Tulokset SydCup 2009
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Saturday
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2009 | Udskriftsdato | 03 oktober 2009 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 18:41 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub |
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 17 år og ældre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Taina Raezke | 1992 | Swim-Team Elmshorn | 29.24 | 1:00.82 | 1:33.01 | 2:04.55 | |||
2 | Lea Hoffmann | 1991 | Kfum Fredericia | 32.66 | 1:07.79 | 1:43.29 | 2:18.11 | |||
3 | Nina Vestergaard | 1992 | Kfum Fredericia | 32.93 | 1:10.38 | 1:48.06 | 2:22.95 | |||
4 | Mette Freiberg | 1987 | Svømmeklubben Koral | 37.14 | 1:19.49 | 2:04.00 | 2:45.93 | |||
- | Kim Bussas | 1992 | Bsv Friesen | DNS | ||||||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Natalie Charlos | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 30.15 | 1:03.46 | 1:37.21 | 2:09.35 | |||
2 | Kea Körner | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 30.15 | 1:03.39 | 1:37.68 | 2:11.93 | |||
3 | Emilia Staugaard | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 31.62 | 1:05.83 | 1:41.25 | 2:16.94 | |||
4 | Lena Schartow | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 31.85 | 1:07.43 | 1:44.11 | 2:19.73 | |||
5 | Kathrine Maron | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 32.20 | 1:07.41 | 1:44.20 | 2:21.49 | |||
6 | Kathrine Christiansen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 33.34 | 1:10.56 | 1:48.63 | 2:25.16 | |||
7 | Line Nadia Hansen | 1994 | Horsens Svømmeklub | 34.54 | 1:12.26 | 1:51.08 | 2:27.94 | |||
8 | Amalie Sundstrup | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.59 | 1:10.33 | 1:49.61 | 2:28.81 | |||
9 | Karina Christensen | 1993 | Bov IF | 35.07 | 1:12.89 | 1:51.31 | 2:29.43 | |||
10 | Julie Green | 1994 | Svømmeklubben Opnør | 34.22 | 1:12.57 | 1:51.45 | 2:29.55 | |||
11 | Jeanette Jensen | 1993 | Kfum Fredericia | 35.09 | 1:14.52 | 1:53.61 | 2:30.40 | |||
12 | Amalie Henriksen | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 35.01 | 1:15.03 | 1:55.72 | 2:35.17 | |||
13 | Louise Kjær | 1994 | Haderslev Svømme Klub | 36.78 | 1:19.06 | 2:02.26 | 2:42.82 | |||
14 | Louise Holm | 1994 | Horsens Svømmeklub | 37.26 | 1:18.04 | 2:01.61 | 2:45.18 | |||
15 | Emma Jacobsen Barlo | 1994 | Swim Team Esbjerg | 36.68 | 1:20.12 | 2:05.67 | 2:49.94 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Lena-Sophie Bermel | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 31.17 | 1:05.01 | 1:40.12 | 2:14.73 | |||
2 | Katrin Kersch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 31.61 | 1:06.49 | 1:42.31 | 2:17.07 | |||
3 | Katharina Karolewicz | 1995 | Sg Elbe | 32.46 | 1:07.90 | 1:43.71 | 2:18.11 | |||
4 | Louise Harder | 1995 | Bov IF | 32.11 | 1:07.44 | 1:44.31 | 2:20.97 | |||
5 | Marie Kunz | 1996 | Bsv Friesen | 32.94 | 1:10.15 | 1:47.47 | 2:22.03 | |||
6 | Esra Sari | 1995 | Sg Elbe | 32.47 | 1:08.80 | 1:45.95 | 2:22.04 | |||
7 | Trine Kristensen | 1995 | Lyseng IF | 32.29 | 1:08.91 | 1:46.97 | 2:23.48 | |||
8 | Sandra Nissen | 1996 | Ssc Berlin-Reinickendorf | 32.97 | 1:10.03 | 1:48.66 | 2:25.32 | |||
9 | Thea Nørgaard | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.85 | 1:12.57 | 1:51.16 | 2:27.84 | |||
10 | Dalinda Wopalka | 1995 | Bsv Friesen | 33.50 | 1:11.11 | 1:50.28 | 2:28.12 | |||
11 | Pia Holz | 1996 | Sg Elbe | 34.27 | 1:11.88 | 1:50.91 | 2:28.68 | |||
12 | Chantal Richter | 1995 | Bsv Friesen | 34.13 | 1:12.94 | 1:53.61 | 2:29.53 | |||
13 | Lena Skøtt | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.15 | 1:11.00 | 1:50.35 | 2:29.56 | |||
14 | Nadja Steinbach | 1996 | Sg Elbe | 35.16 | 1:14.35 | 1:54.28 | 2:31.31 | |||
15 | Malene Dahlhus | 1995 | Horsens Svømmeklub | 34.28 | 1:13.54 | 1:53.47 | 2:31.86 | |||
16 | Rebecca Sawaschinski | 1995 | Bsv Friesen | 34.47 | 1:13.45 | 1:54.62 | 2:32.03 | |||
17 | Nela Tesch | 1996 | Swim-Team Elmshorn | 35.67 | 1:14.62 | 1:55.25 | 2:33.93 | |||
18 | Frederikke Kofoed | 1995 | Swim Team Esbjerg | 35.53 | 1:14.50 | 1:55.15 | 2:34.53 | |||
19 | Mette Brendstrup Petersen | 1996 | Bov IF | 36.95 | 1:16.30 | 1:56.26 | 2:34.86 | |||
20 | Jennifer Mednini | 1996 | Sg Schöneberg Berlin | 34.83 | 1:14.55 | 1:55.55 | 2:34.87 | |||
21 | Lianne Bilderbeek | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 36.44 | 1:16.32 | 1:56.84 | 2:35.81 | |||
22 | Alexandra Roman | 1995 | Sg Schöneberg Berlin | 37.36 | 1:17.61 | 1:59.16 | 2:39.84 | |||
23 | Elisabeth Buchholz | 1995 | Sg Elbe | 36.40 | 1:17.75 | 1:59.38 | 2:39.93 | |||
24 | Sofie K Jørgensen | 1996 | Nyborg Svømmeklub | 37.53 | 1:19.15 | 2:00.93 | 2:40.00 | |||
25 | Mathilde Sundstrup | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 36.29 | 1:17.39 | 1:59.81 | 2:40.30 | |||
26 | Katharina Madsen | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.95 | 1:18.40 | 2:01.34 | 2:43.04 | |||
27 | Tilbe Kaya | 1995 | Odder IGF | 37.35 | 1:18.40 | 2:01.25 | 2:43.44 | |||
28 | Eline Olsen | 1995 | Kolding SK | 37.51 | 1:20.53 | 2:03.32 | 2:44.73 | |||
29 | Maj Brohus | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.20 | 1:21.66 | 2:05.48 | 2:46.75 | |||
30 | Eline Krarup | 1996 | Swim Team Esbjerg | 36.72 | 1:19.59 | 2:04.64 | 2:47.74 | |||
31 | Julia Hvalsøe | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 38.22 | 1:22.03 | 2:07.64 | 2:50.75 | |||
32 | Julie Elmann | 1996 | Kolding SK | 40.21 | 1:24.42 | 2:09.50 | 2:53.76 | |||
33 | Irene K Pedersen | 1995 | Svømmeklubben Koral | 39.58 | 1:26.89 | 2:15.75 | 3:04.37 | |||
34 | Tanja Kandborg | 1995 | Svømmeklubben Koral | 41.23 | 1:30.34 | 2:20.40 | 3:08.08 | |||
- | Nancy Schuchhardt | 1995 | Ssc Berlin-Reinickendorf | DNF | ||||||
- | Cecilie Schmidt | 1995 | Horsens Svømmeklub | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Anna Luna Lind | 1996 | Odder IGF | DSQ | Tyvstart | |||||
- | Sina Möller | 1995 | Flensburger SK | DSQ | Tyvstart/False start | |||||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 11 - 12 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Nina Jil Nowak | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 32.81 | 1:09.36 | 1:47.73 | 2:24.96 | |||
2 | Karolin Ladiges | 1997 | Sg Elbe | 36.37 | 1:16.15 | 1:57.07 | 2:36.08 | |||
3 | Fjolla Krasniqi | 1997 | Sg Elbe | 36.93 | 1:16.94 | 1:57.64 | 2:37.11 | |||
4 | Jasmin Cwiklinski | 1997 | Sg Elbe | 36.69 | 1:17.65 | 1:59.52 | 2:37.41 | |||
5 | Katrine Kristensen | 1997 | Nyborg Svømmeklub | 36.25 | 1:16.46 | 1:58.36 | 2:38.56 | |||
6 | Maike Scheelk | 1997 | Swim-Team Elmshorn | 36.44 | 1:16.96 | 1:59.45 | 2:40.79 | |||
7 | Alena Hansen | 1997 | Sg Elbe | 37.95 | 1:19.14 | 2:00.65 | 2:40.80 | |||
8 | Maiken Morsing | 1997 | Haderslev Svømme Klub | 36.98 | 1:20.11 | 2:04.22 | 2:45.39 | |||
9 | Sophie Teichmann | 1997 | Sg Elbe | 38.71 | 1:21.90 | 2:05.62 | 2:45.59 | |||
10 | Julia Preuß | 1997 | Sg Elbe | 38.05 | 1:22.38 | 2:06.37 | 2:48.76 | |||
11 | Jasmin Koefoed Jacobsen | 1998 | West Swim Esbjerg | 37.44 | 1:21.55 | 2:06.63 | 2:48.79 | |||
12 | Jane Meißner | 1998 | Flensburger SK | 39.00 | 1:24.74 | 2:10.85 | 2:52.53 | |||
13 | Katrine K. Jørgensen | 1997 | Swim Team Esbjerg | 39.53 | 1:25.34 | 2:12.98 | 2:57.87 | |||
14 | Charlotte Buchholz | 1998 | Sg Elbe | 40.44 | 1:27.48 | 2:16.67 | 3:02.14 | |||
15 | Elif Kuscu | 1998 | Sg Schöneberg Berlin | 40.69 | 1:29.41 | 2:19.67 | 3:06.32 | |||
Løb 11, 200m Freestyle Woman, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laura Morsing | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 40.45 | 1:29.28 | 2:17.69 | 3:01.71 | |||
2 | Sonja Dobrowolski | 2000 | Flensburger SK | 41.16 | 1:29.94 | 2:19.56 | 3:07.57 | |||
3 | Franziska Teichmann | 1999 | Sg Elbe | 43.89 | 1:34.31 | 2:26.34 | 3:15.16 | |||
4 | Johanne Carr | 1999 | Nyborg Svømmeklub | 41.20 | 1:31.64 | 2:24.49 | 3:15.39 | |||
5 | Lea Kassik | 1999 | Sg Elbe | 45.87 | 1:40.55 | 2:34.66 | 3:27.65 | |||
6 | Emma Biegemann | 2000 | Flensburger SK | 52.36 | 1:55.54 | 2:58.70 | 3:59.09 | |||
7 | Julia Stock | 1999 | Sg Elbe | 57.85 | 2:08.09 | 3:16.99 | 4:21.96 | |||
- | Emma Mohn | 2000 | Sc Poseidon Berlin | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 | Udskriftsdato | 03 oktober 2009 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 18:41 |