Results for SydCup 2009
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 17 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Syd Cup 2009 |
|
Udskriftsdato |
03 oktober 2009 |
|
|
Stævne by |
Haderslev |
|
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|
|
Arrangør |
Haderslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 17 år og ældre |
|
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 15 - 16 år |
|
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 13 - 14 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nancy Schuchhardt |
1995 |
Ssc Berlin-Reinickendorf |
|
35.52 |
1:12.66 |
1:51.13 |
|
2:28.84 |
|
2 |
Finnia Wunram |
1995 |
Swim-Team Elmshorn |
|
37.12 |
1:16.41 |
1:56.06 |
|
2:35.01 |
|
3 |
Sina Schunk |
1996 |
Swim-Team Elmshorn |
|
38.06 |
1:19.20 |
2:00.23 |
|
2:39.18 |
|
4 |
Laura Bornhøft |
1995 |
Horsens Svømmeklub |
|
38.33 |
1:18.99 |
1:59.20 |
|
2:39.38 |
|
5 |
Signe D. Thomasen |
1996 |
Horsens Svømmeklub |
|
38.34 |
1:18.90 |
2:00.24 |
|
2:40.97 |
|
6 |
Chantal Richter |
1995 |
Bsv Friesen |
|
38.79 |
1:21.42 |
2:05.02 |
|
2:46.93 |
|
7 |
Nadja Steinbach |
1996 |
Sg Elbe |
|
39.71 |
1:22.60 |
2:06.01 |
|
2:47.69 |
|
8 |
Line Helbo |
1996 |
Horsens Svømmeklub |
|
39.25 |
1:21.94 |
2:06.19 |
|
2:48.38 |
|
9 |
Sina Möller |
1995 |
Flensburger SK |
|
39.39 |
1:22.47 |
2:07.27 |
|
2:48.75 |
|
10 |
Elisabeth Buchholz |
1995 |
Sg Elbe |
|
39.27 |
1:22.61 |
2:06.76 |
|
2:49.90 |
|
11 |
Lena Skøtt |
1995 |
Haderslev Svømme Klub |
|
39.76 |
1:21.48 |
2:06.13 |
|
2:50.02 |
|
12 |
Gitte Schulz |
1996 |
Svømmeklubben Opnør |
|
43.04 |
1:30.03 |
2:17.67 |
|
3:01.99 |
|
13 |
Eline Olsen |
1995 |
Kolding SK |
|
46.09 |
1:36.59 |
2:28.57 |
|
3:18.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 11 - 12 år |
|
Plac. |
Navn |
Født |
Klub |
|
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tatjana Hansen |
1997 |
Svømmeklubben Sønderborg |
|
38.38 |
1:19.57 |
2:01.87 |
|
2:43.50 |
|
2 |
Stine Johansen |
1997 |
Nyborg Svømmeklub |
|
39.49 |
1:21.96 |
2:05.38 |
|
2:47.89 |
|
3 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
West Swim Esbjerg |
|
38.85 |
1:22.99 |
2:07.00 |
|
2:49.32 |
|
4 |
Anna Schwill |
1997 |
Swim-Team Elmshorn |
|
40.75 |
1:24.88 |
2:09.03 |
|
2:50.27 |
|
5 |
Selen Savas |
1997 |
Sg Schöneberg Berlin |
|
39.86 |
1:23.52 |
2:08.65 |
|
2:53.99 |
|
6 |
Maike Scheelk |
1997 |
Swim-Team Elmshorn |
|
41.86 |
1:26.33 |
2:11.08 |
|
2:54.47 |
|
7 |
Karolin Ladiges |
1997 |
Sg Elbe |
|
42.75 |
1:27.38 |
2:12.11 |
|
2:55.02 |
|
8 |
Finnja Becker |
1997 |
Sc Poseidon Berlin |
|
42.85 |
1:28.09 |
2:13.52 |
|
2:55.59 |
|
9 |
Alena Hansen |
1997 |
Sg Elbe |
|
43.64 |
1:29.82 |
2:16.28 |
|
2:58.87 |
|
10 |
Sophie Teichmann |
1997 |
Sg Elbe |
|
42.88 |
1:28.95 |
2:15.30 |
|
2:58.95 |
|
11 |
Lisa Wu |
1998 |
Sc Poseidon Berlin |
|
41.33 |
1:27.80 |
2:14.36 |
|
2:59.53 |
|
12 |
Maiken Morsing |
1997 |
Haderslev Svømme Klub |
|
43.34 |
1:30.97 |
2:18.73 |
|
3:04.25 |
|
13 |
Shanna Armstrong |
1998 |
Swim Team Esbjerg |
|
46.43 |
1:37.05 |
2:28.37 |
|
3:18.83 |
|
14 |
Silke Meyer |
1998 |
Nyborg Svømmeklub |
|
50.24 |
1:44.80 |
2:37.26 |
|
3:28.04 |
|
15 |
Charlotte Buchholz |
1998 |
Sg Elbe |
|
49.00 |
1:42.29 |
2:36.76 |
|
3:29.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 200m Backstroke Woman, Finaler 10 år og yngre |
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.12 |
Udskriftsdato |
03 oktober 2009 |
Licens til Haderslev Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
18:42 |
|