2017-11-25   08:31:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Sundsvall Arena Cup 2017

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  10:16   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            41.79   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            45.32   
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            52.97   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Elsa Larsson  2008  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Emma Forssbeck  2007  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.80   
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            34.90   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            38.92   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            38.93   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            39.00   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap            40.59   
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap            42.26   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            44.68   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            45.74   
10  Alva Lövström  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            46.69   
11  Agnes Löfgren  2005  Umeå Simsällskap            49.09   
12  Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap            49.63   
13  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap            52.77   
14  Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap            54.57   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            31.56   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.82   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.01   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.61   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.74   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.94   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            34.99   
Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            35.14   
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            35.32   
10  Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            35.50   
11  Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            35.91   
12  Alice Eriksson  2004  Simklubben Ägir            36.70   
13  Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            36.71   
14  Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            37.65   
15  Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap            38.18   
16  Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsällskap            40.27   
17  Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir            40.76   
18  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            40.93   
19  Clara Renström Halling  2004  Sundsvalls Simsällskap            41.42   
20  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap            41.55   
21  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            42.68   
22  Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap            42.81   
23  Tyra Östberg  2004  Umeå Simsällskap            43.93   
24  Amanda Boson  2004  Simklubben Ägir            46.24   
25  Nora Sundström  2004  Sundsvalls Simsällskap            47.33   
26  Kristina Vestman  2004  Härnösands Simsällskap            51.60   
Moa Berglund  2004  Härnösands Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.69   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.47   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            30.72   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.77   
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap            30.85   
Elise Öberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.86   
Caroline Andersson-Ekström  1994  Sundsvalls Simsällskap            31.79   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            32.75   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            32.81   
10  Linnea Öhlund  2001  Dorotea IF            33.55   
11  Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            33.61   
12  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            33.76   
13  Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap            33.88   
14  Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap            33.94   
15  Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap            34.04   
16  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap            34.05   
17  Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            34.53   
18  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            34.71   
19  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            34.91   
20  Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap            35.29   
21  Isa Forsberg  2002  Simklubben Ägir            35.69   
22  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap            36.50   
23  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            37.34   
24  Ellen Larsson  2001  Skellefteå Simklubb            38.11   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:16 
 
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  16:06   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            41.33   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            44.83   
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            50.26   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            34.44   
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            35.04   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            37.63   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            38.58   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            38.92   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap            39.24   
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap            39.89   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            41.92   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            31.41   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            31.96   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.35   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            33.37   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            34.47   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            34.64   
Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            34.71   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            36.33   
                     
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Jowic Elteknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.36   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.31   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            30.38   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.66   
Elise Öberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.98   
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap            31.10   
Caroline Andersson-Ekström  1994  Sundsvalls Simsällskap            31.11   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            32.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:06 
 
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  10:21   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap            46.54   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            33.50   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            29.15   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            32.50   
Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            34.14   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.25   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            34.63   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            35.55   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.37   
Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            39.02   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsällskap            39.35   
10  Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap            39.54   
11  Axel Södervall  2004  Sundsvalls Simsällskap            40.18   
12  Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir            42.02   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS            27.27   
Christopher Andrén  2000  Södertörns Simsällskap            27.67   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            28.14   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            28.16   
Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap            28.33   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.27   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.63   
Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.93   
Robin Ulander  2001  Skellefteå Simklubb            30.39   
10  Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap            30.69   
11  Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            32.09   
12  Marcus Lundmark  2002  Skellefteå Simklubb            33.14   
13  Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            33.46   
14  Jakob Flykt  2002  Simklubben Ägir            34.95   
15  Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            35.23   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:21 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap            49.58   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            33.38   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            28.94   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            32.05   
Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            35.28   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            35.34   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            35.67   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            35.80   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.47   
Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            37.94   
                     
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Christopher Andrén  2000  Södertörns Simsällskap            26.92   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            27.52   
Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap            28.37   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            29.15   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.32   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.86   
Robin Ulander  2001  Skellefteå Simklubb            31.02   
Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap            31.14   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  10:38   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            44.74   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap            45.11   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            45.52   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            52.05   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap            53.00   
Anna-Klara Sundström  2007  Njurunda Simsällskap            53.43   
Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            54.86   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            56.68   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            58.69   
10  Vendela Holmvall  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:01.57   
11  Noelia Frank  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:02.25   
12  Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            1:03.68   
13  Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:05.12   
Jennielee Oppgård  2008  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.37   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            38.13   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            39.80   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            42.32   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            43.37   
Agnes Löfgren  2005  Umeå Simsällskap            44.25   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap            46.53   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap            47.04   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            49.32   
10  Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap            50.15   
11  Alva Lövström  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            50.16   
12  Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap            50.44   
13  Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap            50.73   
14  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap            50.80   
15  Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap            50.90   
16  Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap            52.83   
17  Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            54.96   
18  Shewita Tsegay  2006  Njurunda Simsällskap            55.57   
19  Tilde Sjöberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            59.57   
20  Linnea Ljung  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:01.39   
21  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap            1:03.15   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            35.13   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            36.47   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            36.72   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap            37.44   
Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.52   
Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap            39.08   
Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap            39.71   
Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir            40.20   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap            40.82   
10  Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir            41.10   
11  Clara Renström Halling  2004  Sundsvalls Simsällskap            41.45   
12  Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsällskap            41.78   
13  Tyra Östberg  2004  Umeå Simsällskap            42.18   
14  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap            42.25   
15  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            42.75   
16  Lovisa Brynger  2003  Simklubben Ägir            45.54   
17  Moa Berglund  2004  Härnösands Simsällskap            46.08   
18  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap            46.54   
19  Alva Fridlund  2004  Njurunda Simsällskap            46.56   
20  Kristina Vestman  2004  Härnösands Simsällskap            47.38   
Tyra Rolandsen  2003  Njurunda Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            30.77   
Elise Öberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            31.52   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            34.32   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            34.86   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            35.22   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            35.28   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            35.64   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            35.86   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            36.07   
10  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            38.00   
11  Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap            38.24   
12  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap            40.61   
13  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap            40.93   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:38 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  16:19   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            44.12   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            44.14   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap            45.89   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            52.98   
Anna-Klara Sundström  2007  Njurunda Simsällskap            53.21   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap            54.14   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            56.33   
Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            1:01.99   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            37.52   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            38.55   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            38.59   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            40.64   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            41.33   
Agnes Löfgren  2005  Umeå Simsällskap            42.81   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap            45.79   
Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap            47.11   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            33.87   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap            37.05   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir            37.22   
Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.61   
Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap            38.27   
Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap            39.25   
Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir            40.73   
Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            30.50   
Elise Öberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            31.55   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            34.24   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            34.47   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            35.14   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            35.70   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            35.74   
Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            36.53   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:19 
 
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  10:43   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            57.14   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:01.27   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:03.22   
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            44.19   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            46.61   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.27   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            32.49   
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb            34.80   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            34.99   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            37.86   
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            38.10   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.42   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            38.52   
Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            38.62   
10  Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            39.24   
11  Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap            40.26   
12  Reijk Rombouts  2004  Härnösands Simsällskap            41.03   
13  Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir            41.08   
14  Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsällskap            41.30   
15  Axel Södervall  2004  Sundsvalls Simsällskap            43.04   
16  Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            43.92   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap            30.67   
Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap            31.67   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            31.93   
Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap            33.09   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.49   
Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            34.67   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            35.37   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            40.96   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:43 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:00.22   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:03.57   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:03.86   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            44.23   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            45.26   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            31.77   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.62   
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb            34.26   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            34.82   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            37.66   
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            38.30   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.46   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            39.10   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap            31.13   
Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap            31.80   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            33.13   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            33.59   
Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            34.41   
Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap            34.58   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            35.57   
Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            39.76   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  10:59   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            49.17   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            51.63   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            53.90   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap            56.52   
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            58.45   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            59.01   
Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            1:02.48   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:02.85   
Emma Forssbeck  2007  Njurunda Simsällskap            1:03.75   
10  Anna-Klara Sundström  2007  Njurunda Simsällskap            1:05.79   
11  Noelia Frank  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:07.33   
12  Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            1:10.31   
13  Jennielee Oppgård  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:13.72   
Elsa Larsson  2008  Njurunda Simsällskap            DSQ   
Embla Lidén  2008  KFUK-KFUM Kometerna            DSQ   
Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Vendela Holmvall  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.86   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            47.13   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap            47.51   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap            49.20   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            49.51   
Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap            50.43   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            52.24   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            52.44   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap            53.79   
10  Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap            54.81   
11  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap            54.92   
12  Linnea Ljung  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            57.44   
13  Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap            58.57   
14  Tilde Sjöberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            58.81   
15  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap            1:01.89   
16  Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:02.38   
17  Shewita Tsegay  2006  Njurunda Simsällskap            1:02.50   
Alva Lövström  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
Clara Norberg  2005  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            38.77   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.20   
Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            39.96   
Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap            40.59   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.21   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            42.59   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap            42.98   
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            43.17   
Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap            43.20   
10  Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            43.33   
11  Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            44.03   
12  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap            44.50   
13  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            44.97   
14  Tyra Östberg  2004  Umeå Simsällskap            46.07   
15  Nora Sundström  2004  Sundsvalls Simsällskap            46.79   
16  Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir            47.83   
17  Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsällskap            48.30   
18  Clara Renström Halling  2004  Sundsvalls Simsällskap            48.56   
19  Moa Berglund  2004  Härnösands Simsällskap            49.30   
20  Meja Brandström  2004  KFUK-KFUM Kometerna            51.32   
21  Kristina Vestman  2004  Härnösands Simsällskap            58.74   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ulrica Sandgren  1994  Sundsvalls Simsällskap            34.63   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            37.50   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            37.95   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            38.40   
Linnea Öhlund  2001  Dorotea IF            39.17   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            40.05   
Märta Lindström  2002  Skellefteå Simklubb            40.78   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            40.84   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            40.95   
10  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            41.21   
11  Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap            41.30   
12  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            41.53   
13  Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            42.55   
14  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            42.66   
15  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            42.81   
16  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap            44.00   
17  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            45.34   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  10:59 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  09:35   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            48.35   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            49.11   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            52.20   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap            54.36   
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            54.82   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            59.43   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            1:01.86   
Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            1:03.22   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            46.00   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            46.13   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap            47.77   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            50.57   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap            50.67   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            51.04   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap            53.23   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir            38.26   
Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            38.70   
Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            38.94   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            41.29   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap            41.82   
Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap            41.84   
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            42.73   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            43.04   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ulrica Sandgren  1994  Sundsvalls Simsällskap            35.22   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap            37.69   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            38.05   
Linnea Öhlund  2001  Dorotea IF            39.07   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            39.13   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            40.36   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            40.99   
Märta Lindström  2002  Skellefteå Simklubb            41.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:35 
 
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:01.85   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:02.09   
Sebastian Blomqvist  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:04.68   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:05.19   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:13.90   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            43.46   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            49.02   
Simon Ryd  2005  Sundsvalls Simsällskap            56.51   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.25   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.95   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            38.08   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            41.01   
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            43.11   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsällskap            45.62   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            46.18   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            46.35   
Axel Södervall  2004  Sundsvalls Simsällskap            47.11   
10  Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            48.22   
11  Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap            49.06   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            31.65   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            34.24   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap            36.17   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            36.89   
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            37.70   
Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap            37.97   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.72   
Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap            39.45   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            39.71   
10  Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            41.87   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  09:42   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap            59.90   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:01.17   
Sebastian Blomqvist  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:03.54   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            1:03.62   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:13.40   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            39.15   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            49.07   
Simon Ryd  2005  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            35.78   
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            36.73   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            37.54   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            39.82   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsällskap            43.90   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            44.40   
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            47.00   
Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            48.58   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            32.37   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            33.91   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap            36.11   
Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            38.78   
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            39.09   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            39.52   
Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:42 
 
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            37.14   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            38.38   
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            44.15   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            48.06   
Emma Forssbeck  2007  Njurunda Simsällskap            49.14   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            49.48   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            51.73   
Vendela Holmvall  2007  Sundsvalls Simsällskap            52.13   
Anna-Klara Sundström  2007  Njurunda Simsällskap            52.17   
10  Embla Lidén  2008  KFUK-KFUM Kometerna            53.41   
11  Maja Henningsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            54.31   
12  Emilia Sundholm  2007  Njurunda Simsällskap            54.50   
13  Noelia Frank  2007  Sundsvalls Simsällskap            55.24   
14  Elsa Larsson  2008  Njurunda Simsällskap            56.62   
15  Jennifer Carlén  2008  Sundsvalls Simsällskap            1:05.15   
16  Lilly Utterström  2007  Njurunda Simsällskap            1:06.41   
Jennielee Oppgård  2008  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            30.86   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            32.38   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            32.50   
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap            35.04   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            35.05   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            35.09   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap            35.26   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            36.15   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            36.37   
10  Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap            38.06   
11  Alva Lövström  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.10   
12  Agnes Löfgren  2005  Umeå Simsällskap            38.16   
13  Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            38.80   
14  Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir            39.62   
15  Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap            40.27   
16  Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap            41.05   
17  Tilde Sjöberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            41.29   
18  Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap            42.84   
19  Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap            43.14   
20  Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap            43.80   
21  Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap            44.57   
22  Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            44.65   
23  Clara Norberg  2005  Sundsvalls Simsällskap            45.97   
24  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap            46.57   
25  Linnea Ljung  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            50.44   
26  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap            56.84   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            30.78   
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.94   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.07   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap            31.25   
Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            31.53   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            31.75   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.31   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.31   
Alice Eriksson  2004  Simklubben Ägir            32.45   
10  Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap            32.75   
11  Nadja Rautiainen  2004  Sundsvalls Simsällskap            33.06   
12  Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir            33.30   
13  Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap            33.32   
14  Alice Öberg  2003  Sundsvalls Simsällskap            33.35   
15  Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap            33.44   
16  Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap            34.05   
17  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap            34.11   
18  Clara Renström Halling  2004  Sundsvalls Simsällskap            34.46   
19  Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir            34.61   
20  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04            34.83   
21  Amanda Boson  2004  Simklubben Ägir            35.08   
22  Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsällskap            35.10   
23  Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap            35.67   
24  Nora Sundström  2004  Sundsvalls Simsällskap            36.28   
25  Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir            36.58   
26  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap            36.64   
27  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap            37.11   
28  Alva Fridlund  2004  Njurunda Simsällskap            37.39   
29  Moa Berglund  2004  Härnösands Simsällskap            38.18   
30  Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir            38.28   
31  Kristina Vestman  2004  Härnösands Simsällskap            39.10   
32  Meja Brandström  2004  KFUK-KFUM Kometerna            40.30   
Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir            DNS   
Tyra Rolandsen  2003  Njurunda Simsällskap            DNS   
Lovisa Brynger  2003  Simklubben Ägir            DSQ   
Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            27.67   
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap            28.50   
Elise Öberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            29.20   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.32   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.40   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.25   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            30.47   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            30.78   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap            30.81   
10  Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap            31.06   
11  Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap            31.08   
12  Linnea Öhlund  2001  Dorotea IF            31.17   
13  Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap            31.25   
14  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap            31.59   
15  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04            32.04   
16  Isa Forsberg  2002  Simklubben Ägir            32.18   
17  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap            32.49   
18  Märta Lindström  2002  Skellefteå Simklubb            32.60   
19  Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap            32.75   
20  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap            33.13   
21  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna            33.49   
22  Ellen Larsson  2001  Skellefteå Simklubb            33.56   
23  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap            33.80   
24  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap            34.05   
25  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsällskap            34.75   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            36.39   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap            38.23   
Maja Modin  2008  Njurunda Simsällskap            41.24   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap            44.16   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            46.15   
Emma Forssbeck  2007  Njurunda Simsällskap            46.90   
Vendela Holmvall  2007  Sundsvalls Simsällskap            52.72   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            53.99   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir            31.52   
Emma Montelius  2005  Solna Sundbyberg SS 04            31.79   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir            31.99   
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap            33.80   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap            34.94   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap            35.51   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap            36.10   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap            36.16   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Byström  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            30.10   
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir            30.38   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap            30.64   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir            31.13   
Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap            31.15   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.79   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS            32.29   
Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.81   
                     
 
Gren 7, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lina Bergqvist  1998  Sundsvalls Simsällskap            28.47   
Elise Öberg  2002  Sundsvalls Simsällskap            29.01   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.35   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap            29.55   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb            30.37   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap            30.45   
Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap            30.89   
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  11:43   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 10 år och yngre 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            47.76   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            48.22   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            49.81   
Max Ekbladh  2008  Sundsvalls Simsällskap            50.75   
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
Sebastian Blomqvist  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 11 - 12 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            30.33   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            34.31   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            34.60   
Simon Ryd  2005  Sundsvalls Simsällskap            46.37   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 13 - 14 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            27.36   
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            29.14   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            29.88   
Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            30.90   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            31.26   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            31.33   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            31.66   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.79   
Reijk Rombouts  2004  Härnösands Simsällskap            32.14   
10  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04            32.51   
11  Axel Södervall  2004  Sundsvalls Simsällskap            33.00   
12  Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap            33.41   
13  Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsällskap            33.77   
14  Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir            34.10   
15  Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir            34.12   
16  Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap            34.17   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Försök 15 - 99 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            24.72   
Christopher Andrén  2000  Södertörns Simsällskap            26.06   
Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS            26.29   
Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap            26.44   
Adam Schön-Svensson  1991  Sundsvalls Simsällskap            26.73   
Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap            26.95   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            26.98   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            26.99   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap            27.17   
10  Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            27.47   
11  Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            27.95   
12  Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap            28.03   
12  Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir            28.03   
14  Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap            28.26   
15  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04            28.62   
16  Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap            30.40   
16  Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap            30.40   
18  Marcus Lundmark  2002  Skellefteå Simklubb            31.10   
19  Jakob Flykt  2002  Simklubben Ägir            31.30   
20  Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap            31.59   
21  Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir            33.66   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  11:43 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  09:52   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap            45.40   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap            46.56   
Max Ekbladh  2008  Sundsvalls Simsällskap            47.85   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap            47.97   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir            30.17   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir            34.37   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir            34.65   
Simon Ryd  2005  Sundsvalls Simsällskap            48.60   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap            27.74   
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir            28.43   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap            29.55   
Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap            30.09   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap            31.59   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04            31.76   
Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap            31.84   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap            31.99   
                     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap            24.56   
Christopher Andrén  2000  Södertörns Simsällskap            25.07   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap            26.40   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap            26.55   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap            26.87   
Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap            27.20   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap            27.38   
Adam Schön-Svensson  1991  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  10 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  09:52 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  12:03   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Mammograficentrum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap    49.65  1:43.70  2:45.67    3:32.65   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Mammograficentrum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir    38.04  1:28.13  2:19.78    2:57.25   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir    43.03  1:29.82  2:26.28    3:05.74   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    42.43  1:35.68  2:32.40    3:18.14   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap    42.61  1:32.80  2:31.51    3:18.61   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    45.95  1:41.19  2:41.41    3:27.52   
Agnes Löfgren  2005  Umeå Simsällskap    52.32  1:43.49  2:46.27    3:32.53   
Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    49.80  1:47.97  2:51.24    3:40.57   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap    47.40  1:44.84  2:55.92    3:45.10   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    55.79  1:55.09  2:55.76    3:50.08   
10  Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap    57.37  2:01.09  3:04.32    3:50.94   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Mammograficentrum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir    33.13  1:20.75  2:08.03    2:46.73   
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir    37.28  1:21.17  2:11.84    2:51.21   
Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    37.60  1:25.13  2:13.86    2:51.98   
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir    37.12  1:22.73  2:14.78    2:52.52   
Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap    36.42  1:24.11  2:21.06    2:57.18   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir    38.73  1:26.67  2:19.51    2:58.42   
Alice Eriksson  2004  Simklubben Ägir    38.47  1:27.43  2:21.94    3:01.13   
Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap    42.18  1:28.21  2:22.57    3:02.82   
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir    41.70  1:32.10  2:24.16    3:10.24   
10  Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir    41.66  1:29.37  2:23.17    3:10.29   
11  Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir    44.32  1:34.87  2:28.62    3:12.95   
12  Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap    44.01  1:37.04  2:29.48    3:14.64   
13  Tyra Östberg  2004  Umeå Simsällskap    49.20  1:40.36  2:38.13    3:23.51   
14  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap    50.08  1:43.10  2:39.48    3:25.19   
15  Amanda Boson  2004  Simklubben Ägir    46.20  1:40.26  2:45.83    3:29.48   
16  Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap    49.29  1:46.98  2:43.93    3:29.75   
17  Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir    46.82  1:43.79  2:51.73    3:38.05   
Lovisa Brynger  2003  Simklubben Ägir            DNS   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Mammograficentrum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap    32.01  1:15.92  2:03.02    2:42.17   
Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap    35.38  1:19.24  2:08.43    2:46.06   
Linnea Öhlund  2001  Dorotea IF    35.99  1:22.71  2:11.57    2:51.60   
Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap    35.36  1:21.74  2:12.74    2:52.53   
Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap    37.95  1:27.80  2:17.31    2:57.18   
Isa Forsberg  2002  Simklubben Ägir    37.52  1:31.16  2:23.07    3:04.17   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  12:03 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  12:15   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: SDC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: SDC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    40.89  1:27.96  2:22.72    3:02.20   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    51.32  1:45.58  2:48.43    3:29.73   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir    54.81  1:49.53  2:54.87    3:36.90   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: SDC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    32.02  1:12.21  1:58.42    2:33.95   
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    35.40  1:16.18  2:00.35    2:36.84   
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb    35.02  1:16.37  2:05.32    2:42.43   
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir    36.71  1:19.10  2:12.52    2:48.34   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    37.50  1:22.33  2:11.12    2:49.85   
Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir    38.86  1:24.24  2:19.04    3:00.52   
Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir    44.74  1:36.86  2:33.60    3:17.25   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: SDC 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    30.72  1:09.13  1:54.23    2:29.78   
Robin Ulander  2001  Skellefteå Simklubb    30.71  1:09.51  1:58.55    2:34.60   
Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap    31.87  1:12.64  2:00.11    2:36.22   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    33.13  1:17.89  2:05.38    2:40.92   
Jakob Flykt  2002  Simklubben Ägir    37.04  1:24.46  2:17.52    2:56.74   
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir    40.43  1:37.93  2:28.07    3:13.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  12:15 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  16:54   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap    55.40        1:55.26   
Alice Södervall  2007  Sundsvalls Simsällskap    54.41        1:55.38   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap    57.76        2:02.22   
Vendela Holmvall  2007  Sundsvalls Simsällskap    1:01.85        2:05.69   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap    1:04.08        2:09.03   
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap            DNS   
Embla Lidén  2008  KFUK-KFUM Kometerna            DSQ   
Matilda Johansson  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    47.52        1:40.14   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap    50.14        1:46.21   
Alva Lövström  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    50.87        1:46.85   
Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap    52.33        1:47.61   
Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    51.30        1:48.13   
Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap    56.22        1:55.06   
Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap    57.88        1:56.69   
Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap    55.43        1:57.49   
Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap    55.90        2:00.41   
10  Linnea Ljung  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    58.97        2:05.76   
11  Tilde Sjöberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    1:02.38        2:10.30   
12  Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    1:04.95        2:12.34   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap            DSQ   
Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir    39.17        1:23.07   
Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap    42.68        1:31.85   
Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir    43.89        1:33.13   
Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap    44.93        1:34.82   
Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap    45.63        1:35.12   
Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap    44.07        1:35.83   
Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap    46.73        1:37.21   
Tyra Östberg  2004  Umeå Simsällskap    46.26        1:39.58   
Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir    47.40        1:39.94   
10  Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap    48.23        1:40.76   
11  Nora Sundström  2004  Sundsvalls Simsällskap    49.95        1:44.39   
12  Moa Berglund  2004  Härnösands Simsällskap    50.99        1:45.06   
13  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap    52.19        1:52.00   
14  Meja Brandström  2004  KFUK-KFUM Kometerna    54.34        1:54.13   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Eltekniska Ing.byrån 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ulrica Sandgren  1994  Sundsvalls Simsällskap    37.46        1:18.28   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    38.57        1:21.21   
Wilma Persson  2001  Sundsvalls Simsällskap    38.82        1:21.93   
Tove Wikström  2001  Härnösands Simsällskap    39.62        1:23.07   
Linnea Öhlund  2001  Dorotea IF    39.88        1:24.74   
Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    40.62        1:25.24   
Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap    45.28        1:36.97   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  16:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  17:02   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap    1:04.15        2:14.36   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap    1:06.34        2:21.51   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap    1:07.37        2:22.53   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap    1:09.21        2:27.34   
Sebastian Blomqvist  2007  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    44.68        1:35.44   
Simon Ryd  2005  Sundsvalls Simsällskap    59.02        2:04.22   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    36.75        1:18.65   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    39.38        1:24.46   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    40.93        1:26.34   
Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    41.03        1:29.67   
Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsällskap    44.09        1:33.41   
Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap    50.35        1:47.43   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Sjölanders Måleri 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jonathan Hiltonsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    32.36        1:16.85   
Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    36.58        1:20.11   
Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir    40.42        1:26.27   
Robin Ulander  2001  Skellefteå Simklubb    40.59        1:27.18   
Gustav Ljungberg  1991  KFUK-KFUM Kometerna    42.16        1:36.77   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  17:02 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Masarin Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nike Norlander  2007  Sundsvalls Simsällskap    38.64        1:26.97   
Kajsa Burman  2007  Sundsvalls Simsällskap    43.83        1:31.59   
Astrid Newsham  2008  Sundsvalls Simsällskap    47.90        1:37.98   
Milla Zell  2008  Sundsvalls Simsällskap    50.81        1:45.74   
Embla Lidén  2008  KFUK-KFUM Kometerna    54.10        1:53.71   
Freja Engström  2007  Sollefteå Allmänna Simsällskap    56.44        1:56.38   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Masarin Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Agnes Jakobsson  2005  Simklubben Ägir    32.28        1:07.68   
Tove Rehnstedt  2005  Simklubben Ägir    34.32        1:09.35   
Ida Sundholm  2005  Njurunda Simsällskap    36.39        1:14.55   
Anna Öberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    37.59        1:17.61   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    37.36        1:17.83   
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap    37.51        1:18.87   
Olivia Ericsson  2006  Sundsvalls Simsällskap    37.87        1:19.03   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    38.88        1:20.38   
Ella Heed  2005  Härnösands Simsällskap    40.39        1:22.82   
10  Agnes Löfgren  2005  Umeå Simsällskap    40.91        1:24.04   
11  Alva Lövström  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    39.97        1:24.14   
12  Maija Andersson  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    41.63        1:26.54   
13  Elin Clarin  2005  Njurunda Simsällskap    41.78        1:27.10   
14  Linnea Sjöberg  2006  Härnösands Simsällskap    43.04        1:31.83   
15  Isa Ekbladh  2006  Sundsvalls Simsällskap    42.41        1:32.08   
16  Alva Sjödin  2006  Sundsvalls Simsällskap    46.76        1:37.60   
17  Tilde Sjöberg  2006  Sundsvalls Simsällskap    47.88        1:37.84   
