2017-11-25   08:26:00
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Nykredit Gentofte Open 2017 - Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag aften - Stævnestart kl. 17.30

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Nykredit Gentofte Open - Kort    Udskriftsdato  08 september 2017   
  Stævne by  Gentofte    Udskriftstidspunkt  18:11   
  Arrangør  Gentofte Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  08 september 2017         
 
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1919-1999 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Jacob M. Jørgensen  1997      58.03  1:59.26  3:01.01    4:01.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:23.22                 
                     
Viktor Holm  1996      58.97  2:01.27  3:03.36    4:07.33   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  3:55.29                 
                     
Mads Midtbøll  1998      59.28  2:03.87  3:08.71    4:13.24   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:03.57                 
                     
Oliver Marcus Meng  1997      59.74  2:05.56  3:11.78    4:17.53   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:00.26                 
                     
Emil Hedegaard  1999      1:00.68  2:07.34  3:14.35    4:23.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:07.28                 
                     
 
Løb 2, 400m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 2000-2002 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
William Textor Broch  2001      59.02  2:03.02  3:06.11    4:09.55   
  Lyngby Svømmeklub  4:13.74                 
                     
Jens Bomgaard  2002      1:02.09  2:07.97  3:12.05    4:15.25   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:29.97                 
                     
Marcus Mantzius Mosegaard  2001      1:01.45  2:06.48  3:11.90    4:17.26   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:25.97                 
                     
Ferdinand Wahl  2000      1:01.14  2:07.12  3:14.68    4:18.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:13.85                 
                     
Jonas M. Jørgensen  2001      1:00.83  2:06.60  3:14.34    4:19.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:13.09                 
                     
Mathias Vestergaard  2001      1:02.69  2:09.66  3:17.21    4:23.24   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:24.58                 
                     
Jakob Bjerre Eriksen  2000      1:01.69  2:08.69  3:16.72    4:23.36   
  Hillerød Svømmeklub  4:25.01                 
                     
Christoffer Vang-Jensen  2001      1:02.43  2:11.39  3:21.12    4:32.12   
  Gentofte Svømme Klub  4:26.57                 
                     
Roar Andersen  2001      1:02.04  2:10.53  3:21.80    4:32.49   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup  4:15.05                 
                     
10  Frede Meincke  2002      1:06.07  2:18.61  3:28.73    4:37.59   
  Hovedstadens Svømmeklub  4:29.21                 
                     
11  Oscar Lykke Fischer  2002      1:07.19  2:21.64  3:35.86    4:47.88   
  Hillerød Svømmeklub  4:46.47                 
                     
12  Frederik Holm Wester  2000      1:08.35  2:22.37  3:36.82    4:49.52   
  Gentofte Svømme Klub  5:03.64                 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.25.10  Udskriftsdato  08 september 2017 
Licens til Dansk Svømmeunion  Udskriftstidspunkt  18:11 
 

Image
LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare