2018-12-18   22:53:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för UGP1 2017-2018, Oskarshamn

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  14:17   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    33.93  1:11.34  1:50.28    2:27.78   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    34.16  1:11.44  1:50.48    2:29.87   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    34.79  1:14.14  1:54.22    2:33.02   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.16  1:15.27  1:56.85    2:33.60   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    33.67  1:12.90  1:54.40    2:34.85   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.33  1:25.24  2:10.85    2:53.37   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    38.56  1:22.46  2:08.70    2:53.57   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    39.31  1:23.61  2:09.48    2:53.63   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    41.13  1:27.34  2:14.84    3:00.84   
10  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    41.39  1:27.65  2:15.25    3:02.84   
11  Ella Harrysson  2005  Växjö Simsällskap    39.76  1:26.98  2:15.03    3:03.19   
12  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    43.63  1:35.97  2:30.87    3:20.16   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    36.65  1:20.86  2:08.17    2:52.22  EXTRA 
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    40.78  1:26.56  2:13.92    3:00.92  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    39.25  1:24.69  2:10.82    2:53.91  EXTRA 
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    45.71  1:38.67  2:31.16    3:23.06  EXTRA 
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    50.43  1:53.82  2:55.01    3:54.87  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    40.64  1:24.71  2:10.28    2:55.08  EXTRA 
Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    52.43  1:55.62  2:59.65    3:57.97  EXTRA 
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    41.56  1:30.21  2:20.10    3:06.88  EXTRA 
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    36.34  1:18.94  2:03.20    2:45.91  EXTRA 
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    43.74  1:36.08  2:31.47    3:25.88  EXTRA 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    37.69  1:19.47  2:02.14    2:42.90  EXTRA 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    34.84  1:12.89  1:53.88    2:33.56  EXTRA 
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    39.97  1:26.67  2:15.99    3:02.91  EXTRA 
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    30.71  1:05.44  1:40.78    2:15.19   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    33.45  1:10.54  1:49.61    2:26.73   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    34.78  1:12.90  1:51.47    2:28.94   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    33.91  1:12.50  1:53.71    2:33.24   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    34.84  1:14.52  1:55.92    2:34.67   
Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    36.27  1:17.24  1:59.18    2:39.32   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    35.17  1:15.75  1:58.87    2:40.41   
Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    35.93  1:16.86  1:59.28    2:40.72   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    35.42  1:16.71  2:00.10    2:40.72   
10  Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    36.30  1:17.77  2:01.08    2:43.42   
11  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.97  1:20.09  2:05.27    2:45.04   
12  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    37.49  1:21.93  2:08.62    2:55.53   
13  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    39.69  1:24.41  2:11.75    2:58.02   
14  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    38.95  1:25.48  2:13.70    3:00.30   
15  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    40.20  1:26.75  2:15.40    3:01.62   
16  Sabina Usurelu  2004  Värnamo Simsällskap    40.15  1:27.83  2:18.37    3:07.14   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.59  1:10.47  1:49.21    2:26.63   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    32.90  1:10.41  1:50.04    2:29.02   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    34.36  1:13.25  1:54.17    2:34.50   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    35.86  1:15.12  1:56.71    2:37.14   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    35.95  1:15.20  1:58.12    2:40.09   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    35.57  1:16.15  1:58.47    2:40.76   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    36.66  1:19.01  2:03.59    2:46.72   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    32.36  1:07.76  1:44.83    2:21.96   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    34.14  1:12.95  1:54.07    2:34.93   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    36.44  1:18.72  2:04.21    2:49.24   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    32.71  1:08.59  1:46.56    2:25.65   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    33.36  1:10.71  1:50.90    2:31.33   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  14:17 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:35   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    36.99        1:21.96   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.16        1:51.41   
Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    55.56        1:58.65  EXTRA 
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap    55.55        1:59.92  EXTRA 
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    45.92        1:42.70  EXTRA 
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    42.46        1:34.34  EXTRA 
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.08        1:13.51   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    33.63        1:14.40   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.51        1:17.04   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    38.62        1:22.01   
Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    49.92        1:50.55   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    30.38        1:05.54   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.09        1:06.92   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    31.22        1:09.20   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    32.69        1:12.95   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    34.44        1:15.89   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    34.52        1:18.99   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.79        1:22.47   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    27.87        59.08   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    30.40        1:07.43   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    32.07        1:10.63   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    33.72        1:12.38   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    32.86        1:13.78   
Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    33.28        1:16.21   
                     
 
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    29.32        1:02.95   
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap    29.34        1:03.90   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    32.42        1:09.49   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    33.46        1:14.80   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    32.62        1:15.40   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    35.89        1:23.31   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    38.15        1:25.73   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:35 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:53   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    40.44        1:27.87   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    41.71        1:29.24   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    47.45        1:39.00   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.11        1:41.88   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    49.93        1:44.11   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    51.56        1:49.02   
Ella Harrysson  2005  Växjö Simsällskap    50.71        1:49.33   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    54.53        1:54.90   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    55.16        1:54.98   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.91        1:41.31  EXTRA 
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    50.18        1:44.30  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    49.31        1:44.78  EXTRA 
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    1:00.42        2:09.41  EXTRA 
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    59.76        2:08.29  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    55.52        1:51.98  EXTRA 
Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    1:17.79        2:40.54  EXTRA 
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    53.46        1:54.18  EXTRA 
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    51.15        1:48.38  EXTRA 
Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    55.28        1:55.56  EXTRA 
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    55.50        1:56.67  EXTRA 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    51.28        1:46.78  EXTRA 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    46.62        1:39.73  EXTRA 
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    49.82        1:45.12  EXTRA 
Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    34.95        1:15.25   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    38.32        1:20.99   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    45.06        1:35.63   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    45.60        1:35.99   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    45.61        1:38.01   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    46.71        1:38.40   
Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    47.78        1:39.76   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    47.67        1:40.38   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    47.45        1:40.99   
10  Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    49.20        1:42.92   
11  Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    48.64        1:43.63   
12  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    48.05        1:44.79   
13  Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    49.29        1:44.83   
14  Sabina Usurelu  2004  Värnamo Simsällskap    55.87        1:58.01   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    40.34        1:25.22   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    41.51        1:28.08   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    42.28        1:28.11   
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    42.85        1:30.97   
Tindra Åkerblom  2003  Hvetlanda Simsällskap    44.30        1:33.01   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    46.47        1:40.54   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    49.25        1:43.35   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    44.17        1:34.63   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    45.00        1:36.82   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    37.27        1:18.80   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    37.68        1:20.83   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    38.84        1:22.85   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    40.44        1:27.69   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    39.17        1:23.03  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:53 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:38   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Mattsson  2005  Växjö Simsällskap    46.11  1:40.07  2:33.71    3:26.46   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    50.05  1:46.99  2:44.58    3:42.06   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    49.09  1:47.92  2:48.09    3:47.52   
Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    53.15  1:54.92  2:58.43    4:03.44   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    59.75  2:13.88  3:27.57    4:41.97   
Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap    55.31  2:01.02  3:06.86    4:10.37  EXTRA 
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    49.79  1:47.01  2:47.21    3:47.99  EXTRA 
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap    57.29  2:03.76  3:11.28    4:18.41  EXTRA 
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Ericksson  2004  Kalmar Simsällskap    41.79  1:29.63  2:19.98    3:09.88   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    45.16  1:36.66  2:28.51    3:17.11   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    45.84  1:38.69  2:30.98    3:21.91   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    45.50  1:38.06  2:31.77    3:23.86   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    45.43  1:37.93  2:32.55    3:27.21   
Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    44.35  1:36.22  2:32.41    3:29.45   
Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap    50.92  1:51.18  2:52.47    3:53.75   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.86  1:21.28  2:05.16    2:47.59   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.34  1:22.66  2:06.45    2:47.91   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    38.22  1:21.64  2:06.34    2:51.83   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    41.53  1:27.67  2:14.83    3:00.35   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    40.66  1:27.68  2:16.29    3:03.22   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    44.06  1:34.92  2:26.64    3:17.57   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    47.09  1:40.57  2:35.64    3:27.61   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    49.09  1:47.38  2:47.38    3:44.84   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    34.03  1:12.71  1:53.18    2:32.73   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    36.81  1:19.07  2:01.95    2:44.10   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    36.48  1:20.87  2:07.80    2:52.63   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    40.12  1:26.29  2:15.12    3:04.58   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    43.96  1:32.46  2:23.08    3:10.02   
Edward Dorohoncianu  2002  Värnamo Simsällskap    42.12  1:31.35  2:25.47    3:20.15   
                     
 
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    35.09  1:16.43  1:58.76    2:41.01   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    37.27  1:19.86  2:03.89    2:48.11   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    38.44  1:22.79  2:07.31    2:50.50   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    40.16  1:28.36  2:19.64    3:09.55   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:38 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    1:29.56  3:11.62  4:52.26    6:13.06   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:39.46  3:09.28  4:58.65    6:18.65   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:57.05  3:41.50  5:43.55    7:17.89   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    1:22.34  2:57.93  4:42.15    6:04.76   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:27.52  2:55.53  4:49.34    6:06.49   
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    1:22.18  2:54.88  4:44.81    6:09.88   
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    1:21.55  2:46.00  4:24.04    5:39.91   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:14.59  2:36.34  4:08.06    5:22.89  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:54 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  12:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    1:15.59  2:39.41  4:04.97  5:32.53  20:45.85   
          6:58.13  8:25.14  9:48.80  11:14.96     
          12:38.08  14:02.13  15:24.57  16:47.13     
          18:08.14  19:29.43         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:14.78  2:35.73  3:57.22  5:19.29  20:05.78   
          6:41.61  8:03.21  9:25.23  10:47.17     
          12:08.95  13:30.53  14:52.05  16:14.43     
          17:34.71  18:52.75         
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    1:17.45  2:39.74  4:02.30  5:25.13  20:26.55   
          6:48.39  8:12.24  9:35.57  10:58.24     
          12:20.51  13:41.64  15:03.70  16:27.36     
          17:49.01  19:09.76         
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    1:20.05  2:45.69  4:11.93  5:38.72  21:36.00   
          7:07.83  8:36.08  10:05.77  11:32.76     
          13:00.36  14:27.34  15:57.19  17:24.69     
          18:51.64  20:18.08         
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    1:20.89  2:49.55  4:21.98  5:56.82  23:20.84   
          7:31.90  9:06.37  10:40.27  12:15.09     
          13:50.40  15:26.67  17:05.19  18:39.92     
          20:13.38  21:48.83         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:03.77  2:13.69  3:24.83  4:37.53  17:57.01   
          5:50.49  7:03.42  8:16.51  9:29.64     
          10:41.50  11:53.48  13:06.31  14:19.37     
          15:32.72  16:45.92         
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    1:06.99  2:23.56  3:41.44  4:59.11  19:22.68   
          6:18.73  7:37.29  8:55.65  10:14.10     
          11:33.06  12:52.17  14:11.98  15:30.04     
          16:48.76  18:06.71         
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:11.69  2:28.95  3:47.52  5:07.26  19:56.64   
          6:26.56  7:47.16  9:07.59  10:29.09     
          11:49.43  13:10.61  14:32.55  15:54.79     
          17:16.45  18:38.62         
                     
 
Gren 6, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Gustav Franzén  2000  Växjö Simsällskap    1:02.35  2:09.45  3:17.89  4:25.38  17:05.33   
          5:34.12  6:42.84  7:52.25  9:01.93     
          10:10.84  11:20.38  12:29.42  13:39.07     
          14:48.30  15:57.71         
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    1:07.35  2:20.36  3:34.66  4:49.54  18:48.45   
          6:04.98  7:20.91  8:37.04  9:53.23     
          11:10.34  12:26.68  13:42.95  14:59.95     
          16:16.60  17:33.22         
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    1:19.64  2:43.52  4:08.73  5:36.48  22:15.01   
          7:03.29  8:35.27  10:05.79  11:37.91     
          13:11.23  14:44.62  16:17.64  17:50.84     
          19:22.82  20:51.58         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  12:54 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:23   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:12.40  2:30.46  3:50.02  5:09.86  10:18.31   
          6:28.68  7:47.72  9:04.74       
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:12.26  2:31.26  3:49.76  5:07.83  10:20.66   
          6:26.81  7:46.11  9:05.28       
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    1:16.55  2:38.96  4:00.32  5:21.24  10:36.49   
          6:41.02  8:01.24  9:20.04       
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    1:17.83  2:44.29  4:11.31  5:38.42  11:15.25   
          7:06.16  8:31.90  9:55.81       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:04.81  2:14.64  3:24.96  4:35.78  9:14.88   
          5:45.58  6:55.47  8:05.87       
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    1:06.27  2:19.21  3:32.50  4:47.07  9:47.10   
          6:02.09  7:17.40  8:33.83       
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    1:06.61  2:23.08  3:39.56  4:56.47  9:58.32   
          6:13.60  7:29.55  8:45.92       
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:09.94  2:25.24  3:41.69  4:59.06  10:06.62   
          6:17.34  7:35.05  8:52.12       
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    1:20.42  2:48.59  4:16.37  5:47.26  11:39.56   
          7:15.45  8:43.81  10:13.13       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    1:11.37  2:29.68  3:49.28  5:09.58  10:25.98   
          6:28.77  7:48.06  9:07.60       
                     
