Tulokset Grand Prix Malmö
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Session 2 Saturday 27 January 2018 17.00
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times
Results Event 6 (Finals) - With Points and lap times |
|
|
Competition name |
Swedish Grand Prix 2018 |
|
Print Date |
27 January 2018 |
|
|
Competition place |
Malmö (SWE) |
|
Print Time |
19:28 |
|
|
Organizer |
SSF & Malmö KK |
|
|
|
|
|
Pool |
50m |
|
|
|
|
|
Competition date |
27 January 2018 |
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100m Butterfly Women, Finals |
WR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
ER: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
SR: Sarah Sjöström (1993) 55.48 2016-08-07 |
SJ: Sarah Sjöström (1993) 56.06 2009-07-27 |
|
|
Place |
Name |
Born |
Points |
FINA |
50m |
|
|
|
Finish |
Status |
|
Club |
EntryTime |
|
Code |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Sara Junevik |
2000 |
|
798 |
27.55 |
|
|
|
59.98 |
|
|
Falu Simsällskap |
58.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Caroline Erichsen |
1998 |
|
784 |
28.67 |
|
|
|
1:00.33 |
|
|
Sigma Swim Birkerød |
59.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Hanna Rosvall |
2000 |
|
739 |
28.83 |
|
|
|
1:01.53 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
59.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Andrea Ambra Pescio |
1998 |
|
681 |
29.96 |
|
|
|
1:03.23 |
|
|
De Akker Team |
1:03.36 |
|
ITA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Josefin Lindkvist |
1993 |
|
677 |
29.37 |
|
|
|
1:03.34 |
|
|
Väsby Simsällskap |
1:01.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Eriksson |
1999 |
|
675 |
29.83 |
|
|
|
1:03.41 |
|
|
Eskilstuna Simklubb |
1:02.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emilia Christiansen |
1999 |
|
638 |
30.03 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:03.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Carolina Jonsson |
2002 |
|
578 |
31.11 |
|
|
|
1:06.78 |
|
|
Södertälje Simsällskap |
1:03.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Ida Liljeqvist |
1999 |
|
664 |
29.15 |
|
|
|
1:03.75 |
|
|
Ängelholms Simsällskap |
1:03.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Luna Donde Feilberg |
2000 |
|
657 |
30.65 |
|
|
|
1:03.98 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:04.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Camilla Dufour |
1996 |
|
641 |
30.20 |
|
|
|
1:04.52 |
|
|
Sigma Swim Allerød |
1:02.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Ronja Vikström |
1996 |
|
638 |
30.03 |
|
|
|
1:04.63 |
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
1:03.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Marie Voigt Lauridsen |
1995 |
|
624 |
30.29 |
|
|
|
1:05.11 |
|
|
Hovedstadens Svømmeklub |
1:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Elisabeth Sabroe Ebbesen |
2002 |
|
613 |
29.87 |
|
|
|
1:05.49 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
1:04.89 |
|
DEN |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alicia Lundblad |
2001 |
|
588 |
31.10 |
|
|
|
1:06.41 |
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
1:04.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Julia Stenhård |
2000 |
|
578 |
30.42 |
|
|
|
1:06.77 |
|
|
Helsingborgs Simsällskap |
1:04.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Generated by WinGrodan 1.26.00 |
Print Date |
27 January 2018 |
Licensed to: Malmö Kappsimningsklubb |
Print Time |
19:28 |
|