18  Tova Persson  2005  Njurunda Simsällskap    47.62        1:42.29   
19  Alva Norgren  2006  Sundsvalls Simsällskap    48.39        1:43.52   
20  Tea Alamaa  2006  Njurunda Simsällskap    47.73        1:43.58   
21  Amelia Walterstad  2006  Sundsvalls Simsällskap    53.85        1:44.08   
22  Shewita Tsegay  2006  Njurunda Simsällskap    53.98        1:50.48   
23  Linnea Ljung  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap    56.95        1:54.88   
24  Tuva Fridlund  2006  Njurunda Simsällskap    1:00.21        2:10.84   
Signe Domeij  2005  Sollefteå Allmänna Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Masarin Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sofia Boije  2003  Simklubben Ägir    31.36        1:06.98   
Selma Zachrisson  2003  Simklubben Ägir    32.62        1:07.42   
Sofia Voigt  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.40        1:08.86   
Tindra Norling  2003  Umeå Simsällskap    32.86        1:09.76   
Ebba Hann  2004  Simklubben Ägir    33.63        1:10.19   
Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    34.26        1:10.79   
Alice Eriksson  2004  Simklubben Ägir    34.47        1:10.85   
Hanna Jonasson  2004  Njurunda Simsällskap    33.56        1:11.58   
Elina Lehtinen  2003  Örnsköldsviks Allmänna SS    33.94        1:11.68   
10  Emma Lundmark  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.88        1:12.05   
11  Saga Persson  2003  Njurunda Simsällskap    34.74        1:12.38   
12  Agnes Pettersson  2004  Sundsvalls Simsällskap    33.65        1:13.38   
13  Isabelle Grönlund  2004  Njurunda Simsällskap    35.45        1:13.73   
14  Lova Tjernström  2004  Njurunda Simsällskap    36.68        1:14.74   
15  Love-Lee Lindberg  2003  Simklubben Ägir    35.29        1:14.82   
16  Clara Renström Halling  2004  Sundsvalls Simsällskap    36.32        1:15.76   
17  Nova Norlander  2004  Sundsvalls Simsällskap    36.10        1:16.66   
18  Lisa Candelius  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.36        1:17.29   
19  Ebba Lindblom  2004  Njurunda Simsällskap    36.28        1:17.57   
20  Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir    36.23        1:17.60   
21  Alma Enarsson  2003  Simklubben Ägir    36.69        1:17.92   
22  Amanda Boson  2004  Simklubben Ägir    36.71        1:19.04   
23  Stephanie Fjellgren  2004  Njurunda Simsällskap    36.03        1:19.35   
24  Alva Fridlund  2004  Njurunda Simsällskap    38.03        1:20.22   
25  Nora Sundström  2004  Sundsvalls Simsällskap    38.31        1:20.36   
26  Ella Wesslau  2004  Simklubben Ägir    39.30        1:20.37   
27  Ronja Widell  2004  Härnösands Simsällskap    38.56        1:20.97   
28  Linnea Engström  2004  Sollefteå Allmänna Simsällskap    39.47        1:23.19   
29  Lovisa Brynger  2003  Simklubben Ägir    39.89        1:25.18   
30  Ida Nyberg  2004  Simklubben Ägir    40.86        1:25.27   
31  Ina Björk Hedberg  2004  Simklubben Ägir    42.09        1:25.39   
32  Elin Jönsson  2004  Njurunda Simsällskap    41.00        1:26.91   
33  Kristina Vestman  2004  Härnösands Simsällskap    42.07        1:27.56   
34  Moa Berglund  2004  Härnösands Simsällskap    41.89        1:27.86   
35  Meja Brandström  2004  KFUK-KFUM Kometerna    48.45        1:36.98   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Masarin Consulting 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gloria Muzito  2002  Sundsvalls Simsällskap    29.81        1:01.05   
Elise Öberg  2002  Sundsvalls Simsällskap    30.16        1:02.85   
Joyce Muzito  2001  Sundsvalls Simsällskap    30.71        1:04.43   
Melina Sundström  2002  Sundsvalls Simsällskap    31.80        1:05.58   
Ebba Lundström  2001  Skellefteå Simklubb    32.38        1:06.21   
Cornelia Norén-Vosfeldt  2001  Härnösands Simsällskap    32.43        1:06.35   
Nathalie Pettersson  2002  Sundsvalls Simsällskap    32.34        1:06.50   
Ingrid Sälg  2002  Umeå Simsällskap    31.64        1:06.87   
Sofie Tolf  2002  Sundsvalls Simsällskap    32.31        1:07.31   
10  Isabel Nordström  2001  Solna Sundbyberg SS 04    33.25        1:08.23   
11  Isa Forsberg  2002  Simklubben Ägir    33.76        1:08.29   
12  Amelia Lundblom  1999  Sundsvalls Simsällskap    33.06        1:08.78   
13  Sofia Mannela  2001  Sundsvalls Simsällskap    32.30        1:08.97   
14  Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap    33.22        1:08.98   
15  Emma Norlin  2002  Sundsvalls Simsällskap    33.30        1:09.76   
16  Astrid Gustafsson  2002  Sundsvalls Simsällskap    34.36        1:10.95   
17  Wilma Henriksson  2001  Umeå Simsällskap    33.97        1:11.19   
18  Märta Lindström  2002  Skellefteå Simklubb    34.66        1:12.17   
19  Nellie Luthman  2002  Umeå Simsällskap    34.35        1:13.15   
20  Lotta Larsson Wermelin  2002  Njurunda Simsällskap    34.99        1:13.74   
21  Felicia Andersson  2001  KFUK-KFUM Kometerna    35.08        1:13.82   
22  Ellen Larsson  2001  Skellefteå Simklubb    34.56        1:14.15   
23  Isolde Svedjeland  2002  Umeå Simsällskap    35.68        1:15.33   
24  Cecilia Lind  2002  Sundsvalls Simsällskap    36.03        1:15.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  17:26 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  17:37   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Hamberg  2007  Sundsvalls Simsällskap    44.13        1:30.46   
Anton Ericsson  2008  Sundsvalls Simsällskap    50.66        1:47.39   
Claes Renström-Halling  2007  Sundsvalls Simsällskap    55.12        1:57.03   
Vide Starrin  2008  Sundsvalls Simsällskap    53.80        1:57.96   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Svärd  2005  Simklubben Ägir    33.95        1:08.82   
Alexander Rydefjord  2005  Simklubben Ägir    36.87        1:16.93   
Edvin Johansson  2005  Simklubben Ägir    39.05        1:21.62   
Simon Ryd  2005  Sundsvalls Simsällskap    51.16        1:50.01   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Albin Hedlund  2003  Sundsvalls Simsällskap    29.91        1:01.79   
Jakob Wassberg  2003  Simklubben Ägir    30.12        1:02.37   
Oskar Fridsell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    31.50        1:04.82   
Magnus Lindström  2004  Skellefteå Simklubb    31.10        1:06.42   
Oskar Albinsson  2003  Umeå Simsällskap    32.74        1:07.35   
Markus Näsman  2003  Sundsvalls Simsällskap    33.99        1:09.58   
Marcus Larsson  2003  Solna Sundbyberg SS 04    33.04        1:09.84   
Jason Walterstad  2004  Sundsvalls Simsällskap    34.52        1:11.03   
Ludvig Utterström  2004  Njurunda Simsällskap    33.59        1:12.69   
10  Josef Nordén  2003  Sundsvalls Simsällskap    34.75        1:13.52   
11  Roine Epäilys  2003  Simklubben Ägir    34.78        1:13.61   
12  Harry Högström Nordin  2003  Simklubben Ägir    35.85        1:14.78   
13  Tim Carlberg  2003  Solna Sundbyberg SS 04    35.63        1:14.80   
14  Simon Brouzell  2003  Solna Sundbyberg SS 04    36.72        1:17.22   
15  Arvid Johansson  2004  Sundsvalls Simsällskap    36.24        1:17.38   
16  Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap    37.09        1:19.81   
Axel Södervall  2004  Sundsvalls Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Kempes El 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felix Bengs-Stattin  2002  Umeå Simsällskap    26.56        54.35   
Christopher Andrén  2000  Södertörns Simsällskap    27.41        55.86   
Johan Björklund  1999  Njurunda Simsällskap    27.79        57.68   
Joel Berglund  2002  Sundsvalls Simsällskap    28.21        58.04   
Filip Borgström  2001  Njurunda Simsällskap    28.24        58.82   
Viktor Näslund  2001  Sundsvalls Simsällskap    28.68        58.85   
Simon Lundgren  2001  Simklubben Ägir    28.84        59.14   
Johan Ekengren  2001  Sundsvalls Simsällskap    29.14        59.37   
Erik Björklund  1998  Njurunda Simsällskap    28.02        59.66   
10  Johan Strandberg  1997  Sundsvalls Simsällskap    28.44        59.78   
11  Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    29.28        1:01.85   
12  Anton Boström  2001  Sundsvalls Simsällskap    29.52        1:02.25   
13  Robin Ulander  2001  Skellefteå Simklubb    30.38        1:02.51   
14  Bruno Martinsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    32.02        1:04.30   
15  Isac Böschen  2002  Solna Sundbyberg SS 04    31.72        1:04.38   
16  Marcus Lundmark  2002  Skellefteå Simklubb    32.33        1:06.27   
17  Jakob Flykt  2002  Simklubben Ägir    33.46        1:08.95   
18  Peter Sundström  2002  Umeå Simsällskap    32.40        1:09.09   
19  Felix Balkerud  2001  Sundsvalls Simsällskap    33.35        1:10.21   
20  Gustav Ljungberg  1991  KFUK-KFUM Kometerna    33.99        1:13.61   
21  Zacharias Andersson  2001  Simklubben Ägir    35.79        1:16.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  17:37 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 15, 400m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lilly Johnsson  2005  Umeå Simsällskap    1:35.60  3:18.26  5:14.56    6:46.57   
Arwen Wikström  2006  Simklubben Ägir    1:40.95  3:27.50  5:20.07    6:48.12   
Ida Eriksson  2005  Härnösands Simsällskap    1:42.70  3:43.77  5:42.68    7:18.05   
Agnes Löfgren  2005  Umeå Simsällskap    1:58.72  4:48.11  6:39.42    7:25.72   
                     
 
Gren 15, 400m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filippa Jakobsson  2003  Simklubben Ägir    1:22.45  2:55.46  4:38.00    5:59.03   
Astrid Gustafsson  2003  Umeå Simsällskap    1:25.60  3:04.11  4:47.76    6:04.74   
Tyra Östberg  2004  Umeå Simsällskap    1:40.95  3:23.75  5:17.43    6:52.68   
                     
 
Gren 15, 400m Medley Damer, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Eurocon Engineering 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Maja Jakobsson  2000  Njurunda Simsällskap    1:20.82  2:53.91  4:37.27    5:56.86   
Linnea Öhlund  2001  Dorotea IF    1:21.69  3:01.61  4:40.51    6:07.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  18:26   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 16, 400m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
Sponsor: Svarvtjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jonathan Nilsson  2003  Sundsvalls Simsällskap    1:21.62  2:46.64  4:17.31    5:30.93   
Axel Andersson  2004  Umeå Simsällskap    1:45.42  3:27.23  6:52.81    6:52.81   
                     
 
Gren 16, 400m Medley Herrar, Finaler 15 - 99 år 
Sponsor: Svarvtjänst 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Robin Björklund  2002  Njurunda Simsällskap    1:08.19  2:29.33  4:01.83    5:18.07   
Jonathan Hiltonsson  2000  Sundsvalls Simsällskap    1:08.78  2:40.39  4:13.79    5:30.26   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  18:26 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  09 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  18:33   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 17, 4X100m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Bygma 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Ägir Mix 1  2008  Simklubben Ägir            4:44.27   
  Agnes Jakobsson  2005      32.81  1:08.23      1:08.23   
  Tove Rehnstedt  2005      33.80  1:09.72      2:17.95   
  Viktor Svärd  2005      31.94  1:08.63      3:26.58   
  Edvin Johansson  2005      36.23  1:17.69      4:44.27   
                     
Sundsvall Mix [2007]  2007  Sundsvalls Simsällskap            5:54.62   
  Olivia Ericsson  2006      37.88  1:19.18      1:19.18   
  Anna Öberg  2006      37.05  1:18.77      2:37.95   
  Marcus Hamberg  2007      41.55  1:29.93      4:07.88   
  Simon Ryd  2005      47.98  1:46.74      5:54.62   
                     
Sundsvall Mix Lag 2 -06  2005  Sundsvalls Simsällskap            6:49.24   
  Tilde Sjöberg  2006      43.78  1:35.28      1:35.28   
  Claes Renström-Halling  2007      54.08  1:58.43      3:33.71   
  Anton Ericsson  2008      48.95  1:45.73      5:19.44   
  Isa Ekbladh  2006      1:29.80  1:29.80      6:49.24   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  09 september 2017 
Licensierad till: Sundsvalls Simsällskap  Utskriftstid  18:33 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Sundsvall Arena Cup 2017    Utskriftsdatum  10 september 2017   
  Tävlingsort  Sundsvall    Utskriftstid  07:08   
  Arrangör  Sundsvalls Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  09 september 2017         
 
 
Gren 18, 4X100m Medley Mixed, Finaler 13 - 99 år 
Sponsor: Yrkesmästaren 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Sundsvall Mix [200] Lag 2  2000  Sundsvalls Simsällskap            4:26.19   
  Elise Öberg  2002      32.83  1:07.39      1:07.39   
  Jonathan Nilsson  2003      35.94  1:16.93      2:24.32   
  Johan Strandberg  1997      29.10  1:02.44      3:26.76   
  Gloria Muzito  2002      28.17  59.43      4:26.19   
                     
Sundsvall Mix [1916]  2000  Sundsvalls Simsällskap            4:32.69   
  Wilma Persson  2001      32.69  1:07.39      1:07.39   
  Jonathan Hiltonsson  2000      35.41  1:13.91      2:21.30   
  Joel Berglund  2002      30.19  1:04.98      3:26.28   
  Melina Sundström  2002      31.50  1:06.41      4:32.69   
                     
Sundsvall Mix Lag 3  2003  Sundsvalls Simsällskap            4:43.76   
  Sofia Mannela  2001      37.64  1:18.83      1:18.83   
  Ulrica Sandgren  1994      36.26  1:17.74      2:36.57   
  Albin Hedlund  2003      31.64  1:08.58      3:45.15   
  Viktor Näslund  2001      27.89  58.61      4:43.76   
                     
Sundsvall Mix Lag 4  2003  Sundsvalls Simsällskap            4:57.62   
  Emma Norlin  2002      39.28  1:20.62      1:20.62   
  Sofie Tolf  2002      38.99  1:23.27      2:43.89   
  Johan Ekengren  2001      32.18  1:08.60      3:52.49   
  Bruno Martinsson  2000      31.66  1:05.13      4:57.62   
                     
Njurunda Mix Lag 2  2003  Njurunda Simsällskap            4:58.86   
  Maja Jakobsson  2000      40.41  1:23.33      1:23.33   
  Stephanie Fjellgren  2004      42.68  1:35.59      2:58.92   
  Erik Björklund  1998      25.44  1:00.16      3:59.08   
  Filip Borgström  2001      28.53  59.78      4:58.86   
                     
SS04 Mix Lag 1  2000  Solna Sundbyberg SS 04            5:03.02   
  Oskar Fridsell  2003      35.46  1:14.31      1:14.31   
  Lisa Candelius  2003      40.04  1:27.60      2:41.91   
  Emma Lundmark  2003      34.78  1:16.90      3:58.81   
  Isac Böschen  2002      30.49  1:04.21      5:03.02   
                     
SK Ägir Mix 1  2000  Simklubben Ägir            5:07.72   
  Filippa Jakobsson  2003      38.55  1:20.32      1:20.32   
  Ebba Hann  2004      38.37  1:22.72      2:43.04   
  Simon Lundgren  2001      34.01  1:19.97      4:03.01   
  Jakob Wassberg  2003      31.09  1:04.71      5:07.72   
                     
Sundsvall Mix Lag 5  2004  Sundsvalls Simsällskap            5:14.88   
  Jason Walterstad  2004      40.59  1:20.21      1:20.21   
  Markus Näsman  2003      38.75  1:22.96      2:43.17