2018-02-21   04:17:56
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag

Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 4 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  12:35   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.03        58.19   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    27.97        58.79   
Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.87        59.22   
Kasper Bonnichsen  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.44        1:00.84   
Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.55        1:01.10   
Magnus Carstensen  1999  Ringsted Svømme Klub    29.56        1:01.18   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.49        1:01.20   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.44        1:01.24   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.95        1:02.36   
10  Frederik Møller  2002  Ringsted Svømme Klub    30.64        1:03.81   
11  Jonas Gram-Lange  1999  Svømmeklubben Syd    31.18        1:04.84   
12  Anders Nielsen  2001  Ringsted Svømme Klub    31.15        1:04.93   
13  Emil Carstensen  2002  Ringsted Svømme Klub    31.74        1:05.51   
14  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    31.06        1:06.01   
15  Joakim Mortensen  2002  Ringsted Svømme Klub    32.81        1:06.61   
16  Casper Ramsdahl Sørensen  2000  Ringsted Svømme Klub    32.88        1:07.55   
17  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.62        1:07.68   
18  Martin Szokody  1999  Ringsted Svømme Klub    33.17        1:08.35   
19  Alexander Søgaard  2002  Ringsted Svømme Klub    33.60        1:09.33   
20  Alexander Ravn Borch  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.67        1:09.67   
21  Daniel Schytte  2000  Ringsted Svømme Klub    34.71        1:10.49   
22  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    34.44        1:11.18   
23  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    35.84        1:11.58   
24  Arnor Robertsson  2002  Iceland Swimming    34.19        1:12.90   
25  Matti Andersen  2001  Næstved IF    35.85        1:15.46   
26  Johannes Frimodt-Møller  2002  Svømmeklubben SHS Stevns    36.80        1:16.19   
27  Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub    38.03        1:18.76   
28  Sigurour Prainn Sigurosson  2002  Iceland Swimming    40.18        1:20.71   
29  Mathias Clausen  2002  Næstved IF    40.29        1:21.25   
30  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    46.27        1:34.80   
Asmund V. Christiansen  2000  Odsherred Svømmeklub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mikkel Mortensen  2003  Kalundborg SK    31.95        1:03.98   
Mikkel Hjelm  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.05        1:05.66   
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    33.08        1:07.67   
Jonas Lykke Sandison  2004  Nyborg Svømmeklub    34.76        1:12.07   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    36.13        1:14.14   
Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.65        1:15.80   
Tobias Mølbak  2004  Ringsted Svømme Klub    36.86        1:15.87   
Jacob Meisner Hansen  2003  Næstved IF    36.51        1:15.90   
Joakim Grøn-Henriksen  2004  Ringsted Svømme Klub    37.43        1:17.48   
10  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.63        1:17.53   
11  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.66        1:17.85   
12  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.72        1:19.27   
13  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    38.14        1:19.72   
14  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    42.77        1:26.76   
15  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    44.23        1:31.06   
16  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub            1:37.07   
17  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    47.77        1:38.31   
18  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    49.53        1:43.40   
Benjamin Bodal  2003  Ringsted Svømme Klub            DNS   
                     
 
Løb 4, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    38.12        1:18.85   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    39.81        1:21.84   
Rasmus Bønsøe  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    40.82        1:22.58   
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub    41.24        1:23.29   
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub    40.85        1:23.67   
Adam Bugge Frandsen  2005  Ringsted Svømme Klub    41.73        1:24.02   
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub    41.78        1:26.01   
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub    43.72        1:29.41   
Sylvester Wichmann Meisne  2005  Herlufsholm Svømmeklub            1:29.46   
10  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    42.19        1:30.23   
11  Jakob Stærmose  2005  Ringsted Svømme Klub    46.21        1:32.43   
12  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    46.30        1:36.72   
13  Frederik Skytte Nielsen  2005  Svømmeklubben Syd    47.36        1:38.98   
14  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    49.78        1:40.41   
15  Timmi Andkjær Kristensen  2007  Nyborg Svømmeklub    51.31        1:43.67   
16  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    51.81        1:48.02   
17  Sebastian Aunt  2007  Herlufsholm Svømmeklub    53.94        1:51.42   
18  Magnus Hauballe Jørgensen  2007  Nakskov Svømme Klub    53.37        1:51.60   
19  Aksel Ethelberg  2005  Slagelse Svømmeklub    58.13        1:56.50   
20  Christian Bruus  2006  Herlufsholm Svømmeklub    56.58        2:00.82   
21  Asmus Knudsen  2006  Ringsted Svømme Klub    1:05.63        2:22.39   
Emil Koch Juhl  2006  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ej fort. bev v25+75 
Magnus Vasegaard Mark  2006  Svømmeklubben SHS Stevns            DSQ  Svøm på maven v. 25m 
Malthe Langhoff  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Ej fort. bev. v. 50m 
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. 
Sebastian Rahr  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Ej fort. bev. v 50m 
Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub            DSQ  Svøm på maven v. 50m 
Thoke Thomsen  2006  Kalundborg SK            DSQ  Ej fort. bev. v25m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  12:35 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare