              1:28.95  MD2 
  Svømmeklubben Triton Ballerup  1:32.46                 
                     
Sofie Emilie Lange  2007              1:31.79   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:37.61                 
                     
Tilde Rytz Jørgensen  2007              1:34.17   
  Frederikssund Svømmeklub  1:35.04                 
                     
Julie Hovmand  2007              1:36.14   
  Sigma Swim Birkerød  1:36.65                 
                     
Victoria Haslund Mourier  2007              1:36.47   
  Hørsholm Svømmeforening  1:38.32                 
                     
Silje Nygaard Engedal  2007              1:37.83   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:40.69                 
                     
Lise H. V. Waarst  2007              1:39.34   
  Gladsaxe Svømmeklub  1:39.27                 
                     
Røskva Rosenbohm  2007              1:40.75   
  Sigma Swim Birkerød  1:42.83                 
                     
10  Mathilde Kristensen  2007              1:40.94   
  Søllerød Svømmeklub  1:47.57                 
                     
11  Helene Heegaard  2007              1:41.48   
  Søllerød Svømmeklub  1:48.43                 
                     
12  Line Appel  2007              1:41.84   
  Frederikssund Svømmeklub  1:43.91                 
                     
13  Christine Dalsgaard  2007              1:42.02   
  Sigma Swim Birkerød  1:44.37                 
                     
14  Silvia Martinsen  2007              1:42.40   
  Helsingør Svømmeklub  1:46.02                 
                     
15  Lærke Victoria Jørgensen  2007              1:42.78   
  Slangerup Svømmeklub  1:57.38                 
                     
16  Camille Hedvig Miolane  2007              1:43.10   
  JGI Svømning  1:51.10                 
                     
17  Vivian Bahador Snitker  2007              1:43.18   
  Sigma Swim Birkerød  1:48.06                 
                     
18  Molly Borchorst  2007              1:43.45   
  Søllerød Svømmeklub  1:43.42                 
                     
19  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007              1:44.81   
  Helsingør Svømmeklub  1:47.32                 
                     
20  Silje Sørensen  2007              1:45.90   
  Roskilde Svømning  1:47.53                 
                     
21  Natasja Boesgaard  2007              1:46.93   
  Frederiksværk Svømmeklub  1:42.38                 
                     
22  Caroline Tarp  2007              1:48.25   
  Helsingør Svømmeklub  1:50.55                 
                     
23  Alberte Lysdahl  2007              1:52.69   
  Hørsholm Svømmeforening  1:46.86                 
                     
24  Caroline Victoria Reedtz  2007              1:53.80   
  Gentofte Svømme Klub  2:02.67                 
                     
25  Patricia Christensen  2007              1:56.30   
  Frederiksværk Svømmeklub  2:05.09                 
                     
26  Melanie Arentoft Petersen  2007              2:03.57   
  Slangerup Svømmeklub  2:23.80                 
                     
Viktoria Larsen  2007              DNS   
  Slangerup Svømmeklub  1:58.70                 
                     
Caroline Haugland  2007              DSQ  Mave eft. 50 m 
  Helsingør Svømmeklub  1:43.64                 
                     
K-Lee Hansen  2007              DSQ  Svøm mave 75 m 
  JGI Svømning  1:39.69                 
                     
Sofie Wettendorff Hasling  2007              DSQ  Tyvstart 
  Frederiksværk Svømmeklub  1:48.96                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  28 oktober 2017 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  14:04 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark