2020-03-30   08:20:12
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Syyspärskeet

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  08:45   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 15:00 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    1:13.03  2:33.86  3:55.28    5:11.46   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    1:14.86  2:36.57  3:59.02    5:17.65   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    1:22.09  2:47.16  4:12.03    5:36.25   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    1:21.60  2:50.01  4:18.06    5:42.98   
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 15:00 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    1:08.92  2:24.89      4:55.66   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    1:15.81  2:38.51  3:58.47    5:17.67   
                     
 
Laji 1, 400m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 15:00 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    1:01.08  2:07.98      4:23.63   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906    1:15.17  2:39.64  4:28.28    5:34.38   
Mika Koskela  2001  Oulun Lohet    1:14.75  2:39.52  4:08.82    5:36.57   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  08:45 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  30 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:03   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 15:15 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    1:10.60  2:27.79  3:45.33    5:00.00   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    1:16.46  2:41.10  4:07.30    5:31.39   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    1:19.31  2:45.51  4:12.39    5:38.50   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    1:20.30  2:47.18  4:15.44    5:38.55   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    1:22.38  2:52.10  4:22.67    5:51.87   
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    1:30.35  3:11.16  4:54.86    6:34.66   
Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906    1:36.51  3:25.49  5:12.95    6:57.33   
Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    1:40.45  3:30.33  5:17.33    7:00.49   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    1:39.69  3:29.62  5:18.48    7:00.99   
10  Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    1:40.36  3:30.09  5:20.13    7:05.84   
Hanna Hekkala  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 15:15 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    1:05.19  2:15.23      4:33.00   
Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    1:06.39  2:17.28      4:39.37   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    1:05.91  2:18.01      4:41.60   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    1:09.28  2:23.72      4:53.09   
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet    1:10.53  2:26.76      5:00.88   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    1:13.34  2:34.58  3:55.60    5:14.21   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet    1:12.90  2:35.19      5:19.47   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    1:22.59  2:59.02  4:37.62    6:11.44   
                     
 
Laji 2, 400m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 15:15 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m    Aika  Tila 











 
Jenni Louhimo  2001  Oulun Uinti 1906    1:05.35  2:15.63      4:37.54   
Aino Pajari  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:04.85  2:15.61      4:41.72   
Anni Willman  2001  Oulun Lohet    1:08.74  2:23.98      4:59.94   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  30 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:03 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 15:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    31.52        31.52   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    16.96        35.16   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    17.38        35.80   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    17.56        37.84   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    18.47        37.97   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    18.72        38.37   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    18.74        39.02   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit    18.91        40.22   
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet    19.37        40.76   
10  Sepehr Torabihaghighi  2006  Oulun Uinti 1906    20.97        41.89   
11  Matias Raittimo  2006  Oulun Lohet    20.42        42.60   
12  Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906    20.52        43.06   
13  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    20.55        43.22   
14  Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet    23.47        49.71   
15  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet    23.39        50.22   
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Arvioitu alkamisaika 15:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    28.71        28.71   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    29.08        29.08   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    30.72        30.72   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    30.86        30.86   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    32.40        32.40   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    16.15        33.55   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    16.66        34.06   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    17.05        34.62   
Pyry Sivonen  2005  Haukiputaan Heitto    17.68        37.27   
10  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    19.50        41.83   
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 15:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    11.59        23.82   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    26.36        26.36   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    27.98        27.98   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    28.02        28.02   
Maksim Geimonen  2003  Iisalmen Uimarit    28.47        28.47   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    28.96        28.96   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    29.11        29.11   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    29.52        29.52   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    30.56        30.56   
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 15:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Viktor Thodin  2000  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    12.22        25.22   
Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906    25.77        25.77   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    26.62        26.62   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    27.81        27.81   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906    28.17        28.17   
                     
 
Laji 3, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 15:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet    11.34        23.59   
Janne Lantto  1994  Oulun Lohet    11.59        23.75   
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    11.65        24.09   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    12.08        25.16   
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    12.69        26.05   
Juho Herva  1998  Oulun Lohet    12.60        26.10   
Tuomas Järvelä  1994  Oulun Lohet    26.55        26.55   
Mostafa Ismail  1989  Oulun Lohet    27.47        27.47   
Atte Roivainen  1999  Iisalmen Uimarit    29.23        29.23   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  15:55   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 15:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    16.61        33.77   
Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    17.36        35.57   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    17.12        35.68   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    19.01        38.95   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    18.85        39.07   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    18.63        39.09   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    18.55        39.30   
Miia Takala  2007  Iisalmen Uimarit    19.02        39.53   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    19.20        40.21   
10  Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    19.71        40.26   
11  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    19.08        40.39   
12  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    19.44        41.10   
13  Noora Tuominen  2007  Haukiputaan Heitto    20.45        42.07   
14  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet    20.77        42.21   
15  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    19.84        43.05   
16  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    20.82        43.40   
17  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet    21.65        43.41   
18  Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    20.55        43.75   
19  Emma Olivia Mattila  2007  Oulun Uinti 1906    21.07        44.00   
20  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    20.98        44.08   
21  Iisa Mattila  2007  Oulun Lohet    21.93        44.34   
22  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    20.52        44.50   
23  Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906    23.81        48.48   
24  Riia Aho  2007  Oulun Lohet    24.52        50.81   
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Arvioitu alkamisaika 15:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    14.41        29.52   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    14.55        30.17   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    14.96        30.95   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    16.59        34.16   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    16.61        34.31   
Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    16.27        34.36   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    16.87        34.75   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    16.97        35.34   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    17.00        35.72   
10  Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    17.64        35.95   
11  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    17.68        36.83   
12  Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    18.18        36.90   
13  Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    17.91        36.93   
14  Elsa Komulainen  2005  Iisalmen Uimarit    18.24        37.10   
15  Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    18.06        37.13   
16  Emilia Pelto  2005  Oulun Lohet    17.41        37.40   
17  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    17.96        37.70   
18  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    18.53        38.04   
19  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    17.52        38.25   
20  Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet    18.73        38.56   
21  Eerika Sippala  2005  Oulun Lohet    18.09        38.99   
22  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    18.37        39.24   
23  Emmi Sonninen  2006  Iisalmen Uimarit    18.41        39.27   
24  Olga Pekkala  2006  Oulun Lohet    18.68        39.56   
25  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    18.48        40.20   
26  Silja Mustonen  2006  Iisalmen Uimarit    21.20        43.51   
27  Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet    20.50        43.72   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 15:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    13.54        27.63   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    13.99        28.60   
Laura Markuksela  2004  Oulun Lohet    14.34        29.18   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    14.41        29.29   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    14.40        30.08   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    14.58        30.21   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet    15.17        31.33   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    15.50        32.31   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    15.70        32.77   
10  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    17.18        35.03   
11  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    17.44        35.64   
12  Sofia Koppström  2003  Oulun Lohet    18.85        39.42   
13  Anni Mustonen  2004  Iisalmen Uimarit    19.13        40.18   
14  Milla Saaranen  2004  Iisalmen Uimarit    18.81        40.28   
15  Maiju Pykälä  2004  Oulun Lohet    20.78        41.14   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 15:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    13.40        27.71   
Jenni Louhimo  2001  Oulun Uinti 1906    13.72        27.99   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet    13.69        28.27   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    14.23        29.26   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    15.17        30.84   
Amalia Siekkinen  2002  Oulun Lohet    15.19        31.05   
Lotta Niskanen  2002  Oulun Lohet    16.30        33.80   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit    16.86        34.17   
Jenni Pyörälä  2002  Oulun Lohet    21.50        42.68   
                     
 
Laji 4, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 15:45 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Katri Hurskainen  2000  Oulun Lohet    13.32        27.44   
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet    13.54        27.69   
Reetta-Maija Perätalo  2000  Oulun Lohet    13.88        28.44   
Katriina Korpi  2000  Oulun Lohet    14.18        29.16   
Anni Rajaniemi  2000  Oulun Uinti 1906    14.25        29.21   
Merja Miesmaa  1994  Oulun Lohet    14.40        29.80   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    14.82        30.38   
Eveliina Kettunen  2000  Iisalmen Uimarit    16.43        34.34   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  15:55 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:00   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 15:59 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    31.02  1:05.17  1:40.08    2:13.87   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    38.60  1:19.88  2:02.56    2:43.82   
Jimi Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    44.00  1:32.63  2:21.66    3:10.12   
                     
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 15:59 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    36.77  1:15.77  1:55.63    2:35.96   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:00 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:24   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 16:04 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    37.12  1:17.54  1:59.01    2:40.19   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    38.49  1:19.90  2:03.33    2:45.29   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    40.44  1:24.42  2:08.50    2:50.84   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    39.77  1:22.82  2:08.66    2:52.72   
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906    40.76  1:24.23  2:09.26    2:53.81   
Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    41.39  1:26.93  2:13.00    2:58.39   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    41.46  1:27.13  2:14.09    2:59.27   
Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet    43.37  1:29.53  2:15.80    3:00.70   
                     
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 16:04 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iida-Maria Laine  2001  Oulun Uinti 1906    32.71  1:08.38  1:44.63    2:20.53   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    34.36  1:11.71  1:50.49    2:28.73   
Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906    36.21  1:14.90  1:55.50    2:36.23   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet            DSQ  150 m 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:24 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 7, 25m Vapaauinti Pojat 10, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 16:28 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Leevi Väyrynen  2007  Oulun Uinti 1906            16.70   
Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit            16.97   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit            17.70   
Eduard Chirica  2007  Oulun Uinti 1906            18.00   
Eetu Kahelin  2007  Oulun Lohet            18.18   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            18.42   
Antti Turunen  2007  Oulun Uinti 1906            18.55   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet            18.99   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            19.06   
10  Joonas Keränen  2007  Oulun Uinti 1906            19.44   
11  Aapo Alaniska  2007  Oulun Uinti 1906            19.94   
12  Tiitus Nygård  2008  Oulun Uinti 1906            20.21   
13  Artem Teryaev  2007  Oulun Uinti 1906            20.32   
14  Ahti Kotila  2008  Oulun Lohet            21.70   
15  Lars Forchini  2007  Oulun Lohet            22.11   
16  Jaakko Peltonen  2008  Oulun Uinti 1906            22.13   
17  Paavo Kilpeläinen  2008  Oulun Uinti 1906            22.37   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:48 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:48   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 8, 25m Vapaauinti Tytöt 9, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 16:33 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906            15.42   
Lotta Torppa  2008  Oulun Uinti 1906            18.59   
Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            18.88   
Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            19.29   
Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            19.46   
Anni Rajavaara  2008  Oulun Uinti 1906            20.87   
Netta Moilanen  2009  Oulun Uinti 1906            21.64   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  16:48 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  08:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 16:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    35.89        2:49.61   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    46.13  1:41.58  2:42.01    3:31.25   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906    45.18        3:31.85   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    52.28  1:48.02  2:59.80    3:50.52   
Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            DSQ   
  SW 9.1 Väärä lajijärjestys (pu, su, ru, vu)               
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Arvioitu alkamisaika 16:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    39.09        2:55.31   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906    46.49        3:08.64   
Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906    45.12        3:17.81   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 16:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    29.80  1:04.01  1:41.68    2:12.63   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    32.10  1:12.37  1:51.91    2:24.59   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    32.91  1:09.82  1:51.86    2:25.26   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    33.00  1:15.79  1:59.76    2:37.66   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    32.68        2:48.09   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    34.39  1:17.76  2:17.38    2:55.96   
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    42.21        3:11.57   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 16:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Viktor Thodin  2000  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    30.07  1:07.26  1:52.09    2:24.20   
                     
 
Laji 9, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 16:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    30.07  1:04.99  1:43.24    2:15.02   
Jani Hartikainen  1993  Swimming Jyväskylä    29.05  1:04.51  1:47.02    2:18.99   
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet    28.93  1:04.03  1:44.68    2:19.02   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  08:56 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  09:02   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 16:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906    45.24  1:36.43  2:30.64    3:12.86   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    46.87  1:39.89  2:41.31    3:24.72   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    46.14  1:41.34  2:42.06    3:27.58   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    52.40  1:45.97  2:43.60    3:29.81   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    51.71  1:47.77  2:45.92    3:30.85   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    52.08  1:52.72  2:51.59    3:35.45   
Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    53.37  1:51.22  2:52.09    3:37.90   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    48.90  1:45.26  2:50.06    3:38.87   
Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    52.37  1:49.03  2:52.39    3:41.35   
10  Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906    53.72  1:53.59  3:03.15    3:55.19   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            DSQ  SU 
  SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Arvioitu alkamisaika 16:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    41.83  1:29.12  2:20.84    3:00.90   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    42.14  1:30.12  2:21.02    3:04.71   
Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    48.86  1:42.32  2:40.78    3:23.60   
Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    45.92  1:44.58  2:47.43    3:31.10   
Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    49.61  1:42.63  2:45.43    3:32.30   
Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    53.33  1:49.28  2:52.02    3:33.94   
Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906    55.29  1:51.04  2:46.74    3:36.87   
Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 16:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    31.49  1:08.13  1:49.90    2:23.06   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    37.64  1:17.29  2:00.40    2:35.80   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    35.48  1:14.80  2:01.80    2:37.76   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    35.49  1:17.27  2:01.96    2:37.98   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    34.85  1:14.65  2:03.24    2:38.15   
Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906    34.77  1:20.52  2:09.08    2:47.42   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    42.51  1:31.03  2:27.63    3:14.00   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 16:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Iida-Maria Laine  2001  Oulun Uinti 1906    32.73  1:10.05  1:55.51    2:30.67   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    35.91  1:22.89  2:14.88    2:55.21   
                     
 
Laji 10, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 16:51 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    30.50  1:11.23  1:55.40    2:30.28   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  09:02 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:20   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 11, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 17:09 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    17.33  37.79  58.92    1:20.13   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    18.63  39.53  1:00.75    1:21.44   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    19.90  43.35  1:08.54    1:31.43   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906    19.82  43.88  1:08.87    1:34.66   
Jimi Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    22.25  47.45  1:12.10    1:35.86   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    22.36  49.07  1:15.97    1:41.05   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    22.08  47.95  1:15.04    1:43.06   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906    24.02  51.18  1:18.91    1:46.64   
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    24.89  56.89  1:28.22    1:57.99   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 17:09 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    13.60  30.26  47.25    1:04.31   
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    15.26  33.05  50.68    1:07.67   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    15.49  33.32  52.11    1:10.86   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    15.68  34.11  53.60    1:13.36   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    15.76  35.58  55.30    1:15.53   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    16.01  34.76  55.35    1:16.26   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    20.75  45.17  1:10.64    1:34.70   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    19.17  43.72  1:10.43    1:36.12   
                     
 
Laji 11, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 17:09 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    14.53  31.31  49.14    1:05.88   
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    16.34  35.12  54.14    1:13.00   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    15.66  34.11  53.73    1:13.13   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    16.16  35.83  56.81    1:18.44   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:20 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  17:21   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 12, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 17:17 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    18.48  39.00  59.93    1:20.13   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    20.03  43.31  1:07.85    1:32.03   
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    21.17  44.91  1:09.90    1:33.32   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    21.58  45.14  1:10.54    1:34.79   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    21.84  46.60  1:11.98    1:36.95   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    20.98  47.46  1:14.62    1:41.65   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    21.71  48.40  1:15.04    1:42.91   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    24.10  50.67  1:17.96    1:44.32   
Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    22.62  49.55  1:17.95    1:45.29   
10  Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    23.55  50.44  1:18.42    1:45.31   
11  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    25.27  51.34  1:19.73    1:45.79   
12  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    23.43  48.41  1:18.36    1:47.88   
13  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    22.20  49.71  1:18.96    1:48.70   
14  Emilia Pelto  2005  Oulun Lohet    23.15  50.97  1:21.67    1:51.12   
15  Emma Olivia Mattila  2007  Oulun Uinti 1906    25.40  53.80  1:22.97    1:51.58   
16  Eerika Sippala  2005  Oulun Lohet    23.60  53.77  1:25.54    1:54.99   
17  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    25.73  54.77  1:25.96    1:55.01   
18  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    26.18  56.13  1:25.81    1:55.57   
19  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    26.04  55.53  1:28.05    1:58.45   
20  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    25.20  56.65  1:29.09    2:02.32   
21  Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet    27.08  57.11  1:30.84    2:03.52   
22  Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet    25.81  58.81  1:32.80    2:06.33   
23  Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906    26.65  58.05  1:34.54    2:06.75   
24  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906    30.81  1:02.71  1:37.75    2:12.63   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 17:17 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    16.29  34.97  54.50    1:13.70   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    17.24  35.78  56.73    1:15.95   
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    17.69  37.59  58.57    1:19.30   
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet    20.16  43.18  1:07.05    1:29.55   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    21.09  44.73  1:09.08    1:32.65   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    21.23  45.21  1:09.70    1:33.15   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    20.33  44.61  1:09.95    1:35.25   
Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    23.06  50.61  1:19.08    1:47.03   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 17:17 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    17.30  36.71  56.49    1:15.72   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    17.27  38.52  1:00.56    1:21.98   
Amalia Siekkinen  2002  Oulun Lohet    18.47  39.37  1:01.29    1:23.18   
Lotta Niskanen  2002  Oulun Lohet    21.43  45.28  1:10.21    1:34.72   
Vilma Kivimäki  2002  Oulun Lohet    21.93  46.04  1:10.81    1:34.78   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit    21.54  47.17  1:16.62    1:46.22   
                     
 
Laji 12, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 17:17 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Reetta-Maija Perätalo  2000  Oulun Lohet    17.14  36.89  58.76    1:18.76   
Anni Rajaniemi  2000  Oulun Uinti 1906    17.07  37.25  58.58    1:19.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  17:21 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:09   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 18:06 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    17.05        35.18   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    19.47        40.31   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    20.92        44.67   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    21.31        49.30   
Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    24.30        50.72   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    25.10        58.43   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    28.76        59.28   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella               
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 18:06 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    13.26        28.45   
Esa Hyrynkangas  2002  Oulun Lohet    13.54        29.24   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    13.69        29.77   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    14.32        30.67   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    14.48        31.75   
Roope Hyvärinen  2003  Kemin Työväen Uimarit    15.08        31.94   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    15.36        32.61   
Maksim Geimonen  2003  Iisalmen Uimarit    15.47        35.15   
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    17.96        39.54   
10  Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    18.07        41.21   
11  Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    21.09        42.54   
                     
 
Laji 13, 50m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 18:06 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Janne Lantto  1994  Oulun Lohet    11.56        25.50   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    12.20        26.80   
Juho Herva  1998  Oulun Lohet    12.60        26.92   
Tuomas Järvelä  1994  Oulun Lohet    13.51        28.93   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    15.49        33.38   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:09 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:30   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 18:12 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    18.34        38.04   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    19.61        41.49   
Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet    19.91        42.65   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    21.37        43.87   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    22.31        47.14   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    21.33        47.73   
Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet    22.85        50.77   
Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    27.12        59.74   
                     
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 18:12 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    14.25        31.39   
Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    14.98        31.88   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    16.50        33.52   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    16.28        33.86   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet    15.71        34.08   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto    15.73        34.37   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    15.63        34.62   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    16.50        34.65   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    17.06        35.54   
10  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    16.48        36.12   
11  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    17.57        37.33   
12  Anniina Kanste  2004  Haukiputaan Heitto    17.59        40.20   
13  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    19.22        40.48   
14  Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    19.01        40.75   
15  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    19.93        41.48   
16  Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    20.30        42.08   
17  Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    19.58        42.61   
18  Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    19.88        44.25   
19  Anni Mustonen  2004  Iisalmen Uimarit    21.81        46.43   
20  Emmi Sonninen  2006  Iisalmen Uimarit    23.44        50.34   
21  Maiju Pykälä  2004  Oulun Lohet    26.09        53.40   
22  Olga Pekkala  2006  Oulun Lohet    23.94        54.69   
23  Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet    27.45        58.90   
                     
 
Laji 14, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 18:12 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m        Aika  Tila 











 
Katri Hurskainen  2000  Oulun Lohet    13.69        29.66   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    15.07        30.85   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    14.47        31.13   
Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906    14.75        32.09   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet    14.99        32.80   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    16.15        32.96   
Anni Willman  2001  Oulun Lohet    16.33        34.48   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    16.07        35.43   
Lotta Niskanen  2002  Oulun Lohet    17.41        37.98   
10  Eveliina Kettunen  2000  Iisalmen Uimarit    17.75        39.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:30 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:20   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 15, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 18:21 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    37.80  1:21.32  2:09.55    2:56.82   
                     
 
Laji 15, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 18:21 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906    29.70  1:03.11  1:37.32    2:10.82   
Mostafa Ismail  1989  Oulun Lohet    30.65  1:05.95  1:44.06    2:25.71   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:20 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:09   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 16, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    32.25  1:09.97  1:50.04    2:27.56   
Laura Markuksela  2004  Oulun Lohet    36.21  1:17.98  2:01.90    2:46.73   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    35.38  1:18.09  2:02.75    2:48.17   
                     
 
Laji 16, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    34.04  1:11.97  1:51.36    2:30.58   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    35.26  1:14.58  1:58.39    2:40.37   
Katriina Korpi  2000  Oulun Lohet    34.31  1:16.04  2:00.17    2:42.28   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:09 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  18:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    16.33  35.33  54.91    1:13.84   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    17.95  37.23  57.61    1:16.50   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    17.84  38.20  1:00.33    1:20.08   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    17.99  38.55  1:00.12    1:20.30   
Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906    17.79  38.54  1:01.40    1:23.60   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906    18.53  39.77  1:03.11    1:25.76   
Mikael Kynkäänniemi  2008  Haukiputaan Heitto    19.33  41.91  1:05.96    1:28.38   
Väinö Kallio  2006  Haukiputaan Heitto    19.30  40.78  1:04.56    1:28.63   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    20.42  44.40  1:09.89    1:31.12   
10  Rasmus Kinnunen  2007  Kemin Työväen Uimarit    20.63  44.88  1:10.88    1:33.49   
11  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet    20.52  45.34  1:12.07    1:36.09   
12  Matias Raittimo  2006  Oulun Lohet    20.04  44.21  1:10.84    1:37.48   
13  Sepehr Torabihaghighi  2006  Oulun Uinti 1906    22.31  47.37  1:14.29    1:37.58   
14  Miro Knuutila  2008  Vieskan Uimarit    21.57  47.00  1:14.32    1:40.57   
15  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    22.97  50.22  1:19.58    1:46.08   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    14.14  29.99  46.78    1:03.07   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    14.31  30.50  47.32    1:03.87   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    15.25  32.22  49.79    1:06.66   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    15.50  32.46  50.34    1:06.97   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    17.24  35.60  54.85    1:13.17   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    16.96  35.94  55.42    1:14.36   
Jimi Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    16.98  36.52  56.52    1:15.05   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    17.40  36.76  57.16    1:16.56   
Pyry Sivonen  2005  Haukiputaan Heitto    18.18  38.00  1:00.43    1:21.42   
10  Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    21.34  46.01  1:13.20    1:37.09   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    11.84  25.29  38.95    52.29   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    13.51  28.73  44.84    1:00.84   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    13.57  28.81  45.07    1:01.07   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    14.37  31.03  48.32    1:05.54   
Maksim Geimonen  2003  Iisalmen Uimarit    15.45  32.90  50.22    1:06.46   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    14.74  31.57  49.79    1:07.55   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    15.86  32.75  51.53    1:09.97   
Kalle Huttunen  2002  Oulun Lohet    17.45  36.90  57.44    1:15.54   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    12.44  26.31  41.09    55.58   
Viktor Thodin  2000  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    12.65  26.97  41.74    56.25   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    14.09  29.62  46.90    1:02.98   
Mika Koskela  2001  Oulun Lohet    14.61  31.68  48.90    1:04.99   
Kalle Turunen  2001  Oulun Uinti 1906    14.36  30.90  48.52    1:05.07   
                     
 
Laji 17, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    12.16  25.85  39.59    52.98   
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet    11.81  25.06  38.93    53.00   
Tapio Roiko-Jokela  1996  Swimming Jyväskylä    12.58  26.10  39.96    53.92   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906    12.53  26.50  41.14    56.43   
Jani Hartikainen  1993  Swimming Jyväskylä    13.20  27.56  42.34    56.52   
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    13.09  27.43  42.36    56.88   
Tuomas Järvelä  1994  Oulun Lohet    13.72  28.63  43.91    59.42   
Atte Roivainen  1999  Iisalmen Uimarit    14.88  30.87  47.67    1:05.15   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  18:56 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  30 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  16:33   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    17.29  36.69  56.59    1:15.44   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    17.70  37.13  57.40    1:16.89   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    17.49  37.04  57.52    1:17.07   
Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    18.57  38.89  1:01.27    1:22.86   
Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    18.37  39.10  1:01.41    1:23.19   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    18.20  39.98  1:04.27    1:23.80   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    42.57  1:04.91  1:27.46    1:27.46   
Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    19.93  42.07  1:05.01    1:27.64   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    20.18  42.34  1:05.75    1:27.86   
10  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    19.63  42.21  1:06.53    1:29.10   
11  Miia Takala  2007  Iisalmen Uimarit    19.84  42.85  1:06.92    1:29.73   
12  Noora Tuominen  2007  Haukiputaan Heitto    20.52  43.48  1:07.47    1:29.99   
13  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto    20.50  43.30  1:08.00    1:30.04   
14  Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    20.23  44.10  1:08.60    1:30.25   
15  Emma Autio  2007  Oulun Lohet    19.53  42.83  1:07.29    1:31.09   
16  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    20.59  44.33  1:09.69    1:33.13   
17  Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    20.38  44.56  1:09.92    1:33.68   
18  Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    20.85  44.04  1:10.35    1:34.52   
19  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906    22.31  46.07  1:10.77    1:34.58   
20  Hanna Hekkala  2007  Oulun Uinti 1906    20.96  45.24  1:10.74    1:35.87   
21  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet    22.08  47.95  1:14.85    1:38.33   
22  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    21.36  47.02  1:14.12    1:39.64   
23  Luna Sivonen  2007  Haukiputaan Heitto    21.98  47.22  1:15.03    1:40.51   
24  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    21.52  46.98  1:14.77    1:41.12   
25  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906    24.61  52.93  1:25.17    1:56.43   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    14.79  31.29  48.72    1:05.40   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    15.37  32.26  50.39    1:07.68   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    15.19  32.52  50.82    1:07.83   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    15.69  33.09  51.74    1:09.06   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    16.68  35.39  54.81    1:13.55   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    16.10  34.64  54.53    1:13.86   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    16.91  35.62  55.42    1:14.60   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    17.41  36.47  56.87    1:15.34   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    17.04  36.32  56.58    1:16.51   
10  Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet    17.37  36.15  57.11    1:16.76   
11  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    16.91  36.72  57.16    1:17.06   
12  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    17.20  37.14  57.75    1:17.31   
13  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    17.36  36.77  57.15    1:17.41   
14  Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    17.94  37.70  58.32    1:18.02   
15  Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    18.11  39.13  1:00.53    1:21.86   
16  Elsa Komulainen  2005  Iisalmen Uimarit    17.89  37.77  1:00.17    1:22.91   
17  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    17.75  38.49  1:01.66    1:23.46   
18  Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    18.02  38.84  1:01.41    1:23.96   
19  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    19.47  40.60  1:04.02    1:25.30   
20  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    18.99  39.95  1:02.81    1:26.01   
21  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    18.09  40.01  1:04.46    1:27.54   
22  Emilia Pelto  2005  Oulun Lohet    17.93  40.03  1:04.90    1:29.69   
23  Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet    19.70  42.74  1:06.99    1:29.95   
24  Iisa Koskenkari  2006  Oulun Uinti 1906    19.81  42.84  1:06.46    1:30.20   
25  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit    19.40  42.74  1:08.07    1:31.52   
26  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    20.89  43.01  1:07.65    1:32.90   
27  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    20.00  43.88  1:08.70    1:33.10   
28  Silja Mustonen  2006  Iisalmen Uimarit    24.49  47.82  1:14.22    1:46.58   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    13.85  29.11  44.87    1:00.02   
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    13.80  29.10  45.05    1:00.39   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    14.59  30.07  46.12    1:01.76   
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    14.01  29.42  46.02    1:01.87   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    14.02  29.79  46.53    1:03.49   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    14.69  31.55  49.04    1:04.99   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    15.02  31.52  48.83    1:05.23   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    14.79  31.20  49.12    1:06.35   
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906    15.68  32.86  50.77    1:08.00   
10  Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906    15.52  32.74  50.98    1:08.02   
11  Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    15.26  32.74  51.09    1:08.54   
12  Saga Alisa Bruun  2003  Oulun Uinti 1906    15.82  33.67  52.31    1:10.04   
13  Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet    15.70  33.07  51.87    1:10.21   
14  Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto    15.98  34.06  53.04    1:10.60   
15  Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    16.31  34.77  54.27    1:12.83   
16  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    16.88  35.91  56.11    1:14.97   
17  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    17.70  37.42  58.27    1:17.48   
18  Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    17.91  38.12  59.19    1:20.64   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    13.79  28.95  45.05    1:00.64   
Jenni Louhimo  2001  Oulun Uinti 1906    14.08  29.08  45.25    1:01.55   
Aino Pajari  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    14.29  29.96  46.16    1:02.53   
Anni Willman  2001  Oulun Lohet    14.83  31.27  48.46    1:05.45   
Niina Roiko-Jokela  2001  Swimming Jyväskylä    15.84  33.16  51.06    1:08.98   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit    17.47  37.14  57.69    1:16.36   
Jenni Pyörälä  2002  Oulun Lohet    20.25  41.96  1:05.46    1:28.22   
                     
 
Laji 18, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m  75m    Aika  Tila 











 
Katri Hurskainen  2000  Oulun Lohet    13.72  28.68  44.17    59.62   
Sonja Portin  1998  Oulun Lohet    13.76  29.02  44.60    1:00.75   
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    13.99  29.36  45.29    1:00.83   
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet    13.70  28.84  44.95    1:01.11   
Reetta-Maija Perätalo  2000  Oulun Lohet    14.33  30.12  47.07    1:03.40   
Merja Miesmaa  1994  Oulun Lohet    15.03  31.72  49.72    1:08.20   
Eveliina Kettunen  2000  Iisalmen Uimarit    16.95  36.53  56.82    1:16.29   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  16:33 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:33   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m      Aika  Tila 











