Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider |
Stævne navn | Regionsmesterskab Midtjylland | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Holstebro | Udskriftstidspunkt | 07:10 | |||
Arrangør | Region Midtjylland | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 09 september 2017 |
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Magne Christian Hansen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 44.75 | ||||||
2 | Mads Jeppesen | 2006 | Herning Svømmeklub | 45.88 | ||||||
3 | Rasmus S Rasmussen | 2006 | Herning Svømmeklub | 46.86 | ||||||
4 | Lasse Klint Nielsen | 2006 | Struer Svømmeklub | 47.47 | ||||||
5 | Frederik Bak Mathiasen | 2006 | Struer Svømmeklub | 51.20 | ||||||
6 | Aksel K. Pedersen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 51.63 | ||||||
7 | Mathias Lyngsø | 2006 | Viborg Svømme Klub | 52.34 | ||||||
8 | Magnus Maigaard Christens | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 52.68 | ||||||
9 | Mathias Løth Andersen | 2007 | Horsens Svømmeklub | 52.71 | ||||||
10 | Oscar F. J. Dencker | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 56.19 | ||||||
11 | Asbjørn Aggerholm | 2006 | Viborg Svømme Klub | 57.99 | ||||||
12 | Karl B. Hansen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:00.23 | ||||||
13 | Jonas S. H. Frederiksen | 2006 | Agfs Svømmeafdeling | 1:04.56 | ||||||
- | Zilas Vilsen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Aske T Jensen | 2007 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | flyben i start | |||||
- | Frederik N Jensen | 2007 | Holstebro Svømme Club | DSQ | tyvstart | |||||
- | Hjalte Facius Bisballe | 2008 | Herning Svømmeklub | DSQ | 5fly spark arm t/hof | |||||
- | Tobias S Rasmussen | 2006 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Mads Drechsler | 2005 | Holstebro Svømme Club | 38.26 | ||||||
2 | Sigurd Wemmelund | 2005 | Herning Svømmeklub | 41.32 | ||||||
3 | Christian Thorhauge | 2005 | Swim Team Neptun | 42.33 | ||||||
4 | Mads Berthold Schultz | 2005 | Horsens Svømmeklub | 45.04 | ||||||
5 | Tobias Jakobsen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 45.58 | ||||||
6 | Søren Winther Hald | 2005 | Struer Svømmeklub | 46.10 | ||||||
7 | Emil Ulrich Sørensen | 2005 | Viborg Svømme Klub | 47.33 | ||||||
8 | Viktor Kold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 51.36 | ||||||
9 | Oliver Bennetsen | 2005 | Herning Svømmeklub | 54.42 | ||||||
- | Andreas V. Petersen | 2005 | Odder Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Adrian Mahon | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | DSQ | flere flyben i start | |||||
- | Nikolaj Preuthun Andersen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Søren Have | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 38.45 | ||||||
2 | Lukas Hedegaard | 2004 | Viborg Svømme Klub | 40.51 | ||||||
3 | Kasper Henriksen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 41.70 | ||||||
4 | Mathias H. Johannesen | 2004 | Horsens Svømmeklub | 44.51 | ||||||
5 | Nikolaj Pilgaard | 2004 | Holstebro Svømme Club | 45.36 | ||||||
6 | Christoffer E. Jacobsen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.06 | ||||||
7 | Frederik D. Liboriussen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 46.08 | ||||||
8 | Kasper Hansen | 2004 | Silkeborg Svømmeklub | 46.33 | ||||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Valdemar Wichmann | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 34.49 | ||||||
2 | Markus Toft | 2003 | Agfs Svømmeafdeling | 34.68 | ||||||
3 | Christian Johannesen | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.00 | ||||||
4 | Oliver Fenger | 2003 | Horsens Svømmeklub | 35.16 | ||||||
5 | Oliver Christensen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 35.19 | ||||||
6 | Mikkel Mølgaard | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 37.73 | ||||||
7 | Rasmus Remme Svendsen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 42.99 | ||||||
8 | Noah Lebæk Andersen | 2003 | Holstebro Svømme Club | 43.33 | ||||||
9 | Oskar Møller Olesen | 2003 | Struer Svømmeklub | 45.01 | ||||||
10 | Christian Radzewicz-Peder | 2003 | Horsens Svømmeklub | 47.93 | ||||||
- | Andreas Egemose Gregersen | 2003 | Horsens Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | Jonas Klarskov Nielsen | 2003 | Herning Svømmeklub | DSQ | tyvstart | |||||
- | William Sloth | 2003 | Aarhus Swim | DSQ | ej samt.berør v/25m | |||||
Løb 9, 50m Brystsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Esben Vad Arentoft | 1999 | Horsens Svømmeklub | 30.40 | ||||||
2 | Daniel Steen Andersen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 30.59 | ||||||
3 | Rasmus Udbye | 2000 | Horsens Svømmeklub | 30.94 | ||||||
4 | Filip Cederstrøm | 2002 | Holstebro Svømme Club | 31.25 | ||||||
5 | Mikkel Thagaard Jakobsen | 2000 | Holstebro Svømme Club | 31.47 | ||||||
6 | Nicklas Steen Hansen | 1999 | Horsens Svømmeklub | 31.51 | ||||||
7 | Christian Koch | 1998 | Horsens Svømmeklub | 31.70 | ||||||
8 | Krestian Gelmark-Sørensen | 2001 | Horsens Svømmeklub | 32.26 | ||||||
9 | Rune Friis Petersen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 32.33 | ||||||
10 | Valdemar D. Pedersen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 33.54 | ||||||
11 | Anders Nedergaard Jensen | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.55 | ||||||
12 | Oskar Allerslev | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.72 | ||||||
13 | Mads Lund | 2002 | Holstebro Svømme Club | 33.97 | ||||||
14 | Patrick Zakaryan Olsen | 2002 | Horsens Svømmeklub | 35.63 | ||||||
15 | Rasmus Sander Berggreen | 2001 | Ikast Svømmeklub | 36.52 | ||||||
16 | Oliver L Nelander | 2002 | Ikast Svømmeklub | 37.41 | ||||||
17 | Christian Jørgensen | 2002 | Struer Svømmeklub | 38.65 | ||||||
- | Michael F. Mortensen | 1994 | Herning Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 07:10 |