2017-12-17   03:16:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Regionmidtjylland Mesterskaberne 2017

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider
Resultat Løb 23 (Finaler) - Pr. aldersgruppe uden mellemtider 
 
  Stævne navn  Regionsmesterskab Midtjylland    Udskriftsdato  10 september 2017   
  Stævne by  Holstebro    Udskriftstidspunkt  11:53   
  Arrangør  Region Midtjylland         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  09 september 2017         
 
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Lasse Hjorth Jørgensen  2006  Herning Svømmeklub            1:31.82   
Lucas Lund Rasmussen  2007  Viborg Svømme Klub            1:36.76   
Mathias Løth Andersen  2007  Horsens Svømmeklub            1:39.50   
Frederik N Jensen  2007  Holstebro Svømme Club            1:43.61   
Mads Jeppesen  2006  Herning Svømmeklub            1:54.35   
Frederik Rantzau Vejvad  2007  Silkeborg Svømmeklub            DSQ  ej fort bev. ved 25m 
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Drechsler  2005  Holstebro Svømme Club            1:17.24   
Emil Togsverd  2005  Silkeborg Svømmeklub            1:22.35   
Sigurd Wemmelund  2005  Herning Svømmeklub            1:24.73   
Tobias Jakobsen  2005  Viborg Svømme Klub            1:25.41   
Mads Simonsen  2005  Herning Svømmeklub            1:29.30   
Kristian Sabroe Sørensen  2005  Horsens Svømmeklub            1:29.80   
Emil Ulrich Sørensen  2005  Viborg Svømme Klub            1:32.23   
Oliver Bennetsen  2005  Herning Svømmeklub            1:34.07   
Mads Berthold Schultz  2005  Horsens Svømmeklub            1:34.72   
10  Asger Schnieber Klausen  2005  Herning Svømmeklub            1:35.47   
11  Sebastian Dunker Rasmusse  2005  Herning Svømmeklub            1:35.85   
12  Adrian Mahon  2005  Agfs Svømmeafdeling            1:36.32   
13  Mikkel Kjær Mikkelsen  2005  Herning Svømmeklub            1:37.52   
14  Viktor Kold  2005  Silkeborg Svømmeklub            1:48.20   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2004-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Mads Peter Hansen  2004  Viborg Svømme Klub            1:05.98   
Frederik Lindholm  2004  Aarhus Swim            1:09.64   
Lucas Rosenborg  2004  Aarhus Swim            1:13.16   
Alexander Mortensen  2004  Herning Svømmeklub            1:16.85   
Andreas Weis Kallesøe  2004  Viborg Svømme Klub            1:18.60   
Mathias H. Johannesen  2004  Horsens Svømmeklub            1:19.49   
Kasper Hansen  2004  Silkeborg Svømmeklub            1:21.31   
Anton Christiansen  2004  Ikast Svømmeklub            1:24.97   
Frederik D. Liboriussen  2004  Viborg Svømme Klub            1:28.62   
10  Laurits Romvig Schou  2004  Herning Svømmeklub            1:35.49   
11  Oskar Wiwe Brøste  2004  Herning Svømmeklub            1:38.85   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Thor Brunsgaard  2003  Swim Team Neptun            1:02.37   
Sander Kudahl Zaccarin  2003  Agfs Svømmeafdeling            1:06.81   
Alexander L. Bjørn  2003  Ikast Svømmeklub            1:08.90   
Anders Elsborg  2003  Viborg Svømme Klub            1:11.05   
Oliver Christensen  2003  Silkeborg Svømmeklub            1:13.27   
Andreas Egemose Gregersen  2003  Horsens Svømmeklub            1:23.62   
Jonas Klarskov Nielsen  2003  Herning Svømmeklub            1:24.47   
Anders Kammer Riis  2003  Odder Svømmeklub            1:24.99   
Joachim Norup Frøjk  2003  Holstebro Svømme Club            DNS   
                     
 
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub            Opnået  Status 











 
Daniel Steen Andersen  1995  Horsens Svømmeklub            57.34   
Rasmus Nørfjand  2000  Holstebro Svømme Club            59.09   
Nicolaj Løth Andersen  2001  Horsens Svømmeklub            1:00.67   
Magnus Dyg Holme  2002  Ikast Svømmeklub            1:01.48   
Daniel Gallacher  2002  Aarhus Swim            1:02.43   
Patrick Zakaryan Olsen  2002  Horsens Svømmeklub            1:03.42   
Tais Andkjær Kristensen  1999  Horsens Svømmeklub            1:04.28   
Nicklas Steen Hansen  1999  Horsens Svømmeklub            1:05.25   
Julius Henriksen  2002  Holstebro Svømme Club            1:05.28   
10  Nikolaj Petlin Kock  2002  Agfs Svømmeafdeling            1:05.92   
11  Artúr Jegesi  2002  Agfs Svømmeafdeling            1:06.38   
12  Alexander Korsager Elkjær  2001  Aarhus Swim            1:07.25   
13  Sofus Bolwig Balladone  2002  Agfs Svømmeafdeling            1:08.28   
14  Oliver L Nelander  2002  Ikast Svømmeklub            1:10.42   
15  Mathias M. Nielsen  2002  Ikast Svømmeklub            1:15.39   
Michael F. Mortensen  1994  Herning Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  10 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare