Resultater for Tureberg knatte cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 1, 50 m frisim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
378 |
28.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
333 |
29.22 |
+1.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
302 |
30.18 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
299 |
30.29 |
+2.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
286 |
30.75 |
+2.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
273 |
31.20 |
+3.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
266 |
31.47 |
+3.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
249 |
32.20 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
247 |
32.25 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
246 |
32.33 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
238 |
32.68 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
236 |
32.75 |
+4.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
223 |
33.37 |
+5.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
211 |
34.02 |
+6.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
205 |
34.32 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
201 |
34.56 |
+6.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
200 |
34.59 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
190 |
35.19 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
179 |
35.89 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
177 |
36.02 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
152 |
37.95 |
+9.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
147 |
38.38 |
+10.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
|
143 |
38.74 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Holm |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
128 |
40.11 |
+12.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
126 |
40.31 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
126 |
40.32 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
120 |
41.06 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
|
|
120 |
41.06 |
+13.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Melvin Abrander |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
117 |
41.36 |
+13.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
117 |
41.39 |
+13.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Leo Brehmer |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
86 |
45.81 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Erik Stein |
2005 |
Täby Sim |
|
|
83 |
46.36 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Daniel Moradpour |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
83 |
46.40 |
+18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 1, 50 m frisim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
437 |
26.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
395 |
27.59 |
+0.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
395 |
27.60 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
370 |
28.21 |
+1.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
324 |
29.47 |
+2.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
313 |
29.81 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
|
|
303 |
30.16 |
+3.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
292 |
30.53 |
+3.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
264 |
31.58 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
206 |
34.27 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
192 |
35.08 |
+8.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 2, 50 m frisim fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
543 |
28.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
436 |
30.64 |
+2.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
419 |
31.05 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ester Pettersson |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
407 |
31.35 |
+2.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
391 |
31.76 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
363 |
32.56 |
+4.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
353 |
32.88 |
+4.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
348 |
33.01 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
345 |
33.11 |
+4.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
333 |
33.52 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
330 |
33.61 |
+5.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
328 |
33.68 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
319 |
33.99 |
+5.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
309 |
34.34 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
308 |
34.41 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
303 |
34.60 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
302 |
34.61 |
+6.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
302 |
34.63 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
298 |
34.76 |
+6.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
294 |
34.92 |
+6.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
294 |
34.94 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
293 |
34.98 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
292 |
35.03 |
+6.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
287 |
35.23 |
+6.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
278 |
35.59 |
+7.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
269 |
35.97 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Nora Sundberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
266 |
36.10 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
262 |
36.30 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
klara Pettersson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
260 |
36.37 |
+7.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
258 |
36.46 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
258 |
36.48 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
239 |
37.40 |
+8.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Tilda Svärd |
2005 |
Täby Sim |
|
|
225 |
38.16 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Alice Warglo |
2004 |
Täby Sim |
|
|
223 |
38.27 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
219 |
38.53 |
+10.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
218 |
38.60 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Elinor Svensson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
218 |
38.60 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Anna Wang |
2005 |
Täby Sim |
|
|
215 |
38.78 |
+10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Wilma Hammargren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
208 |
39.17 |
+10.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Linn Emanuelsson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
208 |
39.21 |
+10.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
199 |
39.76 |
+11.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Torun Fritioff |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
197 |
39.92 |
+11.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
|
192 |
40.27 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
|
|
192 |
40.27 |
+11.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
189 |
40.47 |
+11.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Julia Isaksson |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
186 |
40.69 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
182 |
40.94 |
+12.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Eleonora Svensson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
174 |
41.55 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Matilda Tiselius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
86 |
52.49 |
+24.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Majken Ljunggren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 2, 50 m frisim fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
494 |
29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
488 |
29.51 |
+0.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
483 |
29.61 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
457 |
30.16 |
+0.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
453 |
30.25 |
+0.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
445 |
30.43 |
+1.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
414 |
31.17 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
375 |
32.22 |
+2.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
351 |
32.92 |
+3.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
345 |
33.11 |
+3.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Millie Björlin |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
330 |
33.63 |
+4.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
323 |
33.85 |
+4.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Kajsa Iwarsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
317 |
34.06 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
296 |
34.87 |
+5.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
290 |
35.08 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tilda Selling |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
287 |
35.23 |
+5.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
282 |
35.40 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
280 |
35.51 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
263 |
36.27 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 3, 50 m ryggsim po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.68 |
245 |
35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.69 |
205 |
37.66 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.73 |
186 |
38.90 |
+3.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.76 |
178 |
39.47 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.67 |
158 |
41.08 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.72 |
157 |
41.13 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.69 |
141 |
42.60 |
+7.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.63 |
125 |
44.37 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Eric Fransson |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.83 |
122 |
44.79 |
+9.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.73 |
119 |
45.11 |
+9.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Jan Danovskij |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.80 |
116 |
45.48 |
+10.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.99 |
114 |
45.79 |
+10.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
+0.47 |
101 |
47.62 |
+12.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
+0.86 |
98 |
48.09 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
+0.86 |
93 |
48.92 |
+13.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.82 |
85 |
50.43 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.68 |
84 |
50.67 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
+0.67 |
82 |
50.96 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Axel Wickbom |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.71 |
80 |
51.48 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Japheth Shewa |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.73 |
79 |
51.68 |
+16.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hampus Hjort |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
79 |
51.73 |
+16.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.74 |
78 |
51.80 |
+16.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emil Hillborg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.89 |
78 |
51.91 |
+16.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
75 |
52.66 |
+17.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.91 |
74 |
52.89 |
+17.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Gustav Bernhardsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.68 |
68 |
54.43 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.85 |
67 |
54.56 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Jakob Andersson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.93 |
62 |
55.85 |
+20.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Erik Bergstrand |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.96 |
51 |
59.59 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Noah Mehreteab |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.94 |
46 |
1:01.70 |
+26.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 4, 50 m ryggsim fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.58 |
306 |
38.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.87 |
292 |
38.67 |
+0.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.82 |
277 |
39.35 |
+1.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
+0.71 |
257 |
40.33 |
+2.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
+0.78 |
247 |
40.89 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.67 |
246 |
40.96 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tuva Lundberg |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.73 |
231 |
41.83 |
+3.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.88 |
221 |
42.43 |
+4.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.72 |
220 |
42.51 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.82 |
218 |
42.64 |
+4.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.93 |
210 |
43.12 |
+5.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.81 |
209 |
43.23 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.66 |
208 |
43.28 |
+5.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Louise Mårtensson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.67 |
199 |
43.90 |
+5.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.74 |
193 |
44.41 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.81 |
181 |
45.32 |
+7.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.78 |
179 |
45.53 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tyra Korent |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.87 |
177 |
45.65 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
+0.70 |
176 |
45.73 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.60 |
176 |
45.76 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.59 |
170 |
46.30 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
+0.81 |
167 |
46.55 |
+8.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Asta Revsäter |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.75 |
167 |
46.61 |
+8.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.70 |
164 |
46.83 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Linnea Ahlberg |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.93 |
160 |
47.23 |
+9.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.78 |
158 |
47.44 |
+9.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.64 |
154 |
47.86 |
+9.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.64 |
151 |
48.17 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.64 |
142 |
49.18 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.86 |
141 |
49.28 |
+11.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.62 |
141 |
49.30 |
+11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.63 |
138 |
49.64 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.84 |
137 |
49.75 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.92 |
134 |
50.13 |
+12.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
+0.77 |
133 |
50.26 |
+12.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.84 |
130 |
50.60 |
+12.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Amanda Widhe |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.91 |
129 |
50.68 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Olivia Nietzsche |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.84 |
129 |
50.70 |
+12.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Jessica Andersson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.80 |
127 |
51.06 |
+12.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Emma Klingh |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
126 |
51.16 |
+13.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Smilla Palmborg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
118 |
52.33 |
+14.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elin Yavuz |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.78 |
117 |
52.45 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.74 |
117 |
52.47 |
+14.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.97 |
116 |
52.58 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Aurora Pinho |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.90 |
113 |
53.09 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
108 |
53.82 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.81 |
108 |
53.84 |
+15.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.81 |
108 |
53.88 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.77 |
107 |
54.06 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.80 |
104 |
54.45 |
+16.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Signe Mueller |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.79 |
103 |
54.66 |
+16.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Ida Muhic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.83 |
103 |
54.70 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Li Stenmark |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.85 |
101 |
54.97 |
+16.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Anna Malmring |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.59 |
100 |
55.19 |
+17.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Vera Papantoni |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.88 |
97 |
55.86 |
+17.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.70 |
96 |
55.93 |
+17.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.83 |
95 |
56.20 |
+18.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Moa Slättegård |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.71 |
94 |
56.33 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Zenan Altuntas |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.95 |
64 |
1:04.10 |
+26.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.65 |
58 |
1:05.99 |
+27.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Joanna Terander |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Engla Hellenius |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.72 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
+0.77 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 5, 100 m bröstsim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
426 |
1:13.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
310 |
1:22.13 |
+8.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
306 |
1:22.46 |
+8.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
266 |
1:26.37 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
264 |
1:26.59 |
+12.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
259 |
1:27.15 |
+13.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
224 |
1:31.56 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
220 |
1:32.09 |
+18.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
219 |
1:32.16 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
191 |
1:36.50 |
+22.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
189 |
1:36.81 |
+22.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
181 |
1:38.21 |
+24.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
160 |
1:42.41 |
+28.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
156 |
1:43.10 |
+29.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
155 |
1:43.47 |
+29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
148 |
1:45.07 |
+31.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
140 |
1:46.91 |
+33.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Louie Gabrielsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
126 |
1:50.65 |
+36.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Melvin Abrander |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
121 |
1:52.43 |
+38.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
116 |
1:53.93 |
+40.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
92 |
2:03.03 |
+49.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Isak Malmfors |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
87 |
2:05.26 |
+51.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Stein |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 5, 100 m bröstsim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
413 |
1:14.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
263 |
1:26.79 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
249 |
1:28.29 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
219 |
1:32.14 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
208 |
1:33.74 |
+19.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
192 |
1:36.32 |
+21.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Svanfeldt |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
172 |
1:39.93 |
+25.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
170 |
1:40.22 |
+25.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
166 |
1:41.08 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 6, 100 m bröstsim fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
480 |
1:19.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
335 |
1:29.73 |
+10.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
335 |
1:29.74 |
+10.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
327 |
1:30.51 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
312 |
1:31.89 |
+12.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
293 |
1:33.88 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
290 |
1:34.11 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
270 |
1:36.42 |
+16.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
260 |
1:37.60 |
+17.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
259 |
1:37.80 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
klara Pettersson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
256 |
1:38.13 |
+18.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
250 |
1:38.93 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
248 |
1:39.25 |
+19.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
243 |
1:39.93 |
+20.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nora Sundberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
239 |
1:40.41 |
+20.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Clara Taberman |
2004 |
Täby Sim |
|
|
235 |
1:41.04 |
+21.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Matilda Schibbye |
2004 |
Täby Sim |
|
|
227 |
1:42.14 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
226 |
1:42.36 |
+22.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elinor Svensson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
224 |
1:42.58 |
+22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
222 |
1:42.86 |
+23.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
221 |
1:43.01 |
+23.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
220 |
1:43.20 |
+23.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Linn Emanuelsson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
219 |
1:43.45 |
+23.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
215 |
1:44.08 |
+24.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
213 |
1:44.26 |
+24.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
211 |
1:44.68 |
+25.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Torun Fritioff |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
210 |
1:44.89 |
+25.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
|
|
179 |
1:50.47 |
+30.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Anna Wang |
2005 |
Täby Sim |
|
|
178 |
1:50.75 |
+31.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
175 |
1:51.31 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
|
175 |
1:51.31 |
+31.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
175 |
1:51.33 |
+31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Eleonora Svensson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
144 |
1:58.87 |
+39.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Darcey Bailey |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 6, 100 m bröstsim fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
456 |
1:20.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
412 |
1:23.76 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
349 |
1:28.56 |
+7.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
312 |
1:31.85 |
+10.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
268 |
1:36.61 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
255 |
1:38.26 |
+17.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
240 |
1:40.22 |
+19.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
183 |
1:49.72 |
+28.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 7, 50 m bröstsim po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
219 |
41.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
193 |
43.63 |
+1.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Olsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
191 |
43.81 |
+1.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
172 |
45.36 |
+3.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
163 |
46.22 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
155 |
46.92 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
129 |
49.94 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
124 |
50.60 |
+8.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
116 |
51.64 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
100 |
54.28 |
+12.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
93 |
55.56 |
+13.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
92 |
55.75 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Hampus Hjort |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
91 |
56.12 |
+14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
88 |
56.57 |
+14.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
79 |
58.61 |
+16.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
67 |
1:02.12 |
+20.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Japheth Shewa |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
63 |
1:03.31 |
+21.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
63 |
1:03.41 |
+21.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
62 |
1:03.65 |
+21.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
59 |
1:04.59 |
+22.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
56 |
1:05.95 |
+24.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Bernhardsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 8, 50 m bröstsim fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
310 |
42.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
291 |
43.18 |
+0.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nellie Häger |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
269 |
44.36 |
+2.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
264 |
44.63 |
+2.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
258 |
44.98 |
+2.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
252 |
45.33 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
248 |
45.54 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
236 |
46.32 |
+4.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
233 |
46.51 |
+4.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Wilma Danielsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
233 |
46.53 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
232 |
46.57 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
209 |
48.23 |
+5.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
204 |
48.63 |
+6.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
200 |
48.90 |
+6.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
194 |
49.47 |
+7.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
190 |
49.75 |
+7.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
189 |
49.89 |
+7.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
185 |
50.18 |
+7.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
183 |
50.37 |
+8.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Asta Revsäter |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
182 |
50.50 |
+8.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tuva Lundberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
182 |
50.52 |
+8.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
179 |
50.81 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
177 |
50.93 |
+8.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
170 |
51.65 |
+9.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
|
|
166 |
52.01 |
+9.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
166 |
52.03 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
165 |
52.17 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
161 |
52.57 |
+10.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
160 |
52.69 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
159 |
52.81 |
+10.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
157 |
53.06 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Louise Mårtensson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
157 |
53.06 |
+10.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Olivia Allert |
2007 |
Täby Sim |
|
|
156 |
53.11 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
155 |
53.27 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Amanda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
152 |
53.56 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Carolina Norén |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
150 |
53.82 |
+11.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
150 |
53.88 |
+11.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Astrid Enbom |
2006 |
Täby Sim |
|
|
148 |
54.04 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
148 |
54.08 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
141 |
55.00 |
+12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
137 |
55.52 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
136 |
55.58 |
+13.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Emma Klingh |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
133 |
55.99 |
+13.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Moa Slättegård |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
131 |
56.35 |
+14.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Engla Hellenius |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
130 |
56.41 |
+14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Anna Malmring |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
128 |
56.80 |
+14.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
126 |
57.04 |
+14.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Olivia Nietzsche |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
126 |
57.05 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Elin Yavuz |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
119 |
58.21 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
119 |
58.22 |
+15.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Jessica Andersson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
115 |
58.79 |
+16.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Signe Mueller |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
110 |
59.66 |
+17.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Aurora Pinho |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
106 |
1:00.40 |
+18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Vera Papantoni |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
102 |
1:01.28 |
+18.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Wilma Steinmetz |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
94 |
1:02.85 |
+20.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
83 |
1:05.41 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Amanda Widhe |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
80 |
1:06.26 |
+23.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Li Stenmark |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Palmborg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Linnea Ahlberg |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ida Muhic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 9, 100 m ryggsim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.74 |
348 |
1:09.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.68 |
255 |
1:17.06 |
+7.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.76 |
235 |
1:19.21 |
+9.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.95 |
233 |
1:19.44 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.75 |
224 |
1:20.49 |
+11.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.81 |
214 |
1:21.69 |
+12.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.73 |
201 |
1:23.49 |
+14.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.80 |
201 |
1:23.50 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.69 |
189 |
1:25.12 |
+15.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
+0.74 |
189 |
1:25.19 |
+15.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.92 |
184 |
1:25.87 |
+16.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.72 |
181 |
1:26.46 |
+16.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.78 |
147 |
1:32.60 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.80 |
142 |
1:33.68 |
+24.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.75 |
130 |
1:36.47 |
+26.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.75 |
127 |
1:37.18 |
+27.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.82 |
105 |
1:43.59 |
+34.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.74 |
102 |
1:44.55 |
+35.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.64 |
98 |
1:45.85 |
+36.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.85 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.73 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 9, 100 m ryggsim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.60 |
385 |
1:07.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
|
+0.72 |
295 |
1:13.48 |
+6.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.64 |
271 |
1:15.51 |
+8.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.75 |
163 |
1:29.50 |
+22.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.67 |
159 |
1:30.14 |
+22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.70 |
159 |
1:30.28 |
+23.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Svanfeldt |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.78 |
147 |
1:32.59 |
+25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Samuel Ekström |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 10, 100 m ryggsim fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.68 |
409 |
1:14.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
+0.67 |
392 |
1:15.16 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.68 |
341 |
1:18.73 |
+4.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.74 |
328 |
1:19.72 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.69 |
316 |
1:20.74 |
+6.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
+0.71 |
314 |
1:20.89 |
+6.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.72 |
303 |
1:21.93 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.94 |
270 |
1:25.04 |
+10.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.64 |
267 |
1:25.37 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.69 |
250 |
1:27.33 |
+13.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.64 |
245 |
1:27.91 |
+13.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Irma Malmström |
2004 |
Täby Sim |
|
+0.73 |
240 |
1:28.48 |
+14.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.74 |
239 |
1:28.58 |
+14.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.80 |
239 |
1:28.63 |
+14.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.84 |
237 |
1:28.92 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.76 |
235 |
1:29.12 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.80 |
230 |
1:29.73 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.81 |
225 |
1:30.43 |
+16.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.97 |
220 |
1:31.15 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.66 |
214 |
1:31.94 |
+17.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Alice Warglo |
2004 |
Täby Sim |
|
+0.75 |
175 |
1:38.24 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.84 |
169 |
1:39.49 |
+25.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.66 |
166 |
1:40.12 |
+26.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.30 |
165 |
1:40.30 |
+26.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.72 |
152 |
1:43.04 |
+28.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.72 |
152 |
1:43.05 |
+28.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Julia Isaksson |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.80 |
149 |
1:43.71 |
+29.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilda Svärd |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.73 |
146 |
1:44.46 |
+30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.83 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 10, 100 m ryggsim fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.62 |
472 |
1:10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.68 |
415 |
1:13.74 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.68 |
395 |
1:14.96 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.74 |
365 |
1:16.95 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.68 |
325 |
1:20.03 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.74 |
282 |
1:23.85 |
+13.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.94 |
208 |
1:32.84 |
+22.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.78 |
202 |
1:33.76 |
+23.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 11, 50 m fjärilsim po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Jan Danovskij |
2007 |
Täby Sim |
|
|
182 |
38.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
171 |
39.26 |
+0.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
144 |
41.52 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
138 |
42.09 |
+3.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
136 |
42.35 |
+3.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
125 |
43.51 |
+5.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
118 |
44.43 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
110 |
45.49 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
109 |
45.58 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
96 |
47.53 |
+9.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Eric Fransson |
2006 |
Täby Sim |
|
|
94 |
47.84 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
42 |
1:02.58 |
+24.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 12, 50 m fjärilsim fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
351 |
34.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
348 |
34.64 |
+0.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
293 |
36.68 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
273 |
37.57 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
267 |
37.82 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
235 |
39.48 |
+4.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
194 |
42.05 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
190 |
42.35 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Cornelia Utgren |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
186 |
42.70 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
179 |
43.22 |
+8.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
173 |
43.70 |
+9.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
173 |
43.72 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
169 |
44.09 |
+9.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
161 |
44.77 |
+10.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Tuva Lundberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
152 |
45.64 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tyra Korent |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
146 |
46.21 |
+11.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
146 |
46.22 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
146 |
46.29 |
+11.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
130 |
48.02 |
+13.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
127 |
48.38 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
123 |
48.95 |
+14.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
119 |
49.44 |
+14.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
118 |
49.68 |
+15.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
117 |
49.74 |
+15.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
114 |
50.21 |
+15.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
108 |
51.18 |
+16.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
100 |
52.36 |
+17.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
93 |
53.71 |
+19.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
90 |
54.34 |
+19.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
84 |
55.55 |
+21.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Nellie Häger |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Matilda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Signe Mueller |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 13, 100 m medley po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
423 |
1:07.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
320 |
1:13.50 |
+6.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
317 |
1:13.71 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
261 |
1:18.63 |
+11.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
253 |
1:19.49 |
+12.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
253 |
1:19.50 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
232 |
1:21.78 |
+14.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
231 |
1:21.91 |
+14.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
230 |
1:21.98 |
+14.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
227 |
1:22.45 |
+15.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
226 |
1:22.52 |
+15.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
207 |
1:25.01 |
+18.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
202 |
1:25.72 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
199 |
1:26.02 |
+19.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
181 |
1:28.79 |
+21.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
181 |
1:28.81 |
+21.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
181 |
1:28.90 |
+21.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
161 |
1:32.41 |
+25.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
|
153 |
1:34.02 |
+27.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
150 |
1:34.58 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
149 |
1:34.83 |
+27.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
142 |
1:36.27 |
+29.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
125 |
1:40.49 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Louie Gabrielsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
111 |
1:44.42 |
+37.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
111 |
1:44.65 |
+37.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
107 |
1:45.90 |
+38.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
91 |
1:51.65 |
+44.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isak Malmfors |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gustav Aglert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 13, 100 m medley po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
392 |
1:08.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
385 |
1:09.09 |
+0.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
296 |
1:15.44 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
293 |
1:15.66 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
272 |
1:17.61 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Max Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
223 |
1:22.90 |
+14.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
218 |
1:23.52 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
186 |
1:28.03 |
+19.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
184 |
1:28.41 |
+19.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leo Svanfeldt |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
154 |
1:33.64 |
+24.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 14, 100m medley po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
200 |
1:25.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
180 |
1:28.94 |
+3.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
149 |
1:34.77 |
+8.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
145 |
1:35.53 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
143 |
1:36.07 |
+10.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
136 |
1:37.58 |
+11.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eric Fransson |
2006 |
Täby Sim |
|
|
136 |
1:37.75 |
+11.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filip Olsson |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
131 |
1:38.88 |
+13.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
122 |
1:41.34 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
92 |
1:51.04 |
+25.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
89 |
1:52.62 |
+26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
89 |
1:52.65 |
+26.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Japheth Shewa |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
88 |
1:52.74 |
+26.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
74 |
1:59.36 |
+33.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
67 |
2:03.75 |
+37.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
66 |
2:04.07 |
+38.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Wickbom |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 15, 200m medley fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
420 |
2:42.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
404 |
2:44.73 |
+2.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
380 |
2:48.18 |
+5.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
377 |
2:48.63 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
369 |
2:49.77 |
+7.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
317 |
2:58.71 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
311 |
2:59.75 |
+17.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
311 |
2:59.86 |
+17.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
308 |
3:00.39 |
+17.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Amanda Bäck |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
270 |
3:08.45 |
+25.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
261 |
3:10.65 |
+27.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
261 |
3:10.67 |
+27.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
255 |
3:11.95 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
251 |
3:12.97 |
+30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
251 |
3:13.10 |
+30.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
241 |
3:15.56 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Nora Sundberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
241 |
3:15.80 |
+33.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
229 |
3:19.04 |
+36.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
227 |
3:19.53 |
+36.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
214 |
3:23.73 |
+41.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Klara Högfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
202 |
3:27.57 |
+44.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Matilda Schibbye |
2004 |
Täby Sim |
|
|
187 |
3:32.84 |
+50.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Clara Taberman |
2004 |
Täby Sim |
|
|
173 |
3:38.50 |
+55.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Darcey Bailey |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Irma Malmström |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 15, 200m medley fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
444 |
2:39.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Clara Wettergren |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
436 |
2:40.66 |
+0.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
365 |
2:50.51 |
+10.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johanna Granhällen |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
|
273 |
3:07.68 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tilda Selling |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
241 |
3:15.69 |
+35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
234 |
3:17.70 |
+38.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 16, 100m frisim po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
245 |
1:11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
186 |
1:18.70 |
+6.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jan Danovskij |
2007 |
Täby Sim |
|
|
177 |
1:19.92 |
+8.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
176 |
1:20.19 |
+8.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
170 |
1:21.07 |
+9.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Ersson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
169 |
1:21.16 |
+9.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
167 |
1:21.57 |
+9.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
152 |
1:24.04 |
+12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
151 |
1:24.36 |
+12.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Eric Fransson |
2006 |
Täby Sim |
|
|
144 |
1:25.60 |
+13.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
111 |
1:33.26 |
+21.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Carl Olsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
96 |
1:38.08 |
+26.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
91 |
1:39.57 |
+27.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
73 |
1:47.39 |
+35.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Axel Wickbom |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 17, 100m frisim fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
374 |
1:10.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
341 |
1:12.80 |
+2.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
316 |
1:14.68 |
+4.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malva Eriksson |
2006 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
289 |
1:17.00 |
+6.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
280 |
1:17.75 |
+7.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
278 |
1:17.97 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
268 |
1:18.92 |
+8.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
266 |
1:19.13 |
+8.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
263 |
1:19.39 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
255 |
1:20.22 |
+9.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
248 |
1:21.02 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
244 |
1:21.42 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
227 |
1:23.44 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Emilia Lingman |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
224 |
1:23.74 |
+13.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
217 |
1:24.60 |
+13.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
208 |
1:25.85 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
205 |
1:26.25 |
+15.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nellie Häger |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
205 |
1:26.28 |
+15.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
204 |
1:26.48 |
+15.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
191 |
1:28.40 |
+17.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
190 |
1:28.55 |
+17.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
189 |
1:28.66 |
+18.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ebba Näsvall |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
187 |
1:28.99 |
+18.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
179 |
1:30.17 |
+19.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Moa Larsson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
177 |
1:30.63 |
+20.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
161 |
1:33.45 |
+22.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
159 |
1:33.86 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
154 |
1:34.87 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
153 |
1:35.10 |
+24.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Amanda Hörberg |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
151 |
1:35.50 |
+24.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
141 |
1:37.69 |
+27.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
136 |
1:38.94 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Lea Rosenholm |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
130 |
1:40.26 |
+29.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
122 |
1:42.39 |
+31.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Lova Deilert |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
122 |
1:42.47 |
+31.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Signe Mueller |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
116 |
1:44.27 |
+33.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
115 |
1:44.60 |
+33.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
108 |
1:46.81 |
+36.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
100 |
1:49.43 |
+38.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Smilla Palmborg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
98 |
1:50.10 |
+39.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Moa Slättegård |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
97 |
1:50.60 |
+39.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Elin Yavuz |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
95 |
1:51.48 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Aurora Pinho |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
95 |
1:51.48 |
+40.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Tina Najafzadeh |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
92 |
1:52.71 |
+42.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Joanna Terander |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
85 |
1:55.57 |
+44.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
76 |
1:59.67 |
+49.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Engla Hellenius |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Korent |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 18, 4X50m frisim po A B 12-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
Nat |
|
FINA |
|
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
TUREBERG herrar 1 [2003] |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
381 |
|
|
1:53.88 |
|
|
|
|
|
Ludvig Holfve |
2003 |
AG5503 |
|
27.64 |
|
|
|
|
|
|
27.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
John Sun |
2002 |
AD4302 |
|
28.38 |
|
|
|
|
|
|
56.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
|
27.92 |
|
|
|
|
|
|
1:23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filip Westlund |
2003 |
AL9703 |
|
29.94 |
|
|
|
|
|
|
1:53.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GUSTAVSBERG lag1 [2002] |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
274 |
|
|
2:07.17 |
+13.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30.20 |
|
|
|
|
|
|
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
|
30.20 |
|
|
|
|
|
|
30.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30.95 |
|
|
|
|
|
|
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
|
30.95 |
|
|
|
|
|
|
1:01.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.20 |
|
|
|
|
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adrian Ekström |
2004 |
AV6104 |
|
32.20 |
|
|
|
|
|
|
1:33.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.82 |
|
|
|
|
|
|
2:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Calle Samuelsson |
2003 |
AJ4503 |
|
33.82 |
|
|
|
|
|
|
2:07.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 19, 4X50m frisim po B C 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
Nat |
|
FINA |
|
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
TUREBERG herrar 1 [2005] |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
299 |
|
|
2:03.47 |
|
|
|
|
|
August Eriksson |
2004 |
AC3104 |
|
27.82 |
|
|
|
|
|
|
27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
AE0704 |
|
30.24 |
|
|
|
|
|
|
58.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Arnö |
2005 |
AB5505 |
|
33.53 |
|
|
|
|
|
|
1:31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Albin Argelius |
2005 |
AN1105 |
|
31.88 |
|
|
|
|
|
|
2:03.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
DANDERYD herrar [2005] |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
255 |
|
|
2:10.25 |
+6.78 |
|
|
|
|
Wilhelm Arvidsson |
2005 |
AC3705 |
|
31.16 |
|
|
|
|
|
|
31.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leon Gvozdev |
2004 |
AV7104 |
|
33.05 |
|
|
|
|
|
|
1:04.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Benjamin Poehler |
2005 |
AN7905 |
|
32.35 |
|
|
|
|
|
|
1:36.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
AN5905 |
|
33.69 |
|
|
|
|
|
|
2:10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 herrar [2004] |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
192 |
|
|
2:22.94 |
+19.47 |
|
|
|
|
Alexander Youssef |
2004 |
AS2504 |
|
33.18 |
|
|
|
|
|
|
33.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Aglert |
2004 |
AY4304 |
|
36.44 |
|
|
|
|
|
|
1:09.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malkolm Nömm |
2005 |
AT6905 |
|
35.16 |
|
|
|
|
|
|
1:44.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Neo Carlberg |
2005 |
AA8505 |
|
38.16 |
|
|
|
|
|
|
2:22.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
SKK pojkar 2 [2005] |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
183 |
|
|
2:25.40 |
+21.93 |
|
|
|
|
Jonas Harju |
2005 |
AH8905 |
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
35.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar Flores |
2005 |
AE5305 |
|
36.57 |
|
|
|
|
|
|
1:12.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
David Berggren |
2005 |
AH5905 |
|
35.90 |
|
|
|
|
|
|
1:48.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Drozdz |
2006 |
AG2306 |
|
37.27 |
|
|
|
|
|
|
2:25.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
TUREBERG herrar 2 [2005] |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
144 |
|
|
2:37.31 |
+33.84 |
|
|
|
|
Henrik Larsson |
2006 |
AF4106 |
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
33.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Mickelsson |
2006 |
AC4506 |
|
44.51 |
|
|
|
|
|
|
1:18.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Holm |
2005 |
AP9905 |
|
40.70 |
|
|
|
|
|
|
1:58.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
AR0905 |
|
38.51 |
|
|
|
|
|
|
2:37.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Spårvägen Herrar Lag 1 |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
101 |
|
|
2:56.97 |
+53.50 |
|
|
|
|
Vidar Karlström |
2007 |
AK7107 |
|
47.51 |
|
|
|
|
|
|
47.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
AR1506 |
|
42.72 |
|
|
|
|
|
|
1:30.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Brian Eriksson |
2007 |
AF1907 |
|
43.32 |
|
|
|
|
|
|
2:13.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Axel Wickbom |
2007 |
AE8507 |
|
43.42 |
|
|
|
|
|
|
2:56.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
SKK pojkar 1 [2005] |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
Anton Graner |
2005 |
AH4905 |
|
31.06 |
|
|
|
|
|
|
31.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vincent Flores |
2005 |
AE7305 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
AE3505 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Hamilton |
2006 |
AM2706 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 20, 50m frisim fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
388 |
31.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
338 |
33.34 |
+1.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
337 |
33.37 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
334 |
33.49 |
+1.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
299 |
34.74 |
+2.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
289 |
35.13 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
288 |
35.19 |
+3.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
284 |
35.32 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
279 |
35.56 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
274 |
35.75 |
+3.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
259 |
36.45 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Louise Mårtensson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
257 |
36.55 |
+4.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Marklund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
244 |
37.15 |
+5.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
241 |
37.30 |
+5.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
233 |
37.76 |
+5.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
232 |
37.81 |
+5.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
228 |
37.99 |
+6.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuva Lundberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
218 |
38.57 |
+6.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
217 |
38.64 |
+6.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
214 |
38.84 |
+6.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
203 |
39.49 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
203 |
39.50 |
+7.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nellie Häger |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
203 |
39.53 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
190 |
40.36 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Selma Sjödin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
186 |
40.70 |
+8.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
182 |
40.99 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
178 |
41.24 |
+9.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
175 |
41.47 |
+9.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Julia Sundqvist |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
174 |
41.61 |
+9.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
173 |
41.70 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
172 |
41.75 |
+9.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
|
|
168 |
42.10 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
167 |
42.13 |
+10.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
163 |
42.46 |
+10.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
156 |
43.17 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Jessica Atran |
2006 |
Täby Sim |
|
|
155 |
43.18 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
155 |
43.19 |
+11.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Isabell Andersson |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
154 |
43.30 |
+11.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
151 |
43.61 |
+11.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Fernanda Vasquez |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
151 |
43.63 |
+11.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Emma Wahlqvist |
2007 |
Täby Sim |
|
|
147 |
43.96 |
+12.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
43 |
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
146 |
44.06 |
+12.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
44 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
144 |
44.30 |
+12.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
45 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
140 |
44.66 |
+12.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
46 |
|
Emma Klingh |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
138 |
44.95 |
+13.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
47 |
|
Matilda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
137 |
45.08 |
+13.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
48 |
|
Carolina Norén |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
129 |
45.97 |
+14.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
49 |
|
Engla Hellenius |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
127 |
46.20 |
+14.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
50 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
124 |
46.55 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
51 |
|
Ida Muhic |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
124 |
46.58 |
+14.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
52 |
|
Sara Noe |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
120 |
47.07 |
+15.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
53 |
|
Tyra Törnqvist |
2006 |
Täby Sim |
|
|
116 |
47.60 |
+15.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
54 |
|
Elsa Samuelsson |
2006 |
Täby Sim |
|
|
110 |
48.36 |
+16.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
55 |
|
Ella Omazic |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
108 |
48.73 |
+16.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
56 |
|
Amanda Solén |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
108 |
48.80 |
+16.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
57 |
|
Jessica Andersson |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
107 |
48.90 |
+17.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
58 |
|
Moa Slättegård |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
103 |
49.51 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
59 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
102 |
49.61 |
+17.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
60 |
|
Zenan Altuntas |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
99 |
50.13 |
+18.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
61 |
|
Matilda Elofsson |
2007 |
Täby Sim |
|
|
97 |
50.54 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
62 |
|
Selma Rosjö |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
94 |
50.94 |
+19.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
63 |
|
Elvira Wänman |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
89 |
51.92 |
+20.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
64 |
|
Ella Curstedt |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
82 |
53.29 |
+21.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
65 |
|
Anna Malmring |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
78 |
54.31 |
+22.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
66 |
|
Sara Lidström |
2007 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
60 |
59.23 |
+27.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
67 |
|
Alicia Mellin |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
59 |
59.58 |
+27.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
68 |
|
Emelie Granhällen |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
57 |
1:00.16 |
+28.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elsa Sjöblom Sterne |
2009 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hedvig Lindegren |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 21, 50m frisim po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Leo Güleryüz |
2006 |
Täby Sim |
|
|
253 |
32.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
219 |
33.59 |
+1.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
204 |
34.37 |
+2.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gabriel Klinge |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
184 |
35.58 |
+3.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
180 |
35.87 |
+3.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
173 |
36.36 |
+4.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jan Danovskij |
2007 |
Täby Sim |
|
|
172 |
36.37 |
+4.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
163 |
37.04 |
+5.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
148 |
38.23 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
134 |
39.52 |
+7.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
134 |
39.55 |
+7.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
130 |
39.95 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
|
128 |
40.12 |
+8.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
114 |
41.68 |
+9.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Theo Thermaenius |
2007 |
Täby Sim |
|
|
108 |
42.44 |
+10.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
104 |
43.07 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
100 |
43.52 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Aron Leon Salamon |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
99 |
43.72 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Liam Hjertèn |
2008 |
Täby Sim |
|
|
97 |
44.05 |
+12.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hampus Hjort |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
95 |
44.32 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Daniel Wu |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
93 |
44.58 |
+12.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Japheth Shewa |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
87 |
45.70 |
+13.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Ted Körberg |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
84 |
46.09 |
+14.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Axel Wickbom |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
84 |
46.10 |
+14.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Gideon Larsson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
83 |
46.29 |
+14.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Vide Kling |
2007 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
75 |
48.01 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Casper Klinge |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
74 |
48.12 |
+16.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
74 |
48.18 |
+16.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
74 |
48.23 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Michael Teslenko |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
73 |
48.38 |
+16.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Emil Hillborg |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
70 |
49.04 |
+17.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Noah Mehreteab |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
65 |
50.27 |
+18.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Olof Westas |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
61 |
51.21 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Gustav Bernhardsson |
2009 |
Spårvägen Simförening |
|
|
61 |
51.37 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Jakob Andersson |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
61 |
51.38 |
+19.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
60 |
51.69 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Anders Watanabe |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
57 |
52.40 |
+20.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Max Regnander |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
54 |
53.29 |
+21.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Erik Bergstrand |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
54 |
53.36 |
+21.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Algot Augustsson Spets |
2008 |
Järfälla Simsällskap |
|
|
52 |
53.99 |
+21.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Noel Dinelli |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
45 |
56.63 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Erik Broms |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
40 |
58.97 |
+26.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Otto Bernström |
2009 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Henrik Renvall |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 22, 50m ryggsim fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.78 |
413 |
34.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
+0.68 |
393 |
35.02 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.67 |
366 |
35.86 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.74 |
359 |
36.11 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.74 |
349 |
36.45 |
+1.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
+0.66 |
317 |
37.63 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.67 |
312 |
37.83 |
+3.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.71 |
288 |
38.84 |
+4.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.70 |
270 |
39.67 |
+5.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.70 |
264 |
40.00 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.81 |
255 |
40.45 |
+5.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.87 |
250 |
40.73 |
+6.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Darcey Bailey |
2004 |
Täby Sim |
|
+0.83 |
249 |
40.80 |
+6.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.66 |
248 |
40.81 |
+6.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.64 |
242 |
41.17 |
+6.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.92 |
242 |
41.19 |
+6.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.94 |
240 |
41.28 |
+6.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.77 |
233 |
41.66 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.88 |
232 |
41.77 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.74 |
220 |
42.49 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
212 |
43.02 |
+8.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.53 |
207 |
43.39 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.66 |
195 |
44.21 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.79 |
194 |
44.31 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.70 |
192 |
44.42 |
+9.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.63 |
191 |
44.54 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.68 |
180 |
45.40 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
klara Pettersson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.94 |
178 |
45.56 |
+11.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.74 |
176 |
45.75 |
+11.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Nina Nilsson |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.77 |
174 |
45.94 |
+11.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Elwira Heldeskog |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.86 |
166 |
46.70 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.81 |
164 |
46.82 |
+12.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.73 |
160 |
47.20 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Julia Isaksson |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.80 |
154 |
47.82 |
+13.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.90 |
154 |
47.87 |
+13.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.60 |
147 |
48.56 |
+14.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.74 |
139 |
49.50 |
+15.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Eleonora Svensson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.69 |
136 |
49.89 |
+15.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.78 |
130 |
50.57 |
+16.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Majken Ljunggren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.66 |
114 |
52.92 |
+18.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Matilda Tiselius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.55 |
85 |
58.20 |
+23.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Yael Khoury Weissmann |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.63 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 22, 50m ryggsim fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.70 |
453 |
33.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.64 |
450 |
33.49 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.63 |
402 |
34.77 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.75 |
365 |
35.90 |
+2.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.65 |
344 |
36.62 |
+3.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.64 |
239 |
41.34 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.72 |
230 |
41.84 |
+8.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.80 |
221 |
42.40 |
+8.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.68 |
207 |
43.37 |
+9.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 23, 50m ryggsim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.67 |
316 |
32.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.67 |
249 |
35.28 |
+2.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.80 |
238 |
35.83 |
+3.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.77 |
221 |
36.74 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.71 |
220 |
36.79 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.74 |
219 |
36.81 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.76 |
212 |
37.26 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
+0.70 |
197 |
38.13 |
+5.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.62 |
190 |
38.60 |
+6.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.58 |
171 |
40.01 |
+7.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.70 |
163 |
40.64 |
+8.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.77 |
153 |
41.46 |
+8.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.96 |
150 |
41.78 |
+9.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.68 |
149 |
41.89 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.57 |
143 |
42.46 |
+9.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
+0.81 |
142 |
42.50 |
+9.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.73 |
134 |
43.42 |
+10.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.42 |
126 |
44.23 |
+11.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.92 |
126 |
44.28 |
+11.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Mikael Lanestrand |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.84 |
119 |
45.09 |
+12.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.80 |
98 |
48.08 |
+15.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.88 |
96 |
48.49 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.71 |
95 |
48.61 |
+16.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexander Holm |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.71 |
92 |
49.09 |
+16.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Louie Gabrielsson |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.80 |
77 |
52.05 |
+19.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.98 |
77 |
52.17 |
+19.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
+0.69 |
72 |
53.30 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melvin Abrander |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 23, 50m ryggsim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.60 |
346 |
31.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.65 |
284 |
33.78 |
+2.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
|
+0.63 |
283 |
33.84 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.68 |
265 |
34.58 |
+2.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.56 |
192 |
38.49 |
+6.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
136 |
43.19 |
+11.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
+0.72 |
129 |
43.94 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 24, 100m bröstsim fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
305 |
1:32.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
299 |
1:33.16 |
+0.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Karolina Tylets |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
270 |
1:36.39 |
+3.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nellie Häger |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
262 |
1:37.34 |
+4.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
260 |
1:37.65 |
+5.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
234 |
1:41.09 |
+8.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
228 |
1:42.05 |
+9.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
218 |
1:43.48 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
|
210 |
1:44.88 |
+12.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
209 |
1:44.99 |
+12.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
|
209 |
1:45.06 |
+12.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
200 |
1:46.53 |
+13.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
|
200 |
1:46.59 |
+14.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
198 |
1:46.86 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
189 |
1:48.49 |
+15.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
188 |
1:48.85 |
+16.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
186 |
1:49.20 |
+16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Tuva Lundberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
185 |
1:49.26 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Louise Mårtensson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
179 |
1:50.55 |
+17.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Klara Broms |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
173 |
1:51.87 |
+19.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
169 |
1:52.75 |
+20.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
161 |
1:54.57 |
+21.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Hannah Sommar |
2007 |
Täby Sim |
|
|
159 |
1:55.08 |
+22.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Selma Sjödin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
157 |
1:55.59 |
+23.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Anna Gomez |
2007 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
156 |
1:55.60 |
+23.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
156 |
1:55.65 |
+23.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
154 |
1:56.13 |
+23.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Edith Forsell |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
139 |
2:00.12 |
+27.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Carolina Norén |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
138 |
2:00.56 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
127 |
2:04.06 |
+31.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Tyra Korent |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 25, 100m bröstsim po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
|
194 |
1:35.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
173 |
1:39.79 |
+3.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
170 |
1:40.26 |
+4.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jan Danovskij |
2007 |
Täby Sim |
|
|
167 |
1:40.98 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Elvin Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
154 |
1:43.66 |
+7.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
115 |
1:54.10 |
+18.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
103 |
1:58.36 |
+22.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
|
103 |
1:58.57 |
+22.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aron Leon Salamon |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
91 |
2:03.54 |
+27.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
63 |
2:19.48 |
+43.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 26, 50m bröstsim fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
483 |
36.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
353 |
40.49 |
+4.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
351 |
40.59 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
349 |
40.66 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
347 |
40.75 |
+4.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
331 |
41.39 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
315 |
42.05 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
296 |
42.95 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
296 |
42.96 |
+6.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
285 |
43.52 |
+7.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
262 |
44.72 |
+8.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
252 |
45.30 |
+8.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elinor Svensson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
249 |
45.49 |
+9.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Matilda Schibbye |
2004 |
Täby Sim |
|
|
242 |
45.90 |
+9.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Wilma Hammargren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
236 |
46.34 |
+9.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
234 |
46.46 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
231 |
46.63 |
+10.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
229 |
46.78 |
+10.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
228 |
46.88 |
+10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
224 |
47.09 |
+10.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
224 |
47.14 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
221 |
47.31 |
+10.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Nora Sundberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
215 |
47.75 |
+11.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
214 |
47.81 |
+11.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Yael Khoury Weissmann |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
214 |
47.85 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
209 |
48.23 |
+11.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
205 |
48.53 |
+12.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
200 |
48.96 |
+12.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
196 |
49.28 |
+12.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
|
193 |
49.52 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
191 |
49.65 |
+13.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
179 |
50.77 |
+14.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
177 |
50.94 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
170 |
51.65 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
155 |
53.26 |
+16.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Nina Nilsson |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
151 |
53.74 |
+17.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Irma Malmström |
2004 |
Täby Sim |
|
|
146 |
54.39 |
+17.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
Elwira Heldeskog |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
142 |
54.84 |
+18.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Majken Ljunggren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
124 |
57.43 |
+20.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
117 |
58.42 |
+21.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Matilda Tiselius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
112 |
59.25 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
klara Pettersson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Warglo |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Saskia Chappell |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 26, 50m bröstsim fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
401 |
38.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
390 |
39.17 |
+0.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
280 |
43.77 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
280 |
43.77 |
+4.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
266 |
44.48 |
+5.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
229 |
46.80 |
+7.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Tilda Selling |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
228 |
46.82 |
+8.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
208 |
48.31 |
+9.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
182 |
50.52 |
+11.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 27, 50m bröstsim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
378 |
34.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
308 |
37.36 |
+2.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
298 |
37.78 |
+2.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
278 |
38.65 |
+3.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
240 |
40.63 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
236 |
40.84 |
+5.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
214 |
42.19 |
+7.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
189 |
43.93 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
183 |
44.43 |
+9.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
180 |
44.72 |
+9.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
176 |
45.04 |
+10.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
172 |
45.34 |
+10.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
166 |
45.86 |
+10.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
164 |
46.04 |
+11.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
147 |
47.82 |
+12.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
146 |
47.87 |
+12.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Vincent Wettergren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
146 |
47.95 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
120 |
51.12 |
+16.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
|
|
114 |
51.94 |
+17.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Stanislav Shabaltas |
2005 |
Täby Sim |
|
|
100 |
54.37 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Fabian Grejs |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
87 |
56.80 |
+21.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Leo Brehmer |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
82 |
58.09 |
+23.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Jakob Fridsell |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Holm |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Erik Stein |
2005 |
Täby Sim |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 27, 50m bröstsim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
369 |
35.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
252 |
39.93 |
+4.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
229 |
41.25 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
159 |
46.59 |
+11.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 28, 100m ryggsim fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.85 |
318 |
1:20.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.55 |
292 |
1:22.92 |
+2.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.63 |
254 |
1:26.82 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
+0.75 |
250 |
1:27.31 |
+6.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
+0.74 |
242 |
1:28.30 |
+7.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emma Alsén |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.74 |
228 |
1:30.07 |
+9.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.63 |
205 |
1:33.25 |
+12.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Rose Li |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.73 |
201 |
1:33.83 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.67 |
200 |
1:33.95 |
+13.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.83 |
184 |
1:36.60 |
+15.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Linnea Wiberg |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.76 |
176 |
1:38.10 |
+17.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
+0.85 |
154 |
1:42.62 |
+22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
+0.93 |
149 |
1:43.78 |
+23.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.58 |
130 |
1:48.47 |
+27.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Selma Sjödin |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.60 |
130 |
1:48.60 |
+27.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.64 |
123 |
1:50.64 |
+30.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Gong |
2007 |
Täby Sim |
|
+0.57 |
118 |
1:52.14 |
+31.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Yavuz |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lilian Holfve |
2007 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 29, 100m ryggsim po C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Henrik Larsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.69 |
195 |
1:24.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Hamilton |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.69 |
180 |
1:26.60 |
+2.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Daniel Bebenek |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.67 |
166 |
1:28.98 |
+4.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Todorovac Hallongre |
2006 |
Täby Sim |
|
+0.79 |
158 |
1:30.47 |
+6.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Teodor Berglund |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
+0.94 |
145 |
1:33.05 |
+8.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
William Martin-Lamm |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.65 |
140 |
1:34.00 |
+9.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Melvin Bosson |
2006 |
Åkersberga Simsällskap |
|
+0.68 |
132 |
1:35.88 |
+11.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Hugo Patrikson |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.74 |
115 |
1:40.32 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Casper Drozdz |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
+0.83 |
110 |
1:41.84 |
+17.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Edward Watson |
2008 |
Täby Sim |
|
+0.70 |
103 |
1:44.03 |
+19.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vidar Karlström |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.28 |
94 |
1:47.58 |
+23.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Axel Mickelsson |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
+0.75 |
84 |
1:51.33 |
+27.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Japheth Shewa |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.73 |
82 |
1:52.42 |
+28.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aron Leon Salamon |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
+0.70 |
81 |
1:52.73 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Axel Wickbom |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.79 |
72 |
1:57.25 |
+32.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Hugo Östling |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.96 |
71 |
1:57.90 |
+33.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Victor Sundberg |
2006 |
Järfälla Simsällskap |
|
+0.83 |
65 |
2:01.50 |
+37.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Brian Eriksson |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.38 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Wilmer Riisgaard |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
+0.79 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Troy Sevonen |
2008 |
Täby Sim |
|
+0.61 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Albin Holmgren |
2009 |
Täby Sim |
|
+0.93 |
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 30, 50m fjärilsim fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
426 |
32.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
419 |
32.57 |
+0.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
391 |
33.32 |
+0.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
349 |
34.61 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
308 |
36.10 |
+3.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
297 |
36.51 |
+4.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Agnes Gustavsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
293 |
36.67 |
+4.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
286 |
37.00 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
275 |
37.46 |
+5.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
258 |
38.27 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
249 |
38.71 |
+6.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
232 |
39.66 |
+7.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
225 |
40.04 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
196 |
41.92 |
+9.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
196 |
41.97 |
+9.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Tove Dicander |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
195 |
42.00 |
+9.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
190 |
42.40 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
189 |
42.48 |
+10.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
186 |
42.66 |
+10.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
179 |
43.19 |
+10.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
176 |
43.44 |
+11.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nora Sundberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
172 |
43.76 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Anna Wang |
2005 |
Täby Sim |
|
|
157 |
45.14 |
+12.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
151 |
45.78 |
+13.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
134 |
47.59 |
+15.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
131 |
47.97 |
+15.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
127 |
48.43 |
+16.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Clara Taberman |
2004 |
Täby Sim |
|
|
105 |
51.55 |
+19.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
105 |
51.58 |
+19.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Elwira Heldeskog |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
104 |
51.74 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Isaksson |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
76 |
57.50 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
75 |
57.62 |
+25.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 30, 50m fjärilsim fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
455 |
31.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
445 |
31.91 |
+0.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
408 |
32.86 |
+1.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna Åsbrink |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
393 |
33.28 |
+1.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
381 |
33.62 |
+1.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
351 |
34.53 |
+2.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
309 |
36.05 |
+4.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
268 |
37.77 |
+6.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Millie Björlin |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
268 |
37.78 |
+6.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
259 |
38.21 |
+6.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
241 |
39.17 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
216 |
40.62 |
+8.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
201 |
41.61 |
+9.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
180 |
43.10 |
+11.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
399 |
29.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
334 |
31.39 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
293 |
32.80 |
+3.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
264 |
33.96 |
+4.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
211 |
36.59 |
+7.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
197 |
37.46 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
191 |
37.83 |
+8.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
183 |
38.35 |
+8.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
162 |
39.99 |
+10.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
158 |
40.25 |
+10.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
155 |
40.50 |
+10.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
150 |
41.01 |
+11.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
146 |
41.39 |
+11.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
|
144 |
41.53 |
+11.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
137 |
42.27 |
+12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
129 |
43.08 |
+13.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Caspian Humble |
2005 |
Täby Sim |
|
|
123 |
43.83 |
+14.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Gustav Åsbrink |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
121 |
44.01 |
+14.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Fabian Grejs |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
97 |
47.31 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
97 |
47.38 |
+17.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
55 |
57.24 |
+27.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 31, 50m fjärilsim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
385 |
29.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
371 |
30.32 |
+0.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
285 |
33.09 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
239 |
35.12 |
+5.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
126 |
43.48 |
+13.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
119 |
44.25 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 32, 100m medley fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
444 |
1:14.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
414 |
1:16.03 |
+1.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Emelie Sveding |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
345 |
1:20.73 |
+6.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
338 |
1:21.28 |
+7.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Mathilda Sandberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
332 |
1:21.78 |
+7.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Alice Velden |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
327 |
1:22.23 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
277 |
1:26.93 |
+12.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
257 |
1:29.10 |
+14.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
252 |
1:29.65 |
+15.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
251 |
1:29.74 |
+15.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilia Krans |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
247 |
1:30.28 |
+16.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
232 |
1:32.14 |
+17.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Alva Herlitz |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
224 |
1:33.31 |
+19.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
212 |
1:35.00 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
209 |
1:35.38 |
+21.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
|
|
199 |
1:37.03 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
klara Pettersson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
199 |
1:37.03 |
+22.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Anna Wang |
2005 |
Täby Sim |
|
|
178 |
1:40.71 |
+26.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Elina Darvish |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
178 |
1:40.73 |
+26.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
160 |
1:44.25 |
+29.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
157 |
1:44.94 |
+30.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Nina Nilsson |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
151 |
1:46.42 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
135 |
1:50.38 |
+36.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Emelie Araya Pimentel |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
134 |
1:50.54 |
+36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 32, 100m medley fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
429 |
1:15.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
408 |
1:16.36 |
+1.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
394 |
1:17.27 |
+2.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
338 |
1:21.32 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
302 |
1:24.40 |
+9.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
285 |
1:26.09 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
281 |
1:26.45 |
+11.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
266 |
1:28.01 |
+12.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
263 |
1:28.38 |
+13.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Tilda Selling |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
249 |
1:29.99 |
+14.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexandra Sandell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
231 |
1:32.33 |
+17.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 33, 100m medley fl C 11 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Elvira Flores |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
354 |
1:20.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Amanda Björklund |
2006 |
Täby Sim |
|
|
335 |
1:21.55 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nora Kovacs |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
283 |
1:26.31 |
+6.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alva Furingsten |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
279 |
1:26.65 |
+6.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vida Haesert |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
264 |
1:28.25 |
+8.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
Danderyds Simförening |
|
|
260 |
1:28.68 |
+8.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emmy Hällkvist |
2008 |
Täby Sim |
|
|
257 |
1:29.10 |
+9.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
237 |
1:31.47 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
233 |
1:31.99 |
+11.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Maria Krejci |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
211 |
1:35.10 |
+15.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Vera Popova |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
204 |
1:36.21 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Deniz Degerbalkan |
2006 |
Täby Sim |
|
|
195 |
1:37.56 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Leah Ishaq |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
193 |
1:37.95 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Julia Anttila |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
191 |
1:38.25 |
+18.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Stina Pedersen |
2007 |
Täby Sim |
|
|
183 |
1:39.71 |
+19.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Emelie Bilands |
2006 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
172 |
1:41.82 |
+21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Hanna Bolinder |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
165 |
1:43.30 |
+23.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alicia Ståhlberg |
2007 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
162 |
1:43.91 |
+23.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Beatrice Hlawatsch |
2007 |
Täby Sim |
|
|
160 |
1:44.33 |
+24.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Danielle Youssef |
2006 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
153 |
1:45.79 |
+25.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Amanda Lindberg |
2006 |
Täby Sim |
|
|
151 |
1:46.38 |
+26.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Tilde Furingsten |
2008 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
146 |
1:47.58 |
+27.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
144 |
1:47.91 |
+27.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ziyi Fang |
2006 |
Danderyds Simförening |
|
|
143 |
1:48.32 |
+28.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Alicia Roman |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
139 |
1:49.33 |
+29.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Emma Arnö |
2008 |
Turebergs Simklubb |
|
|
138 |
1:49.47 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Engla Hellenius |
2008 |
Spårvägen Simförening |
|
|
117 |
1:55.59 |
+35.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Moa Slättegård |
2006 |
Spårvägen Simförening |
|
|
106 |
1:59.50 |
+39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
106 |
1:59.64 |
+39.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Ida Söderlund |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
97 |
2:02.93 |
+42.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Julia Hellberg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
88 |
2:07.15 |
+47.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Elin Yavuz |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Smilla Palmborg |
2007 |
Spårvägen Simförening |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Louise Mårtensson |
2006 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 34, 200m medley po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
389 |
2:30.08 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Niclas Ruimeng Li |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
302 |
2:43.29 |
+13.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
250 |
2:53.99 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
227 |
2:59.46 |
+29.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Anton Graner |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
222 |
3:00.82 |
+30.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leon Gvozdev |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
215 |
3:02.93 |
+32.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
173 |
3:16.49 |
+46.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
153 |
3:24.72 |
+54.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Oscar Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 200m medley po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Oskar Fridsell |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
388 |
2:30.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
271 |
2:49.29 |
+19.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
247 |
2:54.57 |
+24.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
181 |
3:13.73 |
+43.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 35, 100m frisim fl A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Selma Holmer |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
514 |
1:03.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Louise Blomqvist |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
424 |
1:07.74 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Sofia Montan |
2004 |
Danderyds Simförening |
|
|
407 |
1:08.67 |
+5.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Sara Arnö |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
399 |
1:09.13 |
+5.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Engelgren |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
388 |
1:09.78 |
+6.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
364 |
1:11.25 |
+7.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
342 |
1:12.76 |
+9.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Maya Levin |
2004 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
322 |
1:14.24 |
+10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Ella Thermaenius |
2005 |
Täby Sim |
|
|
301 |
1:15.91 |
+12.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
294 |
1:16.52 |
+13.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Klara Svenheim |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
292 |
1:16.66 |
+13.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Lina Ahlström |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
286 |
1:17.24 |
+13.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
284 |
1:17.42 |
+13.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Darcey Bailey |
2004 |
Täby Sim |
|
|
279 |
1:17.88 |
+14.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Filippa Bonorden |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
275 |
1:18.28 |
+14.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
272 |
1:18.54 |
+15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Julia Liu |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
270 |
1:18.73 |
+15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Julia Zwinkels |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
269 |
1:18.82 |
+15.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Jade Hansson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
264 |
1:19.32 |
+15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
261 |
1:19.64 |
+16.12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Nora Sundberg |
2005 |
Täby Sim |
|
|
256 |
1:20.12 |
+16.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Irma Ehrengren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
256 |
1:20.15 |
+16.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Irma Malmström |
2004 |
Täby Sim |
|
|
251 |
1:20.70 |
+17.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Ebba Rosander |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
244 |
1:21.45 |
+17.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
241 |
1:21.77 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Lorena Guzman |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
240 |
1:21.91 |
+18.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magda Westberg |
2005 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
236 |
1:22.33 |
+18.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Tilda Svärd |
2005 |
Täby Sim |
|
|
216 |
1:24.82 |
+21.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Emma Wärn |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
210 |
1:25.58 |
+22.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Clara Taberman |
2004 |
Täby Sim |
|
|
207 |
1:26.01 |
+22.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Alice Belic |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
199 |
1:27.20 |
+23.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
|
Wilma Hammargren |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
195 |
1:27.74 |
+24.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
|
Linn Lynch |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
191 |
1:28.25 |
+24.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
|
Ida Lindqvist |
2005 |
Täby Sim |
|
|
189 |
1:28.71 |
+25.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
|
Matilda Schibbye |
2004 |
Täby Sim |
|
|
182 |
1:29.72 |
+26.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
|
Emma Olsson Sande |
2005 |
Täby Sim |
|
|
169 |
1:31.99 |
+28.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
|
Filippa Bergman |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
160 |
1:33.68 |
+30.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
38 |
|
klara Pettersson |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
159 |
1:33.95 |
+30.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
39 |
|
Ebba Pihl |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
141 |
1:37.71 |
+34.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
40 |
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
133 |
1:39.52 |
+36.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
41 |
|
Elwira Heldeskog |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
127 |
1:41.12 |
+37.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
42 |
|
Nina Nilsson |
2005 |
Skuru Idrottsklubb |
|
|
120 |
1:42.95 |
+39.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Melissa Muhic |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 35, 100m frisim fl A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Yasemin Uzum |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
493 |
1:04.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
460 |
1:05.94 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Astrid Nilsson |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
453 |
1:06.24 |
+1.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
444 |
1:06.71 |
+2.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Julia Häglund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
392 |
1:09.56 |
+5.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emelie Karlsson |
2002 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
349 |
1:12.29 |
+7.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Maja Berngrim |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
335 |
1:13.24 |
+8.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Millie Björlin |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
333 |
1:13.38 |
+8.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
324 |
1:14.08 |
+9.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ella Faleij |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
307 |
1:15.39 |
+10.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
291 |
1:16.82 |
+12.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Adéla Darvish |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
264 |
1:19.35 |
+14.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
263 |
1:19.38 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Isabelle Lindström |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
241 |
1:21.77 |
+17.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 36, 100m frisim po A, B 12-13 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
August Eriksson |
2004 |
Turebergs Simklubb |
|
|
420 |
59.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Marcus Persson Taylor |
2005 |
Täby Sim |
|
|
337 |
1:04.52 |
+4.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ted Wiker |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
299 |
1:07.19 |
+7.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Benjamin Poehler |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
264 |
1:09.97 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Vincent Flores |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
264 |
1:09.97 |
+10.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Adrian Ekström |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
259 |
1:10.50 |
+10.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Juhlin Fredriksson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
249 |
1:11.35 |
+11.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Erik Sundström Curstedt |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
234 |
1:12.84 |
+12.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Argelius |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
230 |
1:13.29 |
+13.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Alexander Arnö |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
200 |
1:16.78 |
+16.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Alexander Youssef |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
194 |
1:17.63 |
+17.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Ludvig Berndtsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
178 |
1:19.80 |
+19.83 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
David Berggren |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
162 |
1:22.33 |
+22.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jonas Harju |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
151 |
1:24.26 |
+24.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Neo Carlberg |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
130 |
1:28.66 |
+28.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Louie Gabrielsson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
129 |
1:28.76 |
+28.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Oliver Haux |
2005 |
Täby Sim |
|
|
128 |
1:29.01 |
+29.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Alexander Holm |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
127 |
1:29.26 |
+29.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Malkolm Nömm |
2005 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
126 |
1:29.42 |
+29.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Filip Norlin |
2005 |
Täby Sim |
|
|
119 |
1:31.12 |
+31.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Arvid Thoresson |
2005 |
Täby Sim |
|
|
119 |
1:31.27 |
+31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Simon Alveskär Lundfeldt |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
116 |
1:32.12 |
+32.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Melvin Abrander |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
98 |
1:37.25 |
+37.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Alexandros Ladis |
2005 |
Täby Sim |
|
|
95 |
1:38.33 |
+38.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Erik Stein |
2005 |
Täby Sim |
|
|
78 |
1:44.98 |
+45.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Hugo Gustafsson |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mattias Olgar |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 36, 100m frisim po A, B 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Team |
Nat |
R.T. |
FINA |
Time |
Diff |
|
|
|
|
1 |
|
Ludvig Holfve |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
466 |
57.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Michael Stille |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
410 |
1:00.47 |
+2.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John Sun |
2002 |
Turebergs Simklubb |
|
|
378 |
1:02.14 |
+4.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Linus Wickström |
2003 |
Danderyds Simförening |
|
|
369 |
1:02.64 |
+4.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Johan Sundström Curstedt |
2002 |
Danderyds Simförening |
|
|
335 |
1:04.66 |
+6.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Filip Westlund |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
299 |
1:07.14 |
+9.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Arvid Nilsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
272 |
1:09.33 |
+11.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Oskar Sundqvist |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
202 |
1:16.59 |
+18.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Calle Samuelsson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
201 |
1:16.67 |
+18.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 37, 4X50m frisim fl A B 12-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
Nat |
|
FINA |
|
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
TUREBERG damer 1 [2003] |
2003 |
Turebergs Simklubb |
|
|
463 |
|
|
2:01.81 |
|
|
|
|
|
Julia Häglund |
2003 |
AI1403 |
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
31.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Nilsson |
2003 |
AQ9403 |
|
29.47 |
|
|
|
|
|
|
1:00.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cornelia Ericsson |
2003 |
AT0603 |
|
30.98 |
|
|
|
|
|
|
1:31.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Yasemin Uzum |
2003 |
AI3403 |
|
30.06 |
|
|
|
|
|
|
2:01.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
SKK damer |
2002 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
388 |
|
|
2:09.15 |
+7.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Tibblin Wahnberg |
2002 |
AX5602 |
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
30.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33.15 |
|
|
|
|
|
|
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Kärvestedt |
2003 |
AO0403 |
|
33.15 |
|
|
|
|
|
|
1:03.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.75 |
|
|
|
|
|
|
1:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Engelgren |
2004 |
AM9804 |
|
32.75 |
|
|
|
|
|
|
1:36.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
2:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maya Levin |
2004 |
AN3204 |
|
32.77 |
|
|
|
|
|
|
2:09.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SS04 damer lag 1 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
337 |
|
|
2:15.39 |
+13.58 |
|
|
|
|
Maja Berngrim |
2003 |
BR5403 |
|
31.63 |
|
|
|
|
|
|
31.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Adéla Darvish |
2003 |
BX0203 |
|
35.61 |
|
|
|
|
|
|
1:07.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilda Selling |
2003 |
BX4203 |
|
35.09 |
|
|
|
|
|
|
1:42.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Zwinkels |
2004 |
BM4404 |
|
33.06 |
|
|
|
|
|
|
2:15.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
ÅKERSBERGA damer [2002] |
2002 |
Åkersberga Simsällskap |
|
|
260 |
|
|
2:27.47 |
+25.66 |
|
|
|
|
Filippa Bonorden |
2005 |
AH5805 |
|
34.30 |
|
|
|
|
|
|
34.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexandra Kanhamn |
2005 |
AN5405 |
|
38.40 |
|
|
|
|
|
|
1:12.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karolina Tylets |
2006 |
BA9806 |
|
36.01 |
|
|
|
|
|
|
1:48.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tyra Korent |
2006 |
AC2206 |
|
38.76 |
|
|
|
|
|
|
2:27.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SS04 damer lag 2 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
219 |
|
|
2:36.27 |
+34.46 |
|
|
|
|
Gabriella Klang Fornehed |
2003 |
BO2403 |
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
34.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Darvish |
2005 |
BM9405 |
|
40.18 |
|
|
|
|
|
|
1:15.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Rydsheim |
2005 |
BI5805 |
|
44.15 |
|
|
|
|
|
|
1:59.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Linn Lynch |
2005 |
BP7805 |
|
37.10 |
|
|
|
|
|
|
2:36.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
Event 38, 4X50m frisim fl B C 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Born |
Club |
Nat |
|
FINA |
|
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
TUREBERG damer 1 [2005] |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
448 |
|
|
2:03.13 |
|
|
|
|
|
Selma Holmer |
2004 |
AM6204 |
|
28.75 |
|
|
|
|
|
|
28.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sara Arnö |
2004 |
AA1208 |
|
30.47 |
|
|
|
|
|
|
59.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Daniella Stjernholm |
2004 |
BG7204 |
|
32.18 |
|
|
|
|
|
|
1:31.40 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johanna Klingenstierna |
2005 |
AS1405 |
|
31.73 |
|
|
|
|
|
|
2:03.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
DANDERYD lag 1[2005] |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
381 |
|
|
2:09.90 |
+6.77 |
|
|
|
|
Louise Blomqvist |
2004 |
BD2204 |
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
30.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elina Bergenstein Fransson |
2004 |
BJ7604 |
|
32.90 |
|
|
|
|
|
|
1:03.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Felicia Malkan-Juvelin |
2005 |
BH1805 |
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
1:39.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Montan |
2004 |
BJ2804 |
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
2:09.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
SKK damer [2005] |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
380 |
|
|
2:10.06 |
+6.93 |
|
|
|
|
Elsa Kärvestedt |
2005 |
AG9605 |
|
33.32 |
|
|
|
|
|
|
33.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elvira Flores |
2006 |
AD9606 |
|
32.49 |
|
|
|
|
|
|
1:05.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Sveding |
2005 |
AG8605 |
|
32.13 |
|
|
|
|
|
|
1:37.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lina Ahlström |
2005 |
AS6805 |
|
32.12 |
|
|
|
|
|
|
2:10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustavsberg Simsällskap Lag 1 |
2004 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
|
328 |
|
|
2:16.62 |
+13.49 |
|
|
|
|
Vera Steen |
|
|
|
34.14 |
|
|
|
|
|
|
34.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emelie Karlsson |
2002 |
BE0402 |
|
33.16 |
|
|
|
|
|
|
1:07.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lisa Eriksson |
|
|
|
34.13 |
|
|
|
|
|
|
1:41.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lova Tjernqvist |
2003 |
AP4403 |
|
35.19 |
|
|
|
|
|
|
2:16.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
SS04 damer lag 1 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
311 |
|
|
2:18.99 |
+15.86 |
|
|
|
|
Alice Velden |
2005 |
AO2405 |
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
30.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Cecilia Krans |
2005 |
BL4805 |
|
34.30 |
|
|
|
|
|
|
1:05.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nea Tiger Armelius |
2006 |
AQ7806 |
|
36.29 |
|
|
|
|
|
|
1:41.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tove Dicander |
2005 |
BI0805 |
|
37.50 |
|
|
|
|
|
|
2:18.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
TUREBERG damer 2 [2005] |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
310 |
|
|
2:19.19 |
+16.06 |
|
|
|
|
Ebbalisa Lidgren |
2005 |
AH9405 |
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
34.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lorena Guzman |
2004 |
BO3804 |
|
33.79 |
|
|
|
|
|
|
1:08.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Julia Liu |
2004 |
BG6204 |
|
34.60 |
|
|
|
|
|
|
1:43.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jade Hansson |
2005 |
AR1405 |
|
35.84 |
|
|
|
|
|
|
2:19.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
SKK flickor lag 2 [2005] |
2005 |
Stockholms Kappsimningsklubb |
|
|
307 |
|
|
2:19.60 |
+16.47 |
|
|
|
|
Klara Svenheim |
2005 |
AT9205 |
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
33.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vida Haesert |
2006 |
AN0206 |
|
34.75 |
|
|
|
|
|
|
1:08.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Lövqvist |
2006 |
AN2206 |
|
35.76 |
|
|
|
|
|
|
1:43.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alva Herlitz |
2005 |
BF4805 |
|
35.78 |
|
|
|
|
|
|
2:19.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
DANDERYD lag 2 [2005] |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
280 |
|
|
2:23.97 |
+20.84 |
|
|
|
|
Ebba Rosander |
2005 |
BH9605 |
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
35.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Irma Ehrengren |
2005 |
BN9605 |
|
35.76 |
|
|
|
|
|
|
1:11.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Wilma Hammargren |
2005 |
BH0805 |
|
39.02 |
|
|
|
|
|
|
1:50.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Beatrice Gustafsson |
2005 |
BN5605 |
|
33.73 |
|
|
|
|
|
|
2:23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
SS04 damer lag 2 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
276 |
|
|
2:24.67 |
+21.54 |
|
|
|
|
Sigrid Svanberg |
2004 |
BT9404 |
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
34.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Melissa Muhic |
2004 |
BT6404 |
|
38.01 |
|
|
|
|
|
|
1:12.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
klara Pettersson |
2004 |
BP9204 |
|
37.85 |
|
|
|
|
|
|
1:50.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gabriella Gilbert |
2004 |
BP4204 |
|
34.25 |
|
|
|
|
|
|
2:24.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
TUREBERG damer 3 [2005] |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
229 |
|
|
2:33.84 |
+30.71 |
|
|
|
|
Julia Marklund |
2006 |
AO4206 |
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
38.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ebba Pihl |
2005 |
BM4405 |
|
39.69 |
|
|
|
|
|
|
1:18.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Buchgeister |
2006 |
AQ5406 |
|
36.24 |
|
|
|
|
|
|
1:54.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Isabelle Lundwall Lager |
2004 |
AX4804 |
|
39.30 |
|
|
|
|
|
|
2:33.84 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
TUREBERG damer 5 [2005] |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
215 |
|
|
2:37.16 |
+34.03 |
|
|
|
|
Vera Popova |
2006 |
AN9406 |
|
39.61 |
|
|
|
|
|
|
39.61 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Krejci |
2006 |
AC6606 |
|
37.78 |
|
|
|
|
|
|
1:17.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Sjödin |
2006 |
AQ3406 |
|
40.90 |
|
|
|
|
|
|
1:58.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selin Sahin |
2005 |
AO8405 |
|
38.87 |
|
|
|
|
|
|
2:37.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
SS04 damer lag 3 |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
|
206 |
|
|
2:39.51 |
+36.38 |
|
|
|
|
Emma Wärn |
2004 |
BT7404 |
|
36.85 |
|
|
|
|
|
|
36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Muhic |
2007 |
AP8607 |
|
44.88 |
|
|
|
|
|
|
1:21.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Leah Ishaq |
2006 |
AO6406 |
|
36.77 |
|
|
|
|
|
|
1:58.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Danielle Youssef |
2006 |
AY3206 |
|
41.01 |
|
|
|
|
|
|
2:39.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
DANDERYD lag 3 [2005] |
2005 |
Danderyds Simförening |
|
|
202 |
|
|
2:40.43 |
+37.30 |
|
|
|
|
Julia Anttila |
2006 |
BA9606 |
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
40.01 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hanna Bolinder |
2006 |
BD4206 |
|
40.67 |
|
|
|
|
|
|
1:20.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecka Barkvall |
2007 |
AK8807 |
|
35.06 |
|
|
|
|
|
|
1:55.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mikaela Erneholm |
2006 |
BA7606 |
|
44.69 |
|
|
|
|
|
|
2:40.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
TUREBERG damer 4 [2006] |
2006 |
Turebergs Simklubb |
|
|
172 |
|
|
2:49.16 |
+46.03 |
|
|
|
|
Lilian Holfve |
2007 |
AC3207 |
|
41.28 |
|
|
|
|
|
|
41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tencie Spoormaker |
2006 |
BC3406 |
|
39.53 |
|
|
|
|
|
|
1:20.81 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Arnö |
2008 |
AB6608 |
|
43.96 |
|
|
|
|
|
|
2:04.77 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Maria Klingenstierna |
2006 |
AS7606 |
|
44.39 |
|
|
|
|
|
|
2:49.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
TUREBERG damer 6 [2005] |
2005 |
Turebergs Simklubb |
|
|
141 |
|
|
3:00.97 |
+57.84 |
|
|
|
|
Alicia Roman |
2006 |
BC9206 |
|
44.22 |
|
|
|
|
|
|
44.22 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Matilda Solén |
2007 |
AX9807 |
|
44.89 |
|
|
|
|
|
|
1:29.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Söderlund |
2006 |
AQ2406 |
|
44.82 |
|
|
|
|
|
|
2:13.93 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amanda Solén |
2007 |
AX8807 |
|
47.04 |
|
|
|
|
|
|
3:00.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Spårvägen Damer Lag 1 |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
|
113 |
|
|
3:14.63 |
+1:11.5 |
|
|
|
|
Julia Hellberg |
2007 |
AR8607 |
|
52.96 |
|
|
|
|
|
|
52.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Palmborg |
2007 |
AR9807 |
|
48.32 |
|
|
|
|
|
|
1:41.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Elin Yavuz |
2007 |
AW9807 |
|
44.82 |
|
|
|
|
|
|
2:26.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Moa Slättegård |
2006 |
BL8406 |
|
48.53 |
|
|
|
|
|
|
3:14.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Datahandling: WinGrodan 2.0 |
Licensed to: IC Control Media & Sport |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|