2020-04-03   21:57:48
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Syyspärskeet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantaijakso

Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    16.33  35.33  54.91    1:13.84   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    17.95  37.23  57.61    1:16.50   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    17.84  38.20  1:00.33    1:20.08   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    17.99  38.55  1:00.12    1:20.30   
Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906    17.79  38.54  1:01.40    1:23.60   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    18.53  39.77  1:03.11    1:25.76   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto    19.33  41.91  1:05.96    1:28.38   
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    19.30  40.78  1:04.56    1:28.63   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    20.42  44.40  1:09.89    1:31.12   
10  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    20.63  44.88  1:10.88    1:33.49   
11  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    20.52  45.34  1:12.07    1:36.09   
12  Matias Raittimo  2006  Oulun Lohet    20.04  44.21  1:10.84    1:37.48   
13  Sepehr Torabihaghighi  2006  Oulun Uinti 1906    22.31  47.37  1:14.29    1:37.58   
14  Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit    21.57  47.00  1:14.32    1:40.57   
15  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    22.97  50.22  1:19.58    1:46.08   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    14.14  29.99  46.78    1:03.07   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    14.31  30.50  47.32    1:03.87   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    15.25  32.22  49.79    1:06.66   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    15.50  32.46  50.34    1:06.97   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    17.24  35.60  54.85    1:13.17   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    16.96  35.94  55.42    1:14.36   
Jimi Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    16.98  36.52  56.52    1:15.05   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    17.40  36.76  57.16    1:16.56   
Pyry Sivonen  2005  Haukiputaan Heitto    18.18  38.00  1:00.43    1:21.42   
10  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    21.34  46.01  1:13.20    1:37.09   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    11.84  25.29  38.95    52.29   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    13.51  28.73  44.84    1:00.84   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    13.57  28.81  45.07    1:01.07   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    14.37  31.03  48.32    1:05.54   
Maksim Geimonen  2003  Iisalmen Uimarit    15.45  32.90  50.22    1:06.46   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    14.74  31.57  49.79    1:07.55   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    15.86  32.75  51.53    1:09.97   
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    17.45  36.90  57.44    1:15.54   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    12.44  26.31  41.09    55.58   
Viktor Thodin  2000  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    12.65  26.97  41.74    56.25   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    14.09  29.62  46.90    1:02.98   
Mika Koskela  2001  Oulun Lohet    14.61  31.68  48.90    1:04.99   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906    14.36  30.90  48.52    1:05.07   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    12.16  25.85  39.59    52.98   
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet    11.81  25.06  38.93    53.00   
Tapio Roiko-Jokela  1996  Swimming Jyväskylä    12.58  26.10  39.96    53.92   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    12.53  26.50  41.14    56.43   
Jani Hartikainen  1993  Swimming Jyväskylä    13.20  27.56  42.34    56.52   
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    13.09  27.43  42.36    56.88   
Tuomas Järvelä  1994  Oulun Lohet    13.72  28.63  43.91    59.42   
Atte Roivainen  1999  Iisalmen Uimarit    14.88  30.87  47.67    1:05.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:56 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner