2018-11-16   12:47:36
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP 1 2017/2018, Södertälje

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 21okt

Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  U-GP 1 2017/2018    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Stockholm    Utskriftstid  10:40   
  Arrangör  Stockholms Simförbund         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Markus Charlton  2001  Södertörns Simsällskap    32.99  1:09.59  1:47.17    2:26.03   
Sebastian Soume  2001  Södertälje Simsällskap    34.90  1:14.64  1:55.09    2:36.75   
Axel Nordén  2001  Täby Sim    35.32  1:16.17  1:58.52    2:40.96   
Zain Mardeni  2001  Ösmo Simsällskap    38.94  1:23.46  2:09.55    2:55.41   
Max Lundberg  2001  Södertörns Simsällskap    39.93  1:25.46  2:12.83    3:00.64   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andreas Wallén  2002  Spårvägen Simförening    35.54  1:16.18  1:57.24    2:37.91   
Douglas Reuterskiöld  2002  Solna Sundbyberg SS 04    36.80  1:18.72  2:00.91    2:42.07   
William Bernhardsson  2002  Spårvägen Simförening    38.06  1:20.59  2:04.13    2:49.35   
Alexander Bergström  2002  Täby Sim    40.28  1:24.30  2:09.10    2:53.36   
Alexander Lehtonen Hebert  2002  Spårvägen Simförening    39.27  1:23.62  2:09.83    2:54.96   
Samuel Ekström  2002  Gustavsbergs Simsällskap    40.73  1:27.54  2:17.08    3:05.32   
Pontus Hedman  2002  Tyresö Simsällskap    42.58  1:32.08  2:23.97    3:15.69   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oliver Erneholm  2003  Spårvägen Simförening    36.81  1:18.95  2:02.93    2:45.32   
Gustav Annas  2003  Spårvägen Simförening    35.90  1:17.65  2:01.74    2:45.48   
Isac Rune  2003  Täby Sim    39.24  1:22.17  2:05.53    2:46.69   
Mattias Kvist  2003  Ösmo Simsällskap    37.01  1:20.43  2:04.57    2:47.11   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    38.51  1:22.86  2:07.35    2:50.65   
Tor Stein  2003  Täby Sim    38.53  1:22.36  2:07.24    2:50.75   
Liam Björklund  2003  Ösmo Simsällskap    39.55  1:23.13  2:07.69    2:52.24   
Oscar Fällman  2003  Södertälje Simsällskap    38.10  1:22.18  2:09.92    2:54.67   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.87  1:26.03  2:12.59    2:59.29   
10  Victor Bäckström  2003  Skuru Idrottsklubb    39.98  1:28.01  2:18.12    3:08.61   
11  Rafael Pyötsiä  2003  Södertälje Simsällskap    42.13  1:33.54  2:27.20    3:19.96   
12  Joel Herlitz  2003  Skuru Idrottsklubb    46.38  1:37.97  2:29.72    3:20.21   
Simon Seel  2003  Täby Sim            DNF   
Jannis Siotis  2003  Spårvägen Simförening            DSQ   
Simon Lörinc  2003  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malte Söderberg  2004  Södertörns Simsällskap    36.09  1:17.23  1:59.04    2:40.35   
Markus Annas  2004  Spårvägen Simförening    40.10  1:25.46  2:13.29    3:00.17   
Max Claesson  2004  Ösmo Simsällskap    42.93  1:30.82  2:21.89    3:11.66   
Adrian Ekström  2004  Gustavsbergs Simsällskap    45.06  1:35.43  2:26.31    3:17.67   
Filip Hägglund  2004  Södertörns Simsällskap    45.45  1:36.96  2:29.30    3:21.28   
Artjoms Ponomarjous  2004  Solna Sundbyberg SS 04    44.09  1:35.65  2:30.61    3:23.18   
Alvin Hamzehnejad  2004  Södertörns Simsällskap    45.43  1:38.44  2:33.34    3:27.85   
Michael Andrée  2004  Ösmo Simsällskap    46.99  1:41.05  2:36.63    3:30.96   
Emil Gunnarsson  2004  Södertörns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Einar Styrman  2005  Spårvägen Simförening    40.52  1:26.85  2:13.82    2:59.93   
Alan Eriksson  2005  Spårvägen Simförening    47.64  1:42.46  2:36.93    3:27.36   
Manfred Bränström  2005  Skuru Idrottsklubb    46.75  1:40.42  2:34.93    3:28.85   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Södertälje Simsällskap  Utskriftstid  10:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner