2017-10-18   09:15:12
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  15:37   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Magne Christian Hansen  2006  Viborg Svømme Klub            32.19   
Lasse Klint Nielsen  2006  Struer Svømmeklub            33.55   
Frederik Bak Mathiasen  2006  Struer Svømmeklub            37.31   
Oliver Heuer  2006  Viborg Svømme Klub            38.07   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub            39.73   
Aksel K. Pedersen  2006  Viborg Svømme Klub            39.92   
Jacob Varming  2007  Viborg Svømme Klub            41.16   
Valdemar Graves Bager  2007  Viborg Svømme Klub            41.41   
Frederik Rantzau Vejvad  2007  Silkeborg Svømmeklub            42.31   
10  Magnus Maigaard Christens  2006  Silkeborg Svømmeklub            43.60   
11  Zilas Vilsen  2006  Silkeborg Svømmeklub            44.05   
12  Hjalte Facius Bisballe  2008  Herning Svømmeklub            45.96   
13  Gustav Kold  2007  Silkeborg Svømmeklub            48.13   
14  Asbjørn Aggerholm  2006  Viborg Svømme Klub            48.32   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            DNS   
Lucas Lund Rasmussen  2007  Viborg Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
                     
 
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Emil R. Hermansen  2005  Odder Svømmeklub            28.85   
Emil Togsverd  2005  Silkeborg Svømmeklub            31.01   
Gustav Dalby Østerberg  2005  Aarhus Swim            32.14   
Sigurd Wemmelund  2005  Herning Svømmeklub            33.00   
Kasper Jensen  2005  Ikast Svømmeklub            33.03   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub            33.39   
Nicklas Rossau Larsen  2005  Silkeborg Svømmeklub            34.84   
Kristian Svenstrup  2005  Viborg Svømme Klub            34.85   
Mads Simonsen  2005  Herning Svømmeklub            35.38   
10  Emil Ulrich Sørensen  2005  Viborg Svømme Klub            36.34   
11  Nikolaj Preuthun Andersen  2005  Silkeborg Svømmeklub            36.87   
12  Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub            37.85   
13  Sebastian Dunker Rasmusse  2005  Herning Svømmeklub            37.89   
14  Adrian Mahon  2005  Agfs Svømmeafdeling            38.71   
15  Andreas V. Petersen  2005  Odder Svømmeklub            39.79   
                     
 
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Peter Hansen  2004  Viborg Svømme Klub            26.71   
Mads Mikkelsen  2004  Aarhus Swim            27.88   
Søren Have  2004  Agfs Svømmeafdeling            29.19   
Lucas Rosenborg  2004  Aarhus Swim            29.53   
Lukas Hedegaard  2004  Viborg Svømme Klub            29.89   
Andreas Weis Kallesøe  2004  Viborg Svømme Klub            30.18   
Tobias Nielsen  2004  Odder Svømmeklub            30.71   
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            30.98   
Kasper Hansen  2004  Silkeborg Svømmeklub            31.80   
10  Jakob Møller Nielsen  2004  Ikast Svømmeklub            33.22   
11  Valdemar Degn  2004  Odder Svømmeklub            33.27   
12  Christoffer E. Jacobsen  2004  Viborg Svømme Klub            33.56   
13  Frederik D. Liboriussen  2004  Viborg Svømme Klub            34.66   
14  Viggo Stricker Pedersen  2004  Silkeborg Svømmeklub            34.67   
15  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub            37.33   
                     
 
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thor Brunsgaard  2003  Swim Team Neptun            25.52   
Mathias Lindberg Laursen  2003  Holstebro Svømme Club            26.41   
Emil Lykke Grann  2003  Silkeborg Svømmeklub            27.51   
Jacob Lyse Søe  2003  Odder Svømmeklub            27.80   
Anders Elsborg  2003  Viborg Svømme Klub            28.80   
Markus Wirring  2003  Odder Svømmeklub            29.73   
William Sloth  2003  Aarhus Swim            29.98   
Magnus Søgaard  2003  Silkeborg Svømmeklub            30.25   
Malthe Theisen  2003  Ikast Svømmeklub            30.67   
10  Rasmus Pedersen  2003  Holstebro Svømme Club            30.78   
11  Jacob Emil Jeppesen  2003  Aarhus Swim            30.80   
12  Rasmus Remme Svendsen  2003  Holstebro Svømme Club            32.31   
13  Noah Lebæk Andersen  2003  Holstebro Svømme Club            32.68   
14  Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            32.69   
15  Oskar Møller Olesen  2003  Struer Svømmeklub            35.05   
Christian Radzewicz-Peder  2003  Horsens Svømmeklub            DNS   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            DNS   
                     
 
Løb 35, 50m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            25.34   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            25.43   
Rune Friis Petersen  1996  Horsens Svømmeklub            25.71   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            25.85   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            26.17   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            26.18   
Mathias Rasmussen  2001  Holstebro Svømme Club            26.35   
Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club            26.37   
Krestian Gelmark-Sørensen  2001  Horsens Svømmeklub            26.43   
10  Christian Koch  1998  Horsens Svømmeklub            26.48   
11  Wilfred Hove Lasthein  2002  Aarhus Swim            27.09   
12  Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim            27.28   
13  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            27.29   
14  Andreas Rasmussen  2000  Horsens Svømmeklub            27.72   
15  Mads Lund  2002  Holstebro Svømme Club            27.78   
16  Rasmus Sander Berggreen  2001  Ikast Svømmeklub            27.92   
17  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            28.81   
18  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim            29.36   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  15:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare