2018-12-13   12:32:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Vest Junior/Senior Kortbane

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Fredag 16.30

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  Vest JuniorSenior Kortbane    Udskriftsdato  24 september 2017   
  Stævne by  Horsens    Udskriftstidspunkt  13:24   
  Arrangør  Horsens Svømmeklub og Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  22 september 2017         
 
 
Løb 3, 50m Brystsvømning Damer, Indledende 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 29.87 2013-12-12 
Dansk Rekord Junior: Josefine B. Pedersen (1999) 31.50 2015-12-11 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub  Anmtid    Code             











 
Astrid Nielsen  2002    595          34.23   
  Esbjerg Svømmeklub  33.99                 
Laura Fogh  2003    591          34.31   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin  32.76                 
Esther Flø  2001    583          34.47   
  Silkeborg Svømmeklub  34.10                 
Victoria Haahr Pallesen  2002    570          34.72   
  Aalborg Svømmeklub  33.60                 
Mathilde Hansen  1998    567          34.78   
  Vejle Svømmeklub  34.29                 
Laura Mathilde Elkjær  1998    564          34.84   
  Vejle Svømmeklub  33.89                 
Maria Møller Glargaard  2001    563          34.87  Deltager ikke i finalen 
  Esbjerg Svømmeklub  34.35                 
Kathrine Fog  2000    549          35.17   
  Viborg Svømme Klub  33.53                 
Lærke Toftgaard  2001    548          35.19   
  Kolding SK  34.98                 
10  Freja Nicholas  2000    547          35.21   
  H2Odense  34.66                 
11  Julie D. Hald  1996    543          35.30   
  Aalborg Svømmeklub  33.95                 
12  Karoline Lagoni  2003    538          35.39   
  Horsens Svømmeklub  34.53                 
13  Annika Hausgaard Godt  2003    538          35.40   
  Holstebro Svømme Club  36.93                 
14  Cecilie Batz  2003    534          35.49   
  Kolding SK  35.66                 
15  Heidi Glintborg  2002    529          35.61   
  H2Odense  33.90                 
16  Michelle Kramer Andersen  2003    518          35.84   
  Esbjerg Svømmeklub  36.69                 
17  Johanne A Andersson  2003    509          36.05   
  Frem Odense  36.20                 
18  Helene Olesen  2000    509          36.06   
  Vejle Svømmeklub  34.48                 
19  Emilie Egerup  2003    502          36.23   
  Silkeborg Svømmeklub  35.09                 
20  Mette Bruun-Petersen  2001    498          36.32   
  Nyborg Svømmeklub  35.02                 
21  Anna Brandenborg Jensen  1999    498          36.33   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling  35.21                 
22  Thilde Rud Iversen  2001    497          36.35   
  Holstebro Svømme Club  35.57                 
23  Caroline Lysgaard  2003    494          36.41   
  Lyseng IF  34.96                 
23  Natascha Holm Byskov  2000    494          36.41   
  Holstebro Svømme Club  35.49                 
25  Elisabeth Sølvkjær  2002    488          36.56   
  Thisted Svømmeklub  35.13                 
26  Julia Harpøth  2002    478          36.81   
  Brædstrup Svømmeklub  35.02                 
27  Mette Baack  2000    476          36.86   
  Agfs Svømmeafdeling  35.79                 
28  Rikke Vagtborg Jensen  2002    473          36.95   
  Esbjerg Svømmeklub  36.44                 
29  Sara Bundgaard  2003    468          37.07   
  Svømmeklubben S 68  37.20                 
30  Malea Benediktson  2001    465          37.17   
  H2Odense  35.91                 
31  Louise Sjørup Jensen  2003    463          37.21   
  Vejle Svømmeklub  36.09                 
32  Victoria Bang  2001    462          37.25   
  H2Odense  35.92                 
33  Johanne S. Christiansen  2002    461          37.27   
  Svømmeklubben Sønderborg  36.65                 
34  Jannie Eickhardt  2001    461          37.28   
  Esbjerg Svømmeklub  35.90                 
35  Maiken Hougaard  2002    459          37.31   
  Auning Svømmeklub  37.07                 
36  Sascha Lausten  2002    456          37.41   
  Holstebro Svømme Club  36.15                 
37  Freja Elling-Enevoldsen  2002    451          37.53   
  Herning Svømmeklub  34.74                 
38  Line Strandby  2001    448          37.62   
  Svømmeklubben Triton Ballerup  35.88                 
39  Frederikke Brændgaard  2001    447          37.65   
  Horsens Svømmeklub  36.94                 
40  Amalie Averhoff Møbes  2002    444          37.75   
  Haderslev Svømme Klub  36.84                 
41  Alberte Schnieber Klausen  2002    443          37.77   
  Herning Svømmeklub  36.19                 
41  Barbara Ammentorp  2003    443          37.77   
  Nyborg Svømmeklub  37.77                 
43  Anna Bull Kramer  2003    442          37.80   
  Horsens Svømmeklub  38.44                 
44  Laura Gam  2001    428          38.21   
  Herning Svømmeklub  36.47                 
45  Nadia Nørskov Vogt  2000    425          38.29   
  Esbjerg Svømmeklub  36.94                 
46  Josefine Mikkelsen  2002    418          38.51   
  Horsens Svømmeklub  36.65                 
47  Maria Bredal Larsen  2002    413          38.66   
  Nyborg Svømmeklub  36.81                 
48  Ida Kjærgaard  2003    408          38.81   
  Skanderborg Svømmeklub  39.07                 
49  Freja Romanski  2003    397          39.17   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen  37.50                 
50  Amalije Kristensen  2002    390          39.40   
  Svømmeklubben S 68  38.94                 
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.26.00  Udskriftsdato  24 september 2017 
Licens til Svømmeklubben Horsens  Udskriftstidspunkt  13:24 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark