2017-12-14   18:07:45
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21okt

Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Södertälje    Utskriftstid  11:36   
  Arrangör  Stockholms Simförbund/Södertälje SS         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gabriel Henkel  2001  Skuru Idrottsklubb    1:02.68  2:09.15  3:16.37  4:23.37  16:44.34   
          5:30.70  6:38.29  7:46.23  8:53.62     
          10:02.04  11:09.94  12:17.56  13:24.46     
          14:32.35  15:39.80         
Anton Forsberg  2001  Täby Sim    1:08.85  2:22.29  3:34.18  4:46.19  18:19.31   
          5:58.82  7:12.43  8:25.99  9:39.13     
          10:52.45  12:05.52  13:19.24  14:34.80     
          15:49.22  17:04.84         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kevin Cheng  2002  Södertörns Simsällskap    1:09.70  2:24.02  3:38.17  4:52.53  18:09.69   
          6:05.80  7:19.34  8:33.18  9:46.98     
          11:00.45  12:13.46  13:25.59  14:36.92     
          15:48.51  17:00.39         
Theodor Fridh  2002  Södertörns Simsällskap    1:08.61  2:22.59  3:37.18  4:51.94  18:30.84   
          6:06.56  7:20.82  8:34.94  9:48.78     
          11:03.47  12:17.69  13:32.05  14:46.51     
          16:01.49  17:16.48         
Johan Allberg  2002  Skuru Idrottsklubb    1:07.08  2:20.10  3:35.41  4:51.97  19:09.97   
          6:08.67  7:26.86  8:44.84  10:02.54     
          11:20.23  12:38.79  13:56.85  15:15.89     
          16:35.07  17:52.87         
Rasmus Neuman  2002  Saltsjöbadens Idrottsförening    1:07.82  2:23.64  3:41.05  5:00.04  19:42.74   
          6:19.38  7:39.67  9:00.39  10:20.29     
          11:40.78  13:01.22  14:22.34  15:44.46     
          17:05.79  18:26.91         
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    1:15.38  2:37.10  4:02.49  5:28.78  21:15.20   
          6:55.09  8:22.05  9:47.91  11:14.14     
          12:40.85  14:07.58  15:34.20  17:00.11     
          18:26.54  19:51.82         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hugo Westholm  2004  Täby Sim    1:14.19  2:34.17  3:56.27  5:19.65  20:32.44   
          6:43.99  8:07.98  9:31.53  10:54.88     
          12:18.14  13:41.67  15:04.77  16:27.93     
          17:50.70  19:13.30         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  11:36 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start