Resultater for UGP 1 2017/2018, Södertälje
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
|
|
Tävling |
U-GP 1 2017/2018 |
|
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
17:05 |
|
|
Arrangör |
Stockholms Simförbund/Södertälje SS |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
21 oktober 2017 |
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 17 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Zafira Vaamonde |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
34.55 |
1:11.41 |
1:49.74 |
|
2:28.83 |
|
2 |
Linnea Lindqvist |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
35.15 |
1:13.47 |
1:53.24 |
|
2:31.02 |
|
3 |
Amanda Strömdahl |
2000 |
Täby Sim |
|
35.71 |
1:13.82 |
1:52.88 |
|
2:31.63 |
|
4 |
Solène Arnou |
2000 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.74 |
1:15.70 |
1:54.39 |
|
2:33.26 |
|
5 |
Malin Sangfelt |
2001 |
Täby Sim |
|
35.85 |
1:15.11 |
1:55.65 |
|
2:36.29 |
|
6 |
Kristin Jansson |
2001 |
Spårvägen Simförening |
|
37.89 |
1:20.53 |
2:05.46 |
|
2:51.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Alwa Widmark |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
33.77 |
1:09.09 |
1:45.59 |
|
2:21.08 |
|
2 |
Jenny Virtanen |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
34.65 |
1:11.80 |
1:49.66 |
|
2:27.51 |
|
3 |
Josephine Junehed |
2002 |
Täby Sim |
|
35.18 |
1:13.02 |
1:50.94 |
|
2:28.92 |
|
4 |
Thea Boij Du Rietz |
2002 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
35.77 |
1:14.05 |
1:53.86 |
|
2:33.31 |
|
5 |
Lovisa Malm |
2002 |
Spårvägen Simförening |
|
37.15 |
1:16.49 |
1:56.90 |
|
2:37.22 |
|
6 |
Andrea Mitrovic |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.02 |
1:18.37 |
2:02.63 |
|
2:45.53 |
|
7 |
Naomi Sterling |
2002 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
37.77 |
1:19.54 |
2:04.55 |
|
2:48.65 |
|
8 |
Linn Claesson |
2002 |
Ösmo Simsällskap |
|
43.96 |
1:32.85 |
2:24.10 |
|
3:11.58 |
|
- |
Michelle Aspberg |
2002 |
Södertörns Simsällskap |
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Linnea Gipperth |
2003 |
Saltsjöbadens Idrottsförening |
|
34.19 |
1:10.77 |
1:46.39 |
|
2:20.75 |
|
2 |
Jennie Ewerbring |
2003 |
Täby Sim |
|
36.77 |
1:15.68 |
1:55.44 |
|
2:33.13 |
|
3 |
Sofia Voigt |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.13 |
1:16.13 |
1:57.41 |
|
2:37.43 |
|
4 |
Emilia Forsberg |
2003 |
Täby Sim |
|
37.27 |
1:16.63 |
1:57.32 |
|
2:37.90 |
|
5 |
Isabel Teglöf |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
36.16 |
1:16.24 |
1:57.68 |
|
2:38.19 |
|
6 |
Emma Lundmark |
2003 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
36.12 |
1:15.86 |
1:57.42 |
|
2:38.51 |
|
7 |
Izabelle Lindberg |
2003 |
Täby Sim |
|
37.20 |
1:17.32 |
1:58.35 |
|
2:39.00 |
|
8 |
Ella Törnqvist |
2003 |
Tyresö Simsällskap |
|
37.52 |
1:18.40 |
2:00.02 |
|
2:41.37 |
|
9 |
Cornelia Lythell |
2003 |
Spårvägen Simförening |
|
37.74 |
1:18.79 |
2:00.80 |
|
2:41.53 |
|
10 |
Hilma Hagberg Moberg |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.57 |
1:19.26 |
2:01.53 |
|
2:43.46 |
|
11 |
Alice Persson |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
38.46 |
1:19.68 |
2:03.78 |
|
2:47.54 |
|
12 |
Linnéa Teljstedt |
2003 |
Södertälje Simsällskap |
|
38.46 |
1:20.36 |
2:02.73 |
|
2:48.82 |
|
13 |
Olivia Östlund |
2003 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.31 |
1:22.35 |
2:06.84 |
|
2:50.51 |
|
14 |
Gabriella Ehn |
2003 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.85 |
1:20.47 |
2:07.97 |
|
2:51.17 |
|
15 |
Elin Andersson |
2003 |
Täby Sim |
|
38.74 |
1:21.88 |
2:07.14 |
|
2:52.99 |
|
16 |
Lisa Eriksson |
2003 |
Gustavsbergs Simsällskap |
|
42.61 |
1:29.51 |
2:17.63 |
|
3:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år |
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Veronika Hiram |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
36.34 |
1:15.09 |
1:54.12 |
|
2:33.37 |
|
2 |
Elvira Montes |
2004 |
Solna Sundbyberg SS 04 |
|
35.44 |
1:14.41 |
1:54.69 |
|
2:34.57 |
|
3 |
Thea Birgoth |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
37.17 |
1:16.45 |
1:56.65 |
|
2:35.33 |
|
4 |
Dina Larsson |
2004 |
Täby Sim |
|
37.50 |
1:17.78 |
1:59.70 |
|
2:39.39 |
|
5 |
Belize Vaamonde |
2004 |
Spårvägen Simförening |
|
38.72 |
1:18.60 |
1:59.61 |
|
2:41.18 |
|
6 |
Ida Edvinsson |
2004 |
Skuru Idrottsklubb |
|
39.59 |
1:23.05 |
2:07.25 |
|
2:52.16 |
|
7 |
Hannah Haux |
2004 |
Täby Sim |
|
41.26 |
1:25.68 |
2:11.09 |
|
2:54.29 |
|
8 |
Felicia Camacho |
2004 |
Södertörns Simsällskap |
|
42.19 |
1:28.08 |
2:16.20 |
|
2:58.52 |
|
9 |
Amanda Borgfors |
2004 |
Täby Sim |
|
41.24 |
1:26.69 |
2:14.47 |
|
3:02.10 |
|
10 |
Alice Davies |
2004 |
Täby Sim |
|
42.98 |
1:31.45 |
2:21.14 |
|
3:09.05 |
|
11 |
Elsa Jonsson |
2004 |
Älvsjö AIK Simförening |
|
48.65 |
1:40.40 |
2:33.03 |
|
3:20.61 |
|
- |
Emma Sommar |
2004 |
Täby Sim |
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.26.00 |
Utskriftsdatum |
21 oktober 2017 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
17:05 |
|