 
Gren 7, 800m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    1:05.28  2:14.81  3:25.52  4:38.71  9:31.46   
          5:52.02  7:05.71  8:19.35       
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    1:17.00  2:38.86  3:59.95  5:20.91  10:40.96   
          6:41.51  8:03.32  9:23.24       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:23 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:04   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    36.99  1:21.66  2:08.60    2:53.23   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    36.90  1:20.14  2:05.94    2:52.96   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    42.36  1:30.87  2:20.18    3:10.57   
                     
 
Gren 8, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 18 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    34.57  1:14.73  1:57.24    2:39.13  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:04 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:54   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    37.75  1:21.23  2:10.61    2:47.22   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.13  1:36.82  2:32.87    3:15.16   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    49.00  1:35.19  2:32.03    3:17.98   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    49.54  1:38.58  2:38.53    3:21.93  EXTRA 
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    44.93  1:34.89  2:31.35    3:14.74  EXTRA 
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.35  1:17.37  2:05.42    2:39.06   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    38.76  1:21.10  2:10.56    2:47.95   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    35.40  1:23.13  2:16.07    2:52.38   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.73  1:31.10  2:19.90    3:00.35   
Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    38.35  1:29.01  2:23.96    3:06.34   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    46.85  1:35.99  2:27.75    3:09.55   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    44.13  1:32.39  2:29.40    3:13.30   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    30.62  1:05.61  1:48.81    2:21.98   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.06  1:11.49  1:52.81    2:27.18   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    33.17  1:10.43  1:56.61    2:30.71   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    31.69  1:11.68  1:59.50    2:32.44   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    33.78  1:14.24  1:59.03    2:32.77   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    34.48  1:16.59  2:06.72    2:45.19   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    39.19  1:21.57  2:16.49    2:56.02   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    40.95  1:28.63  2:25.37    3:06.25   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    46.99  1:38.12  2:29.77    3:13.83   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    27.84  1:01.74  1:40.25    2:11.26   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    31.37  1:08.70  1:51.26    2:25.83   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    33.01  1:11.57  1:57.74    2:31.14   
Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    34.05  1:17.47  2:08.09    2:49.49   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    36.46  1:21.56  2:09.73    2:51.31   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    42.02  1:35.78  2:24.94    3:08.96   
                     
 
Gren 9, 200m Medley Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    33.47  1:13.29  1:56.80    2:31.27   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    33.02  1:14.96  1:57.46    2:33.62   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    36.32  1:20.86  2:11.60    2:50.07   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    36.30  1:22.46  2:14.09    2:56.74   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:54 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:48   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    1:14.62  2:35.06  3:54.96    5:16.48   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    1:14.55  2:37.91  4:00.32    5:20.22   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:17.95  2:41.56  4:03.65    5:21.01   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    1:26.00  3:01.82  4:36.61    6:08.20   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    1:24.28  2:58.73  4:33.67    6:09.32   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    1:27.02  3:02.28  4:38.89    6:13.63   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:30.00  3:06.88  4:43.31    6:14.91   
Ella Harrysson  2005  Växjö Simsällskap    1:27.91  3:05.35  4:43.76    6:19.25   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    1:31.60  3:12.25  4:53.63    6:32.87   
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    1:31.18  3:11.46  4:52.00    6:31.06  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    1:29.93  3:09.84  4:49.93    6:26.48  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    1:28.34  3:03.25  4:39.44    6:11.06  EXTRA 
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    1:19.99  2:50.26  4:21.47    5:46.05  EXTRA 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    1:22.54  2:51.86  4:21.44    5:54.23  EXTRA 
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    1:30.06  3:10.03  4:52.28    6:32.07  EXTRA 
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    1:07.74  2:22.01  3:37.72    4:50.29   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:13.68  2:33.19  3:52.56    5:11.20   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    1:13.94  2:37.30  4:00.72    5:24.34   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    1:56.14  3:20.11  4:44.94    5:25.68   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    1:20.68  2:51.75  4:23.27    5:52.10   
Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    1:24.39  2:57.75  4:32.28    6:07.64   
Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    1:29.13  3:09.44  4:50.31    6:29.79   
Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    1:30.00  3:11.83  4:53.98    6:32.58   
Sabina Usurelu  2004  Värnamo Simsällskap    1:29.70  3:10.56  5:43.05    6:34.99   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    1:13.37  2:33.51  3:54.11    5:13.64   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    1:14.98  2:37.61  4:01.34    5:22.90   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    1:16.65  2:42.16  4:07.30    5:31.09   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    1:14.02  2:35.80  3:58.19    5:19.59   
                     
 
Gren 10, 400m Frisim Damer, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    1:13.41  2:31.10  3:50.17    5:08.95   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    1:12.00  2:31.47  3:52.20    5:12.68   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    1:15.68  2:38.85  4:02.14    5:24.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:48 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:18   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    43.95        1:30.50   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    45.95        1:34.29   
Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    50.44        1:42.48   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    56.84        1:57.44   
Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    52.20        1:44.86  EXTRA 
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap    1:02.80        2:06.21  EXTRA 
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    45.84        1:35.34  EXTRA 
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap    49.63        1:41.67  EXTRA 
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    44.53        1:32.66  EXTRA 
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap    48.25        1:42.08  EXTRA 
Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    36.56        1:14.69   
Linus Ericksson  2004  Kalmar Simsällskap    38.05        1:17.83   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    38.37        1:17.86   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    41.58        1:25.92   
Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    44.79        1:31.63   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    45.95        1:34.97   
Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap    51.28        1:45.22   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    31.41        1:04.64   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    33.34        1:08.52   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    34.78        1:11.62   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    37.74        1:17.38   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.51        1:17.59   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    37.06        1:17.69   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    40.55        1:24.48   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    32.16        1:05.84   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    32.70        1:06.16   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    33.76        1:10.54   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    35.71        1:12.36   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    36.29        1:15.86   
Edward Dorohoncianu  2002  Värnamo Simsällskap    41.91        1:30.70   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap    30.39        1:03.93   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    31.94        1:05.95   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    34.85        1:10.17   
Alexander Loo  2001  Kalmar Simsällskap    34.53        1:11.39   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    40.50        1:23.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:18 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:41   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    37.28  1:17.77  1:58.38    2:38.66   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.83  1:24.31  2:08.19    2:49.99   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    44.39  1:31.37  2:19.25    3:05.50   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    44.67  1:32.54  2:21.20    3:07.44   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    47.44  1:38.63  2:30.81    3:22.16   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    48.10  1:39.67  2:31.11    3:22.92   
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    54.20  1:51.29  2:47.76    3:41.73  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    46.12  1:34.21  2:23.46    3:10.93  EXTRA 
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    44.43  1:33.82  2:22.55    3:09.21  EXTRA 
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    50.20  1:47.01  2:46.41    3:43.18  EXTRA 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    41.70  1:27.25  2:13.20    2:57.66  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    34.87  1:12.38  1:51.00    2:28.56   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    39.19  1:24.22  2:09.36    2:55.14   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    42.01  1:27.73  2:13.40    2:55.21   
Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    40.96  1:26.84  2:12.84    2:57.22   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    41.11  1:26.33  2:12.59    2:57.40   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    42.50  1:28.61  2:14.72    2:58.86   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    42.04  1:27.61  2:14.99    3:00.94   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    43.05  1:29.41  2:17.27    3:02.73   
Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    44.42  1:33.74  2:24.84    3:11.63   
10  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    47.54  1:39.72  2:32.03    3:21.78   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap    37.85  1:20.59  2:05.01    2:48.40   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    40.76  1:24.27  2:08.24    2:49.31   
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    39.23  1:22.98  2:07.65    2:50.56   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    40.09  1:24.12  2:10.28    2:54.66   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    41.80  1:27.68  2:15.61    3:02.01   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    44.45  1:32.35  2:20.36    3:06.71   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    37.24  1:17.99  1:59.83    2:40.99   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    40.82  1:27.77  2:18.01    3:05.29   
                     
 
Gren 12, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    38.98  1:20.56  2:03.00    2:44.10   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    37.74  1:21.42  2:05.72    2:46.72   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    35.70  1:13.80  1:52.59    2:31.54  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:41 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  17:58   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    31.56        1:06.25   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    37.70        1:18.10   
Viktor Mattsson  2005  Växjö Simsällskap    38.61        1:20.81   
Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    41.69        1:27.45   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    41.80        1:28.25   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    47.75        1:41.56   
Didrik Olsson Lindqvist  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.93        1:34.80  EXTRA 
Erik Fransson  2007  Oskarshamns Simsällskap    52.37        1:52.53  EXTRA 
Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap    55.61        1:57.85  EXTRA 
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    40.73        1:27.05  EXTRA 
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.12        1:32.10  EXTRA 
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap    45.54        1:37.34  EXTRA 
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    37.46        1:18.55  EXTRA 
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap    39.47        1:28.84  EXTRA 
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    30.84        1:04.03   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    31.58        1:04.56   
Linus Ericksson  2004  Kalmar Simsällskap    32.27        1:07.24   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    33.38        1:08.98   
Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    35.43        1:14.42   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    35.94        1:15.66   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    37.88        1:17.99   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    38.28        1:20.15   
Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    41.69        1:25.60   
10  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap    41.95        1:29.39   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    28.04        58.45   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    29.47        59.88   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    29.61        1:00.16   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    29.15        1:00.18   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    29.66        1:00.25   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    29.25        1:02.83   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    30.22        1:02.88   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    31.50        1:04.59   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    34.63        1:12.20   
10  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    35.34        1:16.28   
11  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    37.70        1:19.22   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    27.11        55.70   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    28.76        59.62   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    29.66        1:00.09   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    29.05        1:00.43   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    30.42        1:03.15   
Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    31.38        1:05.86   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    32.49        1:09.19   
Edward Dorohoncianu  2002  Värnamo Simsällskap    34.06        1:15.59   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    39.30        1:19.10   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Garri Svensson  2000  Kalmar Simsällskap    27.48        57.90   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    27.60        58.24   
Anton Arvidsson  2000  Kalmar Simsällskap    28.11        59.31   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    30.07        1:01.38   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    29.09        1:02.75   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    31.30        1:04.54   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    30.31        1:05.60   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    33.26        1:08.60   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  17:58 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:25   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    32.75  1:09.89  1:49.04    2:25.07   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    38.59  1:24.50  2:08.10    2:47.94   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    42.67  1:30.96  2:18.27    3:06.22   
Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    43.76  1:31.37  2:21.16    3:08.46   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    43.41  1:35.53  2:30.16    3:16.36   
Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap    50.55  1:53.22  2:58.20    3:57.41  EXTRA 
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    38.89  1:25.23  2:11.63    2:54.90  EXTRA 
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.65  1:39.72  2:30.83    3:17.55  EXTRA 
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap    46.68  1:47.04  2:48.45    3:49.42  EXTRA 
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    37.60  1:20.38  2:05.08    2:46.44  EXTRA 
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap    41.02  1:30.43  2:22.27    3:17.80  EXTRA 
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    31.38  1:06.74  1:44.10    2:19.71   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    31.72  1:08.09  1:46.15    2:23.00   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    34.54  1:12.89  1:52.11    2:28.24   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    34.22  1:12.82  1:52.98    2:29.70   
Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    35.10  1:15.95  2:00.03    2:43.36   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    36.95  1:19.02  2:02.49    2:43.47   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    37.11  1:19.88  2:03.30    2:43.90   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    38.58  1:22.65  2:08.63    2:52.94   
Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    42.40  1:30.29  2:18.95    3:05.41   
10  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap    43.39  1:33.12  2:24.82    3:16.35   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    28.98  1:00.59  1:33.43    2:05.81   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    29.98  1:02.86  1:36.86    2:08.77   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    30.34  1:03.76  1:36.53    2:09.34   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    30.33  1:04.00  1:38.46    2:12.81   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    31.17  1:04.88  1:39.36    2:13.66   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    30.71  1:06.12  1:43.65    2:17.24   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    32.77  1:06.86  1:42.92    2:18.33   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    32.17  1:08.80  1:47.77    2:24.03   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.72  1:12.95  1:53.59    2:32.58   
10  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    35.57  1:18.51  2:01.90    2:42.84   
11  Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    37.36  1:19.65  2:03.09    2:45.06   
12  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    36.90  1:17.65  2:02.21    2:46.14   
13  Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    37.74  1:20.73  2:05.49    2:48.48   
14  Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    39.87  1:24.06  2:09.82    2:52.44   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    27.69  57.83  1:28.82    1:59.60   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    30.80  1:04.35  1:37.70    2:10.34   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    30.11  1:03.60  1:38.51    2:12.71   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    30.37  1:04.76  1:41.58    2:17.89   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    31.61  1:08.35  1:45.57    2:20.20   
Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    31.97  1:08.18  1:48.47    2:26.78   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    35.12  1:16.19  2:00.79    2:41.17   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    40.07  1:23.71  2:07.36    2:48.68   
Edward Dorohoncianu  2002  Värnamo Simsällskap    34.68  1:16.78  2:05.87    2:54.86   
                     
 
Gren 14, 200m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    30.09  1:03.13  1:35.90    2:08.55   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap    31.65  1:07.54  1:44.41    2:21.47   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    30.34  1:06.42  1:45.85    2:22.05   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    34.19  1:12.70  1:51.44    2:28.31   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    33.34  1:12.18  1:54.50    2:38.16   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:25 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:50   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    35.86        1:18.91   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    38.07        1:21.71   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    37.80        1:24.65   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.77        1:29.14   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    43.31        1:34.88   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    44.48        1:36.62   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    43.83        1:36.92   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    46.64        1:42.96   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    52.81        1:54.14   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    43.50        1:45.01  EXTRA 
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.34        1:38.53  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    44.36        1:37.61  EXTRA 
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    51.85        1:56.20  EXTRA 
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    40.90        1:33.20  EXTRA 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    39.33        1:28.35  EXTRA 
Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    30.79        1:07.08   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    31.48        1:09.40   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    35.82        1:16.76   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    36.68        1:17.24   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    39.97        1:27.34   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    40.42        1:28.82   
Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    40.65        1:29.19   
Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    41.12        1:31.04   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    42.15        1:35.24   
10  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    42.34        1:36.22   
11  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    42.83        1:40.10   
12  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    45.49        1:41.24   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    34.28        1:14.06   
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    36.36        1:22.21   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.71        1:23.40   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    42.81        1:35.51   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    36.03        1:18.41   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    39.43        1:27.84   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    35.25        1:18.72   
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    35.86        1:18.92   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    33.94        1:13.25  EXTRA 
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    31.07        1:06.80  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:50 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  09:49   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    41.67        1:28.53   
Viktor Mattsson  2005  Växjö Simsällskap    44.19        1:33.54   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    51.44        1:47.77   
Isac Uhre  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.00        1:49.73   
Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    52.55        1:53.80   
Robin Vukovic  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:00.91        2:13.96   
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap    57.28        1:57.81  EXTRA 
Ludvig Löfgren  2006  Oskarshamns Simsällskap    54.92        1:54.51  EXTRA 
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    51.69        1:51.94  EXTRA 
Victor Usurelu  2007  Värnamo Simsällskap    58.29        2:01.98  EXTRA 
Linus Nerlén  2006  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.39        1:26.68   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    43.86        1:31.90   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    44.25        1:32.34   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    44.41        1:32.88   
Oscar Wallenberg  2004  Oskarshamns Simsällskap    45.14        1:33.91   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    46.02        1:36.49   
Måns Elowsson  2004  Alvesta Simsällskap    46.60        1:37.55   
Gustav Franzén  2004  Kalmar Simsällskap    51.11        1:45.83   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    50.07        1:46.20   
10  Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap    56.34        1:57.42   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.98        1:16.94   
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    37.13        1:20.04   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    38.16        1:22.85   
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    39.33        1:23.97   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    42.75        1:28.84   
Ludvig Hallum  2003  Växjö Simsällskap    41.95        1:30.81   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    43.58        1:31.29   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    44.75        1:33.56   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    44.95        1:35.27   
10  Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    47.77        1:38.82   
11  Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    46.12        1:40.50   
12  Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    49.81        1:45.95   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    33.63        1:12.75   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    34.68        1:16.93   
Petter Eriksen  2002  Oskarshamns Simsällskap    38.32        1:23.24   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    40.33        1:25.42   
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    42.92        1:27.32   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    40.91        1:28.52   
Edward Dorohoncianu  2002  Värnamo Simsällskap    43.03        1:31.35   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    33.90        1:13.98   
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    34.59        1:14.13   
Bilal Gadajev  2001  Växjö Simsällskap    37.33        1:22.01   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    38.24        1:23.53   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    46.48        1:36.32   
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  09:49 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:28   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    42.41  1:30.11  2:18.84    3:07.08   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    41.51  1:31.07  2:24.04    3:15.19   
Ella Harrysson  2005  Växjö Simsällskap    49.42  1:47.20  2:45.26    3:41.34   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    52.29  1:53.00  2:55.83    3:56.95   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    56.91  1:58.69  3:01.26    4:03.16   
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    49.27  1:44.87  2:41.52    3:36.90  EXTRA 
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    50.01  1:46.18  2:43.68    3:39.63  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    48.55  1:44.63  2:40.50    3:35.40  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    53.95  1:54.14  2:56.24    3:54.38  EXTRA 
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    55.28  1:56.83  2:58.82    4:00.56  EXTRA 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    49.77  1:45.71  2:42.43    3:37.40  EXTRA 
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap            DSQ   
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap            DSQ   
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    36.60  1:20.94  2:05.23    2:48.86   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    44.80  1:35.99  2:27.57    3:18.90   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    45.61  1:38.19  2:31.55    3:24.86   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    45.29  1:38.60  2:33.81    3:27.38   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    45.99  1:39.62  2:34.40    3:29.16   
Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    46.39  1:41.18  2:36.55    3:30.93   
Alva Tvingsjö  2004  Oskarshamns Simsällskap    52.76  1:50.84  2:47.84    3:43.05   
Sabina Usurelu  2004  Värnamo Simsällskap    55.48  1:58.44  3:04.56    4:11.48   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    39.62  1:24.96  2:12.09    2:58.98   
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    42.59  1:30.27  2:18.57    3:05.97   
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    45.24  1:39.50  2:32.20    3:23.63   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    49.42  1:43.93  2:39.28    3:32.75   
Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    47.48  1:41.64  2:37.37    3:33.04   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    46.49  1:42.07  2:38.63    3:34.41   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    45.11  1:37.11  2:31.23    3:22.98   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    38.91  1:23.37  2:07.74    2:51.01   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    39.80  1:23.50  2:07.96    2:54.83   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    41.88  1:28.82  2:17.24    3:05.83   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    40.33  1:25.93  2:11.91    2:57.25  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:28 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  10:32   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:26.77  2:51.48  4:33.51    5:47.81   
                     
 
Gren 18, 400m Medley Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:10.28  2:24.73  3:56.79    5:05.86   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    1:16.39  2:41.73  4:15.72    5:26.84   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    1:12.69  2:36.13  4:17.51    5:30.37   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:26.24  2:51.34  4:42.67    6:03.88   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  10:32 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  11:05   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:22.84  2:53.36  4:24.28  5:56.24  22:24.41   
          7:28.86  9:01.64  10:34.30  12:05.20     
          13:36.97  15:08.46  16:38.45  18:06.46     
          19:34.58  21:02.56         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:18.37  2:44.42  4:11.80  5:40.62  21:38.01   
          7:09.56  8:36.95  10:06.04  11:33.88     
          13:01.86  14:30.45  15:57.67  17:24.29     
          18:49.48  20:14.95         
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    1:20.82  2:48.46  4:17.33  5:47.85  22:47.81   
          7:19.54  8:51.54  10:24.33  11:58.59     
          13:31.47  15:05.15  16:39.74  18:12.49     
          19:47.15  21:20.10         
                     
 
Gren 19, 1500m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Elajo 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:20.35  2:45.77  4:11.70  5:38.74  21:01.63   
          7:06.29  8:32.19  9:57.74  11:24.39     
          12:51.12  14:16.23  15:40.78  17:03.41     
          18:24.13  19:44.25         
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:20.73  2:47.68  4:15.83  5:44.83  22:20.04   
          7:13.98  8:44.18  10:13.70  11:43.89     
          13:14.11  14:44.22  16:14.72  17:45.95     
          19:18.42  20:49.85         
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  11:05 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  21 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  18:26   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    1:15.89  2:38.86  4:02.48  5:26.23  10:53.62   
          6:48.98  8:11.23  9:33.57       
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    1:17.57  2:40.24  4:04.73  5:29.34  11:03.90   
          6:55.51  8:20.92  9:45.48       
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    1:19.30  2:45.06  4:10.52  5:36.50  11:11.32   
          7:01.99  8:27.31  9:50.59       
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:23.49  2:53.20  4:23.90  5:52.36  11:36.16   
          7:21.27  8:49.09  10:15.77       
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    1:29.78  3:05.18  4:41.69  6:19.18  12:40.06   
          7:55.62  9:32.29  11:08.34       
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    1:31.78  3:11.57  4:50.40  6:30.45  13:00.29   
          8:10.36  9:49.28  11:26.36       
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    1:25.16  2:53.39  4:20.93  5:48.53  11:33.28  EXTRA 
          7:14.91  8:42.21  10:09.24       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    1:10.92  2:26.73  3:43.09  5:00.14  9:59.03   
          6:16.76  7:32.39  8:48.00       
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:18.70  2:41.28  4:04.17  5:27.97  10:59.40   
          6:50.94  8:14.73  9:38.42       
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    1:15.93  2:40.83  4:05.72  5:30.41  11:06.33   
          6:55.16  8:19.47  9:43.97       
Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    1:20.68  2:48.62  4:17.25  5:46.20  11:40.72   
          7:16.34  8:46.05  10:14.51       
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:25.30  3:00.80  4:38.64  6:18.07  12:44.41   
          7:56.24  9:36.04  11:13.81       
Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    1:27.10  3:02.38  4:42.59  6:22.85  12:52.40   
          8:02.09  9:42.21  11:18.65       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:16.36  2:37.76  3:59.70  5:23.32  10:45.13   
          6:44.59  8:05.97  9:26.91       
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:16.87  2:39.52  4:03.61  5:28.97  11:10.26   
          6:54.58  8:20.82  9:46.19       
                     
 
Gren 20, 800m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Kontorscity 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    1:09.25  2:23.91  3:39.45  4:54.83  9:56.59  EXTRA 
          6:10.93  7:26.91  8:42.85       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  21 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  18:26 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:02   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    41.38  1:31.96  2:24.32    3:12.76   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    37.27  1:20.11  2:03.88    2:44.88   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Strand  2003  Växjö Simsällskap    32.23  1:09.73  1:48.84    2:27.00   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    34.99  1:15.94  2:01.18    2:47.23   
                     
