Results for Nykredit Gentofte Open 2017 - Kortbane
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Søndag formiddag - Stævnestart kl. 9.00
Resultat Løb 45 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Nykredit Gentofte Open - Kort | Udskriftsdato | 10 september 2017 | |||
Stævne by | Gentofte | Udskriftstidspunkt | 12:03 | |||
Arrangør | Gentofte Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 08 september 2017 |
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2004-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Asta Poulsen Dolan | 2004 | 526 | 32.66 | 1:08.14 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:08.95 | |||||||||
2 | Josephine Holst Vinther | 2004 | 481 | 34.62 | 1:10.19 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:10.10 | |||||||||
3 | Frederikke Falk-List | 2004 | 467 | 33.41 | 1:10.90 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:09.03 | |||||||||
4 | Sofie Bruun Høvring | 2004 | 466 | 34.52 | 1:10.95 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:13.40 | |||||||||
5 | Emilia C. R. Olsen | 2004 | 376 | 37.88 | 1:16.22 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.19 | |||||||||
6 | Ida Zeiler Terkildsen | 2004 | 363 | 37.61 | 1:17.08 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:17.00 | |||||||||
7 | Anna Nørskov | 2004 | 361 | 37.15 | 1:17.22 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:18.57 | |||||||||
8 | Nønne Christensen | 2004 | 360 | 38.31 | 1:17.29 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.45 | |||||||||
9 | Liva Søby | 2004 | 355 | 38.05 | 1:17.66 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:20.05 | |||||||||
10 | Elisabeth Roskær | 2004 | 332 | 38.96 | 1:19.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:21.07 | |||||||||
11 | Mikkeline Mailund Clan | 2004 | 314 | 39.64 | 1:20.95 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:22.84 | |||||||||
12 | Pauline Drucker | 2004 | 309 | 1:21.32 | 1:21.32 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.37 | |||||||||
13 | Freja Madsen | 2004 | 304 | 40.04 | 1:21.80 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:25.14 | |||||||||
14 | Annika Toft Rasmussen | 2004 | 274 | 40.98 | 1:24.71 | |||||
Hillerød Svømmeklub | 1:24.75 | |||||||||
15 | Laura Bang | 2004 | 265 | 41.19 | 1:25.57 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:28.21 | |||||||||
16 | Laura Møller Sørensen | 2004 | 263 | 40.50 | 1:25.85 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:26.36 | |||||||||
17 | Tanja-Marie Mathies | 2004 | 243 | 43.01 | 1:28.07 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:27.49 | |||||||||
18 | Frederikke Smidt | 2004 | 205 | 45.22 | 1:33.20 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:34.91 | |||||||||
19 | Marie Juul-Olsen | 2004 | 203 | 46.11 | 1:33.58 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:35.79 | |||||||||
20 | Ida Husebø | 2004 | 189 | 47.84 | 1:35.73 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:46.76 | |||||||||
- | Emilie Svare | 2004 | DNS | |||||||
Søllerød Svømmeklub | 1:27.18 | |||||||||
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2005 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Cecilie C. Helmark | 2005 | 399 | 35.69 | 1:14.73 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:15.57 | |||||||||
2 | Lise Refsgaard | 2005 | 347 | 37.52 | 1:18.30 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.78 | |||||||||
3 | Alma Olivarius | 2005 | 328 | 38.06 | 1:19.74 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:20.23 | |||||||||
4 | Mille Vester-Christensen | 2005 | 317 | 40.26 | 1:20.64 | |||||
Søllerød Svømmeklub | 1:23.44 | |||||||||
5 | Emma Karoline Guldberg | 2005 | 312 | 39.03 | 1:21.05 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:18.55 | |||||||||
6 | Asta Højberg | 2005 | 311 | 1:21.15 | 1:21.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:23.39 | |||||||||
7 | Emma S. Kristensen | 2005 | 294 | 40.39 | 1:22.67 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:27.10 | |||||||||
8 | Anna R. Strøbek | 2005 | 279 | 40.94 | 1:24.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:28.35 | |||||||||
9 | Emilia Clara Lindberg | 2005 | 255 | 41.97 | 1:26.75 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:26.67 | |||||||||
10 | Alberte Kreiser-Petersen | 2005 | 247 | 42.30 | 1:27.65 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.12 | |||||||||
11 | Mathilde Pihl | 2005 | 225 | 43.07 | 1:30.46 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:28.23 | |||||||||
12 | Filippa Walløe | 2005 | 221 | 44.46 | 1:30.98 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.15 | |||||||||
13 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | 216 | 1:31.64 | 1:31.64 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:33.50 | |||||||||
14 | Viola Kudsk | 2005 | 153 | 48.62 | 1:42.67 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
15 | Luna Hein | 2005 | 141 | 53.69 | 1:45.64 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:50.14 | |||||||||
- | Isabella El Nagdy | 2005 | DNS | |||||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Victoria W. Stahl | 2005 | DNS | |||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:20.12 | |||||||||
- | Mathilde F Handberg | 2005 | DSQ | SV6.5 ej fortsat bev | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
Løb 45, 100m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2006-2018 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | Anmtid | Code | ||||||||
1 | Dikte Johanne Schrøder | 2006 | 289 | 40.84 | 1:23.21 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:32.42 | |||||||||
2 | Mathilde Severs | 2006 | 285 | 40.72 | 1:23.59 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:28.56 | |||||||||
3 | Lara Smerdal | 2006 | 266 | 41.90 | 1:25.54 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:26.33 | |||||||||
4 | Julie Heurlin Lunding | 2006 | 265 | 1:25.61 | 1:25.61 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:31.16 | |||||||||
5 | Amalie Backhausen | 2006 | 264 | 40.93 | 1:25.76 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:34.02 | |||||||||
6 | Stella Demuth Andersen | 2006 | 237 | 44.20 | 1:28.86 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:29.89 | |||||||||
7 | Christine Stubbe Lundsby | 2006 | 229 | 43.99 | 1:29.92 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:47.00 | |||||||||
8 | Nanja Frahm-Falkenberg | 2006 | 228 | 44.84 | 1:30.02 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:35.72 | |||||||||
9 | Laura Cecilie Salling | 2006 | 223 | 45.25 | 1:30.71 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:32.47 | |||||||||
10 | Hanna Rørbech | 2006 | 222 | 43.60 | 1:30.76 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:36.84 | |||||||||
11 | Julie Eriksen Tankmar | 2006 | 217 | 45.41 | 1:31.47 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:41.34 | |||||||||
12 | Molly Namensen | 2006 | 208 | 1:32.84 | 1:32.84 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:29.66 | |||||||||
13 | Anna E.e. Balle | 2006 | 199 | 47.37 | 1:34.13 | |||||
Gentofte Svømme Klub | 1:38.21 | |||||||||
14 | Alma Lind Babin | 2006 | 190 | 47.64 | 1:35.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | 1:38.35 | |||||||||
15 | Johanna Rasmussen | 2006 | 185 | 47.70 | 1:36.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:48.16 | |||||||||
16 | Maja Zastrojevic | 2006 | 178 | 1:37.76 | 1:37.76 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:52.87 | |||||||||
17 | Clara Thomsen | 2006 | 175 | 47.15 | 1:38.26 | |||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:48.53 | |||||||||
18 | Rebecca Ella Madsen | 2006 | 157 | 50.61 | 1:41.81 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:39.15 | |||||||||
19 | Isabella M. Madsen | 2007 | 154 | 50.44 | 1:42.62 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:40.02 | |||||||||
20 | Rosa Cornelia Barrisøe | 2006 | 143 | 52.20 | 1:45.10 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:49.04 | |||||||||
21 | Maja Hansen | 2006 | 114 | 55.14 | 1:53.21 | |||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:50.56 | |||||||||
22 | Jasmin Jansuk Rømer | 2007 | 98 | 57.84 | 1:59.10 | |||||
Rønne Svømme Klub | 2:02.38 | |||||||||
- | Emily Reuter | 2006 | DSQ | sV6.5 ej forts bev50 | ||||||
Lyngby Svømmeklub | 1:31.83 | |||||||||
- | Johanne Hummelmose | 2006 | DSQ | SV6.5 ej forts bev25 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | 1:33.79 | |||||||||
- | Karla Bergmann | 2007 | DSQ | SV6.5 ej forts bev50 | ||||||
Rønne Svømme Klub | 1:53.25 | |||||||||
- | Sarah Højlund | 2006 | DSQ | SV6.3sv på maven 50 | ||||||
VAT Copenhagen-MK31 | 1:49.08 | |||||||||
- | Signe Schnabelrauch | 2006 | DSQ | SV6.5 ej forts bev25 | ||||||
Swim Team Taastrup - VATCPH | 1:58.43 | |||||||||
- | Siv Reimer | 2006 | DSQ | SV6.5 ej forts bev25 | ||||||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 1:30.95 | |||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 10 september 2017 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 12:03 |