2018-05-20   19:50:53
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Hessun Vinstat

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Kisajakso 1

Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Hessun Vinstat    Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017   
  Kilpailun paikkakunta  Turku    Tulostusaika  12:48   
  Järjestäjä  Aurajoen Uinti         
  Allas  50m         
  Kilpailupäivämäärä  16 syyskuu 2017         
 
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 9 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Romeo Manner  2008    137          40.56   
  Aurajoen Uinti  41.27                 
Oiva Saarinen  2008    70          50.68   
  Aurajoen Uinti                   
Niilo Lehtinen  2009    67          51.38   
  Aurajoen Uinti  55.06                 
Urho Lumiainen  2008    51          56.17   
  Aurajoen Uinti                   
Ian Gonzalez Caton  2008    43          59.26   
  Aurajoen Uinti                   
Max Kulmala  2008    31          1:06.47   
  Uimaseura Kaarina                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 - 11 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joonatan Davie  2006    188          36.46   
  Aurajoen Uinti  37.59                 
Ossi Tikka  2007    182          36.84   
  Aurajoen Uinti  37.34                 
Felix Kandolin  2007    181          36.96   
  Aurajoen Uinti  36.70                 
Alex Yli-Salomäki  2006    171          37.67   
  Aurajoen Uinti  41.10                 
Alex Mukkulainen  2006    163          38.21   
  Aurajoen Uinti  36.86                 
Max Yli-Salomäki  2006    150          39.35   
  Aurajoen Uinti  40.26                 
Matias Seppä  2006    148          39.46   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.72                 
Julius Linde  2007    142          40.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.19                 
Valtteri Ojala  2007    129          41.30   
  Uimaseura Kaarina  42.07                 
10  Jasu Nieminen  2007    128          41.47   
  Loimaan Uimaseura  44.22                 
11  Romeo Maranzani  2006    123          42.02   
  Aurajoen Uinti  44.05                 
12  Frans Sandblom  2006    119          42.42   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  42.32                 
13  Linus Korin  2006    112          43.30   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  43.93                 
14  Alvar Kankare  2007    112          43.31   
  Aurajoen Uinti  48.38                 
15  Eelis Lummaa  2007    108          43.80   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  41.96                 
16  Kasper Vira  2006    103          44.58   
  Aurajoen Uinti  52.03                 
17  Christian Edelman  2007    79          48.54   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.93                 
18  Leo Laine  2007    78          48.78   
  Uimaseura Kaarina  45.87                 
19  Joel Sulonen  2007    75          49.58   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.86                 
20  Max Hyvärinen  2007    74          49.67   
  Aurajoen Uinti                   
21  Marco Lusenius  2007    70          50.63   
  Aurajoen Uinti                   
22  Aleksi Nurmi  2006    70          50.72   
  Aurajoen Uinti  54.20                 
23  Kevin Mamandi  2007    65          51.82   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  53.48                 
24  Juuso Silfver  2007    55          54.93   
  Aurajoen Uinti                   
25  Eliel Lintula  2007    38          1:01.78   
  Uimaseura Kaarina                   
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Tuomas Toppinen  2005    364          29.26   
  Aurajoen Uinti  29.93                 
Aapo Kinnunen  2004    358          29.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.76                 
Juuso Leppänen  2004    332          30.17   
  Aurajoen Uinti  29.17                 
Jaakko Pihlava  2004    323          30.47   
  Aurajoen Uinti  29.93                 
Rasmus Rekola  2004    302          31.14   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  32.77                 
Ajjuub Ezzat  2005    284          31.80   
  Aurajoen Uinti  31.21                 
Mikael Hirsiniemi  2004    266          32.51   
  Aurajoen Uinti  33.00                 
Maksim Amosov  2005    256          32.92   
  Aurajoen Uinti  33.20                 
Luka Laaksonen  2005    253          33.05   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  34.79                 
10  Casper Leo  2004    224          34.38   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  35.48                 
11  Axel Leppähaara  2004    221          34.54   
  Aurajoen Uinti  34.22                 
12  Konsta Vainio  2005    221          34.56   
  Aurajoen Uinti  36.87                 
13  Einari Palmu  2004    208          35.26   
  Aurajoen Uinti  34.76                 
14  Veeti Valdolin  2005    204          35.51   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.31                 
15  Ivan Kovalchuk  2005    200          35.73   
  Aurajoen Uinti  36.45                 
16  Aarni Linderborg  2005    199          35.77   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  38.65                 
17  Oliver Jokinen  2005    197          35.91   
  Aurajoen Uinti  36.00                 
18  Kasper Kainonen  2005    167          37.90   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  36.35                 
19  Eemeli Arnell  2005    148          39.48   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  37.80                 
20  Nardi Gabriel Orenshtein  2005    147          39.61   
  Aurajoen Uinti                   
21  Nicolo Manzone  2005    122          42.06   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  46.15                 
22  Aaron Hannula  2005    112          43.37   
  Uimaseura Kaarina  47.93                 
23  Thomas Korvela  2005    102          44.61   
  Aurajoen Uinti                   
24  Casper Manzone  2005    96          45.55   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  48.70                 
Frans Roine  2005              DNS   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku                   
Paavo Rautava  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti  42.16                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 - 16 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Santeri Herpola  2003    541          25.65   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.29                 
Mohamed Ezzat  2001    537          25.72   
  Aurajoen Uinti  25.04                 
Oskari Hynynen  2001    519          26.01   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.49                 
Oskari Arvo  2002    508          26.19   
  Aurajoen Uinti  26.59                 
Oskari Herpola  2001    508          26.19   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.62                 
Ibrahim Ezzat  2002    467          26.94   
  Aurajoen Uinti  26.34                 
Marcus Forsel  2003    455          27.17   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.70                 
Aleksi Vähä-Lassila  2001    426          27.78   
  Aurajoen Uinti  27.94                 
Mikael Jokinen  2001    420          27.90   
  Loimaan Uimaseura  27.81                 
10  Samu Petteri Kallio  2002    420          27.91   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  27.89                 
11  Arttu Mäenpää  2003    412          28.10   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.87                 
12  Hugo Enroth  2001    407          28.20   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.71                 
13  Leevi Korpinen  2001    405          28.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  28.12                 
14  Aleksi Nissilä  2001    385          28.74   
  Loimaan Uimaseura  30.33                 
15  Matias Gustafsson  2002    384          28.75   
  Raision Urheilijat  29.71                 
16  Eemil Kankare  2003    377          28.94   
  Aurajoen Uinti  28.84                 
17  Aapo Huhti  2003    372          29.05   
  Loimaan Uimaseura  32.13                 
18  Janne Juven  2001    364          29.28   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  29.65                 
19  Roni Koskinen  2003    355          29.51   
  Aurajoen Uinti  29.75                 
20  Niko Viitala  2003    344          29.82   
  Aurajoen Uinti  30.11                 
21  Matias Muurinen  2002    301          31.20   
  Loimaan Uimaseura  33.31                 
22  Akira Konttinen  2003    294          31.44   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.64                 
23  Otto Lindroos  2001    284          31.81   
  Aurajoen Uinti  30.39                 
24  Elias Laine  2003    276          32.09   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  30.78                 
25  Samuel Salminen  2003    226          34.29   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  33.90                 
26  Olli Erkkilä  2003    200          35.70   
  Aurajoen Uinti  35.44                 
27  John Laaksonen  2003    192          36.24   
  Aurajoen Uinti  36.21                 
Daniel Pavlov  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti  30.10                 
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 8, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 17 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura  Ilm.aika    Code             











 
Joni Aaltonen  1999    547          25.56   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  24.64                 
Elias Kuusisto  1999    512          26.13   
  Raision Urheilijat  25.85                 
Akseli Heino  1999    505          26.25   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.45                 
Lassi Grönroos  2000    504          26.26   
  Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku  25.68                 
Garrick de la Combe  1999    435          27.58   
  Loimaan Uimaseura                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.25.10  Tulostuspäivämäärä  16 syyskuu 2017 
Lisenssinhaltija: Aurajoen Uinti  Tulostusaika  12:48 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare