Tulokset Efterårsstævne
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Resultat Løb 5 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Efterårsstævne 2017 | Udskriftsdato | 18 november 2017 | |||
Stævne by | Taastrup | Udskriftstidspunkt | 10:46 | |||
Arrangør | STT | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 18 november 2017 |
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 1918-2004 |
Sponseret af Sol-El Service, Sengeløse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Wilma Anker | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 32.52 | 1:16.44 | 2:06.52 | 2:44.51 | |||
2 | Mathilde Mathiesen | 2004 | VAT Copenhagen | 35.53 | 1:17.65 | 2:07.26 | 2:45.86 | |||
3 | Freja Søndergaard | 2004 | Vordingborg Svømme Klub | 35.64 | 1:20.29 | 2:07.28 | 2:47.61 | |||
4 | Josefine Krumbak | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 34.50 | 1:20.14 | 2:11.15 | 2:48.40 | |||
5 | Emilie Højen Meyer | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 37.95 | 1:26.38 | 2:17.01 | 2:59.13 | |||
6 | Léa Zoé Bingler | 2000 | Vordingborg Svømme Klub | 38.05 | 1:31.22 | 2:22.18 | 3:02.14 | |||
7 | Laura Thomadsen | 2004 | VAT Copenhagen | 39.89 | 1:27.72 | 2:20.27 | 3:02.65 | |||
8 | Anne-Sofie Løhr Simonsen | 2004 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.42 | 1:31.05 | 2:26.80 | 3:07.71 | |||
9 | Laura Buchmann | 2004 | Albertslund IF | 46.04 | 1:44.43 | 2:38.65 | 3:24.52 | |||
- | Marie Juul-Olsen | 2004 | Lyngby Svømmeklub | DSQ | SW 7.6 ej samt v 150 | |||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponseret af Sol-El Service, Sengeløse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Schastine Skifter Tabor | 2005 | VAT Copenhagen | 32.49 | 1:13.22 | 2:00.71 | 2:39.04 | |||
2 | Amalie Østerlund | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 38.14 | 1:22.51 | 2:15.91 | 2:53.54 | |||
3 | Selma V Studnitz Andersen | 2005 | Herlufsholm Svømmeklub | 36.66 | 1:23.99 | 2:17.39 | 2:58.04 | |||
4 | Alma Møller-Ern | 2006 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.42 | 1:27.20 | 2:23.16 | 3:06.40 | |||
5 | Mie Ankersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 41.95 | 1:34.69 | 2:31.42 | 3:14.15 | |||
6 | Kaisa Falkenberg Lending | 2005 | Lyngby Svømmeklub | 43.06 | 1:35.54 | 2:34.40 | 3:22.45 | |||
7 | Mie Visler | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 46.42 | 1:37.32 | 2:42.98 | 3:25.69 | |||
8 | Marie Elster | 2006 | Lyngby Svømmeklub | 47.54 | 1:43.39 | 2:43.10 | 3:27.66 | |||
9 | Freja Johanna Kepser | 2005 | Albertslund IF | 56.52 | 1:51.90 | 2:58.78 | 3:44.43 | |||
10 | Victoria Paulsen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.71 | 1:51.70 | 2:59.15 | 3:52.57 | |||
- | Camilla Andersen | 2006 | Herlufsholm Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 5, 200m Medley Damer, Finaler Årg. 2007-2008 |
Sponseret af Sol-El Service, Sengeløse |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Sarah Gudme | 2007 | Vallensbæk IF Af 1939 | 37.50 | 1:22.97 | 2:16.36 | 2:56.80 | |||
2 | Andrea Strandby | 2007 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 46.34 | 1:37.61 | 2:34.27 | 3:17.74 | |||
3 | Maila Anker | 2007 | Herlufsholm Svømmeklub | 53.86 | 1:45.71 | 2:49.55 | 3:36.69 | |||
4 | Caroline Hansen | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.01 | 1:48.97 | 2:54.29 | 3:39.64 | |||
5 | Nadia Walløe | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 51.03 | 1:48.32 | 2:57.32 | 3:48.07 | |||
6 | Ella Emilie Soelberg | 2007 | VAT Copenhagen-MK31 | 53.14 | 1:48.25 | 2:58.65 | 3:50.32 | |||
7 | Kirsten Vedsted | 2008 | VAT Copenhagen-MK31 | 55.34 | 1:51.08 | 3:00.14 | 3:52.09 | |||
8 | Victoria Petersen | 2008 | Herlufsholm Svømmeklub | 1:00.27 | 1:56.61 | 3:06.02 | 3:56.01 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.26.00 | Udskriftsdato | 18 november 2017 |
Licens til Swim Team Taastrup - VATCPH | Udskriftstidspunkt | 10:46 |