2020-04-06   13:09:49
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionalt Stævne Børn Nord Sjælland

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag 10:00

Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel
Resultat Løb 1 (Finaler) - Officiel 
 
  Stævne navn  Regionalt Stævne Børn 2017    Udskriftsdato  29 oktober 2017   
  Stævne by  Gladsaxe    Udskriftstidspunkt  07:23   
  Arrangør  Region Nordsjælland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  28 oktober 2017         
 
 
Løb 1, 50m Frisvømning Damer, Finaler 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Karen Markussen  2007  Sigma Swim Allerød            35.73   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            35.82   
Lucca Frydendahl  2008  Slangerup Svømmeklub            35.86   
Ida Marie Frederiksen  2008  Herlev Svømning            36.02   
Lise H. V. Waarst  2007  Gladsaxe Svømmeklub            36.13   
Ulrikke Skjøth-Rasmussen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.17   
Silvia Martinsen  2007  Helsingør Svømmeklub            36.25   
Astrid Nørgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            36.42   
Naya Høi Greve  2007  Slangerup Svømmeklub            36.43   
10  Katrine Dresler Aleksic  2007  Herlev Svømning            36.46   
11  Røskva Rosenbohm  2007  Sigma Swim Birkerød            36.85   
12  Julie Hovmand  2007  Sigma Swim Birkerød            36.91   
13  Line L. Antvorskov  2007  Slangerup Svømmeklub            37.25   
14  Kristine Dupont  2007  Herlev Svømning            37.62   
15  Vivian Bahador Snitker  2007  Sigma Swim Birkerød            37.68   
16  Caroline Haugland  2007  Helsingør Svømmeklub            38.23   
17  Marie Moesgaard  2008  Sigma Swim Allerød            38.39   
18  K-Lee Hansen  2007  JGI Svømning            38.45   
19  Tilde Rytz Jørgensen  2007  Frederikssund Svømmeklub            38.46   
20  Isabella Christensen  2007  Sigma Swim Allerød            38.70   
21  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup            38.76   
22  Alberte Lysdahl  2007  Hørsholm Svømmeforening            38.79   
23  Ea Lund  2007  Helsingør Svømmeklub            38.82   
24  Maja Vejborg  2007  Gentofte Svømme Klub            39.07   
25  Anna Dicte Bøgeskov  2007  Gladsaxe Svømmeklub            39.42   
26  Augusta Blom  2008  Gladsaxe Svømmeklub            39.55   
27  Caroline Terney  2007  Søllerød Svømmeklub            39.61   
28  Marcela F. Kristensen  2007  Slangerup Svømmeklub            39.63   
28  Tess van der Laan  2008  Gentofte Svømme Klub            39.63   
30  Natasja Boesgaard  2007  Frederiksværk Svømmeklub            39.73   
31  Caroline Tarp  2007  Helsingør Svømmeklub            39.77   
32  Silje Sørensen  2007  Roskilde Svømning            39.93   
33  Linnea Funk Larsen  2007  Sigma Swim Allerød            40.09   
34  Katja Daniella Aggersbøl  2007  Slangerup Svømmeklub            40.38   
35  Annabella Nathansen  2007  Søllerød Svømmeklub            40.52   
36  Karla Rekling  2008  Sigma Swim Birkerød            40.69   
37  Caroline Victoria Reedtz  2007  Gentofte Svømme Klub            40.99   
38  Julie Sand Gottlieb  2007  Sigma Swim Allerød            41.16   
39  Sofie Leidecker  2008  Sigma Swim Birkerød            41.68   
40  Emilie Dommer  2007  Hørsholm Svømmeforening            41.94   
40  Mira Capito  2007  Slangerup Svømmeklub            41.94   
42  Oline Ludvigsen  2007  Gladsaxe Svømmeklub            42.27   
43  Silje Rasmussen  2008  Slangerup Svømmeklub            42.33   
44  Anna Bruun-Møller  2007  Hørsholm Svømmeforening            42.36   
45  Mille Frydenlund Hansen  2008  Slangerup Svømmeklub            42.72   
46  Sofie Wettendorff Hasling  2007  Frederiksværk Svømmeklub            42.83   
47  Kamilla Elisabeth Thorsen  2007  Helsingør Svømmeklub            42.96   
48  Edith Louise Vedel  2007  Gentofte Svømme Klub            43.71   
49  Petrea Asferg Larsson  2008  Gladsaxe Svømmeklub            43.98   
50  Simone Stenberg  2008  Sigma Swim Allerød            44.40   
51  Andrea Witt Qvist  2007  Sigma Swim Birkerød            44.59   
52  Iben Karlsmark  2007  Helsingør Svømmeklub            45.39   
53  Ellen Lunn  2008  Frederikssund Svømmeklub            45.93   
54  Alesha Azman  2008  Helsingør Svømmeklub            46.44   
55  Victoria Brammer Kærgaard  2008  Gladsaxe Svømmeklub            46.50   
56  Laura Raahauge  2008  Gentofte Svømme Klub            47.04   
57  Pauline Hansen  2008  Søllerød Svømmeklub            47.86   
58  Caroline Liechti  2008  Sigma Swim Birkerød            49.24   
59  Rosalind Walker  2008  Gentofte Svømme Klub            50.73   
60  Andrea Frederiksen  2008  Frederiksværk Svømmeklub            51.28   
61  Fiona Bergqvist  2008  Sigma Swim Birkerød            52.31   
62  Anne-Maj Framke  2008  Sigma Swim Allerød            52.76   
Roos Klep  2007  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Sophie Flamand  2007  Gentofte Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  29 oktober 2017 
Licens til Gladsaxe Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  07:23 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark