2018-05-26   15:37:05
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag

Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 16 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  16:39   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 16, 4X50m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Triton Ballerup - 1  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:45.46   
  Lukas Gustafson  1999      27.14        27.14   
  Frans Johannessen  1992      28.77        55.91   
  Claus Hansen  1995      25.67        1:21.58   
  Tobias Andersen  1998      23.88        1:45.46   
                     
Triton Ballerup - 2  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:51.17   
  Mads Raaby Jensen  2001      28.16        28.16   
  Mikkel S. Hansen  2000      30.99        59.15   
  Johan Joensen  2000      26.40        1:25.55   
  Marius Møldrup  1999      25.62        1:51.17   
                     
Lf Drenge 1 :-)  2000  Startfællesskabet LF-SWIM            1:51.49   
  Mads Holm  1998      28.83        28.83   
  Marius Rasmussen  1999      31.79        1:00.62   
  Sebastian Jensen  2001      26.54        1:27.16   
  Erling Johansen  2000      24.33        1:51.49   
                     
Hg Drenge 1  2000  Herlufsholm Svømmeklub            1:51.61   
  Filip Bækgaard  2000      28.16        28.16   
  Mads Ingeman Hansen  1997      29.91        58.07   
  Magnus Løhr  2001      27.86        1:25.93   
  Mads Lünell Bruhn  1998      25.68        1:51.61   
                     
Triton Ballerup - 3  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:53.94   
  Mikkel Hjelm  2003      31.27        31.27   
  Gustav Klit Stjernholm  2002      30.41        1:01.68   
  Kasper Bonnichsen  2002      26.13        1:27.81   
  Niels Paulli Sparholt  2000      26.13        1:53.94   
                     
Lf Drenge 2 :-)  2000  Startfællesskabet LF-SWIM            2:00.41   
  Jonas Gram-Lange  1999      29.72        29.72   
  Tue Vestergaard Jürs  2004      36.87        1:06.59   
  Jens Saugmann  1996      26.86        1:33.45   
  Christoffer Jensen  2002      26.96        2:00.41   
                     
Stv1  2000  Slagelse Svømmeklub            2:01.56   
  Magnus Nygaard  2000      33.79        33.79   
  Elias Rought  2003      32.68        1:06.47   
  Silas Lykke  2003      29.33        1:35.80   
  Emil Mølholm Johansen  2000      25.76        2:01.56   
                     
Drenge 1 Kaundborg  2000  Kalundborg SK            2:01.90   
  Mads Witthøft  2000      30.08        30.08   
  Andreas Lind-Ellefsen  2001      34.58        1:04.66   
  Mikkel Mortensen  2003      28.31        1:32.97   
  Frederik Scheby Petersen  2004      28.93        2:01.90   
                     
Nif Boys 1  2000  Næstved IF            2:07.75   
  Jacob Meisner Hansen  2003      35.68        35.68   
  Lucas Jul Pedersen  2003      35.08        1:10.76   
  Kristian Mouridsen  2002      30.41        1:41.17   
  Harald Franck  2003      26.58        2:07.75   
                     
10  Techno Fest Shs  1996  Svømmeklubben SHS Stevns            2:11.66   
  Emil Holm  1996      32.61        32.61   
  Laurits Holm  2000      39.46        1:12.07   
  Søren G. Nielsen  2000      31.55        1:43.62   
  Pelle-Oskar Lambertsen  1999      28.04        2:11.66   
                     
11  Hg Drenge 2  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:11.83   
  Mathias Ankersen  2004      38.59        38.59   
  Alfred Nissen  2002      35.72        1:14.31   
  Gustav Nissen  2001      31.54        1:45.85   
  Nicolai Yung Hansen  2000      25.98        2:11.83   
                     
12  Nyborg Drenge 1  2000  Nyborg Svømmeklub            2:17.83   
  Jonas Lykke Sandison  2004      32.28        32.28   
  Nikolai Hynkemejer Maaløe  1999      35.22        1:07.50   
  Teodor Thuelund  2005      36.73        1:44.23   
  Mikkel Bredal Larsen  2005      33.60        2:17.83   
                     
13  Nif Boys 2  2000  Næstved IF            2:18.54   
  Mathias Clausen  2002      37.10        37.10   
  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004      37.70        1:14.80   
  Matti Andersen  2001      33.07        1:47.87   
  Rasmus Lorentzen  2001      30.67        2:18.54   
                     
14  Ringsted Herrer 1  2000  Ringsted Svømme Klub            2:21.26   
  Tobias Mølbak  2004      34.62        34.62   
  Benjamin Bodal  2003      38.49        1:13.11   
  Joakim Grøn-Henriksen  2004      34.25        1:47.36   
  Oliver Hostrup Sahlberg  2003      33.90        2:21.26   
                     
15  Drenge  2000  Iceland Swimming            2:21.91   
  Sigurour Prainn Sigurosson  2002      39.90        39.90   
  Arnor Robertsson  2002      36.31        1:16.21   
  Jon Gooi Ingvarsson  2001      29.85        1:46.06   
  Rokkvi Helgason  2004      35.85        2:21.91   
                     
