2018-05-20   15:48:46
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland

Results for Ringsted cup 2017

Below are all results from the competition shown by session.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Ringsted Cup 2017    Udskriftsdato  16 september 2017   
  Stævne by  Ringsted    Udskriftstidspunkt  14:33   
  Arrangør  Ringsted Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  16 september 2017         
 
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 1919-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Frans Johannessen  1992  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.14        58.69   
Mikkel S. Hansen  2000  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.77        1:00.72   
Gustav Klit Stjernholm  2002  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.23        1:00.89   
Tobias Andersen  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.17        1:00.95   
Filip Bækgaard  2000  Herlufsholm Svømmeklub    28.38        1:01.76   
Claus Hansen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.47        1:02.05   
Mads Holm  1998  Nakskov Svømme Klub    28.62        1:02.33   
Marius Rasmussen  1999  Svømmeklubben Syd    28.91        1:02.67   
Mads Raaby Jensen  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    28.41        1:02.72   
10  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    29.14        1:04.79   
11  Mads Rishøj  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.38        1:04.92   
12  Lukas Gustafson  1999  Svømmeklubben Triton Ballerup    29.01        1:05.15   
13  Magnus Aasberg  2001  Svømmeklubben Triton Ballerup    30.47        1:05.39   
14  Magnus Nygaard  2000  Slagelse Svømmeklub    31.74        1:06.09   
15  Andreas Lind-Ellefsen  2001  Kalundborg SK    30.72        1:06.71   
16  Mads Lünell Bruhn  1998  Herlufsholm Svømmeklub    31.55        1:08.08   
17  Jon Gooi Ingvarsson  2001  Iceland Swimming    33.36        1:11.16   
18  Søren G. Nielsen  2000  Svømmeklubben SHS Stevns    32.76        1:13.10   
19  Jonathan F. K. Jensen  2002  Vordingborg Svømme Klub    32.31        1:13.72   
20  Kristian Mouridsen  2002  Næstved IF    35.69        1:14.01   
21  Laurids Isling Kurtzmann  2002  Svømmeklubben Syd    34.77        1:14.13   
22  Matti Andersen  2001  Næstved IF    34.47        1:15.57   
23  Rasmus Lorentzen  2001  Næstved IF    36.78        1:16.07   
24  Andreas Hausner  1999  Nakskov Svømme Klub    35.09        1:17.17   
25  Mikkel Nissen  2002  Nyborg Svømmeklub    35.44        1:17.29   
26  Frederik Schmidt Johansen  2002  Korsør Sv & Livr. Klub    40.82        1:25.37   
27  Lucas Leal  2001  Korsør Sv & Livr. Klub    45.11        1:34.77   
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2003-2004 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Lasse Darlem Brandt  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.26        1:08.45   
Lucas Jul Pedersen  2003  Næstved IF    33.62        1:09.52   
Ole Hovmand  2003  Svømmeklubben Syd    32.98        1:10.48   
Harald Franck  2003  Næstved IF    33.39        1:11.09   
Casper Madsen  2004  Slagelse Svømmeklub    33.16        1:13.56   
Tobias Lindberg  2003  Nakskov Svømme Klub    34.53        1:13.84   
Bertram Grøn Brandelev  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.57        1:14.31   
Andreas Pedersen  2003  Nyborg Svømmeklub    34.17        1:14.75   
Jannik Jørgensen  2004  Slagelse Svømmeklub    35.51        1:15.85   
10  Alexander Slente  2004  Svømmeklubben Syd    38.18        1:16.89   
11  Silas Waterval  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.85        1:17.81   
12  Lauritz Dyhr-Rasmussen  2004  Næstved IF    37.64        1:18.43   
13  Stefan Rasmussen  2004  Svømmeklubben Syd    37.78        1:18.70   
14  Esben Errebo Bendsen  2004  Svømmeklubben Syd    36.50        1:19.39   
15  Emre Emil Tømmerby Kiliç  2004  Ringsted Svømme Klub    37.13        1:19.52   
16  Frederik Taubert Løgager  2004  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.39        1:20.02   
17  Mathias Toft Nørskov  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.68        1:20.37   
18  Tue Vestergaard Jürs  2004  Svømmeklubben Syd    38.00        1:20.38   
19  Valdemar Jensen  2004  Nakskov Svømme Klub    37.85        1:21.00   
20  Phillip Hausmann Olsen  2003  Svømmeklubben SHS Stevns    36.62        1:21.04   
21  Viktor Holst Rasmussen  2003  Korsør Sv & Livr. Klub    40.68        1:21.42   
22  Magnus Ravn Borch  2003  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.57        1:22.09   
23  Sebastian N. Bentsen  2004  Næstved IF    37.97        1:22.30   
24  August K Madsen  2004  Nakskov Svømme Klub    36.55        1:22.53   
25  Johannes Forsbæk  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    37.05        1:24.19   
26  Mark Kronbæk Nancke  2004  Nyborg Svømmeklub    42.02        1:24.53   
27  Mathias Ankersen  2004  Herlufsholm Svømmeklub    39.38        1:25.16   
28  Oscar Xu  2003  Svømmeklubben SHS Stevns    40.30        1:25.39   
29  Oliver Hostrup Sahlberg  2003  Ringsted Svømme Klub    40.82        1:25.82   
30  Kristian Slott Rasmussen  2004  Ringsted Svømme Klub    43.75        1:30.43   
31  Mikkel Holm Pedersen  2004  Ringsted Svømme Klub    44.11        1:30.81   
32  Noel Gjelstrup  2004  Kalundborg SK    44.48        1:32.17   
33  Noah Vester Nielsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    44.62        1:34.33   
34  Lukas Kjeldsholm Knudsen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    44.28        1:34.97   
35  Magnus Hansen  2004  Svømmeklubben SHS Stevns    46.11        1:37.00   
36  Johannes Tobel Nielsen  2004  Slagelse Svømmeklub    47.15        1:38.18   
37  Frederik Strate  2003  Herlufsholm Svømmeklub    46.49        1:38.24   
38  Casper Pedersen  2004  Korsør Sv & Livr. Klub    46.87        1:40.99   
Daniel Mir  2003  Slagelse Svømmeklub            DNS   
Magnus Juul Hansen  2003  Vordingborg Svømme Klub            DSQ  Ej samt. berør. v/75 
                     
 
Løb 10, 100m Medley Herrer, Finaler Årg. 2005-2018 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Petar Trkulja  2006  Næstved IF    36.94        1:21.19   
Philip Rindum  2005  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.24        1:21.97   
Andreas Mølbak  2006  Ringsted Svømme Klub    38.92        1:22.21   
Teodor Thuelund  2005  Nyborg Svømmeklub    39.87        1:22.80   
Zacharias Houmann  2006  Ringsted Svømme Klub    38.42        1:22.94   
Rasmus Bønsøe  2006  Korsør Sv & Livr. Klub    37.76        1:24.39   
Mathias Lykke Sandison  2007  Nyborg Svømmeklub    40.36        1:25.14   
Malthe Lorin Rasmussen  2005  Kalundborg SK    38.15        1:27.60   
Victor Hemmingsen  2006  Ringsted Svømme Klub    41.62        1:28.30   
10  Rasmus Capion  2005  Vordingborg Svømme Klub    40.44        1:30.90   
11  Julius Vadmand  2005  Slagelse Svømmeklub    41.49        1:31.89   
12  Patrick Skov Vinding  2005  Kalundborg SK    43.36        1:32.84   
13  David Stoklund  2008  Kalundborg SK    44.81        1:37.31   
14  Jonas Wilms Jensen  2007  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.03        1:40.54   
15  Cilas Skafte  2005  Kalundborg SK    49.50        1:44.58   
16  Gustav Meinert  2006  Ringsted Svømme Klub    47.91        1:44.95   
17  Simon Kristoffersen  2005  Ringsted Svømme Klub    51.01        1:48.31   
18  Johan Lykkebo Larsen  2007  Kalundborg SK    53.49        1:52.67   
19  Tobias Christiansen  2006  Herlufsholm Svømmeklub    51.03        1:53.03   
20  Timmi Andkjær Kristensen  2007  Nyborg Svømmeklub    50.99        1:54.27   
21  Lukas Skov Christiansen  2005  Nyborg Svømmeklub    56.79        2:02.75   
22  Oscar Haak  2007  Ringsted Svømme Klub    1:05.17        2:05.55   
Ali Baba  2006  Ringsted Svømme Klub            DNS   
Jonathan Wesselhoff  2006  Vordingborg Svømme Klub            DNS   
Alexander Okkerholm  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
August Høy  2005  Herlufsholm Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Emil B. Mortensen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
Frederik Nielsen  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Mikkel Bredal Larsen  2005  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
Nikolaj Kobbernagel  2007  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Maveliggende v/50 m. 
Oskar Mühring  2006  Nyborg Svømmeklub            DSQ  Crawl v/begyndelse 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  16 september 2017 
Licens til Ringsted Svømme Klub  Udskriftstidspunkt  14:33 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare