2018-08-20   13:04:47
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag

Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 9 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:42   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 1919-2003 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Palmund  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.93        1:07.02   
Julie Darlem Brandt  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.79        1:08.37   
Josephine G. Lauridsen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.99        1:08.47   
Laura Janner  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.11        1:10.23   
Isa Hovmand  2000  Svømmeklubben Syd    32.96        1:10.82   
Emma Bruhn  2002  Herlufsholm Svømmeklub    33.20        1:10.84   
Melanie Eggertsen  2002  Nakskov Svømme Klub    31.62        1:11.12   
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    32.40        1:11.36   
Emilie Nyegaard  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.84        1:11.54   
10  Viktoria Bæts Kristensen  2002  Næstved IF    33.83        1:11.87   
11  Sofie Strandby  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.73        1:12.13   
12  Clara Neumann  2001  Svømmeklubben Syd    34.93        1:12.71   
13  Johanne B. Hansen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.91        1:13.60   
14  Nicole Kristensen  1999  Kalundborg SK    34.33        1:14.65   
15  Mikala Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.03        1:15.32   
16  Katrine Duus  2003  Næstved IF    35.90        1:15.92   
17  Olivia Mammen  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.36        1:16.11   
18  Freja Petersen  2000  Vordingborg Svømme Klub    34.93        1:16.26   
19  Anne-Sofie P. Clausen  2002  Næstved IF    35.09        1:16.86   
20  Volena Dimitrova  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.68        1:17.39   
21  Ida-Marie Frydenlund  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.10        1:19.85   
22  Mille Scheel  2003  Herlufsholm Svømmeklub    37.92        1:20.46   
23  Ida Kjølby  2003  Svømmeklubben Syd    37.99        1:22.15   
24  Julie Nedergaard Hansen  2001  Svømmeklubben SHS Stevns    37.68        1:22.43   
25  Emma M. Andersen  2003  Ringsted Svømme Klub    39.47        1:23.52   
26  Karlotta Maria Prastardottir  1998  Iceland Swimming    38.53        1:23.74   
27  Astrid Nørret Schmidt  2002  Ringsted Svømme Klub    41.32        1:25.84   
28  Kolbrun Jonsdottir  2003  Iceland Swimming    39.36        1:26.99   
29  Emilia Sander-Bjerge  2003  Svømmeklubben Syd    44.63        1:35.41   
Freja Zerbst Hansen  2001  Næstved IF            DNS   
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2004-2005 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Liva Stjernholm  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.45        1:11.12   
Amalie Østerlund  2005  Herlufsholm Svømmeklub    35.28        1:16.11   
Elida Thornsen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub    35.87        1:16.11   
Caroline Holm  2004  Kalundborg SK    36.86        1:16.14   
Karoline Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.77        1:16.30   
Kristine Kipper Pedersen  2004  Nyborg Svømmeklub    37.80        1:18.72   
Anna Larsen  2004  Kalundborg SK    37.95        1:19.19   
Sophie Lærke Sandell  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.07        1:19.90   
Thea Kaiser  2004  Kalundborg SK    36.79        1:20.01   
10  Emilie Højen Meyer  2004  Herlufsholm Svømmeklub    36.91        1:20.10   
11  Freja Søndergaard  2004  Vordingborg Svømme Klub    38.06        1:20.14   
12  Emmeline S. Bertelsen  2005  Ringsted Svømme Klub    37.56        1:20.58   
13  Kathrine Bang Rubak  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.89        1:20.91   
14  Birta Run Smaradottir  2004  Iceland Swimming    37.31        1:21.16   
15  Liv Salhauge  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.72        1:22.92   
16  Andrea Holm Sørensen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    38.87        1:22.98   
17  Selma V Studnitz Andersen  2005  Herlufsholm Svømmeklub    37.95        1:23.07   
18  Agnes Barner Hansen  2005  Næstved IF    38.35        1:23.67   
19  Josephine Frederiksen  2005  Svømmeklubben Syd    40.25        1:25.03   
20  Thea Torndal Jensen  2004  Næstved IF    40.12        1:25.73   
21  Olivia My Nielsen  2004  Næstved IF    41.62        1:26.30   
22  Isabella Hejlesen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    41.34        1:26.69   
23  Martha Bødker Thomsen  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.26        1:26.89   
24  Karoline Elholm Juliussen  2004  Nyborg Svømmeklub    41.83        1:27.10   
25  Malene Reynolds  2005  Ringsted Svømme Klub    40.87        1:27.27   
26  Signe Bagge Møller  2004  Svømmeklubben Syd    41.03        1:28.29   
27  Linnea Worm Thomsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.88        1:29.89   
28  Malou Hansen  2004  Nakskov Svømme Klub    42.59        1:30.05   
29  Laura Kroman  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    39.52        1:30.31   
30  Maya Baltser  2004  Nakskov Svømme Klub    43.35        1:30.49   
31  Laura Riber Memborg  2004  Nyborg Svømmeklub    41.09        1:31.17   
32  Isabella Holme Bjerborg  2005  Kalundborg SK    43.03        1:33.07   
33  Freja S. Falkenstrøm  2004  Nyborg Svømmeklub    42.46        1:33.64   
34  Freya Isabel Christensen  2005  Nyborg Svømmeklub    44.87        1:33.95   
35  Victoria Dinesen  2005  Næstved IF    43.88        1:34.40   
36  Line Høj  2004  Nakskov Svømme Klub    45.13        1:36.18   
37  Pauline Andersen  2005  Kalundborg SK    49.86        1:38.74   
38  Cecillie Bagge Rasmussen  2005  Svømmeklubben SHS Stevns    45.69        1:41.45   
39  Emma Skjold Sørensen  2004  Ringsted Svømme Klub    48.12        1:42.21   
40  Mathilde Nissen  2004  Nyborg Svømmeklub    52.11        1:42.48   
41  Sofie Løfmark Jensen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    51.67        1:44.49   
Klara Wagner  2004  Svømmeklubben SHS Stevns            DNS   
Astrid Kruuse  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Tyvstart 
Benedichte Hallengreen  2005  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Svøm mave v/25 m. 
Cecilie Møller  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Udsvøm mave v/25 m. 
Lisa Ellegaard Johansen  2004  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  1 hånd v/75 m. 
                     
 
Løb 9, 100m Medley Damer, Finaler Årg. 2006-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Freja Juul  2006  Næstved IF    38.57        1:22.94   
Silje Mathiasen  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    39.12        1:26.18   
Liva Mayland  2006  Næstved IF    40.33        1:30.50   
Laura Meyer  2006  Herlufsholm Svømmeklub    43.82        1:32.48   
Mathilde Ludvigsen  2006  Næstved IF    43.15        1:32.57   
Isabella Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.06        1:34.44   
Andrea Strandby  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.40        1:34.57   
Kamille Bentsen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    44.66        1:34.99   
Asta Marie R. Jensen  2007  Næstved IF    45.12        1:35.49   
10  Leonora Franck  2006  Næstved IF    44.48        1:36.07   
11  Iben Lund Nielsen  2006  Næstved IF    43.80        1:36.66   
12  Amalie Carlsen Risager  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.34        1:37.73   
13  Klara Amalie Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    49.72        1:38.96   
14  Erica Veggerby Grønlund  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    44.98        1:39.28   
15  Freja Katrine Raunholt  2006  Næstved IF    47.26        1:39.75   
16  Maria Stoklund  2006  Kalundborg SK    47.53        1:40.32   
17  Rebecca Skov Vinding  2007  Kalundborg SK    48.60        1:41.77   
18  Mathilde Vestergaard  2006  Nyborg Svømmeklub    48.74        1:43.25   
19  Signe Rasmussen  2006  Svømmeklubben SHS Stevns    51.36        1:48.16   
20  Camilla Andersen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    1:48.48        1:48.48   
21  Louise Kipper Pedersen  2006  Nyborg Svømmeklub    51.86        1:49.20   
22  Mathilde Bendtsen  2007  Næstved IF    54.20        1:49.38   
23  Elisabeth Tobel Nielsen  2007  Slagelse Svømmeklub    50.13        1:50.40   
24  Selma Ganci Frederiksen  2008  Vordingborg Svømme Klub    52.86        1:56.76   
25  Dicte S. Falkenstrøm  2008  Nyborg Svømmeklub    59.52        2:02.01   
26  Emilie Nygaard Schiøtt  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    57.82        2:06.02   
27  Line Stærmose  2006  Ringsted Svømme Klub    59.64        2:09.32   
28  Laura Friis Justesen  2006  Vordingborg Svømme Klub    1:08.32        2:17.96   
29  Ester Ganci Frederiksen  2009  Vordingborg Svømme Klub    1:05.97        2:29.93   
Amanda Fafner  2007  Kalundborg SK            DNS   
Beatrice Buhr Müller  2006  Kalundborg SK            DNS   
Katrine Elholm Juliussen  2006  Nyborg Svømmeklub            DNS   
Asta Marie Boye  2006  Korsør Sv & Livr. Klub            DSQ  Svøm mave v/50 m. 
Malou Danefred Nielsen  2007  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Asynk. arme v/50 m. 
Signe Gyldenkærne  2006  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Afslut ryg på mave 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:42 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner