2020-02-26   01:29:16
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för DM kortbana 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag fm

Resultat Gren 9 (Finaler) Junior - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) Junior - Officiell 
 
  Tävling  DM/JDM kortbana 2017    Utskriftsdatum  14 oktober 2017   
  Tävlingsort  Ängelholm    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Ängelholms Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  14 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 800m Frisim Herrar, Finaler, Junior 
Sponsor: Ernst & Young 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olle Williamsson  1998  Helsingborgs Simsällskap    57.41  1:58.78  3:00.12  4:03.44  8:23.01   
          5:08.07  6:13.41  7:19.52       
Linus Kahl  2001  Landskrona Simsällskap    1:00.77  2:05.59  3:11.11  4:17.57  8:36.80   
          5:23.50  6:29.23  7:34.73       
Alexander Trudov  1999  Ängelholms Simsällskap    1:01.33  2:07.36  3:14.11  4:21.56  8:53.00   
          5:28.68  6:36.53  7:44.97       
Petter Hellzén  2000  Ängelholms Simsällskap    1:04.42  2:11.94  3:19.67  4:26.61  8:53.81   
          5:32.77  6:39.88  7:48.79       
Filip Salbrink  2002  Eslövs Simsällskap    1:03.48  2:11.01  3:18.49  4:26.19  8:56.07   
          5:33.86  6:41.72  7:50.59       
Elias Hysing  2000  Helsingborgs Simsällskap    1:01.96  2:07.59  3:13.39  4:20.18  8:57.46   
          5:28.79  6:38.34  7:47.79       
Ian Hangård  2002  Simklubben Lödde    1:03.94  2:13.34  3:22.77  4:31.99  9:08.80   
          5:42.08  6:52.05  8:01.84       
Primus Olsson  2000  Malmö Kappsimningsklubb    1:02.55  2:09.83  3:19.27  4:29.60  9:11.42   
          5:40.20  6:51.23  8:02.19       
Tim Berthelsson  2000  Simsällskapet Delfin    1:04.69  2:14.32  3:25.41  4:36.53  9:18.91   
          5:48.88  6:59.57  8:10.95       
10  Johan Alderbrink  2001  Helsingborgs Simsällskap    1:04.45  2:14.38  3:24.35  4:35.70  9:19.82   
          5:47.16  6:59.08  8:10.53       
11  Simon Persson  2003  Kappsimningsklubben Karpen    1:06.61  2:17.46  3:28.73  4:40.80  9:25.18   
          5:52.12  7:03.54  8:15.33       
12  Roy Hangård  1999  Simklubben Lödde    1:05.11  2:15.94  3:28.03  4:41.25  9:33.03   
          5:53.90  7:06.05  8:20.27       
13  Joel Johnsson  2000  Kristianstads SLS    1:05.41  2:16.91  3:29.07  4:41.61  9:34.52   
          5:54.90  7:08.11  8:22.33       
14  Nils Tired  2003  Simklubben Poseidon    1:07.07  2:20.73  3:35.35  4:50.13  9:48.05   
          6:05.33  7:20.68  8:35.75       
15  Hugo Vaide  2003  Ängelholms Simsällskap    1:07.12  2:19.72  3:33.46  4:48.43  9:51.52   
          6:03.62  7:19.76  8:35.65       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  14 oktober 2017 
Licensierad till: Ängelholms Simsällskap  Utskriftstid  12:28 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner