Results for Efterårsstævne
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2017 | Udskriftsdato | 18 november 2017 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 12:22 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 november 2017 |
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1918-2004 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mille Scheel | 2003 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.51 | 1:20.19 | 2:02.97 | 2:43.93 | |||
2 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | VAT Copenhagen | 39.25 | 1:22.35 | 2:06.87 | 2:48.12 | |||
3 | Asta Kristensen | 2004 | VAT Copenhagen | 42.07 | 2:12.71 | 2:55.87 | 2:55.87 | |||
4 | Lærke Blond | 2003 | VAT Copenhagen | 41.41 | 1:27.23 | 2:12.31 | 2:56.27 | |||
5 | Sofia Levisen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.44 | 1:27.65 | 2:12.99 | 2:57.03 | |||
6 | Lærke Samsø Svenningsen | 2002 | Solrød Svømmeklub | 42.14 | 1:29.74 | 2:17.18 | 3:01.80 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 37.67 | 1:19.43 | 2:02.91 | 2:42.82 | |||
2 | Alma Olivarius | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 41.82 | 1:27.56 | 2:13.88 | 2:57.43 | |||
3 | Natacha Munch | 2005 | Solrød Svømmeklub | 43.15 | 1:29.87 | 2:17.11 | 3:00.96 | |||
4 | Fanta Osatoharimwen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.29 | 1:28.26 | 2:16.20 | 3:03.17 | |||
5 | Liva Lund Hansen | 2005 | VAT Copenhagen | 41.75 | 1:28.45 | 2:16.89 | 3:03.68 | |||
6 | Laura Cecilie Salling | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 45.62 | 1:33.37 | 2:21.60 | 3:07.37 | |||
7 | Mathilde Holm Villadsen | 2006 | Solrød Svømmeklub | 46.55 | 1:35.32 | 2:25.29 | 3:10.74 | |||
Løb 13, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Erica Veggerby Grønlund | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.11 | 2:25.54 | 3:14.95 | 3:14.95 | |||
2 | Marie Strandquist | 2007 | Albertslund IF | 50.89 | 1:46.28 | 2:42.78 | 3:35.85 | |||
3 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 54.46 | 1:55.15 | 2:52.72 | 3:46.58 | |||
- | Ellen Lyse | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DNS | ||||||
- | Maya Jacobsen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | DSQ | sw6.2 svøm ma v100 | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 november 2017 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 12:22 |