 
Gren 21, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Forum 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    28.99  1:02.80  1:39.31    2:16.92   
Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap    35.22  1:18.66  2:04.04    2:49.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:02 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    37.41  1:25.55  2:13.82    2:53.57   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.29  1:24.70  2:19.90    2:59.38   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    42.55  1:29.28  2:22.51    3:06.09   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    43.83  1:33.00  2:29.68    3:13.46   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    43.44  1:32.62  2:31.86    3:18.07   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    46.52  1:38.51  2:37.56    3:24.95   
Ella Harrysson  2005  Växjö Simsällskap    46.77  1:44.14  2:43.18    3:25.58   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    55.17  1:46.04  2:44.80    3:30.97   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    41.94  1:34.28  2:35.49    3:17.82  EXTRA 
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.58  1:34.79  2:29.36    3:12.35  EXTRA 
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    45.82  1:39.23  2:34.11    3:20.35  EXTRA 
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    56.80  1:52.67  3:01.04    3:52.41  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    55.69  1:41.89  2:43.87    3:28.67  EXTRA 
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    45.73  1:39.11  2:40.20    3:28.45  EXTRA 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    43.89  1:30.46  2:27.93    3:09.99  EXTRA 
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    46.39  1:36.54  2:34.87    3:21.22  EXTRA 
Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    32.11  1:11.24  1:54.68    2:29.86   
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    33.82  1:15.34  2:00.16    2:35.90   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    34.93  1:19.56  2:11.82    2:48.89   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    35.75  1:19.83  2:10.20    2:49.18   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    40.11  1:26.51  2:20.43    3:02.18   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    43.80  1:29.11  2:23.50    3:04.87   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    43.77  1:32.00  2:26.32    3:05.63   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    40.73  1:29.59  2:28.01    3:09.08   
Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    41.29  1:29.65  2:28.56    3:13.44   
10  Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    49.01  1:36.50  2:29.77    3:15.40   
11  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    45.53  1:32.31  2:31.48    3:17.34   
12  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    47.95  1:37.08  2:34.69    3:20.55   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    34.43  1:18.35  2:06.88    2:44.22   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    38.52  1:24.50  2:12.48    2:52.66   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.89  1:24.67  2:20.97    2:58.90   
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    37.21  1:24.93  2:18.07    3:00.16   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    43.51  1:31.13  2:24.17    3:04.19   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    41.18  1:27.79  2:27.02    3:09.05   
Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    45.83  1:36.26  2:31.47    3:15.45   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    50.99  1:44.13  2:41.43    3:26.54   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    38.24  1:25.14  2:18.27    2:56.44   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Fårbo Åkeri AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    39.49  1:23.79  2:15.48    2:57.16   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    34.01  1:13.67  1:57.79    2:33.84  EXTRA 
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  15:48   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anders Runeqvist  2005  Värnamo Simsällskap    1:31.98  3:12.95  4:53.17    6:29.48   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    1:31.71  3:13.69  4:55.63    6:31.33   
Theo Ståhle  2006  Växjö Simsällskap    1:19.75  2:51.36  4:23.93    5:53.61  EXTRA 
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Fabian Lagström  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:09.79  2:24.62  3:40.51    4:55.59   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    1:10.02  2:27.07  3:45.96    5:01.00   
Mircea Gabriel Hristodor  2004  Växjö Simsällskap    1:14.51  2:38.10  4:03.79    5:24.78   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    1:21.71  2:48.58  4:16.18    5:42.80   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap    1:22.44  2:50.22  4:19.58    5:45.19   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    1:22.78  2:56.12  4:31.08    6:02.82   
Carl Thelin  2004  Värnamo Simsällskap    1:31.87  3:16.70  6:03.16    6:03.16   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:04.08  2:12.58  3:21.19    4:27.21   
Carl Löfgren  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:05.11  2:13.74  3:22.48    4:28.46   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    1:06.55  2:18.47  3:30.61    4:40.87   
Jonathan Thelin  2003  Värnamo Simsällskap    1:10.70  2:25.21  3:39.86    4:53.35   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    1:15.94  2:40.72  4:05.93    5:27.60   
Erik Hjelmberg  2003  Växjö Simsällskap    1:17.66  2:42.01  4:08.45    5:34.31   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    1:21.07  2:50.72  4:19.85    5:44.88   
Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    1:19.60  2:51.17  4:26.23    5:58.26   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    1:27.66  3:02.69  4:39.20    6:09.24   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Max Nerlén  2002  Oskarshamns Simsällskap    1:29.55  3:05.33  4:40.65    6:10.78   
Edward Dorohoncianu  2002  Värnamo Simsällskap    1:25.48  3:04.34  4:42.31    6:22.21   
                     
 
Gren 23, 400m Frisim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: Scania 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Arvid Johansson  2001  Kalmar Simsällskap    1:11.20  2:26.28  3:44.07    5:00.66   
Anton Hjelmberg  2001  Växjö Simsällskap    1:14.90  2:35.00  3:54.86    5:10.64   
Pontus Sunnerborn  2000  Kalmar Simsällskap    1:21.62  2:54.31  4:29.87    5:55.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  15:48 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    35.94        1:14.11   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    40.03        1:20.86   
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    38.86        1:21.21   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    39.36        1:22.65   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    43.51        1:26.79   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    45.19        1:31.82   
Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    48.52        1:38.89   
Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    48.98        1:39.67   
Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    50.79        1:45.39   
10  Ella Harrysson  2005  Växjö Simsällskap    53.66        1:46.61   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    47.60        1:39.33  EXTRA 
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    44.03        1:31.21  EXTRA 
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    49.93        1:40.96  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    44.42        1:31.68  EXTRA 
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    52.34        1:49.36  EXTRA 
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    54.47        1:53.78  EXTRA 
Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    1:00.12        2:02.43  EXTRA 
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    48.97        1:37.90  EXTRA 
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    42.95        1:27.36  EXTRA 
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    50.97        1:44.65  EXTRA 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    39.90        1:21.79  EXTRA 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    39.48        1:21.83  EXTRA 
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    47.74        1:37.17  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tea Winblad  2004  Kalmar Simsällskap    33.68        1:09.17   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    35.75        1:13.66   
Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    39.31        1:21.75   
Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    39.98        1:22.53   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    40.49        1:23.97   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    41.13        1:24.95   
Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    41.65        1:26.73   
Anna Ivertsson  2004  Kalmar Simsällskap    42.47        1:26.93   
Viktoria Loo  2004  Kalmar Simsällskap    43.70        1:27.65   
10  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    45.24        1:32.30   
11  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    46.16        1:33.47   
12  Sabina Usurelu  2004  Värnamo Simsällskap    54.95        1:55.79   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    41.80        1:25.52   
Jennifer Jingmark  2003  Värnamo Simsällskap    41.10        1:25.81   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    43.84        1:29.08   
Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    46.81        1:32.44   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    47.24        1:37.18   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    41.87        1:27.51   
                     
 
Gren 24, 100m Ryggsim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: OKG 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    34.89        1:11.69  EXTRA 
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    35.95        1:15.45  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:27   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Fransson  2005  Kalmar Simsällskap    37.49  1:19.89  2:01.95    2:41.75   
Simon Theander  2005  Kalmar Simsällskap    45.18  1:36.49  2:27.32    3:16.45   
Melvir Bahtagic  2008  Oskarshamns Simsällskap    53.51  1:53.50  2:51.01    3:44.64  EXTRA 
Ludvig Hjelmberg  2006  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap    37.72  1:18.40  1:59.43    2:38.28   
Edvin Karlsson  2004  Oskarshamns Simsällskap    39.34  1:20.64  2:01.63    2:41.00   
Jesper Gunnarsson  2004  Kalmar Simsällskap    45.18  1:34.18  2:23.56    3:11.80   
Fabian Kelemit  2004  Växjö Simsällskap    47.18  1:39.03  2:32.47    3:24.09   
Hugo Hermansson  2004  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Henrysson  2003  Oskarshamns Simsällskap    32.14  1:06.85  1:42.69    2:18.33   
Philip Turkowitch  2003  Kalmar Simsällskap    35.25  1:14.01  1:52.45    2:28.95   
Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap    36.60  1:16.12  1:55.84    2:34.90   
Alvin Eriksson  2003  Växjö Simsällskap    37.41  1:19.43  2:02.02    2:42.20   
Jakob Nyström  2003  Oskarshamns Simsällskap    38.99  1:21.39  2:03.94    2:44.56   
Ludvig Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    43.62  1:29.28  2:15.83    2:59.93   
Elliot Asplund  2003  Kalmar Simsällskap    44.13  1:32.76  2:22.19    3:09.46   
Rasmus Svensson  2003  Kalmar Simsällskap    44.69  1:34.24  2:23.54    3:10.22   
Albin Mägiste  2003  Kalmar Simsällskap    46.02  1:36.61  2:27.55    3:14.56   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.04  1:04.27  1:38.12    2:10.97   
Carl Lingström  2002  Kalmar Simsällskap    33.32  1:09.04  1:45.77    2:22.12   
Emanuel Tidåsen  2002  Växjö Simsällskap    32.89  1:08.84  1:46.33    2:24.31   
Gusten Helgesson  2002  Kalmar Simsällskap    36.21  1:14.87  1:53.95    2:32.65   
Mats Gadajev  2002  Växjö Simsällskap    37.99  1:19.90  2:02.53    2:42.60   
Gustav Olsson  2002  Kalmar Simsällskap    41.10  1:27.98  2:15.44    3:01.86   
Tim Ericksson  2002  Kalmar Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 16 - 17 år 
Sponsor: IBS 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Marcusson  2001  Kalmar Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:27 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  UGP 1 2017    Utskriftsdatum  22 oktober 2017   
  Tävlingsort  Oskarshamn    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Oskarshamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  21 oktober 2017         
 
