Tulokset GSC medleykonkurrence 2017
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 26 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GSC Medleykonkurrence | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 | |||
Stævne by | Søborg | Udskriftstidspunkt | 13:00 | |||
Arrangør | GSC | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2017 |
Løb 26, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Oskar Luckow Larsen | 2004 | 450 | 1:08.76 | 1:08.76 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.70 | |||||||||
2 | William Ølshøj | 2004 | 399 | 1:11.57 | 1:11.57 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:15.02 | |||||||||
3 | Niels Krogh-Olsen | 2004 | 385 | 1:12.45 | 1:12.45 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:14.54 | |||||||||
4 | Alexander Vergereau | 2004 | 377 | 1:12.93 | 1:12.93 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:16.41 | |||||||||
5 | Valdemar Birn-Bringgaard | 2004 | 338 | 1:15.60 | 1:15.60 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:25.18 | |||||||||
6 | Carl Krabbe Heldgaard | 2004 | 322 | 1:16.87 | 1:16.87 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:28.07 | |||||||||
7 | Mads Liechti | 2004 | 264 | 1:22.11 | 1:22.11 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:25.74 | |||||||||
8 | Oskar Clausen | 2004 | 248 | 1:23.86 | 1:23.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.00 | |||||||||
9 | Jonathan Beck | 2004 | 247 | 1:23.91 | 1:23.91 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:27.41 | |||||||||
10 | William Leth | 2004 | 238 | 1:25.05 | 1:25.05 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:29.25 | |||||||||
11 | Silas Fessel | 2004 | 237 | 1:25.10 | 1:25.10 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:23.05 | |||||||||
12 | Mads Naver | 2004 | 230 | 1:26.01 | 1:26.01 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:48.80 | |||||||||
13 | Villads Arfelt | 2004 | 229 | 1:26.06 | 1:26.06 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:53.65 | |||||||||
14 | Oscar Boyer | 2004 | 213 | 1:28.16 | 1:28.16 | |||||
Sigma Swim Birkerød | 1:38.79 | |||||||||
15 | Mathias Bartholin Bruhn | 2004 | 204 | 1:29.41 | 1:29.41 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.05 | |||||||||
16 | Alexander Griffin | 2004 | 201 | 1:29.89 | 1:29.89 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:40.00 | |||||||||
17 | William Hoffmann Hyldig | 2004 | 181 | 1:33.13 | 1:33.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:30.78 | |||||||||
18 | Johannes Forsbæk | 2004 | 168 | 1:35.43 | 1:35.43 | |||||
SVØM Korsør | 1:39.48 | |||||||||
19 | Vilhelm Thieden Maarbjerg | 2004 | 151 | 1:38.86 | 1:38.86 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:35.66 | |||||||||
20 | Søren Wandall Ohlsen | 2004 | 151 | 1:38.88 | 1:38.88 | |||||
Gladsaxe Svømmeklub | 1:30.45 | |||||||||
21 | Frederik Stubbe Lundsby | 2004 | 142 | 1:40.92 | 1:40.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:45.00 | |||||||||
22 | Tobias Wiegaard Hansen | 2004 | 133 | 1:43.23 | 1:43.23 | |||||
SVØM Korsør | 1:50.69 | |||||||||
23 | Noah Vester Nielsen | 2004 | 120 | 1:46.60 | 1:46.60 | |||||
SVØM Korsør | 1:46.82 | |||||||||
24 | Victor Bornemann | 2004 | 76 | 2:04.27 | 2:04.27 | |||||
Sigma Swim Allerød | 1:57.29 | |||||||||
- | William Leander Agerskov | 2004 | DSQ | Crawlben v/75m | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 01 oktober 2017 |
Licens til Gladsaxe Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 13:00 |