 
Ou Miehet [2006]  2006  Oulun Uinti 1906            3:21.66   
  Jaakko Peltonen  2008      26.77  55.36      55.36   
  Eduard Chirica  2007      21.98  51.34      1:46.70   
  Tiitus Nygård  2008      26.20  55.34      2:42.04   
  Leevi Väyrynen  2007      18.49  39.62      3:21.66   
                     
                     
 
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m      Aika  Tila 











 
Oulo P-15 1  2002  Oulun Lohet            2:04.55   
  Eemeli Kauppila  2002      16.31  33.25      33.25   
  Juho Keränen  2002      15.58  33.94      1:07.19   
  Esa Hyrynkangas  2002      13.47  29.18      1:36.37   
  Cedric Decena  2004      13.51  28.18      2:04.55   
                     
Oulo P-15 2  2003  Oulun Lohet            2:27.73   
  Elmeri Kauppila  2004      19.68  39.99      39.99   
  Vili Rantasuo  2004      18.42  37.89      1:17.88   
  Mikael Ryynänen  2003      17.26  39.24      1:57.12   
  Nikolai Em  2004      14.54  30.61      2:27.73   
                     
Ikm Miehet [2002]  2004  Oulun Uinti 1906            DSQ  25 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
                     
 
Laji 19, 4X50m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m      Aika  Tila 











 
Oulo Miehet  1990  Oulun Lohet            1:53.57   
  Janne Lantto  1994      14.39  28.79      28.79   
  Konsta Kallinen  1999      13.72  30.30      59.09   
  Mostafa Ismail  1989      13.26  28.28      1:27.37   
  Miikka Willman  1998      12.58  26.20      1:53.57   
                     
Kemtu Miehet [1918]  1995  Kemin Työväen Uimarit            2:06.16   
  Kimmo Viinamäki  1995      17.54  34.91      34.91   
  Ronny Brännkärr  2002      13.20  29.66      1:04.57   
  Roope Hyvärinen  2003      15.79  34.10      1:38.67   
  Jani Leskelä  2001      13.47  27.49      2:06.16   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:33 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  19:57   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m      Aika  Tila 











 
Oulo T-10 1  2007  Oulun Lohet            2:46.92   
  Annabella Karjalainen  2007      19.77  40.66      40.66   
  Emma Autio  2007        50.71      1:31.37   
  Kaisa Keränen  2007        39.68      2:11.05   
  Ruut Salmi  2007        35.87      2:46.92   
                     
Viesu Naiset [2007]  2007  Vieskan Uimarit            3:03.80   
  Sini Saari  2007      22.91  50.56      50.56   
  Elsa Pelkonen  2007      20.74  49.49      1:40.05   
  Malla Hämäläinen  2008        47.15      2:27.20   
  Riialiina Kiljala  2008        36.60      3:03.80   
                     
Hahe Naiset [2007]  2007  Haukiputaan Heitto            3:04.39   
  Iina Pasuri  2007      24.99  50.04      50.04   
  Iita Kimpimäki  2007      24.01  51.05      1:41.09   
  Eevi Hirvasoja  2007      20.26  44.51      2:25.60   
  Maija Leinonen  2007        38.79      3:04.39   
                     
Oulo T-10 2  2007  Oulun Lohet            DSQ  25 
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
                     
 
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m      Aika  Tila 











 
Ou Hrn  2003  Oulun Uinti 1906            2:03.83   
  Martta Nygård  2003      15.56  31.26      31.26   
  Minja Lukkari  2003      16.72  34.26      1:05.52   
  Madeleine Hiltunen  2003      13.45  29.79      1:35.31   
  Venla Säntti  2003      13.91  28.52      2:03.83   
                     
Oulo T-14 1  2003  Oulun Lohet            2:11.45   
  Inka Elamaa  2004      16.59  33.75      33.75   
  Laura Markuksela  2004      17.87  36.27      1:10.02   
  Roosa Kärkkäinen  2003      14.55  30.67      1:40.69   
  Kia Leinonen  2003      14.65  30.76      2:11.45   
                     
Oulo T-14 2  2003  Oulun Lohet            2:29.24   
  Alexia Tahkola  2005      18.32  37.68      37.68   
  Petra Laukkanen  2004      21.40  44.59      1:22.27   
  Nita Poutiainen  2003      17.08  37.52      1:59.79   
  Nanna Savolainen  2004      14.43  29.45      2:29.24   
                     
Ikm Naiset [2003]  2004  Oulun Uinti 1906            2:37.68   
  Iida Heiko  2004      17.58  36.24      36.24   
  Amanda Riuttanen  2005      20.33  42.89      1:19.13   
  Vilma Kiviniemi  2005      18.38  43.33      2:02.46   
  Aada Suotula  2004      17.02  35.22      2:37.68   
                     
Kemtu Naiset [2003]  2004  Kemin Työväen Uimarit            2:38.86   
  Saga Tuisku  2005      19.09  41.11      41.11   
  Pinja Junttari  2006      20.65  44.46      1:25.57   
  Kiia Junttari  2004      16.60  36.56      2:02.13   
  Jutta Mört  2005      17.65  36.73      2:38.86   
                     
Hahe Naiset [2003]  2003  Haukiputaan Heitto            2:38.98   
  Anniina Kanste  2004      19.78  40.27      40.27   
  Siiri Keisu  2003      19.51  42.72      1:22.99   
  Aada Hirvasoja  2005      18.18  41.01      2:04.00   
  Ella Sipola  2005      17.01  34.98      2:38.98   
                     
Viesu Naiset [2003]  2003  Vieskan Uimarit            2:44.17   
  Peppi Ojakippola  2006      22.00  44.64      44.64   
  Saaga Kähkönen  2006      23.11  49.95      1:34.59   
  Emma Hämäläinen  2003      15.74  32.55      2:07.14   
  Noora-Maria Linna  2006      17.90  37.03      2:44.17   
                     
                     
 
Laji 20, 4X50m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 
 
 
Nimi  Synt  Seura    25m  50m      Aika  Tila 











 
Oulo Naiset 1  1998  Oulun Lohet            2:03.35   
  Katri Hurskainen  2000      15.38  31.04      31.04   
  Katriina Korpi  2000      16.39  35.57      1:06.61   
  Kaisa Pulkkinen  2000      13.52  29.47      1:36.08   
  Riika Huttula  2001      13.10  27.27      2:03.35   
                     
Oulo Naiset 2  2000  Oulun Lohet            2:13.06   
  Reetta-Maija Perätalo  2000      16.68  34.12      34.12   
  Pauliina Lohilahti  2002      17.46  36.71      1:10.83   
  Enni-Sofia Perätalo  2002      15.29  31.83      1:42.66   
  Anni Willman  2001      14.56  30.40      2:13.06   
                     
Oulo Naiset 3  1997  Oulun Lohet            2:22.65   
  Inna Pajuluoma  1999      16.75  33.92      33.92   
  Emma Pajuluoma  2001      18.78  41.37      1:15.29   
  Amalia Siekkinen  2002      16.91  35.52      1:50.81   
  Merja Miesmaa  1994      14.31  31.84      2:22.65   
                     
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  28 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  19:57 
 
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 21 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:17   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 21, 800m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 10:00 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    1:06.59  2:18.01  3:30.20  4:42.56  9:31.97   
          5:55.16  7:07.76  8:20.03       
Sini Niemi  1993  Tornion Uimaseura    1:07.22  2:19.32  3:31.73  4:44.86  9:35.59   
          5:57.87  7:10.82  8:24.11       
Aino Pajari  2001  Borgå Simmare-Porvoon Uimarit    1:08.93  2:23.91  3:38.10  4:54.16  9:54.86   
          6:09.82  7:25.74  8:41.13       
Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906    1:08.69  2:25.64  3:43.67  5:02.94  10:19.10   
          6:22.94  7:42.80  9:02.51       
Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906    1:12.21  2:31.87  3:51.47  5:11.38  10:21.97   
          6:31.51  7:50.89  9:09.16       
Anni Willman  2001  Oulun Lohet    1:10.69  2:27.45  3:45.88  5:04.67  10:22.32   
          6:24.54  7:45.12  9:05.04       
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906    1:16.72  2:40.39  4:07.52  5:35.68  11:23.99   
          7:04.18  8:31.93  9:59.85       
Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    1:20.31  2:51.16  4:24.14  5:56.82  12:02.65   
          7:29.77  9:03.54  10:34.25       
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    1:26.97  3:00.32  4:34.94  6:10.76  12:29.03   
          7:47.26  9:25.17  11:01.74       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:17 
 
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 22 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:34   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 22, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 0 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 10:24 
 
 
Nimi  Synt  Seura    100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
          500m  600m  700m       











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    1:00.45  2:07.42  3:14.32  4:21.46  8:48.17   
          5:28.31  6:35.02  7:42.66       
Jani Hartikainen  1993  Swimming Jyväskylä    1:04.52  2:12.65  3:20.90  4:28.69  9:08.73   
          5:37.68  6:47.75  7:58.62       
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit    1:12.15  2:28.76  3:45.97  5:04.00  10:13.65   
          6:23.44  7:40.23  8:57.86       
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:34 
 
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 23 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  10:59   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 10:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet    41.74        1:24.53   
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet    40.55        1:26.55   
Vilja Säntti  2008  Oulun Uinti 1906    43.38        1:30.24   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    43.40        1:32.32   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit    46.41        1:34.26   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet    47.43        1:37.58   
Lotta Janhunen  2007  Oulun Lohet    45.70        1:37.99   
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto    49.51        1:40.63   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    47.62        1:42.07   
10  Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    49.15        1:42.64   
11  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit    51.28        1:43.13   
12  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit    50.49        1:49.43   
13  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet    51.97        1:51.50   
14  Meeri Uusitalo  2007  Oulun Lohet    55.49        1:52.96   
15  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit    52.78        1:54.18   
16  Hanna Hekkala  2007  Oulun Uinti 1906    55.94        1:54.86   
17  Maija Sofia Lyly-Yrjänäinen  2007  Oulun Lohet    58.38        1:56.21   
                     
 
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v 
Arvioitu alkamisaika 10:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906    35.90        1:16.34   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    40.45        1:24.14   
Ella-Olivia Tikkanen  2005  Oulun Uinti 1906    40.98        1:24.44   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    40.37        1:25.38   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    38.95        1:25.72   
Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906    41.96        1:29.53   
Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit    41.17        1:29.82   
Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    43.88        1:30.94   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit    41.02        1:34.02   
10  Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    43.83        1:34.51   
11  Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    44.13        1:34.79   
12  Saaga Kähkönen  2006  Vieskan Uimarit    44.92        1:36.29   
13  Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    45.21        1:36.98   
14  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    47.25        1:40.82   
15  Emmi Sonninen  2006  Iisalmen Uimarit    48.88        1:42.60   
16  Inka Tolonen  2006  Oulun Lohet    46.58        1:43.92   
17  Olga Pekkala  2006  Oulun Lohet    48.97        1:45.86   
18  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    51.69        1:46.50   
19  Inka Ylipahkala  2006  Oulun Lohet    53.25        1:52.16   
20  Silja Mustonen  2006  Iisalmen Uimarit    56.86        2:01.10   
                     
 
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 10:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Madeleine Hiltunen  2003  Oulun Uinti 1906    30.83        1:06.67   
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet    34.64        1:13.72   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    35.20        1:14.43   
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet    36.35        1:16.93   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    37.22        1:19.79   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet    36.54        1:19.98   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit    37.84        1:20.38   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto    37.36        1:23.64   
Vilma Niskanen  2004  Oulun Lohet    40.89        1:25.89   
10  Inka Karjalainen  2004  Oulun Uinti 1906    39.84        1:26.95   
11  Jenni Tuuliainen  2003  Oulun Lohet    44.59        1:32.22   
12  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906    42.00        1:33.14   
13  Anni Mustonen  2004  Iisalmen Uimarit    47.19        1:42.63   
14  Maiju Pykälä  2004  Oulun Lohet    54.72        1:48.66   
15  Alisa Hartikainen  2004  Iisalmen Uimarit    59.80        2:02.69   
                     
 
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 10:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    32.76        1:12.60   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet    34.49        1:14.34   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    36.51        1:18.58   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit    44.04        1:34.27   
Jenni Pyörälä  2002  Oulun Lohet    52.72        1:44.48   
                     
 
Laji 23, 100m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 10:37 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Reetta-Maija Perätalo  2000  Oulun Lohet    31.83        1:09.32   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    35.04        1:17.63   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  10:59 
 
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  30 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  08:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 10:57 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet    37.75        1:19.26   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906    41.93        1:26.82   
Torsti Saarela  2006  Vieskan Uimarit    42.74        1:31.13   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit    46.69        1:35.82   
Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            1:48.82   
Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit    57.46        1:54.94   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet    58.13        1:55.73   
                     
 
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
Arvioitu alkamisaika 10:57 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    31.88        1:10.20   
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    36.18        1:16.81   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    39.01        1:20.85   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    37.55        1:21.03   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet    40.21        1:24.62   
Jimi Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    43.39        1:25.19   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    41.57        1:26.49   
Elmeri Kauppila  2004  Oulun Lohet    42.95        1:29.79   
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    52.54        1:48.27   
                     
 
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 10:57 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    26.64        58.14   
Matias Rajavaara  2002  Oulun Uinti 1906    30.28        1:05.80   
Esa Hyrynkangas  2002  Oulun Lohet    30.63        1:07.20   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    32.17        1:08.87   
Aleksi Rajaniemi  2002  Oulun Uinti 1906    33.61        1:09.07   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906    33.16        1:12.03   
Roope Mutanen  2003  Haukiputaan Heitto    34.13        1:17.33   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet    37.92        1:20.83   
                     
 
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 10:57 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Topias Nygård  2000  Oulun Uinti 1906    26.99        1:00.37   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    32.29        1:10.31   
                     
 
Laji 24, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 10:57 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Tuomas Järvelä  1994  Oulun Lohet    34.56        1:10.43   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  30 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Lohet  Tulostusaika  08:56 
 
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 25 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:40   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 25, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 11:22 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Minja Lukkari  2003  Oulun Uinti 1906    37.05  1:18.03  1:59.71    2:39.80   
Roosa Kärkkäinen  2003  Oulun Lohet    38.15  1:21.63  2:05.04    2:47.06   
Laura Markuksela  2004  Oulun Lohet    39.12  1:21.88  2:07.47    2:50.36   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit    40.01  1:23.98  2:09.23    2:52.31   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    40.40  1:24.64  2:11.10    2:57.57   
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    44.87  1:36.98  2:26.65    3:18.25   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    45.91  1:37.00  2:28.51    3:19.51   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit    45.05  1:34.77  2:27.43    3:19.70   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet    46.44  1:37.46  2:29.96    3:20.88   
10  Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    44.39  1:36.61  2:30.54    3:23.00   
11  Amanda Riuttanen  2005  Oulun Uinti 1906    46.64  1:40.02  2:34.69    3:27.71   
12  Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    51.68  1:45.75  2:40.91    3:33.06   
13  Ella Sipola  2005  Haukiputaan Heitto    49.48  1:44.43  2:40.40    3:35.38   
14  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    52.97  1:51.29  2:50.41    3:47.48   
15  Saimi Kiviniemi  2007  Oulun Uinti 1906    52.88  1:54.73  2:59.19    4:01.21   
Iisa Koskenkari  2006  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 7.2 Eriaikaisia käsiliikkeitä               
                     
 
Laji 25, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 11:22 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Riika Huttula  2001  Oulun Lohet    38.56  1:21.69  2:05.55    2:46.98   
Iida-Maria Laine  2001  Oulun Uinti 1906    39.49  1:23.64  2:08.41    2:52.23   
Amalia Siekkinen  2002  Oulun Lohet    40.02  1:25.20  2:10.59    2:54.77   
Niina Roiko-Jokela  2001  Swimming Jyväskylä    39.94  1:24.71  2:11.20    2:58.39   
Lotta Niskanen  2002  Oulun Lohet            DNS   
Vilma Kivimäki  2002  Oulun Lohet            DSQ   
  SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa               
                     
 
Laji 25, 200m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 11:22 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Heidi Kivioja  2000  Swimming Club Vuokatti    38.14  1:20.06  2:02.94    2:46.76   
Anni Rajaniemi  2000  Oulun Uinti 1906    38.62  1:22.97  2:09.80    2:55.28   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:40 
 
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 26 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:44   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 26, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 11:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Ronny Brännkärr  2002  Kemin Työväen Uimarit    31.55  1:07.77  1:44.02    2:20.52   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906    34.80  1:14.27  1:53.72    2:34.05   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906    36.78  1:17.58  1:58.33    2:38.61   
Juho Keränen  2002  Oulun Lohet    36.65  1:18.45  2:01.20    2:42.05   
Jimi Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    46.67  1:38.68  2:31.43    3:24.13   
                     
 
Laji 26, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 11:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Janne Tyni  2000  Oulun Uinti 1906    35.82  1:16.36  1:59.21    2:43.17   
                     
 
Laji 26, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 11:36 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Tapio Roiko-Jokela  1996  Swimming Jyväskylä    34.08  1:11.14  1:50.27    2:30.86   
Miikka Willman  1998  Oulun Lohet    34.06  1:11.88  1:51.33    2:31.97   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:44 
 
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 27 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  11:49   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 27, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 11:42 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    35.16        1:15.60   
Viivi Säntti  2005  Oulun Uinti 1906    36.23        1:19.12   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    35.66        1:22.26   
Alexia Tahkola  2005  Oulun Lohet    38.66        1:23.11   
Aada Hirvasoja  2005  Haukiputaan Heitto    39.48        1:26.91   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    48.56        1:39.59   
Anniina Törmi  2005  Oulun Uinti 1906    47.03        1:42.02   
Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    49.18        1:49.10   
Sofia Kilpeläinen  2005  Oulun Uinti 1906    54.65        1:58.90   
                     
 
Laji 27, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 11:42 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Petra Ansaranta  2004  Oulun Uinti 1906    31.83        1:08.56   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    32.32        1:12.32   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    34.35        1:14.25   
Hilla Saastamoinen  2003  Oulun Uinti 1906    35.64        1:17.32   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906    38.72        1:19.71   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    38.44        1:22.32   
                     
 
Laji 27, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 11:42 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    32.94        1:11.02   
Isa Vehkaoja  2002  Oulun Uinti 1906    34.20        1:12.19   
                     
 
Laji 27, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 11:42 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Katri Hurskainen  2000  Oulun Lohet    30.95        1:08.10   
Katriina Korpi  2000  Oulun Lohet    32.49        1:09.00   
Anni Katajamäki  2000  Haukiputaan Heitto    32.46        1:09.77   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  11:49 
 
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 28 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:04   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 28, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 11:50 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Cedric Decena  2004  Oulun Lohet    31.96        1:10.91   
Rasmus Koskela  2004  Oulun Uinti 1906    34.32        1:14.67   
Jere Hannuksela  2004  Haukiputaan Heitto    37.38        1:20.68   
                     
 
Laji 28, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 11:50 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Viktor Thodin  2000  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    29.99        1:02.71   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    29.45        1:03.39   
                     
 
Laji 28, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 11:50 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    27.84        58.66   
Mostafa Ismail  1989  Oulun Lohet    28.71        1:02.58   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:04 
 
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 29 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:00   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 29, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 11:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Annabella Karjalainen  2007  Oulun Lohet            39.09   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906            39.21   
Kaisa Keränen  2007  Oulun Lohet            40.16   
Ruut Salmi  2007  Oulun Lohet            43.21   
Riialiina Kiljala  2008  Vieskan Uimarit            45.67   
Emma Autio  2007  Oulun Lohet            46.07   
Juuli Uusitalo  2007  Oulun Lohet            46.80   
Malla Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            47.28   
Anni Toivonen  2007  Oulun Uinti 1906            47.51   
10  Ellen Laine  2008  Oulun Lohet            48.23   
11  Pinja Niskanen  2007  Oulun Lohet            48.33   
12  Iina Pasuri  2007  Haukiputaan Heitto            49.71   
13  Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            50.50   
14  Iida-Carita Niskanen  2008  Vieskan Uimarit            50.87   
15  Nella Hämäläinen  2008  Vieskan Uimarit            51.21   
16  Elina Jaako  2007  Oulun Uinti 1906            54.23   
17  Lotta Tonteri  2007  Oulun Uinti 1906            58.57   
Ronja Hautamäki  2007  Oulun Uinti 1906            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
                     
 
Laji 29, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 11:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Inka Elamaa  2004  Oulun Lohet            33.31   
Lotta Moilanen  2006  Oulun Uinti 1906            35.07   
Olga Emilia Mattila  2004  Oulun Uinti 1906            35.26   
Emma Hämäläinen  2003  Vieskan Uimarit            35.98   
Ella-Olivia Tikkanen  2005  Oulun Uinti 1906            37.87   
Siiri Keisu  2003  Haukiputaan Heitto            38.23   
Sara Ylimäki  2003  Kemin Työväen Uimarit            38.28   
Kiia Junttari  2004  Kemin Työväen Uimarit            38.91   
Saga Tuisku  2005  Kemin Työväen Uimarit            41.14   
10  Jutta Mört  2005  Kemin Työväen Uimarit            41.34   
11  Aada Suotula  2004  Oulun Uinti 1906            41.84   
12  Pinja Lohiniva  2005  Oulun Uinti 1906            43.71   
13  Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit            45.51   
14  Roosa Hautamäki  2005  Oulun Uinti 1906            46.08   
15  Elsa Komulainen  2005  Iisalmen Uimarit            47.66   
                     
 
Laji 29, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 11:54 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Kaisa Pulkkinen  2000  Oulun Lohet            32.38   
Enni-Sofia Perätalo  2002  Oulun Lohet            33.13   
Niina Nevala  2002  Vieskan Uimarit            43.40   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:00 
 
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 30 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:08   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 12:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Rantasuo  2006  Oulun Lohet            35.76   
Erik Peuhkuri  2006  Oulun Uinti 1906            40.49   
Arttu Kortetjärvi  2006  Oulun Uinti 1906            45.81   
Eetu Huuki  2006  Oulun Lohet            46.37   
Jesse Koskinen  2006  Kemin Työväen Uimarit            46.52   
Miika Suorsa  2006  Oulun Uinti 1906            47.75   
Elias Bruun  2006  Oulun Uinti 1906            47.86   
Markus Tervaskanto  2006  Oulun Uinti 1906            48.00   
Sandy Yin  2007  Oulun Lohet            49.23   
10  Iiro Tapaninen  2007  Oulun Lohet            52.10   
11  Sepehr Torabihaghighi  2006  Oulun Uinti 1906            52.13   
12  Lauri Junttari  2007  Kemin Työväen Uimarit            56.90   
                     
 
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 12:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906            28.81   
Esa Hyrynkangas  2002  Oulun Lohet            31.76   
Paavo Erkinaro  2003  Oulun Uinti 1906            31.89   
Olli-Pekka Pietarila  2003  Oulun Uinti 1906            32.69   
Sihan Yu  2003  Oulun Uinti 1906            34.30   
Mikael Ryynänen  2003  Oulun Lohet            37.20   
Roni Heikkinen  2005  Oulun Uinti 1906            38.49   
Lauri Siurua  2005  Oulun Uinti 1906            38.76   
Elias Mikkonen  2005  Oulun Lohet            38.97   
10  Erblin Latifi  2005  Oulun Uinti 1906            39.37   
11  Sampo Jylhä  2005  Oulun Uinti 1906            1:09.61   
                     
 
Laji 30, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 12:03 
 
 
Nimi  Synt  Seura            Aika  Tila 











 
Konsta Kallinen  1999  Oulun Lohet            28.18   
Kaj Smeds  1998  Jakobstads Simmare-Pietarsaare            28.57   
Anssi Hätälä  1994  Oulun Uinti 1906            29.22   
Kimmo Viinamäki  1995  Kemin Työväen Uimarit            34.98   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:08 
 
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 31 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  12:56   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 31, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 12:40 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Elina Turunen  2005  Oulun Uinti 1906    39.41        1:22.57   
Sara Seppänen  2006  Oulun Lohet    40.57        1:23.89   
Vilma Kiviniemi  2005  Oulun Uinti 1906    41.51        1:25.77   
Saana Uusitalo  2005  Oulun Lohet    42.15        1:26.43   
Pinja Junttari  2006  Kemin Työväen Uimarit    10.17        1:30.93   
Mandi Vuoristo  2005  Oulun Lohet    45.27        1:31.80   
Iina Tapaninen  2006  Oulun Lohet    44.67        1:31.82   
Teresa Pulkkinen  2005  Oulun Lohet    46.44        1:34.37   
Eevi Hirvasoja  2007  Haukiputaan Heitto    46.80        1:34.66   
10  Peppi Ojakippola  2006  Vieskan Uimarit    46.05        1:35.40   
11  Iita Kimpimäki  2007  Haukiputaan Heitto    47.85        1:38.25   
12  Edith Ervasti  2007  Oulun Uinti 1906    48.67        1:41.68   
13  Salli Sepponen  2007  Oulun Uinti 1906    50.59        1:43.11   
14  Iisa Koskenkari  2006  Oulun Uinti 1906    52.65        1:45.04   
15  Sini Saari  2007  Vieskan Uimarit    50.53        1:45.40   
16  Martta Ryynänen  2005  Oulun Lohet    50.55        1:45.46   
17  Tilda Saarela  2006  Vieskan Uimarit    55.83        1:55.41   
18  Iida Ryhänen  2006  Oulun Uinti 1906    53.27        1:59.75   
Elsa Pelkonen  2007  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Jaana Nevala  2005  Vieskan Uimarit            DSQ   
  SW 6.3 Uintia vatsallaan               
Maija Leinonen  2007  Haukiputaan Heitto            DSQ   
  SW 6.5 Käännös ei alkanut heti vatsalleen kääntymisen jälkeen               
                     
 
Laji 31, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 14 v 
Arvioitu alkamisaika 12:40 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Martta Nygård  2003  Oulun Uinti 1906    32.59        1:07.10   
Pinja Taskila  2004  Oulun Uinti 1906    35.18        1:11.48   
Henna Hökkä  2003  Oulun Uinti 1906    34.44        1:12.38   
Venla Säntti  2003  Oulun Uinti 1906    34.71        1:12.46   
Mathilda Puutio  2003  Oulun Uinti 1906    37.58        1:18.12   
Iida Heiko  2004  Oulun Uinti 1906    38.35        1:18.97   
Nita Poutiainen  2003  Oulun Lohet    37.70        1:19.14   
Kia Leinonen  2003  Oulun Lohet    39.85        1:21.44   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    39.77        1:21.77   
10  Greta Suorsa  2003  Oulun Lohet    43.64        1:31.01   
                     
 
Laji 31, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 15 - 16 v 
Arvioitu alkamisaika 12:40 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Iida-Maria Laine  2001  Oulun Uinti 1906    31.86        1:05.70   
Petra Heikkinen  2002  Oulun Uinti 1906    33.87        1:09.93   
Jenni Louhimo  2001  Oulun Uinti 1906    33.85        1:11.17   
Pauliina Lohilahti  2002  Oulun Lohet    35.44        1:13.86   
Emma Pajuluoma  2001  Oulun Lohet    40.35        1:23.46   
Jenni Pyörälä  2002  Oulun Lohet    1:54.31        1:54.31   
                     
 
Laji 31, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 17 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 12:40 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Katri Hurskainen  2000  Oulun Lohet    32.02        1:06.19   
Reetta-Maija Perätalo  2000  Oulun Lohet    33.61        1:10.93   
Heidi Kivioja  2000  Swimming Club Vuokatti    34.12        1:10.94   
Inna Pajuluoma  1999  Oulun Lohet    36.84        1:15.98   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  12:56 
 
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 32 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:00   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 32, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 12:55 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Vili Rantasuo  2004  Oulun Lohet    36.71        1:16.37   
Nikolai Em  2004  Oulun Lohet    40.55        1:22.94   
Jami Kenttälä  2004  Oulun Uinti 1906    42.68        1:27.11   
Tuomo Leinonen  2006  Haukiputaan Heitto    46.63        1:37.56   
Paavo Lyly-Yrjänäinen  2005  Oulun Lohet    53.79        1:52.41   
                     
 
Laji 32, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 15 v 
Arvioitu alkamisaika 12:55 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Lasse Pulkkinen  2002  Oulun Uinti 1906    29.98        1:01.27   
Eemeli Kauppila  2002  Oulun Lohet    34.49        1:12.74   
Valtteri Taskinen  2002  Oulun Uinti 1906    35.71        1:13.18   
                     
 
Laji 32, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 16 - 17 v 
Arvioitu alkamisaika 12:55 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Atte Moilanen  2001  Oulun Uinti 1906    29.59        1:01.34   
Viktor Thodin  2000  Jakobstads Simmare-Pietarsaare    31.01        1:04.83   
Tiitus Taskila  2001  Oulun Uinti 1906    31.60        1:04.85   
Jani Leskelä  2001  Kemin Työväen Uimarit    34.37        1:11.47   
                     
 
Laji 32, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 18 v ja vanhemmat 
Arvioitu alkamisaika 12:55 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m        Aika  Tila 











 
Janne Lantto  1994  Oulun Lohet            DNS   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.26.00  Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017 
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat  Tulostusaika  13:00 
 
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä)
Tulokset Laji 33 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (väliajat, ei pisteitä) 
 
  Kilpailu  Lohien syyspärskeet 2017    Tulostuspäivämäärä  29 lokakuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Oulu    Tulostusaika  13:42   
  Järjestäjä  Oulun Lohet         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  23 elokuu 2017         
 
 
Laji 33, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
Arvioitu alkamisaika 13:01 
 
 
Nimi  Synt  Seura    50m  100m  150m    Aika  Tila 











 
Nanna Savolainen  2004  Oulun Lohet    32.04  1:07.77  1:45.12    2:21.07   
Saara Niemi  2005  Oulun Uinti 1906    33.06  1:09.97  1:49.16    2:25.68   
Malla Juutinen  2003  Oulun Uinti 1906    33.57  1:10.98  1:49.68    2:26.34   
Sara Meissner  2004  Oulun Uinti 1906    33.46  1:10.99  1:50.06    2:27.92   
Laura Rajavaara  2005  Oulun Uinti 1906    34.17  1:14.05  1:54.67    2:33.45   
Petra Laukkanen  2004  Oulun Lohet    35.91  1:16.78  1:59.06    2:39.54   
Noora Tennilä  2007  Oulun Uinti 1906    38.23  1:21.68  2:06.60    2:47.39   
Noora-Maria Linna  2006  Vieskan Uimarit    38.52  1:22.08  2:07.47    2:51.33