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Strand  2005  Växjö Simsällskap    33.09        1:08.82   
Hilma Ihreborn  2005  Värnamo Simsällskap    32.97        1:09.25   
Melisa Bahtagic  2005  Oskarshamns Simsällskap    34.58        1:11.62   
Elin Cronqvist  2005  Växjö Simsällskap    34.76        1:12.06   
Ida Ekström  2005  Oskarshamns Simsällskap    36.28        1:14.31   
Lily Provencher  2005  Växjö Simsällskap    38.78        1:20.30   
Olivia Andersson Jansen  2005  Kalmar Simsällskap    39.01        1:20.71   
Ella Harrysson  2005  Växjö Simsällskap    39.66        1:22.16   
Maja Strümpel  2005  Kalmar Simsällskap    40.21        1:23.18   
10  Sofia Marcusson  2005  Kalmar Simsällskap    41.12        1:27.50   
11  Alice Nyström  2005  Oskarshamns Simsällskap    42.84        1:28.70   
12  Amanda Carmström  2005  Oskarshamns Simsällskap    43.83        1:30.15   
Alfrida Lagström  2006  Oskarshamns Simsällskap    38.86        1:23.48  EXTRA 
Alwa Lundberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    38.36        1:20.47  EXTRA 
Ella Sjö  2006  Växjö Simsällskap    40.63        1:24.38  EXTRA 
Emelie Jansson  2006  Värnamo Simsällskap    36.63        1:16.23  EXTRA 
Fidelie Olsson - Lindqvist  2008  Oskarshamns Simsällskap    46.59        1:38.38  EXTRA 
Josefine Karlsson  2008  Oskarshamns Simsällskap    50.42        1:49.81  EXTRA 
Julia Almquist  2007  Oskarshamns Simsällskap    41.67        1:27.80  EXTRA 
Julia Carmström  2007  Oskarshamns Simsällskap    57.33        2:00.54  EXTRA 
Klara Blickfors  2006  Oskarshamns Simsällskap    41.98        1:28.44  EXTRA 
Mara Nichitelea  2006  Värnamo Simsällskap    37.16        1:19.36  EXTRA 
Mathilda Wallenberg  2006  Oskarshamns Simsällskap    46.71        1:42.38  EXTRA 
Naima Eriksson  2007  Oskarshamns Simsällskap    45.70        1:37.16  EXTRA 
Nellie Skeppland  2006  Kalmar Simsällskap    36.67        1:15.78  EXTRA 
Nina Mirkhan  2006  Värnamo Simsällskap    32.90        1:08.90  EXTRA 
Tuva Jämtin  2006  Kalmar Simsällskap    41.57        1:26.64  EXTRA 
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Liv Elgaard Fonnesbech  2004  Växjö Simsällskap    30.31        1:02.76   
Tove Gustafsson  2004  Alvesta Simsällskap    31.62        1:05.15   
Siri Bälter  2004  Värnamo Simsällskap    32.60        1:07.28   
Johanna Fransson  2004  Oskarshamns Simsällskap    33.15        1:08.40   
Agnes Hildebrand Westerberg  2004  Växjö Simsällskap    33.55        1:10.59   
Vanja Magnusson  2004  Växjö Simsällskap    34.42        1:11.70   
Zandra Hultqvist  2004  Växjö Simsällskap    35.36        1:12.76   
Sofia Hansen  2004  Kalmar Simsällskap    34.83        1:13.15   
Siri Wibert  2004  Växjö Simsällskap    35.92        1:15.50   
10  Saga Hjelm  2004  Oskarshamns Simsällskap    34.95        1:16.56   
11  Alice Hässlebro  2004  Växjö Simsällskap    36.68        1:18.18   
12  Agnes Sjö  2004  Växjö Simsällskap    39.12        1:21.75   
13  Hedda Strandberg  2004  Kalmar Simsällskap    39.52        1:22.27   
14  Sabina Usurelu  2004  Värnamo Simsällskap    39.63        1:22.68   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 14 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Wardrum  2003  Växjö Simsällskap    32.86        1:08.26   
Nora Björklund  2003  Oskarshamns Simsällskap    33.73        1:08.70   
Tilda Arthursson  2003  Växjö Simsällskap    33.35        1:10.15   
Ebba Håkansson  2003  Oskarshamns Simsällskap    36.21        1:15.46   
Elin Jämtin  2003  Kalmar Simsällskap    36.06        1:16.05   
Meja Hansson  2003  Emmaboda Simsällskap    38.09        1:17.19   
Kajsa Månsson  2003  Växjö Simsällskap    36.53        1:17.33   
Betiel Embaie  2003  Emmaboda Simsällskap    38.72        1:20.65   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 15 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.50        1:05.79   
Jenny Fröstberg  2002  Kalmar Simsällskap    32.92        1:08.63   
Wilma Åstrand  2002  Alvesta Simsällskap    36.71        1:17.95   
                     
 
Gren 26, 100m Frisim Damer, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Saft 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Tilda Nordén  2001  Kalmar Simsällskap    31.78        1:06.56   
Lisa Andersson  2001  Kalmar Simsällskap    32.19        1:06.63   
Anna Hofer  2000  Kalmar Simsällskap    31.32        1:06.68   
Tilde Wolfgang  2001  Kalmar Simsällskap    33.05        1:08.82   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    30.66        1:05.66  EXTRA 
Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    31.12        1:04.86  EXTRA 
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  22 oktober 2017 
Licensierad till: Oskarshamns Simsällskap  Utskriftstid  16:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner