Resultater for Spar Nord Viborg Cup 2017
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Viborg Cup 2017 | Udskriftsdato | 18 juni 2017 | |||
Stævne by | Viborg | Udskriftstidspunkt | 16:08 | |||
Arrangør | Viborg Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 17 juni 2017 |
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2007-2017 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Toftgaard | 2007 | Kolding SK | 35.86 | ||||||
2 | Alberte Kirk Langschwager | 2007 | Kolding SK | 38.15 | ||||||
3 | Liv Hjorth Jørgensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 39.30 | ||||||
4 | Júlía Gúnnlaugsdóttri | 2007 | Aarhus Swim | 41.95 | ||||||
5 | Liva Marie Jensen | 2007 | Aarhus Swim | 42.89 | ||||||
6 | Kamille Rahbek Hansen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 45.56 | ||||||
7 | Rikke Andresen | 2007 | Skive Svømmeklub Poseidon | 45.74 | ||||||
8 | Sofia Gad | 2007 | Aarhus Swim | 46.38 | ||||||
9 | Caroline Chirstensen Obel | 2007 | Viborg Svømme Klub | 47.76 | ||||||
10 | Isabell Thaison Jensen | 2007 | Herning Svømmeklub | 48.30 | ||||||
11 | Louise Jeppesen | 2008 | Herning Svømmeklub | 53.82 | ||||||
12 | Karoline K. Jakobsen | 2007 | Aarhus Swim | 58.20 | ||||||
13 | Freja Hyttel Jensen | 2007 | Viborg Svømme Klub | 58.29 | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2006 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Nicoline Kornum-Svensson | 2005 | Kolding SK | 32.13 | ||||||
2 | Jonna Joensen | 2005 | Svimjifelagið REYSTI | 32.40 | ||||||
3 | Charlotte S. Dokkedahl | 2005 | Aarhus Swim | 32.80 | ||||||
4 | Katrine Bøeg Thormann | 2006 | Ikast Svømmeklub | 33.81 | ||||||
5 | Karla Kristensen | 2005 | Kolding SK | 33.91 | ||||||
6 | Nicoline Bang Mosegaard | 2005 | Skive Svømmeklub Poseidon | 33.97 | ||||||
7 | Sarah Froberg Pedersen | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 34.60 | ||||||
8 | Freja Bjørn | 2005 | Agfs Svømmeafdeling | 34.95 | ||||||
9 | Silke Maria Pjengaard | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 35.20 | ||||||
10 | Amalie Kjærgaard Callesen | 2006 | Kolding SK | 36.32 | ||||||
11 | Olivia Mørch | 2006 | Viborg Svømme Klub | 36.42 | ||||||
12 | Amalie Nyvang Jensen | 2005 | Thisted Svømmeklub | 36.50 | ||||||
13 | Ane Christensen | 2006 | Kolding SK | 36.71 | ||||||
14 | Marie Bertram | 2006 | Aarhus Swim | 36.88 | ||||||
15 | Line Knudsen | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.21 | ||||||
16 | Emilie Bie Bock | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 37.55 | ||||||
17 | Sigrid Poza-Frøkjær | 2006 | Aarhus Swim | 38.06 | ||||||
18 | Mathilde Kirkegaard Lindb | 2006 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.19 | ||||||
19 | Nikoline Sejr | 2006 | Aarhus Swim | 39.88 | ||||||
20 | Mia Borup Mølgaard | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 40.20 | ||||||
21 | Caroline Schrold | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 41.50 | ||||||
22 | Rebekka Fjeldmark Kempel | 2006 | Silkeborg Svømmeklub | 41.54 | ||||||
23 | Emily Caroline Bonney | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | 44.25 | ||||||
24 | Emma Stabel | 2006 | Viborg Svømme Klub | 48.24 | ||||||
25 | Laura Fjord Kristensen | 2006 | Herning Svømmeklub | 48.31 | ||||||
26 | Olivia Sehested Mogensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 48.59 | ||||||
27 | Anne U. Struntze Sørensen | 2006 | Viborg Svømme Klub | 50.06 | ||||||
- | Emilia Glisic | 2005 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
- | Liv Juhl Jensen | 2005 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Mathilde Søndergaard | 2005 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
- | Freja Krøjgaard Olesen | 2005 | Aarhus Swim | DSQ | Tyvstart | |||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Laura Arentsen | 2003 | Kolding SK | 30.88 | ||||||
2 | Mathilde Tilsted Hansen | 2003 | Aarhus Swim | 31.08 | ||||||
3 | Melanie Petersen | 2004 | Kolding SK | 31.11 | ||||||
4 | Maria Dyrhauge Winther | 2004 | Odder Svømmeklub | 31.54 | ||||||
5 | Lea Kjær Kristensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 31.74 | ||||||
6 | Clarissa Marie Lauritzen | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.33 | ||||||
7 | Dinah Løve Høegh | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 32.54 | ||||||
8 | Marie Graff Esbensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 32.76 | ||||||
9 | Lucca Bisgaard Rasmussen | 2004 | Agfs Svømmeafdeling | 33.39 | ||||||
10 | Selma Skipper | 2004 | Viborg Svømme Klub | 33.64 | ||||||
11 | Mette Buur Holt | 2003 | Herning Svømmeklub | 33.87 | ||||||
11 | Selma Lindberg | 2003 | Silkeborg Svømmeklub | 33.87 | ||||||
13 | Ida Kristensen | 2004 | Thisted Svømmeklub | 33.93 | ||||||
14 | Katrine Skyt Nielsen | 2003 | Odder Svømmeklub | 35.49 | ||||||
15 | Anna Ølsgaard | 2004 | Aarhus Swim | 35.57 | ||||||
16 | Alberthe Skovborg Hansen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 35.66 | ||||||
17 | Ida Kristensen | 2004 | Ikast Svømmeklub | 36.05 | ||||||
18 | Maria Aakmann Andersen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 36.14 | ||||||
19 | Sille Mortensen | 2004 | Viborg Svømme Klub | 37.52 | ||||||
20 | Methea Kristensen | 2003 | Ikast Svømmeklub | 38.10 | ||||||
21 | Theresa Bertel-Ørum | 2003 | Skive Svømmeklub Poseidon | 38.63 | ||||||
22 | Emma Nonbye | 2003 | Odder Svømmeklub | 38.91 | ||||||
23 | Anna Cecilia Andersen | 2003 | Aarhus Swim | 39.48 | ||||||
24 | Kathrine Nonbye | 2004 | Odder Svømmeklub | 42.04 | ||||||
25 | Stephanie Riis | 2004 | Durup IF | 42.89 | ||||||
26 | Katrine Hvid Knudsen | 2004 | Durup IF | 46.08 | ||||||
27 | Katrine Ø Holmgaard | 2004 | Durup IF | 46.09 | ||||||
- | Kirstine Bengaard Simonse | 2004 | Skive Svømmeklub Poseidon | DNS | ||||||
- | Mette Aagesen Jensen | 2004 | Aarhus Swim | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Louise D. Liboriussen | 2002 | Viborg Svømme Klub | 27.70 | ||||||
2 | Carli Mark | 2002 | Durup IF | 29.22 | ||||||
3 | Signe Bach | 2002 | Swim Team Midtjylland | 30.28 | ||||||
4 | Smilla Bruun Christensen | 2001 | Agfs Svømmeafdeling | 30.48 | ||||||
5 | Anne Sunesen | 2001 | Viborg Svømme Klub | 30.57 | ||||||
6 | Alberte Bloch Hansen | 2002 | Agfs Svømmeafdeling | 30.85 | ||||||
7 | Therese Mardal | 2002 | Thisted Svømmeklub | 30.96 | ||||||
8 | Maja G. Pedersen | 2002 | Skive Svømmeklub Poseidon | 30.97 | ||||||
9 | Sofie Bruun Boye | 2001 | Viborg Svømme Klub | 31.25 | ||||||
10 | Maja Fjord Kristensen | 2002 | Swim Team Midtjylland | 32.18 | ||||||
11 | Mia Kristensen | 2001 | Durup IF | 32.94 | ||||||
12 | Anika Andersen | 2001 | Durup IF | 33.32 | ||||||
- | Jasmin Jespersen | 2002 | Silkeborg Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 35, 50m Frisvømning Damer, Finaler Årg. 1917-2000 |
Sponsor: Sportigan |
Plac. | Navn | Født | Klub | Opnået | Status | |||||
1 | Lea Moesgaard | 1998 | Viborg Svømme Klub | 29.14 | ||||||
2 | Amalie Skov | 1999 | Silkeborg Svømmeklub | 29.46 | ||||||
2 | Sofie Rahbek Hansen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 29.46 | ||||||
4 | Laura Davidsen Nielsen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 31.27 | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.25.10 | Udskriftsdato | 18 juni 2017 |
Licens til Viborg Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 16:08 |