16  Drenge 1 Korsør  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            2:26.85   
  Christian Jepsen  2005      39.59        39.59   
  Viktor Holst Rasmussen  2003      40.68        1:20.27   
  Tobias Rehder Knudsen  2005      34.34        1:54.61   
  Tobias Wiegaard Hansen  2004      32.24        2:26.85   
                     
17  Stv2  2000  Slagelse Svømmeklub            2:27.60   
  Johannes Tobel Nielsen  2004      42.20        42.20   
  Jannik Jørgensen  2004      36.80        1:19.00   
  Casper Madsen  2004      31.78        1:50.78   
  Julius Vadmand  2005      36.82        2:27.60   
                     
18  Shs Super Sonics Shs  2003  Svømmeklubben SHS Stevns            2:31.68   
  Joakim Schnack  2004      39.95        39.95   
  Oscar Xu  2003      20.83        1:00.78   
  Phillip Hausmann Olsen  2003      20.52        1:21.30   
  Magnus Hansen  2004      1:10.38        2:31.68   
                     
19  Drenge 2 Korsør  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            2:32.53   
  Konrad Clausen  2005      40.05        40.05   
  Frederik Schmidt Johansen  2002      44.92        1:24.97   
  Johannes Forsbæk  2004      35.73        2:00.70   
  Lucas Leal  2001      31.83        2:32.53   
                     
20  Ringsted Herrer 2  2000  Ringsted Svømme Klub            2:33.12   
  Zacharias Houmann  2006      1:23.04        1:23.04   
  Andreas Mølbak  2006      37.90        2:00.94   
  Adam Bugge Frandsen  2005      32.18        2:33.12   
  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004              2:33.12   
                     
21  Drenge 2 Kaundborg  2000  Kalundborg SK            2:34.09   
  Noel Gjelstrup  2004      42.76        42.76   
  Joachim Mårtensen  2004      38.53        1:21.29   
  Malthe Lorin Rasmussen  2005      38.45        1:59.74   
  Patrick Skov Vinding  2005      34.35        2:34.09   
                     
22  Hg Drenge 3  2000  Herlufsholm Svømmeklub            2:37.27   
  Tobias Christiansen  2006      47.92        47.92   
  August Høy  2005      40.89        1:28.81   
  Marcus Artmann  2002      34.18        2:02.99   
  Sylvester Wichmann Meisne  2005      34.28        2:37.27   
                     
23  Nif Boys 3  2000  Næstved IF            2:44.75   
  Sebastian N. Bentsen  2004      37.19        37.19   
  Mads G. Skovly Larsen  2006      57.78        1:34.97   
  Malthe Foged  2005      37.17        2:12.14   
  Petar Trkulja  2006      32.61        2:44.75   
                     
24  Nyborg Drenge 2  2000  Nyborg Svømmeklub            2:47.57   
  Mathias Lykke Sandison  2007      40.58        40.58   
  Frederik Nielsen  2006      48.15        1:28.73   
  Oskar Mühring  2006      41.59        2:10.32   
  Alexander Okkerholm  2005      37.25        2:47.57   
                     
25  Drenge 3 Korsør  2000  Korsør Sv & Livr. Klub            2:49.03   
  Rasmus Bønsøe  2006      40.62        40.62   
  Noah Vester Nielsen  2004      51.28        1:31.90   
  Benjamin Jørgensen  2005      42.56        2:14.46   
  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004      34.57        2:49.03   
                     
26  Ringsted Herrer 3  2000  Ringsted Svømme Klub            2:56.19   
  Mikkel Holm Pedersen  2004      45.87        45.87   
  Victor Hemmingsen  2006      48.17        1:34.04   
  Jakob Stærmose  2005      44.96        2:19.00   
  Kristian Slott Rasmussen  2004      37.19        2:56.19   
                     
27  Nyborg Drenge 4  2000  Nyborg Svømmeklub            3:09.02   
  Nikolaj Kobbernagel  2007      46.65        46.65   
  Emil B. Mortensen  2006      53.48        1:40.13   
  Timmi Andkjær Kristensen  2007      47.98        2:28.11   
  Tobias Hansen  2005      40.91        3:09.02   
                     
28  Ringsted Herrer 4  2000  Ringsted Svømme Klub            3:17.76   
  Gustav Meinert  2006      50.11        50.11   
  Oscar Haak  2007      54.74        1:44.85   
  Tristan Houmann  2008      50.41        2:35.26   
  Simon Kristoffersen  2005      42.50        3:17.76   
                     
29  Hg Drenge 4  2000  Herlufsholm Svømmeklub            3:31.59   
  Christian Bruus  2006      53.71        53.71   
  Sebastian Aunt  2007                 
  Frederik Strate  2003      1:57.26        1:57.26   
  Sebastian Svenningsen  2006      1:34.33        3:31.59   
                     
Drenge 3 Kaundborg  2005  Kalundborg SK            DSQ  Ej samt. ber. v/150m 
  David Stoklund  2008      44.07        44.07   
  Thoke Thomsen  2006      50.60        1:34.67   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  16:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner